Jizva po císařském řezu - jak se o ni starat?

tumovamisa88
9. pro 2013

Zdravím všechny maminky,

ráda bych se zeptala, jak se správně starat o jizvu po císaři a jak dlouho trvá, než se zahojí. Rodila jsem předčasně a císař byl naplánován narychlo a poměrně dlouho mi trvalo, než jsem se z toho vzpamatovala. Teď jsem konečně schopná o jizvu nějak pečovat, tak by mě zajímalo, co je nejlepší.

Děkuji.

sonka.77
9. pro 2013

@tumovamisa88 masírovat, napřed jen tlakem a když to už nebude tak bolet tak i tahem, mazat sádlem. Mě jizva přestala bolet po cca 3-4 týdnech. Od té doby ji jen občas promažu.

blanches
9. pro 2013

@tumovamisa88 já si pak koupila měsíčkovou mast, ta byla super, hodně větrat 😉 a jak píše @sonka.77, masírovat... 😉 jsem rok a půl po porodu a jizva není vůbec vidět, je tenká a uplně krásná 😉

ckei
9. pro 2013

@tumovamisa88 tak já jí péči teda nevěnovala a nevěnuji vůbec, jsem 14měsíců po císaři a jizva je krásná, nebolestivá, absolutně v pořádku. Bolet přestala již v porodnici, takže si myslím, že péče navíc není nezbytná 😉

pisisvori
9. pro 2013

@tumovamisa88 u mě v porodnici dr. viděl jizvu po operci cysty a řekl mi, že když vidí jak mám krásnou tu starou tak není nic potřeba, že budu mít hezkou i tuhle. Když tak promazávat čímkoli. Nějak se už nepamatuju, jak dlouho bolela. Ale myslím, že bych tomu ani neřekla bolest, spíš tlak...

tumovamisa88
autor
12. pro 2013

Moc děkuju za rady. Zkouším tlakovou masáž a je to o dost lepší, tak snad se brzy zhojí. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru