Jizva po císařském řezu. Jak vypadá? Bolí?

andulaaa
3. únor 2011

Holky, chci se jen zeptat, nikdy jsem neviděla, jak vypadá jizva po císaři, máte jí některá? Máte jí i v albu??A vadí vám v něčem?? Nebolí pak moc dlouho??? Budu ráda za všechny informace, děkujuuuuuu 🙂))

katy.m
3. únor 2011

Ahoj,
záleží na poloze miminka a na zvyklostech nemocnice,ale myslím,že v dnešní době je už standartem plastický steh.Já mám jen 10cm vodorovnou "čárku" tzv do bikin.Jizva byla sešitá jedním stehem 😉 ,bolela asi 2 dny po CS,pak jsem jen měla místo okolo jizvy asi 3 měsíce bez citu,takové tupé. 😉

jajinka27
3. únor 2011

mám taky jizvu jako katy, taky jeden steh 🙂) mě teda jizva bolela docela dlouho, ale to záleží, každá ženská to má jinak 😉 to ze pak necitis bricho je divny ale prejde to 🙂 nekomu to trva az pul roku pry

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zdenkazdenula
3. únor 2011

andulaaa- můžeš se podívat na tu moji v albíčku 😉

jihajiha
3. únor 2011

Ahoj, já mám po císaři už rok a půl a břicho necítím pořád. V porodnici říkali, že to třeba trvá dýl, než se ty nervy dají dohromady ale myslím, že to záleží na každé ženě, jak se hojí a tak ... je to dost individuální. Já mám jizvu 16 cm.

luseen
3. únor 2011

já mám dva roky po císaři. Jizva mě bolela hrozně dlouho..i ted mám kolem ní místa, který necítím. často mám taky pocit, že na pravé straně mě to pořád jaksi táhne, píchá...dr. se díval a prý vše ok

lamarika
3. únor 2011

Ahoj, já už mám dvakrát po CR. Poprvé jsem měla jizvu strašně ošklivou. Byla koloidní (vystouplá a fialová), tak jsem uvažovala o plastice. Nakonec jsem ale i podruhé rodila CR, tak mi ji vyřízli a udělali novou. Ta druhá už je moc pěkná, ale je tedy dost velká. Prakticky ji mám od jedné kyčle ke druhé pod kalhotkama. Už mě dávno nebolí jen když se střídá počasí. Sem tam má ještě malé necitlivé místečko. Jinak ji mám ještě stále fialovou, tak jsem zvědavá zda časem zbělá a bude téměř neviditelná. Obě jizvy jsem měla také šité jedním stehem.
Hodně záleží jakou máš schopnost se hojit. Také dost pomáhá si jizvu masírovat a třeba natírat nějakým hojivým olejem nebo mastičkou 😉

sarlotta
3. únor 2011

Císařský řez je velká operace, určitě zkus rodit normálně, pokud dítko nebude mít hodně přes 4kila, dneska už jsou váhové odhady dost přesné.
Jizva bolí hodně hned po operaci-pálí a tahá, je potřeba to překonat a chodit, hýbat se. Bolestivá je minimálně půl roku.
Stává se, že doktor přeřízne nerv a pak je nějaké místo kolem jizvy na dotek necitlivé... není to nějak nepříjemné, ale většinou to už zůstane tak.
Je nutné po zahojení(2-3týdny) jizvu masírovat tlakem a mastit aby nezatvrdla a nebolela. Je pod úrovní kalhotek zhruba 15-20cm velká tenká čárka. Z estetického hlediska neměj strach.
Rodila jsem i císařem i normálně a normální porod je 100x lepší, kvůli kontaktu s dítětem, kvůli rekonvalescenci. Cítila jsem se daleko lépe. Stojí za porodní bolesti. Tak držím palec.

miska73
3. únor 2011

můj nejmladší syn měl téměř 4.5kg a dělali mi císaře, před tím jsem 2x rodila normálně. Jizvu mi udělali vysoko, takže je přesne nad kalhotkami a mám ji křivou a kvůli velikosti dítěte i dlouhou...fakt je hnusná, ale jinak tenká, bolela asi 3 měsíce, pak už ani ne, pod jizvou mám kousek necitlivého břicha, ale není to nic hroznýho.. Hlavně že je prcek na světě 🙂

katka_mel
3. únor 2011

Já mám jizvu v místě začátku ochlupení. Je teda asi 13cm velká. Mám 2 měsíce po porodu a žádnou bolest necítím. Ale zečátky byly krušné na rekonvalescenci, jak píše sarlotta. Teď už v pohodě. 🙂

ivarei
3. únor 2011

Já mám jizvu asi 20 cm, bolela asi 14 dní (5 dní byla cítit dost, pak to bylo lepší). Občas mě kousek jizvy svědí, ale asi je to tím, že jsem ji nikdy nemazala (nevěděla jsem, že se to má). Moc hezky nevypadá, ale je docela nízko, takže není vidět. Nevadí mi v ničem, den po porodu po mně ale chtěli, abych zkoušela kojit na boku a to nepřipadalo v úvahu, po 24 hodinách jsem vstala a sestřičky mi pomohly do sprchy, to teda nebylo nic moc... Celkově "císař" byl v pohodě, měla jsem epidurál, přestože jsem rodila akutním císařem (krev v plodové vodě), děti byly koncem pánevním a příčně. Hodně štěstí 🙂

crawler
3. únor 2011

ahoj ono asi taky záleží, zda je to akutní nebo plánovaný císař - já mám třeba akutní - miminko hodně sestouplé, takže mi ho páčili ven a jizva je proto skoro od boku k boku...bříško doteď (9m) je dost mrtvé...bolestivost? první 2 týdny krušné, pak ok...Jsem zvědavá, jak to bude u druhého - raději bych spontánněě - tohle mi přijde jako velký zásah do těla, ale díky Bohu, že tyhle zázraky už medicína umí

cikilik
3. únor 2011

Syn byl po narození malinký,ale i tak mám jizvu 18 cm dlouhou,po 10 měsících nejde téměř vidět!
Bolela mě jen páteř,nemohla se zasmát nebo zakašlat,ale po 17 dnech jsem spala na břichu,asi jsem po téhle stránce měla štěstí,jenže jsem ze začátku neběhala kolem miminka.
Někdy mě jen jizva zasvědí,mám ji hezkou a vůbec mě v ničem neomezovala.

meleri
7. únor 2011

ježiš tak svoji jizvu bych si do alba nedala...stydím se za ni i před manželem. je hrozná. a ted v těhotenství vypadá ještě hůř...jizva mě pobolívá občas doted, ale to je v těh. normální...po porodu mě pak pobolívala dlouho a pak už jen při špatném počasí...někdo jizvu nemá skoro vidět, někdo to má jako já. nevím na čem to záleží, ale já se chci na to právě zeptat dr, zda je to špatným sešitím (měla jsem svorky) nebo k tomu prostě má člověk sklony... pokud máš vstřícného dr tak se určitě zeptej na čem to záleží....

kikimaruska
7. únor 2011

Akutní SC, porod předčasný. Druhý den mě na Jipu hnali z postele a 4 den jsem už byla propuštěna domů. Na ty jejich vysoké postele jsem se teda drápala jako zvíře 😅 ...Největší "zážitek" byla 30 km cesta domů autem, to už jsem prohlásila, že autem už nikam nejedu...a stejne jsem denně dojížděla do porodnice za malým. Zprvu byla jizva zelená od desinfekce a hýřila postupně všema barvama, jako obří modřina. Byla dlouhá 22 cm + dren. Zakašlat a škytat bylo teda docela utrpení a cítila sem jí, ikdyž jsem odsávala mléko. Pak ale rychle bylo znát hojení a bylo líp a líp. Musela sem teda první 2 týdny nosit jen těhu kalhoty s textilním bříškem, nebo šaty, normální kalhoty bych nezapla a vadilo mi to, jizva byla tvrdá. Pak v roce už jsem o ní ani nevěděla. Ted má jizva 11 cm+1cm dren a není vubec vidět, je světlá, v místě kalhotek.

xkacatkox
7. únor 2011

jizvu má apartní ani není už moc vidět, chlap si chválí jak se jim povedla, já si na SC nemohu vlbec stěžovat,chodila jsm euž po 16 hod.pohoda, jako trošku to táhlo, ale člověk se naučil vstávat z postele a šlo to, na kojení mi nevadila, měl ajsme kojící polštář, tak jsme si nikde netlačila,jo nízké ryfle ty jsm eneměla ráda, tak jsem nosila stažené těhu kalhoty v 6nedělí, v ničem mi nevadí, jo jinak prvného půl roku mě občas svědila, že jsem myslela, že se udrbu, ale já jsem atopik a ekzém na jizvě byl supr pocit, jinak žídné bolesti, špatné hojení, vše OK, ani injekce proti bolesti jsme si nebrala, jen ten den operace

petuleff
9. únor 2011

Ahoj, já rodila 2x císařem - naposledy 2.12.2010 a jizvu mám krásnou - lepší než tu první 😎 Hojila se mi úžasně a teď má tak 10cm, jinak je to jen zblízka viditelné a hmatatelné. Z porodnice jsem šla 5.den a už 4.den chovala na ruce svého dvouletého chlapečka (11kg), takže super.

mili84
9. únor 2011

Ahoj já měla asi smůlu...mám jizvu 15cm, dodnes fialovou a dost viditelnou ☹ Hojila se dlouho, bolela jak čert skoro půl roku, udělaly se mi rozsáhlé srůsty - pod jizvou mám hmatatelné "uzle" a tvrdá místa. Když se mění počasí, bolí dodnes. A levou půlku stále necítím.... Ale dle doktorů vše v pořádku ☹ Jen s tě,i srůsty jsem chodila na rehabilitace a to jsem lezla po zdi. Asi mám nějakou špatnou regeneraci nebo co...kamarádky kolem mě byly po císaři většinou v pohodě. Já šla domů z porodky až za týden a skoro 3 týdny se nemohla narovnat, malého koupal manžel, na břicho jsem si lehla až po půl roce.... Asi jsem si to vyžrala no. Ale malej je v pořádku, byl to akutní císař, takže za o to stálo.

hehena
9. únor 2011

moje jizva byla 22 cm, teď se z jedné strany už trošku ztrácí, z druhé ještě moc ne. na dvou místech ji mám takovou zauzlovanou, pravá strana je více utažená, dle fyzioterapeuta je nedobře zhojená a chtělo by to prý laser a rehabilitaci, kvůli svalstvu a bolestem zad. jizva je jinak stále růžová na pár místech tmavší, též na té špatné straně cítím srůsty.... a taky mě bolela dlouho a ještě po 4 měsících jsem tam měla strupy, teď v ní občas píchne, škubne, ale nic hrozného... celkově je mi jedno, že jí mám... víc mě sejří ta povolená břišní stěna a že furt vypadám jako těhule 🙂)) všechno snad spraví čas a cvičení.... ále třeba mě při druhým nebo i třetím kuchnutí líp sešijou 🙂)) 😀

petrasipkova
25. únor 2011

Ahojky,
rodila jsem v srpnu. Jizvu mám tak 11 cm dlouhou - v prostředku hypertrofickou a na jednom kraji přišitou k fascii - tak mě čeká ještě menší zákrok. Někdy se jim stane, že i u toho plastického švu na hoře píchnou do spodnější vrstvy. Dnes dělají jizvy už od 7 cm. Tak jestli budeš rodit císařem - tak je lepší, zeptat se třeba sestřiček v porodnici - jak kdo řeže ( : -). Protože podle mne to opravdu záleží hodně na tom, jak je který doktor šikovný. A jestli to není akutní císař, ale plánovaný, tak máš velkou šanci, že jizva bude vypadat dobře. Hlavně si ji masíruj a včas používej něco proti hypertrofickým a keloidním jizvám (jako je třeba Contratubex nebo Dermatix).

zandanem
25. únor 2011

mrkni do mého alba 🙂 já měla jen problémy s tím že mi jizva hnisala, ale su jedna z tisíce, normálně to totiž nehnisá, jak sestry dovolí vstát z postele tak hned vstávej a chod, i přes bolest vstan z postele, nut se kvuli miminku - prostě musíš 🙂 ... jizvu hodně masíruj, indulona by měla stačit, aby se lépe jitva hojila, já teda nemůžu říct že bych měla okolí jizvy necitelné nebo tupé, vše cítím normálně,jizva mě nebolí a břicho taky ne..... já tu jizvu masírovala snad pořád i bez indulony, prostě jsem si na ni pořád šahala a dělala kroužky aby změkla....🙂 jinak teda břicho bolí asi 14 dní po porodu a pak je to pohodička 🙂 je to jako po slepáku 🙂 nesmát se , nesmrkat, jinak bolestí padneš 🙂 ale naučíš se smrkat jinak... uvidíš, já totiž pořád řvala štěstím že se mi narodila ivuška a tak jsem měla plný nos sopla 😀 a smrkat jsem musela..

haskova7
28. únor 2011

já rodila císařem téměř před rokem a půl, neplánovaně, protože jsem se neotvírala. Takže po dvaceti hodinách bolestí jsem šla na císař. Druhý den už jsem mohla chodit. Nejhorší bylo vstávání z postele, ale jinak dobrý. Nějak zvlásť mě to nebolelo, respektive dalo se to prostě zvládnout. Z estetického hlediska si nemůžu stěžovat. Rodila jsem v Brně na Polní. Jen na omak je to pořád takové zvláštní, občas necitlivé. Jizvu mám tenkou těsně nad ochlupením tak 10 cm. 😉

kathy.skal
4. bře 2011

Ahojda. Já rodila plánovaným CS, protože jsem čekala dvojčátka a jedno z nich bylo KP. Jizvu mám docela velkou (tvrdí manžel), má nějakých 18 - 19 cm. V porodnici mi na ní lípli nějakou spešl náplast, co se 5 dní nesměla namočit a sundat, takže kvůli ní byla sprcha fakt luxus... 😅 Každopádně jizva je po 14 dnech moc hezká, vlastně jen červená proužka, vůbec nevystupouje ani nebolí 😉
Ani stehy mi z ní nevytahovali, prý vypadnou samy... A je fakt, že po těch 14 dnech, už můžu i lehce bezbolestně smrkat 😀

weri1
4. bře 2011

rodila jsem císařem v červenci a myslela jsem že už nikdy nevstanu z postele. Bolelo mě to cca 1 měsíc. Jizvu mám asi 15 cm a pěknou, nad ochlupením. Nerodila jsem normálně, ale věřím, že rekonvalescence by byla rychlejší a lepší.

vojtusovapetra
30. čer 2013

ja jsem mela tezsky porod tak jsem musela cisarem.Kdyz jsem byla jeste v porodnici tak vse bylo v pohode byla pekna vse pak me za tri dny pustili domu a za par dni se jizva zacla cervenat delaly se tam puchyre ktery praskaly a ted se mi otevira uz nevim co s ni mam delat a doktori mi nato rekli ze to nic neni

darina1234
6. srp 2013

jsem 14 dní po císařském řezu a o jizvě téměř nevím, jen když se "rozsedím" dýl jak půl hodiny tak mám problém vstát a chodit, ale potom to zase přestane, jak vypadá, zatím nevím, jelikož mi tam stále drží síťka. Občas bolí, když se začnu potit, ale jinak to jde. Ty první dny až týden to byly galeje od močení, po stolici a s prominutím prdy, díky té operaci jsem zjistila, kudy přesně cestují po těle (v tom negativním smyslu). Ještě mě stále svědí podbřišek, ale to bylo dáno i extrémní velikostí břicha, syn ho vyplňoval celé - 5380 g, 56cm. Císař plánovaný nebyl, odhad doktora 4540g a mohla jsem si vybrat mezi porodem normálně a císařem. UTZ má toleranci +-15% a syn měl + 17%. Jelikož jsem to celou dobu cítila, že má víc, zvolila jsem císaře a dobře jsem udělala, protože by normálně neprošel. Už na sále jsem slyšela hlášky typu ten má ramena, ten má minimálně 4 kg. Když mi krátce po operaci přišel manžel sdělit váhu a míry a opakoval mi to po třetí, myslela jsem, že mám asi moc prášků.... Předtím jsem měla dceru 3,15 tak jsem měla s čím srovnávat (těhotenství a váhu).

vrzalova
12. srp 2013

Holky jak dlouho se po cisari zustava v pordnici jelikoz moje kamaradka prvorodicka po cisari pustily z nemocnice 4 den je to mozneeee???

sarkad2856
12. srp 2013

moje kamarádka byla po císaži v nemocnici 7 dní

nikollita
12. srp 2013

Tak já jsem z porodnice utekla už (AŽ) 6. den. Jen díky známosti. Jinak bych tam ztvrdla min. ještě den a to bych se zbláznila. Jizvu mám hodně nízko, i kdybych si vzala nejnižší kalhotky, tak by vidět nebyla. Je poměrně hezká, líbí se mi 🙂 v rámci možností. Není sice rovná 😀 ale za to je světle růžová. Ovšem bolela mě dost dlouho. I 4 měsíce po porodu jsem ji leckdy cítila (rychlý pohyb z postele, sedy lehy apod.)

copinka
12. srp 2013

No mě pustily až 7 den ale kvůli malé jinak u nás se standartně pouští 6 den po výkonu no nedovedu si představit že bych byla 4 den schopná doma něco dělat :( A jizvu mám čerstvou takže to bolí ale dneska vytáhly stehy takže je to o mnoho lepší a každou hodinu lepší chce to hodně masírovat a větrat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru