Jizva po císařském řezu. Jak vypadá? Bolí?

andulaaa
3. únor 2011

Holky, chci se jen zeptat, nikdy jsem neviděla, jak vypadá jizva po císaři, máte jí některá? Máte jí i v albu??A vadí vám v něčem?? Nebolí pak moc dlouho??? Budu ráda za všechny informace, děkujuuuuuu 🙂))

sarusinek
12. srp 2013

Mám za sebou dva císaře a jizvu mám, myslím, hezkou 🙂 Po prvním synovi se mi zhojila a vybledla cca za rok, než jsem otěhotněla s druhým synem, už skoro nebyla vidět. Teď mám přesně rok po druhém porodu a jizva už se opět místy ztrácí, místy je ještě světle růžová. A měřila 11 cm, teď už se okraje ztrácí, takže má ještě míň. Ale je fakt, že mě se všechno rychle hojí, takže to je trošku i tím...V porodnici jsem prvně strávila 6 dnů (jizva mě hodně bolela, celkem trvalo než jsem se rozchodila), teď podruhé jen 4,5 dne (po 10 hodinách jsem vyskočila z postele, šla na normální pokoj a malého už měla pořád u sebe, jizva sice bolela, ale naprosto snesitelně, o hodně míň než poprvé, poslední stroupek se sloupl 3 týdny po porodu)... Jinak o ní nevím, necítím jí při pohybu, netlačí mě do ní kalhotky a kalhoty, nic 🙂

buraakpaja
7. říj 2013

Já jsem měsíc po plánovaným císaři a jizva nijak nebolí, jen že to mám okolo takový otupělý.. spíš mě bolí asi ta děloha občas..
Rodila jsem v pátek ráno pak mě dali na jip a dcerku jsem viděla až ve 4 odpoledne a to bylo asi to nejhorší, ale když mi ji konečně donesli ukázat v tu chvíli jsem zapomněla na všechnu bolest. V sobotu v půl 7 ráno už jsem se dopotácela po svých do sprchy a odpoledne už mě vyšouply na odd šestinedělí protože se ta jipka na víkend prý zavírá.. A domů mě pustili ve středu ráno! Byla tam doslova fronta na postele :D takže na rooming-inu jsem byla 1 odpoledne :D docela fofry.. Ale ve výsledku jsem byla ráda že už nemusím šplhat na tu vysokou nemocniční postel.. a doma mi první dny pomohl tatínek a tchýně 🙂 ale jak říkám když jsem obstarávala malou ani jsem nevzdechla po nějakým břiše :D člověk si to uvědomí až když je v klidu, ale toho klidu moc ty první dny není..ps. rodila jsem v Motole.

janesafari
26. únor 2014

První porod přirozený,rodila sem 2,5 dne-pomalu sem se otvírala a nakonec sem byla tak potrhaná,že mě Dr. hodinu sešíval a bolesti sem měla celé šestinedělí... ☹
Druhý porod (21.7.2013 )Po 7 hodinách otevřená na 5 cm,ale prcek měl špatné ozvy a měl šnůru kolem krku a nohy,takže nakonec akutní císař...Po probuzení na JIP sem myslela,že je to má poslední hodina a ta bolest byla k zešílení.Prcek byl v pořádku a třetí den mohl jít domů,ale kvůli mě nás pustili 7 den...A pak to začalo,jizva začala hnisat,týden co týden sem lítala po Dr. a po 8 týdnech sem skončila znova na sále a jizvu mě řezali znova-vevnitř mě zahnisaly stehy a zanítilo se to-měla sem i pozitivního zlatého stafilokoka,tak sem byla i týden na kapačkách...Týden po operaci začaly hnisat i ty venkovní stehy,tak sem pak donutila Dr.,aby je odstranila, s tím,že na sebe budu dávat pozor,aby se ta jizva nerozjela...A teprve pak sem se začala hojit...4 měsíce po porodu sem se konečně cítila ,,normálně" 😲 ........Prej mé tělo odmítá stehy a tak se tomu brání....Tot vysvětluje i to dlouhé a bolestivé hojení po prvním porodu...Přesto všechno chci ještě jedno dítě ! 😉
A co se týče jizvy-zlobím se,nemám čáru,ale vlnu a to místo,které znova řezali je ještě ted fialové a propadlé.A pod břichem necitlivé místa a občas jizvu cítím při změně počasí-teda obě jizvy tu dole i tu na břichu 😅
Takže já si teda vyžrala svým způsobem oba porody,tak i přesto všechno ale toužím po třetím dítěti a hlavně doufám,že zažiju trochu normální porod 😅 v rámci mezí...

frufrunka
26. únor 2014

Já mám za sebou tři císaře, čeká mě čtvrtý. Všechny jizvy v jednom místě, pouhým okem bez bližšího zkoumání neviditelné. Tak půl roku to bylo trochu červené, do roka jen tenoučká stříbrná nitka. Co jsem tak viděla, tak já mám tu jizvu (vlastně trojjizvu) extrémně nízko, i kdybych měla ty nejnižší bikinky (jako že na to nemám a nebudu mít tělo), tak bude schovaná. Ono to asi bylo dané tím, že poprvé se doktorka snažila o co nejlepší kosmetický efekt a ti po ní už řezali prostě ve stejném místě... 🙂 Poprvé jsem byla šitá samovstřebávacími stehy, podruhé a potřetí jedním stehem - silonovou nití, kterou naprosto bezbolestně vytáhli pinzetou najednou (já - tak kdy už to bude? Připravená na štípání... A oni: Hotovo, můžete jít! Čučela jsem jak puk... 🙂 ) Řez bolel tak čtyři dny, když jsem šla z porodnice domů, už jsem o ničem nevěděla. Jen tak dva měsíce po operacích mě to vevnitř šíleně svědělo, asi jak se to hojilo, ale to bych si bývala vrazila kudlu do břicha, jen abych se tam vevnitř mohla podrbat... 🙂 To už je ale prkotina, bylo to spíš nepříjemné, ne bolest. Takže se toho určitě neboj. Jen se říká (já nemůžu porovnat - normální porod za sebou nemám), že po císaři se bříško zatahuje o hodně pomaleji a delší dobu, já nosila těhotenské kalhoty celé šestinedělí a pak se to najednou zatáhlo během tří dnů.

novynka
26. únor 2014

Já mám po sekci 3 měsíce a všichni od začátku žasnou jak je jizva "krásná" 🙂 těsně nad ochlupením, asi těch 10 cm dlouhá, šitá jedním stehem (vytahování jsem necítila) a dělá mi v bikinách trochu takový jakoby další špek :D týden po zákroku jsem už byla bez bolestí, je nutné začít co nejdřív chodit a rovnou se starat o mimčo, krušné byli asi dva dny, vstávat z postele, ale musela jsem.... ale určitě záleží, kdo tě šije, no

mullerovaj
26. únor 2014

Ahoj, jsem teď týden po akutním císaři, takže jizva docela dlouhá, asi těch 22 cm. Ale jinak o ní nevím. Krásně se hojí a brzy ani nebude vidět. Táhlo to jen první 3 dny, ale pak už to bylo den ode dne lepší,.

saminomimino
26. únor 2014

jizvu mám v albu https://www.modrykonik.cz/blog/saminomimino/alb...
je to fotka dole,jizva je krásná,krásně se zahojila velice rychle,jediné co mně trápilo déle byly vazy a bolest pobocích a necitlivost kolem jizvy,teď v těhu chytám do šikmých svalů křeče,připisuji to sekci,jsem po ní 19 měsíců

alzbeta.hod
19. říj 2014

já jsem téměř měsíců po druhé sekci. Jizva stále táhne, pálí, štípe. Bojím se co na to v prosinci řekne můj dr. Po první sekci jsem byla do týdne fit a teď děs a hrůza. Fakt ty nemocniční postele jsou vysoké a bolestivě se mi na ně lezlo. Hrozné bolesti, brečela jsem i při chůzi. Koupat tam malého, to jsme trpěla jak pes a bála jsme se že malého upustím. Doma koupal manžel, i přebalování bylo děsný. Prostě postavit se celkově byl děs. Ale je mi divný že stále jizva táhne a píchá.

tarra27
19. říj 2014

měla jsem sekce 2, první v lete 2011 a druhou na podzim 2012. Jedna jizva, dlouhá max 12cm, hodne hodne nízko (ani v nízkých kalhotkách není videt, navíc kdybych se neholila, tak snad i zaroste 🙂) ...jsem max spokojená. Jizvy se mi hojí keloidem, proto jsem si brzy masírovala jizvu, když jsem šla podruhé...a první tři měsíce to při masáži trochu jakoby táhlo a bylo to takové tupé, ale ne moc...a ted mám nádhernou, fakt super. Já si jizvu i sekce nemůžu vynachválit. A první byla akutne, druhá plánovaně...

a doporučuji všem po porodu i sekci, aby si pořídily stahovací kalhotky s vysokým pasem....rychle se mě zatáhlo i břicho 🙂

yorii
8. lis 2016

Porodila jsem CS v 19:29 a ráno mě hnali už do sprchy. Myslela jsem, že "zemřu". Ukrutná bolest, křeče, chtělo se mi zvracet a celá jsem se třásla jako kdyby mě někdo hodil do lednice z toho, jak nesnesitelně jsem se cítila. Málo kdo mi rozuměl. Většina sester nadávala, že jiné ženské už chodí a já tady fňukám, ale co jsem měla dělat? Pustili mě až šestý den s tím, že poslední dva dny jsem začala brát antibiotika na zánět dělohy. Odjížděla jsem do auta na kolečkové křesle a byla ráda, že už nemusím poslouchat tu buzeraci ohledně pohybu atd. Já se hýbala! Jen svým tempem... Prostě jsem poslouchala svoje tělo, protože když jsem poslouchala sestry, bylo mi akorát hůř. Cítila jsem se akorát víc vyčerpaně, přetaženě a svým způsobem neschopně. Jinak mám jizvu pod kalhotkami a není ani nějak hrozná. Je tam jeden steh. Sice jsem chtěla vstřebávací, ale jelikož se mi porod rozjel den před plánovaným CS a dostala jsem k operaci jiného lékaře, tak si nepředali o šití informaci a dostala jsem vytahovací. Co se týče necitlivosti, tak moje jizva je citlivá normálně, ale jelikož je čerstvá, moc si na ní raději nesahám...

smazicka
18. únor 2017

@alzbeta.hod jak vám dopadla kontrola? Mám také po císaři a stále mě štípe pod jizvou na pravé straně.Nejhorší je to když sedím nebo když kýchnu nebo se chci zasmát.

alzbeta.hod
19. únor 2017

@smazicka kontrola je ok. Vše v pořádku. Nyní jsem po sekci 2m a je mi fajn. Jen bych už ráda začala cvičit. Nemůžu se na sebe koukat aLe nejde to.... bojim se

alzbeta.hod
19. únor 2017

@smazicka nyní jsem po 3.sekci. Můj příspěvek byl po druhé sekci a ta byla mnohem boletivejsi ale i tak ko tenkrát dopadla dobře. ... nyní mám za se ou plánovanou 3.sekcí a po té jsem mnohem více fit. 😉

smazicka
19. únor 2017

@alzbeta.hod jak dlouho vás jizva po druhé sekci táhla, píchala a štípala?

alzbeta.hod
19. únor 2017

@smazicka víte že nevím 😁 už jsem to zapomněla

bledule24
27. říj 2017

Ahoj holky jsem též 14 měsíců po císaři a jsem v 5 měsíci těhotenství.
Na jizvě se mi udělala vštší boule nevím jak to nazvat pořád si myslím že je to bedar ale nikde žádná bílá kůžička jako u bedaru.Dnes sem byla na gyndě a chtěla jsem mu to ukázat,ale jelikož jsem nemocná tak mě ani neošetřil 😠 a bolí to jak čert nevíte co stím?

ariadna12
27. říj 2017

@smazicka mam mesic po cisari, jizva vedena vodorovne v podbrisku, obcas citim paleni doted, ale vetsinou uz je to v pohode

rajani
27. říj 2017

@bledule24 to mel gyndar řešit, takze naskocit v pondeli znovu na nej. Pripadne je li to hodne bolestive, tak nemocnice.

veeeraf
27. říj 2017

Já si užila, špatné hojení, čištění bez umrtvení - nic horšího jsem v životě nezažila, několik antibiotik a nakonec jsem stejně skončila po kudlou znovu. Jizvu mám hodně viditelnou a vystouplou a za všechno může zlatý stafylokok 👎

bledule24
30. říj 2017

Ahoj holky děkuji za rady uz je TP dobře byl to fakt nějaký bedar fujjjj uz nikdy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru