Kdy dorazí menstruace po porodu?

simonka.s
29. zář 2007

Nekojím a mám už po 6 ti nedelí,. občas stejně jdou očistky a občas mě i dost bolí břicho jako při ms.
tak by mne zajímalo kdy asi menzes dorazí nebo do kdy by mel ?

sisi
23. čer 2008

Ja som dostala po oboch pôrodoch po 3 mesiacoch od šestonedelky.ale kojila som len 1,5 mesiaca.

lefika
23. čer 2008

ja som to dostala 2tyzdne pred dcerinymi prvymi narodkami....zlate to casy bez mrchy

simipel
23. čer 2008

Já dostala 5měsíců od porodu a bylo to měsíc po úplném odstavení kojení.

emogeon
23. čer 2008

tak u mna hned po sestonedeli ale potom sa nastastie dlho neobjavila mrcha jedna

zirafka105
23. čer 2008

Menstruace po porodu

andik • 1d • 8. leden 2007 ve 12:29
za jak dlouho jste dostali své dny ?? 🙂

ijetka • 1d • 8. leden 2007 ve 13:53
Ahojda, já to poprvé dostala když pinďovi byli 4měsíce. Docela jsem se divila páč pořád kojím. A těď to mám podruhé a je mu 6měsíců 😠 . Jsem zvědavá kdy to bude pravidelný. Jinak žádnej rozdíl po porodu nemám, mám to 7 dní a první 2 dny fakt " leju". 😖

gedren • 1d • 8. leden 2007 ve 13:55
Ja jeste nic, ale taky me to zajima 🙂

V literature se doctes, ze bez kojeni to prijde po sestinedeli, pri kojeni zhruba nekdy mezi 6. a 18. mesicem nebo tak nejak 🙂. Muze samozrejme prijit i driv, nekdo to i pri kojeni dostane uz po sestinedeli. Kamoska (2 deti, 3 roky a rok a pul) naopak rikala, ze naposled menstruovala pred otehotnenim s tim prvnim 🙂 (tedy u druheho chytla tu prvni ovulaci).

Jestli ses znepokojena, zes to jeste nedostala, tak nebud, fakt to muze podle me pri intenzivnim kojeni trvat i ty dva roky, a jestli chces potesit, ze to jeste pocka, tak to Ti bohuzel nikdo nezaruci 🙂

A pokud uz pomyslis na dalsi otehotneni, tak to jsme dve 🙂)) - a taky asi nikdo nemuze rict, kdy to prijde.

Naopak cetla jsem v ruznych diskusich, ze holciny musely odstavit dite, aby to konecne dostaly a mohly znovu otehotnent 🙂 Ale v zasade by to melo jit i pri kojeni, zvlast pokud uz se nekoji plne.

jess • 1d • 8. leden 2007 ve 13:57
Ahojík,já malou kolila do 18měsíců,neměla jsem to ani jednou,jen asi3krát jsem špinila,a po kojeni jsem ji dostala za dva měsíce,ale takovou jak před těhotenstvím-bolesti a křeče prní den,no hrůza,tak jsem byla ráda žš až po kojení,protože bez paralenu,ibalginu bych to nedala 😉

andik • 1d • 8. leden 2007 ve 14:52
díky holky,já jsem to ještě neměla ani jednou a to jsem 8 měsíců po porodu.Druhé zatím neplánujeme,je to ještě brzy,jen jsem chtěla vědet,jak jste na tom Vy,ale né že by mě to chybělo 😀 😀

jess • 1d • 8. leden 2007 ve 14:55
To by bylo vélni zvláštní,kdyby ti to chybělo 😀 .Já jsem byla štastná,neměla jsem to 2,5roku,ale to zvykání si na to znova ☹ nic moc

andik • 1d • 8. leden 2007 ve 14:59
já to měla vždy 4 dny a docela slabě,ale nechybí to!!!

gedren • 1d • 8. leden 2007 v 15:02
Jinak pry neni neobvykle, ze to mamina jednou dostane a pak zas nekolik mesicu nic - je to dusledkem toho, jak spolu porad bojuji ty dva hormony: kojici prolaktin (ktery ovulaci blokuje) a ten ovulacni. No a treba na chvilku vyhraje ten ovulacni a pak zas prohraje 🙂

andik • 1d • 8. leden 2007 v 15:05
u mě teda vítězí ten prolakin 😀

mori • 1d • 3. duben 2007 ve 21:41
Jsem 7 týdnů po porodu (císařem). Minulý týden ve St jsem byla po porodu na gyn. a ještě jsem malinko špinila. Dr. mi brala stěry a pak jsem špinila za o trošku víc. Stačila mi jedna intimka za den. Dnes jsem musela během dne použít 2, tak nevím zda to je či není slabá menstruce.
A večer, když jsem se šla sprchovat, tak ze mě vyšel docela velký kus.
Nevím totiž, zda mám teda už začít brát antikoncepci.

isacek • 1d • 3. duben 2007 ve 21:52
macku,
měla jsem něco podobného.Hned po šetinedělí jsem začla trošku špinit, tak jsem si říkala, že už jsem to asi dostala a začala jsem brát antikoncepci.Ale krvácela jsem celý měsíc, tak jsem volala na gyndu a tam mi řekli ať si hned udělám těhu test 🙂 .Naštěstí mic a nakonec se mi vše srovnalo, tak být tebou tak začnu.Jsem se těšila, že si od menstruace chvíli odpočinu a dostala jsem to hned po šestinedělí 😒 .Jéé to je dobrý my si nakonec budem psát i tady 😀....

lienkal • 2d • 3. duben 2007 ve 21:55
U Niky jsem špinila jeden den hned po šestinedělí a za 28 dní se mi dostavila klasická menstruace a pak jsem menstruovala pravidelně i když jsem celou dobu kojila a i při kojení otěhotněla.
Teď u Vikiho jsem minulý týden taky jeden den špinila, tak uvidím, zda za měsíc opět začne ta krušná pravidelnost ☹
Mori, asi je to individuální,ale antikoncepcí nic nezkazíš..no sice radím, ale sama ji nemám ☹ , ale nyní už máme dokázáno, že jsme plodný pár, tak si budeme dávat pozor 😅

mori • 1d • 3. duben 2007 ve 22:02
Ísy, Leni díky! Tak já si jdu zobnout. Ach jo, zas na to každý den myslet a každý měsíc ty otravný dny. To mi fakt nescházelo!

pitrs • 2d • 3. duben 2007 ve 22:14
Ahoj Andi, tak já jsem asi zvláštní případ 😀 Já to prvně dostala přesně když bylo Haničce 6 měsíců a od té doby to mám pravidelně každý měsíc.Malé budou 3 a stále jí kojím 😉

jana.s • 1d • 4. duben 2007 v 01:15
Ahojky, kojim castecne a prvni menstruaci jsem mela presne mesic po porodu 😠 Po sestinedeli jsem dostala antikoncepci a po ni jsem mela opet menstruaci a docela silnou. Od te doby zatim nic (a jsou to uz cca 2 mesice).

andik • 1d • 4. duben 2007 v 09:10
jana.s hmm,a já jsem 11 měsíců po porodu,nekojím a stále nic! ☹

daniellka • 2d • 4. duben 2007 v 10:07
MOri, antikoncepci klidně začni brát. Jen si musíš dávat pozor, ten první měsíc nemusí být 100%ní, kdby o menstruaci nešlo.

betule007 • 1d • 4. duben 2007 v 15:01
vidím únorovky,že jste všude. 😀 Já jsem to ještě nedostala,kojím,ale HA už beru,gynekoložka mi řekla,že nemám čekat na menses.Tak už zobu,sice trošku zbytečně,ale přece. 😖

brunetka26 • 1d, 123tt • 4. duben 2007 v 15:24
Ahojky,kojila jsem asi 3 týdny,první menstruaci jsem dostala měsíc po porodu,,dnes jsou malému 3měsíce a ještě jsem nebyla na gyndě ☹ .jinak jsem ale v poho... 🙂

bednaroi • 4. duben 2007 ve 20:27
hele holky,a to nevadi ze berete antikoncepci kdyz kojite? nedostanou se ty hormony do ditete,nemuze mu to uzkodit? Ja teda nejsem jeste ani tehotna ani nemam dite,ale mela jsem za to ze pri kojeni se zadna antikoncepce zobat nema

betule007 • 1d • 4. duben 2007 ve 21:14
Na trhu je jedna antikoncepce,která je přímo určená pro kojící matky,tu bereme asi všechny,co kojíme. 😉

bednaroi • 4. duben 2007 ve 22:22
no ja beru uz aspon deset let cilest,nevim jestli by mi jina sedela,asi bych radji bez ni 😅

gedren • 1d • 4. duben 2007 ve 22:26
Tak nikdo Te samozrejme nenuti antikoncepci brat - me by taky nikdo neprinutil, i kdyz doktorka mela ty tendence 🙂

eleanor911 • 1d • 4. duben 2007 ve 22:35
andik podle mě je to tím mlíkem,tělo si asi stále myslí,že kojíš,zkus se zeptat na ty prášky,co jsem ti psala 😉

jinak já měla hned následující měsíc po skončení 6tinedělí MS ☹

bednaroi já během celého kojení taky žádnou HA nebrala... 😉

gedren to je divný,mě zase přišlo,že Dr není zastáncem HA při kojení,jen to naťukla,ale já stejně žádnou nechtěla..

andik • 1d • 5. duben 2007 v 08:57
Eli taky mě to doktroka říkala,že tělo si myslí 😀 že kojím.Dnes budu mít výsledky testů tak jsem zvědavá,co mi řekne.Hm,tos to chytla celkem brzy 😲 Já to mám nějaké přeházené.Ještě jsem neslyšela o žádné,co by skoro rok po porodu neměla menses jako já ☹

bednaroi,mě hned po porodu doktorka nabízela HA pro kojící matky,ale já jsem odmítla.Nechtěla jsem do sebe něco cpát.

bednaroi • 5. duben 2007 v 10:34
andik te potesim,moje kamaradka dostala MS poprve kdyz jeji dcerce bylo 14 mesicu 😉

andik • 1d • 5. duben 2007 v 11:43
bednaroi vidíš,nejsem sama 😀

bednaroi • 5. duben 2007 ve 12:21
andik
ja doufam ze to bude i muj pripad 😀

andik • 1d • 5. duben 2007 v 16:00
bednaroi,to jsem si taky myslela 😀 ale věříš,že mi to nějak chybí 😀 už je to dlouho a tělo by se mohlo pořádně zase pročistit 😀

verunnecka • 1d • 12. duben 2007 v 11:47
ahojte,já dostala menstruaci měsíc po porodu,už jsem přikrmovala umělým tak to bylo asi tím,ale taky byla strašně silná,tak jsem dostala prášky na zeslabení.

zirafka105
23. čer 2008

Menstruace po porodu

andik • 1d • 7. únor 2007 v 10:41
Může mi někdo poradit?Jsem po porodu 9 měsíců a nekojím 3 měsíce.Menstruace se stále nedostavila,je to ok?

dashak • 1d • 7. únor 2007 v 15:49
Andik a co se zeptat gynekologa? Stačí možná jen zavolat. Já jsem dostala menses ještě mi ani neskončilo šestinedělí, ale já jsem víceméně nekojila.

andik • 1d • 7. únor 2007 v 16:35
má gynekoložka říkala,že musíme ještě počkat,jestli to do konce měsíce nedostanu,tak až pak chce něco dělat takže zatím od ní sama nic nevím. Ne že by mi to chybělo ale přijde mi divný,že jsem to tak dlouho neměla.

mmmk • 7. únor 2007 v 16:50
Andik, ale cetla jsem v nejake brozurce u Dr., ze pokud zena nema pred tehotenstvim pravidelny cyklus, tak ho nebude mit ani po porodu. Nemuze to byt tim?

andik • 1d • 7. únor 2007 v 17:14
mmmk asi tím ne,já to vždy měla velmi pravidelně,proto se divím,že stále nic nepřichází a to už skoro 4 měsíce nekojím

dashak • 1d • 7. únor 2007 ve 20:53
Andik, komu by to taky chybělo??? To byla jedna z mála pozitivních věcí v těhotenství

jess • 1d • 7. únor 2007 ve 22:06
No já sice kojila 18měsíců,ale posledních 6měsíců už jen ráno a večer,a mensruaci jsem taky vůbec neměla.Já si myslím že je to zatím ok,ale u ženské bych se tky informovala,jistota je jistota.

Jinak musím říct,že když jsem to dostala,tak jsem byla dooost nešt'astná ,žilo se mi bez toho krásně celé těhu+dalšího 1,5roku u kojení,krásný to čas

ninja • 67tt • 8. únor 2007 v 11:59
moje sestra taky nedostala menstruaci asi rok,takze sla k lekari a dostala injkeci,ktera uspisila menses.Andik,pokud to nemas 4 mesice,tak to je asi tak v normalu,ale je lepsi,kdyz zajdes k lekari.

zirafka105
23. čer 2008

1. menstruace po porodu

kocurek • 1d • 7. květen 2007 v 17:00
Maminky, jaké máte zkušenosti s 1. menstruací, kdy se u vás po porodu dostavila, jak silná, kolik dnů (bereme cyklus 28dnů)?? Vy, které kojíte??? MYslím si, že je to docela zajímavé téma...

gedren • 1d • 7. květen 2007 v 18:52
Taky me to zajima 🙂 U me jeste nic, kojim plne 6 mesicu a kousek a mam kojit plne do 8 mesicu kvuli alergiim, tak uvidime, co potom 🙂

andik • 1d • 7. květen 2007 v 18:57
kocurek, první menses jsem dostala před pár dny,rok po porodu.

Bohužel zatím jen jeden den a pak se to zase vytratilo

0401 • 1d • 7. květen 2007 v 19:38
Jájsem kojila plně 4 měsíce a v 6 měsících jsem skončila úplně a od té doby mám menstruaci. Stejně silnou, mých téměř 7 dní jen příznaky trochu jiné, horší. A pěkně mě to štve, pár dní před mám křeče a průjem a při ovulaci mám pocit, jako by se mi znovu nalívala prsa mlíčkem
Takže doporučuji kojit co nejdéle
Andík, bohužel? Ti závidím

ivulinka • 2d • 7. květen 2007 ve 20:04
Já jsem kojila malého zhruba do roka, z toho 6 měs. plně a ms jsem dostala poprvé asi v 10 měs. slabou asi 3 dny. Jinak zhruba jako před otěhotněním, téměř žádná změna.

0401: kojením to asi úplně nejde pozastavit, jsou ženy, které menstruují brzo po porodu, přestože kojí.... , ale mě to vydrželo docela dlouho a jsem moooc ráda....

jjitulina • 2d • 7. květen 2007 ve 20:15
Já mám první menstruaci po porodu zrovna ode dneška Ještě kojím,mám jí středně silnou a téměř bez bolení břicha.Před otěhotněním jsem měla vždycky hrozný motání hlavy a bolení podbřišku.Jsem zvědavá kolik dní bude trvat,mívala jsem ji pět dní.

honzi • 1d • 7. květen 2007 ve 20:43
Ahojky, koukám, že je to u každého jinak, já zatím plně kojím a taky ještě budu déle, jako gedren, kvůli alergii, tak doufám, že to přijde co nejpozději.

sysina • 7. květen 2007 ve 20:45
Ahoj mamči,já jsem mens.dostala 4měs.po porodu,při plném kojení.. Od té doby jí mám pravidelně po 25dnech,stejně jako před otěhotněním...Takže kojení určitě nezaručí absenci mens.. Bohužel..

eleanor911 • 1d • 7. květen 2007 ve 20:53
ahojky já dostala Ms hned následující měsíc po šestinedělí,taky jsem plně kojila,jsem se těšila,že si ještě chvilku odpočinu a ono nic jinak už nemám takové bolesti a křeče jako dřív

gedren mě doporučila Dr kojit min rok,rok a půl kvůli alergii,máme ji s manželem oba ,tak snad se malému vyhne,kojila jsem do 19měs

kocurek • 1d • 8. květen 2007 v 11:43
Ahoj maminky, dekuji za info....ja kojim uz 3. mesic a vcera se u me dostavilo krvaceni, ale slabsiho razu, ale dnes opet nic...kdo vi, zda to mam brat za mesicky...asi bude nutna porada s lekarem...dekuji vsem.papa.

agapais • 26. květen 2007 ve 14:05
ahoj ja jsem plne kojila do 6 mesice . pak jsme zacala prikrmovat a menstruaci jsem dostala asi 7 mesic po porodu az

margotka • 2d • 12. srpen 2007 ve 23:31
jsem na tom podobně jako eleanor 911.Ani né 14 dní po ukončení šestinedělí jsem to dostala Takže spotřeba vložek neklesá

peige • 2d • 30. srpen 2007 ve 22:11
U prvního dítěte, jsem ms dostala až za 10 měs. po porodu, to bylo super , po porodu druhé holčičky jsem se těšila jak od toho budu mít pokoj, když budu kojit akojit... , a ono ne hned po šestinedělí mrcha nastoupila , sice jen tři dny a bez bolestí, tak jsem zvědavá, zda bude pravidelně...

viona • 1d • 31. srpen 2007 v 18:27
první menstruaci jsem dostala osm týdnů po porodu,byla jsem z toho docela naštvaná,protože jsem si myslela,že budu mít od ní ještě dlouho klid,když plně kojim,ale na druhou stranu nebyla moc silná,trvala jen pět dní a ani mě moc nebolelo břicho a že jsem před těhu trpívala jako pes.Tak uvidim,jaký budou ty další.

mnauu • 3d • 31. srpen 2007 v 18:36
asi tak rok a 3/4 uz jsem menstruaci nedostala a chvilku mi to jeste vydrzi mezi prvnim a druhym tehotenstvim jsem ji vubec nemela

doubek • 1d • 21. září 2007 ve 14:03
Ja jsem dostala menstruaci presne za rok od otehotneni, tzn. v srpnu, kojim, ale ted v zari jsem ji opet nedostala. Mate nekdo taky takovou zkusenost?

johanda • 2d • 21. září 2007 ve 14:41
doubek, to je celkem normální, měla jsem to taky tak. Při kojení je menses nepravidelná, upraví se to časem.Moje dr. doporučovala přestat kojit,pak to prý dostane nějaký normální režim. Kdo by ale chtěl zas pravidelně krvácet, že jo

johanda • 2d • 21. září 2007 ve 14:42
Jo, špatně jsem se podívala, já jsem první menstruaci dostala rok od porodu

niega • 1d • 3. říjen 2007 v 08:35
Ahoj, hlásím se s dotazem. Jak reagovalo vaše miminko na menstruaci? Někde jsem četla, že může odmítat MM nebo že je velmi neklidné. Jaké jsou vaše zkušenosti? Docela mě to děsí .

machire • 1d • 5. listopad 2007 v 11:39
Ahoj, já jsem něco jako menstruaci dostala 7 týdnů po porodu. Je to sice jenom slabé a trošičku mě pobolívá břicho. A nejhorší je, že to začalo v pátek, v sobotu nic a v něděli zase jo, tak si ani nejsem jistá jestli je to vlastně ono a mám trošku strach. Plně kojím malého tak cca po 3 hodinách, tak mě to dost překvapilo a nevím jestli s tím radši nezajdu k doktorce
Nemáte někdo podobnou zkušenost ?

zany • 1d, 16tt • 5. listopad 2007 v 11:44
Ahojky,

já jsem dostala první menstruaci 9 měsíců po porodu. Trvala týden a první 4 dny jsem dost silně krvácela.
Niega: prcek byl naštěstí v pohodě a dál jsme kojili a kojíme i teď... Takže v pohodě. Ale i já jsem se bála toho, že to bude odmítat. Někde jsem četla, že kvůli tomu maminy přestávají kojit, protože prcci to nějak poznají a mléko jim nechutná...
Machire: nevím, ale to že kojíš není záruka toho, že nemůžeš menstruovat... Spíš bych zašla k dr. pokud by to přetrvávalo déle než týden... Zatím bych to neřešila...

zonja • 2d • 7. listopad 2007 ve 14:28
tak u nás taky zatím nic, tak uvidíme, poprvé po půl roce od porodu, teď je malýmu 9. měsíců a nic, přijde mi to nějak dlouho, ale vůbec mi nechybí

leninn • 1d • 14. únor 2008 v 11:22
Já dostala menstruaci asi před týdnem, takže 11týdnů po porodu.
Myslela jsem, že mě klepne pepka, těšila jsem se, že si od toho ještě nějaký čys odpočnu, ale bohužel...trvala sice jen 3 dny, ale já ji nikdy neměla dlouho.
....co je ale horší, do té doby jsem plně kojila, pak najednou začala Barunka u papání zlobit, nechtěla se přisát a mě začalo bolet břicho, pak přišla menstruace a od té doby už nekojím. Snažím se odstrříkávat, ale mlíko se mi ztrácí.
Doktorka se mě ptala, jestli jsem to mlíko při menses chutnala-já tedy nechutnala, ale ona říkala, že má úplně jinou chuť než normálně, že není moc dobré...
takže mě menses připravila o kojení, protože Barunce mlíčko nechutnalo, na kontrole zhubla a my museli začít přikrmovat...
ach jo.
Držte se, díky za toto téma. Lenka

gedren • 1d • 14. únor 2008 v 11:52
Ja dostala prvni MS 15 mesicu po porodu 🙂 Helenka je furt kojena (i kdyz teda spis na chut nez na hlad) a nereagovala na to vubec nijak, uplne v poho 🙂

aponchie • 1d • 14. únor 2008 ve 12:18
ja zacala menstruovat po ocistkach asi mesic a zase normalne furt!a to jsem kojila bez prikrmu cca do 10meice a pak dale do roku a pul .u me teda nastp desivych dni pac sem nikdy nevedela kdy to dostanu naprosto nepravidelne co chvili ..jednou za 14dni pak 3tydny nic pak 10v kuse zase a tak dale proste paranoia!!!asi po 2letech se to ustalilo doktorka rikala ze nekomu s eporodem menzes upravi nekomu rozhaze u me to druhe navic po porodu mam menzes silnejsi a delsi pred porodem sem ani nevedela

pufina • 1d • 17. únor 2008 ve 14:02
ahoj holky, docela jsem se teď uklidnila, když si čtu tuto diskuzi. Zítra mi končí šestinedělí a já začla krvácet jasně červenou krví, měla jsem strach (při porodu jsem měla problémy s placentou - měli strach že tam kousek zbyl, ale na ultrazvuku nic nebylo) Plně kojím tak jsem si myslela, že to menzes být nemůže, ale jak to tu čtu tak asi jo Těšila jsem se jak se mě to ještě nebude týkat když kojím

ammalka • 1d • 20. únor 2008 ve 14:11
Holky, jsem po císaři, nekojím, kdy mohu dostat MS??? Jsem akorát 6 neděl po porodu.

kocurek • 1d • 20. únor 2008 ve 22:30
gedren
Ja taky stale kojim, a zadna reakce u maleho nebyla, jen me se zdalo, ze mivam min mlika, ale to je jen zdani...

ammalka
To netusim, ale domnivam se, ze to bude taky u kazde jine...

leninn • 1d • 20. únor 2008 ve 23:30
Mně doktorka říkala, že jsem to dostala brzy a že je Barunka ještě malá, tak si na kojení ještě úplně nezvykla, proto se pak nechtěla přisát...prso jí nechybělo.
Kamarádka mi říkala, že dostala MS asi v 7.měsíci a její holčičce to mlíčko také moc nejelo, ale už byla na to kojení tak zvyklá, že se k tomu normálně vrátila...
Jenže mně se za tu dobu, co se BArunka nechtěla přisát celkem rychle ztratilo mlíko, i když jsem se snažila odstříkávat...moc to nešlo...
Ale držím Vám pěstí, ať Vám to jde...a ať MS dostanete co nejdýl

neeve • 1d • 20. únor 2008 ve 23:53
A když jsem jako první menses dostala po šesti měsících, když jsem začala kojit méně, postupně jsem přestala a menses jsem měla teda zatím jen dvakrát po třiceti dnech a teď jsem to měla dostat před čtyřmi dny a zatím nic, tak to je jako taky normal??? Že jako dvakrát pravidelnost a najednou, když už nekojím, tak ne? Prášky neberu, ale chráníme se jinak, těhotná snad být nemůžu... 😝

neeve • 1d • 21. únor 2008 v 10:26
já bych jako potřebovala vědět, jestli se to někomu z vás stalo taky 😅 😔

andilek • 1d • 21. únor 2008 ve 12:57
tak na mě už taky došlo, a to včera, tedy 5 měsíců po porodu, stále kojím, připadá mi, že máme taky trošku trable s mlíčkem, ale možná to bude spíš vlivem zubů (častěji kojíme, možná se ududlává), nicméně břicho mě jako před porodem nebolí, jsem jen taková nafouklá, otrávená, ale docela dost krvácím, nepamatuju si, že bych tak silně před porodem krvácela, ale pravděpodobně to bude antikoncepcí 😖 😝

cazadora • 1d • 6. březen 2008 v 18:48
já už nekojim ms přišla týden po zastavení laktace a už krvácím 17 dní asi mě klepne 😠

krajcoanka • 2d • 7. březen 2008 v 10:38
čaute devy!
Ja som dostala veci hneď po šestonedelí a napriek tomu stále kojím. Aj som sa tešila že ju nebudem tak skoro mať(baby mi hovorily že ju dostanem až keď prestanem kojiť) a predsa. Ako pri prvom , tak aj pri druhom! 😒

rosanela • 1d • 19. březen 2008 ve 22:04
Ahoj,

tak já taky přispěji..já od porodu zatím nic, už je to 8,5 měsíce, stále kojím, před cca 1,5 měsícem jsem vysadila Cerazette a myslela jsem si, že se menses zase obnoví??ale zatím nic. Jak to bylo u vás?

vachovka • 1d • 20. březen 2008 ve 12:06
Tak ja som dostala rok a 3mesiace po porodu.Hned jak som vysadila cerazete.

dvojka • 1d, 13tt • 20. březen 2008 ve 12:38
Ahoj,já dostala svoji první MS po 13 měsících po porodu a to jsem také ještě kojila,MS mi pak chodila pravidelně.Kojila jsem až do 18 měsíců a antikoncepci jsem teda nebrala 🙂

lukin • 1d • 8. červen 2008 v 07:59
Obnovím toto téma. Pište dál, mě zatím nedorazila a doufám, že tak brzo nedorazí, ale občas mě pobolívá břicho jako před menstruací a pak nic.

jenjanka • 1d • 11. červen 2008 ve 12:24
Ahoj holky,ja jsem dostala první menszes hned po šestineděli a teď dva měsíce nic.před 14dny jsem přestala kojit a beru ještě cerazete.kdy by se měla dostavit menzes?mate někdo zkušenost?

ola84 • 1d • 11. červen 2008 ve 12:28
Ahoj holky,

tak já začla brát Cerazette 7. týdnů po porodu, a teď od pondělí, tedy 8. týden po porodu krvácím, volala sem dr. tak prý je to možné, že je to už menses 😅 😅 😅 😅 No to sem myslela, že když kojím, tak to rok nezažiju 😀 😀 😀 😀 ale zatím je to slabé, nic extra, a ani mě bříško nebolí 😅 No to by mě zajímalo,co teď...jestli můžu zase očekávat za 9 měsíců přírůstek 😀 😀 😀 Dr. mi ale říkal, když mi cerazette předepsal, že musím přijít na kontrolu za těch 28 dnů, aby se vyloučilo těhu 😅 😅

zirafka105
23. čer 2008

První MS po porodu

karotky • 1d • 29. květen 2007 v 07:43
Mám dotaz.Jak dlouho mám čekat na první MS,když kojím?
Nebo spíš..........Kdy se mám objednat na kontrolu ke gynekologovikdyž se MS nedostaví?

vladunka • 1d, snž • 29. květen 2007 v 08:11
ahojky,já dostala MS v šestinedělí i když jsem kojila
myslím,že na kontrolu by jsi se měla dostavit hned po šesti týdench od porodu,ale nejsem si 100% jistá

hopsajda • 2d, 95tt • 29. květen 2007 v 08:13
Ahojky tak na gyndu se objednej po šestinedělí a menstruaci můžeš dostat po šestinedělí ale taky až o hodně déle když kojíš.Zeptej se pak na gyndě tam ti poradí já jí dostala tak za dva měsíce po porodu. papa máš krásného kluka

martinka24 • 1d • 29. květen 2007 v 09:35
Ahoj, moje sestra dostala poprvé po porodu menstruaci asi až po pěti měsících, takže když přišla za doktorem, tak se nedivil, ale po vyšetření jí řekl:"Nejste těhotná."Dobrý co?Brala antikoncepci při kojení a prý se to stává...taky bych to brala...

karotky • 1d • 29. květen 2007 v 11:53
Hopsajdo...........Dík,Adamovi to vyřídím.
Asi počkám do těch 6.týdnů a pak zavolám sestřičce a domluvíme se co a jak.

elucinka • 1d • 29. květen 2007 ve 12:24
Holky, moje sestra MS ještě od porodu nedostala, malému je 14 měsíců,kojí pořád. U Dr. byla a prý je v pořádku, kojení jí blokuje OVU.

agapais • 29. květen 2007 ve 20:49
Ahoj ja jsem dostala MS 8 mesicu po porodu .. porad jsme kojila akorat od 7 mesice jsme zacali prikrmovat a nekojila jsem uz tak casto ...

alenahabibi • 2d • 29. květen 2007 ve 22:11
Ahoj devcata ja taky MS jeste nedostala a male uz je 7 mesicu, to je individualni, ale v kazdem pripade karotky musis na kontrolu po sestinedeli.

karotky • 1d • 30. květen 2007 v 08:41
To je mi jasné,že na kotrolu musím.Jen mám strach,abych to zrovna nedostala,až půjdu na kontrolu.
Až mi zkončí šestinedělí,tak se objednám.

zirafka105
23. čer 2008

Menstruace po porodu

jardine • 19. červenec 2007 ve 21:24
Ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s menstruací po porodu. První jsem dostala po 9 měsících kojení, byla velmi silná ale bezbolestná. Druhou jsem měla dostat dnes (+ -, mívám ji hodně nepravidelnou). Krvácení ale stále nepřichází, ale zato již od soboty trpím bolestmi v podbřišku, nevolností, velkou únavou atd. To jsem nikdy předtím neměla, bolesti nastoupily tak max, 1 den před MS. Už jsem si začala myslet, že jsem opět těhu (stejné příznaky byly u prvního těhotenství), ale Mamatest dnes vyšel negativně. Už se vám tedy někdy stalo, že po porodu byla MS úplně jiná s jinými projevy? Díky....

musko • 1d • 19. červenec 2007 ve 21:30
Ahoj!
Ja som mala menzes hneď po šestonedelí ( a to som sa tešila, ako si oddýchnem, keď budem plne kojiť ). No je fakt, že bolestivú som ju mala vždy, ale teraz mávam to čo Ty a ešte nemožem cca 2 dni predtým skoro jesť, lebo ma napína na vracenie . A ešte - malý vždy cítil, kedy ju mám a chcel piť častejšie ako normálne....

matysi • 1d • 20. červenec 2007 ve 12:48
Já ji dostala teda "až" 2,5 měsíce po porodu Taky jsem se těšila, když plně kojím, jak si pěkně odpočinu Bohužel... Já teda bolesti ani před tím neměla, ale menstruaci jsem měla tak 5 dní, teď 7, sice slabou, ale zase o to delší. No a do toho uprostřed cyklu ještě špiním (taky tak 4-5 dní), takže ze mě má manžel opravdu velkou radost Je pravda, že jsem začala brát Cerazette, tak špinění přičítám antikoncepci, ale je to děs

misan • 1d • 20. červenec 2007 ve 13:54
ahoj holky, já taky normálně menstruuju, spíš je to horší než před porodem, taky plně kojím, myslela jsem, že bude ještě klid, ale bohužel

draga • 1d • 20. červenec 2007 ve 20:45
holky nestraštéééé já nechci mít MS horší než před porodem...vždycky přece maminky a babičky říkaly, že po porodu se MS upraví a je to už mnohem lepší

akcul • 1d • 20. červenec 2007 ve 21:24
Ahoj holčiny,
já jsem teda hned při mrvní MS začala brát antikoncepci, takže ani pořádně nevím, jaký to teď bude. Ale mám kamarádku, která mívala před porodem při MS šílený bolesti a po porodu je má ještě horší. Já jsem vždycky mívala taky velký bolesti, tak snad to bude lepší. No uvidíme až do té doby, než začneme uvažovat o dalším miminku a vysadím antikoncepci.

esteraa • 2d • 20. červenec 2007 ve 21:43
ahoj ...tak já měla první menzes před 3 týdny tj. 8 měsíců po porodu.A ještě kojím ,sice tak 1-2 denně a to jen malinko.A menzes jsem měla hodně moc silnou,první den bolest v podbřiškku a silná bolest zad,to mě nikdy před porodem nedělalo.Ale zrovna dnes jsem byla na kontrole u gynekologa aptala jsem se ho kdy mi asi přijde druhá menzes.Protože jsem četla že jsou odstupy mezi němi až 5 týdnů..než se všechno zase rozeběhne jak má.A doktor mi to potvrdil.50% žen má normální nástup menzes tj. co 28 dnů.A druhá polovina až co 5 týdnů.Hlavní ale je ,že mi bez ní bylo fajn

macu.k • 1d • 21. červenec 2007 ve 20:36
Ahoj, tak na mě to přišlo asi 7 měsíců po porodu, i když pořád kojím. Je teda mnohem mnohem silnější, ale zato přešly skoro ty úporný bolesti co jsem měla dřív

danca81 • 1d • 22. červenec 2007 v 15:20
Ahojky holky, to jsem ani nevěděla, že když kojím, tak nemám menzes tzn. že ani nemůžu otěhotnět?

misan • 1d • 22. červenec 2007 ve 20:46
Ahojky Danca, menzes většina žen při kojení nemá, říká se, že bys neměla otěhotnět, ale některým už se to nevyplatilo, není to na 100 %!!! Pokud pravidelně kojíš, jsi chráněna , ale riziko tady je, stejně tak, pokud ti gynekolog nabídne antokoncepci Cerazette, misíš ji brát naprosto přesně, má kamarádka, u ní otěhotněla!Já teda kojím, ale normálně menstruuju, hrůza, doufala jsem, že bude klid!!!

mikca • 2d • 22. červenec 2007 ve 21:37
danca jak píše misan není to storpecentní, kojení není antikoncepce a ten menses ja taky individuální ikdyž výhradně kojíš můžeš menses dostat, tělo si to prostě určí samo

dashak • 1d • 22. červenec 2007 ve 21:39
Já dostala menzes ještě dřív než skončilo šestinedělí. Ta první byla v pohodě. Teda spíš jsem to asi nevnímala, pač jsem měla ještě dost bolesti po císaři. A teď je to teda masakr Taky jsem doufala, že po porodu budu mít MS kratší a hladší průběh. No omyl, kratší je sice z 8 dní na 6, ale za to silná, první dva dny brutální bolesti a křeče v podbřišku, že se mi ani z lůžka nechce, ale bohužel malá mě nešetří a pak to přejde do hlavy, takže mě tak 1-2 dny strašně třeští hlava a pak už to teda jde.

jardine • 22. červenec 2007 ve 23:03
Od nástupu první MS po porodu už je to 37 dní a mrška pořád nikde. Bolesti v podbřišku mám už týden, k tomu nevolnost a únava. Skoro bych si myslela, že jsem těhu ... ale testy stále negativní. No, jestli mě to bude takhle zlobit pořád...

danca81 • 1d • 23. červenec 2007 v 19:10
Tak jo holky, díky za odpověď, za týden jdu k doktorovi, tak si radši nechám předepsat antikoncepci.

kajule • 1d • 24. červenec 2007 v 08:48
Tak já měla první MS 2 měsíce po porodu. Dřív jsem ji měla tak čtyři pět dní a první den dva jsem měla docela bolesti. Teď jsem ji měla sice týden, ale fungovala jsem úplně normálně bez bolestí. Jsem zvědavá na tu příští.

iwca • 1d • 24. červenec 2007 v 16:32
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jak dlouho jste krváceli po porodu? Já jsem po čtyřech týdnech krvácela už hrozně malinko, ale najednou se mi to zase rozjelo. Myslela jsem že jsem to už dostala, protože po dalším týdnu jsem přestala krvácet úplně, ale teď zase začínám krvácet tak už vážně nevím. K doktorovi mám jít příští týden tak uvidím ale za každou radu budu vděčná

danae • 1d • 26. červenec 2007 v 18:04
Já jsem první mensturaci dostala 4 měsíce po porodu. To jsem plně kojila a ještě byla dárkyně mléka. Považovala jsem to za hroznou nespravedlnost První byla spíše jen špinění, další dvě byly velice silné a bolestivé a teď jsou už tak nějak normální. Cykly mám pravidelný, i když ten úplně první byl o něco delší. Pořád kojím, i když přikrmujeme.

iwco - já krvácela 4 týdny. Pak jsem šla cvičit (já vím, maniak ) a zas jsem začala krvácet. Možná je to i u tebe nějakou fyzickou aktivitou? Je to možné? Ber všechno easy dokud ti nepřestane i špinění, jinak bys mohla zas krvácet. Gratuluju moc k miminku! Užívej si každou chvilku a hodně foťte. Rostou jak z vody a z miminka je batole, ani nevíš jak...

dygab • 1d • 26. červenec 2007 ve 22:21
Iwce, já mám úplně stejný problém. Dnes jsou to 4 tádny po porodu. Doted jsem jeste porad spinila - odcházeli očistky a dneska najednou čirá krev. Trochu se bojím, protože jsem po císaři a tudíž mi fikli dělohu.

syrael • 1d • 31. červenec 2007 ve 23:44
dygab, neboj, taky jsem po cisari a cira krwev se ti muze prihodit pri namaze i ve druhem mesici po porodu...menzes to ale jeste neni.

maddla • 1d • 18. srpen 2007 v 19:41
Holky nemáte něko zkušenost s nástupem menstruace a nekojili jste? Já nekojím, mám osmý týden po porodu a pořád nic, začala jsem špinit a v noci jsem polně malinkato krvácela, ještě abych tak byla těhotná Prosím poraďtě

zirafka105
23. čer 2008

Menstruace po porodu

janesm • 1d • 5. prosinec 2007 v 17:51
Ahoj holky chtěla jsem se zeptat za jak dlouho bych měla dostat MS po porodu?? Malé jsou 3 měsíce 8.12. kojila jsem asi jen měsíc a MSnikde??Bojím se abych nebyla těhotná,antikoncepci zatím neberu.
Díky za odpověd Jana

johanda • 2d • 5. prosinec 2007 v 17:55
janesm, kojíš, jestli jo, tak je to o.k., já nemám MS dosud. Jinak tohle téma už tu bylo, koukni do vyhledávače

smoulinda • 1d • 5. prosinec 2007 v 17:56
Ahojík. No naší malé bude 5 měsíců, MS jsem měla jednou a to zhruba 3 měsíce po porodu. Kojila jsem jen prvních 14 dní

nitka • 1d • 5. prosinec 2007 v 17:56
Tak to by si uz mala mat menstruaciu podla mna.Mne napriklad hovorili ze pokial budem kojit tak ju nedostanem.Malu kojim 14 mesiacov a menstruaciu mam uz asi 4 mesiac...Najlepsie by bolo keby si zasla za svojim gynekologom.A sestonedelie si ako dlho mala ked mozem vediet?

johanda • 2d • 5. prosinec 2007 v 18:04
Šmarjá, já jsem to blbě přečela, nekojíš. Tak to bych zašla na gyndu.

janesm • 1d • 5. prosinec 2007 v 18:06
moc díky za odpověd tak nevím co mám očekávat.
nikita myslíš jak dlouho jsem krvácela v šestinedělí??? No asi 7 týdnů

nitka • 1d • 5. prosinec 2007 v 18:44
Ja by som radsej isla na gyndu.Nemusis byt tehotna ale mozno sa deje nieco vo v nutri,podla mna si uz mala mat MS,ked pojdes k lekarovi tak budes mat istotu...

zirafka105
23. čer 2008

Menstruace po porodu

odetka • 1d • 14. prosinec 2007 ve 20:29
Holky co kojite, kdy jste poprve po porodu dostaly menstruaci? Ja jsem rodila pred 7 mesici a porad nic. Na kontrole po 6 nedeli mi rikali, ze nemusim mit menstruaci i nekolik mesicu.

kacka79 • 1d • 14. prosinec 2007 ve 20:47
Ahojky, tak já přesně po 5 měsících po porodu, ale kamarádka má holčičku 13 měs kterou kojí už jen 2 x denně a menstuaci nemá, je to hodně individuální

janicckka • 2d • 14. prosinec 2007 ve 20:48
Neboj příde a ještě budeš vzpomínat na to jak to bylo super bez pěška
Já jí dostala zrovna předevčírem poprvé a je to hnuuuuuuuuuuuuuuuuuuusssssss

adrianav • 1d • 14. prosinec 2007 ve 21:28
tak ja ji dostala hned po sestinedeli ..byla jsem pekne nasr... ...tesila jsem se,ze jeste tak pul roku nic nebude..a to jsem plne kojila!!..jo priroda je mocna carodejka-dela si s nama co chce

kombloudek • 1d • 14. prosinec 2007 ve 21:28
Ahojky,já jsem to dostala po 3.měsících,ale bylo to tak strašně slabé a jen 2 dny,že to snad ani nebylo ono ,no a teďka to zas nepřišlo vůbec,takl uvidíme buď to bylo jen pomatení hormonů a nebo...a na to nechci ani pomyslet..

niega • 1d • 14. prosinec 2007 ve 22:03
Já zatím nic... A co miminka? Někde jsem četla, že můžou MM odmítat nebo být podrážděná apod. Jak to proběhlo u vás?

jabber • 1d • 14. prosinec 2007 ve 22:17
Ahoj, já jsem to dostala 4 měsíce po porodu a plně kojím pořád. Taky jsem byla naštvaná
niega - já jsem nezpozorovala, že by malá nějak reagovala, naštěstí

ilonap • 1d • 14. prosinec 2007 ve 22:20
Já jsem začla menstruovat po čtyřech měsících po ukončení kojení. Ale sestra kojí pořád (neteř má 10 měsíců) a teprve teď dostala menses. Malá na to reagovala hrozně, vůbec jí nechutnalo mlíčko a celkově nechtěla k sestře jít.

niega • 1d • 14. prosinec 2007 ve 22:24
ilonap: Jejda, to je síla! To se stát mně tak se z toho hroutím!

tiki • 1d • 14. prosinec 2007 ve 22:27
Tak ja zatim furt nic. Je teda fakt, ze kojim jeste docela intenzivne. Ale co vim, tak moje maminka kojila brachu do dvou let a dva roky mela klid. Tak treba je to dedicne . Ono je to o presne hladine hormonu v krvi a tu ma kazda z nas jinou.
Kombloudku - neco takoveho slabeho jsem mela taky asi 10 tydnu po porodu a dr. mi na kontrole po sestinedeli, kam jsem sla po jedenactinedeli , rekla, ze to menstruace neni, ze se tam jeste neco docistuje po porodu.

ilonap • 1d • 14. prosinec 2007 ve 22:33
niega: já bych z toho taky byla dost na zhroucení. Ale sestra naštěstí bydlí u našich, tak se během té doby postarala babička. Malá totiž brečela, jen co se na ségru podívala.

artuse • 1d • 15. prosinec 2007 v 19:34
já dostala menstruaci ihned po skončení šestinedělí, ani jsem nechtěla věřit, že už je to MS ale dle Dr. pravděpodobně ano, při kojení může být hodně nepravidelná, uvidím, jestli se mi objeví teď po druhé...mlíčko malé asi fakt méně chutnalo, ale my máme problémy s kojením víceméně pořád, takže těžko říct, čím to vlastně je

petaska • 1d • 15. prosinec 2007 ve 20:18
Tak mě se ta mrška, po které se mi ale vůbec nestýskalo, vrátila skoro přesně v den, kdy bylo malému osm měsíců...Ale proběhlo to docela v klidu, i když ještě to chvilku mohlo počkat Ale je fakt, že už kojím jen ráno...

margotka • 2d • 15. prosinec 2007 ve 23:52
Mě to potkalo 10 dní po ukončení 6-nedělí!!!Od té doby pravidelně po 28 dnech,ať jsem jesště kojila nebo ne,to u nás zkončilo ve 3,5 měsících

gedren • 1d • 16. prosinec 2007 ve 00:08
Ja 14 mesicu nic a kojim taky uz jenom trochu 🙂

petra.vavra • 1d • 16. prosinec 2007 ve 00:20
Ahoj všem,objevila jsem tyto úžasné stránky, tak se připojuji do debaty. Já začala minulý týden Carezzete a dnes jsem začala špinit, tak jsem z toho docela vyřízená, že už by měla přijít menses.Kojíme dva měsíce a ještě tak pul roku bych chtěla, ale nevím, jestli jí to mllíčko bude chutnat. Závidím všem maminkám co nemestruují.

danullinnka • 2d • 16. prosinec 2007 ve 20:45
Ahoj holky,tak já menstruaci po šestinedělí neměla a protože jsem chtěla tělísko,tak mi dr.píchla injekci,abych menstr.dostala,jenže jsem měla jen 3dny slaboučké špinění.Po tělísku trochu špiním i ne,mám ho 3měsíce,a menstr.u něho vymizí už aby to bylo.
Petra.vavra-já měla po prvním porodu taky Cerazzete a 40dní v kuse jsem krvácela,přestala jsem je brát,tak ti při nich přeju hodně štěstí,at tě to nepotká.

protea • 1d • 16. prosinec 2007 ve 21:03
Já zatím nic,
kojím už jen dvakrát denně.
Prý je to možná antikoncepcí a myslím že to bude pravda páč když jsem si zapomněla vzít večer prášek tak jsem ráno špinila.

Petra.vavra zkus brát prášek vždy ve stejnou dobu každý den a třeba nebudeš špinit tak jako já

petra.vavra • 1d • 16. prosinec 2007 ve 22:05
Ahoj holky, ohledně toho času mi to říkal doktor, tak jsem si ještě nařídila budíky na telefonu, abych opravdu brala pravidelně a stejně to přišlo. V podstatě mě to nějak neomezuje (ale manžela ),ale mam strašný strach o to, aby malé nepřestalo chutnat mlíčko...pokud uvidím, že malá prostě nechce tak to vysadím a je to, akorát zase nevím jestli musím dobrat to plato nebo ne, ale zítra budu volat na výsledky po 6-tinedělí tak se rovnou na to zeptam.
Danullinnka- mít 40 dní menses asi by mě kleplo,protože v těhu jsem si tak odvykla, že už teď dva dny mi přijdou dlouho . Zatím ahoj, zase se tu ukážu, ale teď jdu šprtat na zkoušky z práva

zirafka105
23. čer 2008

Menstruace po porodu!

ivanky • 1d • 7. červen 2008 ve 22:58
Ahojda!Mám takový problém!Je mi to blbý,ale chtěla jsem se zeptat jsem dva měsíce po porodu císařem a začala jsem menstruovat,ale už krvácím skoro čtrnáct dní a dost silně je to normální nebo se už mám znepokojovat a kontaktovat lékaře!Díky za rady a zkušenosti!

leninn • 1d • 7. červen 2008 ve 23:04
moje kamarádka také rodila císařem a měla takový problém...
měla strach, došla za doktorem a ten jí myslím píchl nějakou injekci a možná i dostala nějaké léky, to už přesně nevím, ale určitě s ní něco udělal, 14 dní je hodně i na první menses si myslím

zdina • 4d • 7. červen 2008 ve 23:10
14dni je moc i na normalni MS. Na tvem miste bych sla k lekari uz davno. Po porodu jsi oslabena, ztrata krve a ted uz 2tydny dalsi krvaceni. Bez k lekari co nejdriv.

leninn • 1d • 7. červen 2008 ve 23:14
určitě!!!

zuzalach • 1d • 7. červen 2008 ve 23:23
Určitě lékaře vyhledej..

esteraa • 2d • 7. červen 2008 ve 23:44
100% k lékaři...vím o čem mluvím.....100x zbytečně, než jednou pozdě

nensy • 2d • 8. červen 2008 v 07:05
já bych šla taky radši k dr.

cherub • 1d • 8. červen 2008 v 08:25
já krvacím už 13. den (je to první to MS po porodu) a doktorka říkala, že to způsobuje antikoncepce Cerazzete Takže teď budu čekat, až se to zastaví, doberu poslední platíčko a nechám si píchnout antikoncepční injekci, při které si prý MS spolehlivě upraví do starých kolejí před otěhotněním

zirafka105
23. čer 2008

Za jak dlouho menstruace po porodu?

criterska • Dnes v 17:30
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho jste to dostaly od porodu..Zajímalo by mě to, protože jsem zvědavá jak to bude u mě, zatím totiž čekám marně.. 🙂 Vím, že u každé je to trochu jinak a vliv by na to mělo mít i kojení, ale stejně jsem zvědavá..Díky

misakulicka • 1d • Dnes v 17:33
u mě zatím nic (3.měsíce po). Beru Azaliu - trochu ještě kojím, takže to asi ještě nezačne.

criterska • Dnes v 17:35
Já mám taky Azaliu, už nám jsou 4 měsíce, kojím taky ještě pořád, ale už jsem taková netrpělivá.. 😀

marinka • 1d • Dnes v 17:35
No já dneska první opravdová MS po porodu (malá má přes 8 měsíců), předtím 2x spíš takové špinění.. Teď už kojím míň, tak je to silnější..

janica.. • 1d • Dnes v 17:37
Já jsem dostala až když jsem přestala kojit a to bylo po 11 měsíců 😎

janicka.ziv • 1d • Dnes v 17:38
tak já dostala MS cca po 7 měsících. Kojím a už cca 3 měsíce mám v noci pauzy 10 hodin. a přišla až nyní. Slabší, bezbolestná, je to ok. jo a antikoncepci neberu žádnou

s.arik • 1d, snž • Dnes v 18:22
neberu HA, kojím do 8m plně, poslední dobou dost přikrmuju a zatím mrcha nikde

alcatko.j • 1d • Dnes v 18:24
A ja kojim kojim kojim, obcas nelus neco pozere, ale malo, takze perióda nikde 😅 A ja uz ji moc chci, clovek pak nevi, na cem je 😅 HA neberu 😉

sisstin • 1d • Dnes v 18:25
já dostala MS 8týden po porodu, hned po 7týdeních očistkách.. 😅 a jelikož jsem hned začla brát HA..tak mrška trvala měsíc 😝

simlenka • 1d • Dnes v 18:27
já kojím, HA neberu a už jsem měla MS 3x z toho dvakrát trvala jen dva dny - potřetí čtyři - ale byla slaboučká
poprvé to byly malé asi 2 měsíce? už nevím přesně, asi něco mezi dvěma a třema měsíci

janicka.ziv • 1d • Dnes v 18:35
holky a měly jste ji potom pravidelnou? když jste nebraly HA?

luciar79
23. čer 2008

ja som dostala menštruáciu hneď po šesťnedelí. Teraz užívam asi 2 týždne HA a dostala som ju tiež.asi 7 týždňov od tej poslednej.Plne kojím.Neviem či ju teraz budem dostávať po 7 týždňoch alebo ako.sama som zvedavá kedy mňa zas predpadne.žiadne varovné signály. Zato útok v plnej sile.Ani predtým som takú silnú nemávala. momentálne ju mám 6 deň.som zvedavá ako dlho ešte 😠

andys26
23. čer 2008

5 měsíců po porodu 😠 , pořád plně kojím 😉, žádnou HA neberu.

l.lara
23. čer 2008

mam takmer 6 mesiacov po porode a zatial som nedostala.. stale dojcim..HA neberiem.

tanja61
23. čer 2008

ja plne kojim 11mesiacov a menstruaciu som dostala hned mesiac po sestnedeli a mam ju pravidelne kazdy mesiac 😉

jenjanka
23. čer 2008

ja jsem dostala menzes hned po šestineděli a teď nam jsou 4měsice a nic a to už měsic nekojim.Za jak dlouho by měla přijit menzes po ukončeni kojeni?slyšela jsem že asi tak do 8tydnu?ale nevim to jistě

kikimaruska
23. čer 2008

Ahojky, já sem dostala menstrulaci přesně 5 týdnů po porodu císařským řezem. Těšila jsem se, že budu mít v období kojení klid (mléka mám hodně)...a hle...nic se nekoná. První menstrulaci mám už za sebou... 😒

andira001
23. čer 2008

Já už si nepamatuju přesný datum, ale bylo to hooodně brzo, cca 4-5 týdnů po přiroz. porodu, je teda fakt, že po porodu jsem krvácela normálně jenom cca 8 dní, prostě paráda 🙂 , ale mrcha došla natotata a to jsem měla mlíka víc než Pragolaktos 😅 a tím pádem bych menstruovat neměla...

kikimaruska
23. čer 2008

andira001: tak to jsme na tom stejně. Byla jsem i na 3D ultrazvuku, jelikož se doktor obával, že v děloze zůstaly zbytky očistků, když mám dost mléka (800 ml/24 hod).

andira001
23. čer 2008

😅 😅 já jsem už v porodnici "krmila" cizí miminka 😅 Ale mrcha to evidentně nepochopila, že si má dát aspoň půlrok pauzu 😀

kikimaruska
23. čer 2008

tak tak...alespoň že ty bolesti polevily. Je to znát. Já taky nosím na nedonošenecké denně 4 lahvičky mléka, až už mi skoro vynadali, že jsem jim zabrala celej mražák a malej to stejně nezbaští (jeho dávka je 21 ml/3hod) 😅 . Tak jednu lahvičku vždycky zamrazim doma a 3 nosím...je mi to líto vylévat....ale mražák není nafukovací...zpracovávám maso a zamražuju mléko...ale na jak dlouho 😕 . No kéž bychom se plně rozkojili a nemuseli baštit z lahvičky...uvidíme

lante
23. čer 2008

Ja som rodila cisarákom 17.10.2007 a prvú mrchu som dostala 1.6.2008, iróniou je, že som sa ráno 1.6. rozhodla dojčiť naposledy a poobede sa mrcha dostavila. Ale už asi dva týždne pred ňou som cítila také divné tlaky v podbrušku. HA som nebrala a ani neberiem.
Mlieko som prvé tri mesiace tiež mrazila 😀 už ho Vili-boy pojedol 😀

kacka.va
24. čer 2008

u nás zatím nic 🙂

ocicka
24. čer 2008

Ahojda, tak z vas zacinam byt pomalu nervozni 🙂 Prckovi je 10 mesicu, beru sice antikoncepci, a kojime ale menstruaci jsem zatim vubec nedostala, akorat jsem nekdy v lednu trosku spinila..tak nevim jestli je vse vporadku.. ☹

katty137
24. čer 2008

Ocicka, určite je, pokiaľ kojíš, nemusíš dostať menštruáciu vôbec, tak sa neznepokojuj, ja som ju dostala teraz prvýkrát pred tromi dňami a dúfala som, že kým kojím, mať ju nebudem... Bohužiaľ, prišla... Čo už narobím... Mala som silné bolesti na začiatku a teraz už celkom v pohode... Škoda, že to nevydržalo dlhšie, ako mi bolo fajn, keď som nepoužívala žiadne tie "sviňoby" na zadržanie mršeny 😀 😀 😀 Ach jo... Závidím tým, čo ešte stále nemajú... My sa krásne kojíme a aj tak som dostala... A to beriem aj antikoncepciu-Cerazette či ako sa to píše... 😒 Malej to našťastie nevadí... 🙂 Tak sa neznepokojujte, naša malá má teraz 7 mesiacov a 11 dní, takže keď mala 7 mesiacov a týždeň, tak som to dostala 😖 😖

petrolejka
24. čer 2008

No, mrcha může přijít, kdy se jí zlíbí. Já plně kojím a přišla po 4 měsících ... taky mohla počkat, bylo mi bez ní fajn. 😉

ocicka
24. čer 2008

Diky.Ale taky nezoufej, treba jen spinis.Ja to mela v tom lednu 3 dny a pak nic. No pravda je ze je to super nemit to 🙂

danuska24
24. čer 2008

ja som mala ,,mrchu,, asi pol dna, zatial stale (nastastie 😉 😉 ) nic

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru