Kdy dorazí menstruace po porodu?

simonka.s
29. zář 2007

Nekojím a mám už po 6 ti nedelí,. občas stejně jdou očistky a občas mě i dost bolí břicho jako při ms.
tak by mne zajímalo kdy asi menzes dorazí nebo do kdy by mel ?

moon1979
5. čer 2010

no ja ak sa to da nazvat kojenim som kojila asi tri tyzdne, a aj to len odsavala, lebo maly nevedel nic vytiahnut a odsavackou vyslo tak max 10 ml :( po porode som sa cistila tri tyzdne a prvu menstruaciu som dostala tyzden po ukonceni 600 nedelia.

lura
7. čer 2010

Tak to já to mám strašně silné (jako po porodu). Dokonce si na noc na těch pár nejhorších dní pod sebe beru přabalovací jednorázovou podložku... no prostě síla. Kojím x-krát za den a noc. Před porodem jsem to měla pravidelně a celkem málo. Tak teď jen kroutim hlavou a nechápu 😖. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat...

marketa137
7. čer 2010

Tak to by mě taky zajímalo kdy dorazí. U prvního syna hned po šestinedělí a ted jsem víc jak 4 m po porodu a ještě nic. Ani jednoho syna jsem nekojila ☹ tak jsem zvědavá kdy dorazí. manžel se už směje jestli prý nejsem těhotná 😀

jasekd
11. čer 2010

Cca 10 tydnu po porodu zatim slabe spineni. Nekojim plne, musim prikrmovat Nutrilonem (malo mlika). Jsem zvedava, jak to bude dal. Predtim (po vysazeni antiko) jsem mela cyklus hodne nepravidelny a dlouhy, musela jsem brat hormony. Tak doufam, ze tehotenstvim se to treba srovnalo, stava se to. Ja bych za MS byla i rada, asi budeme chtit brzo druhe dite. Jen doufam, ze nedopadnu jako lura (prispevek 7.cervna), predtim jsem celkem nemela problem.

bufina
12. čer 2010

Ahoj, tak my kojíme, jen večer dávám kašu, a zatím nic. malýmu bude za týden půl roku.

marinka
13. čer 2010

První cácorka - kojila jsem do roku (od půl roku příkrmy) a MS dorazila 8 měsíc po porodu
Druhá cácorka - jsem 7 měsíc po porodu a už asi třetí měsíc mě v určitém období pobolívá přicho jako na MS, ale zatím nic, tak jsem zvědvá, kdy mrška dorazí 😉 Taky kojím a přikrmujeme..

chichaa
13. čer 2010

čauko aj ja sa pridám🙂 Malá ma 7 a pol mes, kojená, prikrmovaná už 2 mes a stále nič! to by mi vyhovovalo 😉 hovorí sa, že keď sa predĺži interval medzi kojeniami na viac ako 6hod, tak to pomaly príde...

lura
13. čer 2010

chichaa, s tím intervalem bohužel já osobně nemohu souhlasit. 6 hodin bez kojení jsem nikdy (ani v noci) neměla a přesto mám menstuaci už od šestinedělí... Malý je hrozný hladovec a opravdu maximum (a to noční) bylo 5 hodin bez kojení. Jinak kojíme v intervalech max do 3 hodin. U každé maminky je to prostě jiné 😉.

emjee
13. čer 2010

ja som v obdobi 2-9m v noci vobec nedojcila (M. spal aj 9-10hod vkuse), zato cez den takmer nonstop (od 7m aj prikrmy) a ms neprisla 😀 potom som opat nabehla na nocne dojcenie (kvoli zubkom), prvu ms som dostala 49t po porode
je to individualne

maly_prcek
2. črc 2010

Taky by mě to zajímalo... 9m pryč, kojíme dopoledne a pak až večer+1x v noci+ráno a kde nic tu nic...

zuzu101
2. črc 2010

ja som to dostala teraz po jedenástich mesiacoch.hroznéééé.pozitívum je aspoň to, že nemám žiadne bolesti ako predtým 😀

janicka006
4. črc 2010

a vám neřekla mudra abyste si došly pro injekci????
My jsme rodili před cca 11 týdny a mudra mi řekla že mám vyčkat do 12 týdne a pokud se MS nedostaví,tak si mám dojít pro injekci...

brumdinka
4. črc 2010

ahojte, tak mě dorazila MS až po nějakých 2 letech po porodu 🙂 přesněji potom co jsem přestala kojit našeho Jiříka jsem plně kojila do jeho 20 měsíců

takže pokud ještě kojíte i třeba jen částečně tak bych se tím neznepokojovala a počkala si až přestanete kojit - pak by se měla MS dostavit a pokud se nedostaví tak až pak je třeba to řešit s odktorem

foogy
17. črc 2010

Tak já hned po 6ti nedělí - celá nadšená 😠 A to plně kojím...

dana3262
29. říj 2010

ja to dostala po 8mi mesicich od porodu. A to stale kojim plne.

kukuca
14. lis 2010

Holky moc prosím o radu. SKončila jsem kojení před měsícem a ms stále nikde.Bolí mě záa i břicho o prvního dne, mám pocit že každým dnem UŽ musí přijít a nic.Snažíme se přitom o druhé miminko.Těhotná ale nejsem.Kdy by měla ta první ms teoreticky přijít?Po skončení kojení hned,různě, nebo za těch 28 dní od posledního dne kojení?To by bylo pozítří..Ale mám pocit že takhle to nefunguje. ☹ Poradíte?

ladybugie
14. lis 2010

kukuca: já měla menses od třetího měsíce věku dceru, do pátého měsíce jsem plně kojila. Pokud si nejsi jistá, tak si dojdi k doktorovi 🙂 Každá to má jinak 🙂

kukuca
14. lis 2010

@ladybugie no já jsem u Dr. právě nedávno byla na preventivce a ona říkala že nemám skoro žádnou sliznici kvůli tomu kojení..Takže těhu ani ms na obzoru a pak 14 dní na to se malý odstavil.Tak jsem si dělala naděje že sliznice hezky roste a bude ms a nic..Prý mám přijít až v únoru..hmm to je dlooouho.Myslela jsem že si tělo poradí samo.

ladybugie
14. lis 2010

ono si poradí, neboj 🙂 Moje doktorka mi říkala, že když kojím často, tak menses mít nebudu. Já kojila Anetku jak blázen po dvou hodinách a menses dorazila přesně rok od vynechání. Anetě bylo tři měsíce a tři dny. A já si malovala, jak nebudu třeba rok menstruovat 🙂
Dej tomu měsíc nebo dva čas. Já když přestala kojit, tak jsem ještě tak měsíc měla "dozvuky" mléka, takže jsem musela nosit vložky do podrpdy 🙂
Držím palce s druhým miminkem 😉

sussanah
14. lis 2010

@kukuca ono je to fakt hooooodne ruzne, me dorazila ms, kdyz jsem zacala omezovat kojeni u prikrmu, kolem 8m maleho, kamaradce, ktera kojila snad co 1,5-2h dorazila ms hned po sestinedeli a od te doby ji chodi pravidelne a to ma jeji mala rok a ona porad vice koji nez prikrmuje. Takze opravdu jen dr ti rekne jak to s tebou vypada. A neboj, ono to telo zase nabehne v poho. U me to trvalo asi cca 3 cykly, nez se to srovnalo, do te doby to bylo nepravidelne (cyklus 6-8tydnu a anovulacni.

karmenta
8. pro 2010

Tak jsem diskuzi celkem pročetla a závidím, já odstříkávám 8xdenně a MS dorazila 43den po porodu. Že já taky musím mít všechno ☹

meleri
8. pro 2010

to je zvláštní jak to má každý jiné teda, já dostala mencky v 6 měsících. potom to šlo ob měsíc a takové slabé až do otěhotnění, no ted jsem zvědavá, jak to bude podruhé...

dahra
14. pro 2010

Ja som dostala menzes presne 6t po porode, stale kojim a menzes chodi ako hodinky. Nastastie nie na 26DC ako predtym, ale na 29DC.

ivasad.
14. pro 2010

Já jsem MS dostala pět měsíců po porodu. (stále plně kojím)

lidiab
24. led 2011

Ahojky, chtela jsem se zeptat zda je normalni ze jsem pred dvema mesici dostala menzes a od te doby nic 😒 Tehotna snad byt nemuzu. Uz tyden nekojim, ale tehdy jsem jeste castecne kojila.

maca_p
24. led 2011

ja 10 dni po 600nedeli a to som kojila 😠

lucinka13
24. led 2011

11 mesiacov od porodu. stále kojím

tammika
24. led 2011

Tiez 11 mesiacov a kojim stale, hlavne v noci 🙂

raa2
24. led 2011

@lidiab mozes byt, kojenie nie je antikoncepcia...

lidiab
24. led 2011

@raa2 Jasne, pouzivame opravdovou antikoncepci 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru