Kdy dorazí menstruace po porodu?

simonka.s
29. zář 2007

Nekojím a mám už po 6 ti nedelí,. občas stejně jdou očistky a občas mě i dost bolí břicho jako při ms.
tak by mne zajímalo kdy asi menzes dorazí nebo do kdy by mel ?

johanda
18. led 2009

stroiciatka, tak s tím kojením jsme to měly podobné, moje tělo je asi více zdevastované, když odmítalo menstruovat tak dlouho 🙂)

verapa
20. led 2009

Ahoj, u náš byla návštěva po 7 měs po porodu, jen tentorkát jen tři dny, bez bolestí a migréna chutí, no paráda, že mi ani nevadila, če to co bylo před těhu byly krapet podobné praktikám v mučírně.

winifred
21. led 2009

Ahojky tak já stále kojím jak o duši malej si nedá vzít své mlíčko.A co se týče menstruace tak ta se mi dostavila deset měsícu po porodu a podotýkám beru ještě ntikoncepci Azali.A můžu říct že mi vůbec nevadilo že jsem neměla tak dlouho periodu.Bylo to super. 🙂

ivana24
21. led 2009

No tak u mě byla první návštěva druhý měsíc po porodu, plně jsem kojila stejně přišla. Lékař mi řekl, že mám silný hormony 😀 , no moc díky, tak bych měla radši slabý a byla ještě chvíli bez...... 😅

dominka11
21. led 2009

ahojte, ja tiež kojím a 5 týždnov po pôrode je tu 😅 skoro, ale čo narobím.

tvarohacek
21. led 2009

14 měsíců po porodu. (stále kojím) 🙂

katrin21
21. led 2009

ja som kojila a normalne mesiac po porode som dostala 😝

katrin21
21. led 2009

teda mesiac po skoncení ocistiek... 😉

ivana24
21. led 2009

Katrin21: to ráda čtu, že v tom nejsem sama 😀

byyz
22. led 2009

rok a 14 dní po porodu.....ve chvíli, kdy jsem kojení na přání omezila na kojení co 3 hod

evikk
1. únor 2009

Ahoj holky,chtela jsem se zeptat jestli je mozne,ze jsem dostala menstruaci na konci sestinedeli,kdyz plne kojim?Uz jsem mela jen hnedy spineni a dneska jsem zacala lehce krvacet a lehce me boli bricho,jako pri menstruaci

emjee
1. únor 2009

graziela • 2d • Dnes o 11:34
Ahojte babenky,
moj maly syncek uz bude mat o par dni 8 mesiacov a teraz pred 3 dnami som od porodu dostala 1.krat menzes...(kojim) Len ma tak trochu trapi, ze je dost silny, aj bolestivy..pamätam si, ze aj po 1.porode som mala silny 1.menzes, ale to som ho dostala hned po 600-nedeli...
Ake mate vy skusenosti...je toto normane? Ja len dufam, ze sa mi to neskor nejako ustali a nebude to take zle...ako male dievca (naozaj ako dievca, lebo som 1. menzes dostala ako 11-rocna) som mavala strasne bolesti, hlavne prve dni, ked som dostala menzes, normalne som musela aj skolu vynechavat..po 1.porode to bolo uz celkom OK, ale poznam pripady, ked som tie bolesti po 2.porode opät vratili...dufam, ze to nie je aj moj pripad...len pre doplnenie..horm. ATK neuzivam ziadnu...

aktak • 2d • Dnes o 11:37
ja som obe deti len kojila (kojim) prvych 6 mesiacov a MS? po 6 tyzdnoch po oboch porodoch a hned pravidelna, kratsia, menej bolestiva

mikalove • 1d • Dnes o 11:54
ja 1 menzes po 9 mes. po porode a klasika 4 dni a bez bolestí alebo "inych sprievodnych javov"

monika0123 • Dnes o 12:03
ahoj.ja som prvy dostala po 10 mesiacoch a bol tusim slaby, bezbolestivy a kratky no hned ako som si dala danu tak prve dva dni su silne a bolestive a potom uz len 4 dni mam len take spinenie.neviem ci to suvisi s danou lebo posledny bol slaby a bezbolestivy.u kazdej zeny je to ine.porad sa s gynekolom.tu by ti bolo najlepsie chodit ku gynekologicke ona bude skor vediet co ako citis.moja je uz starsia a jej osobne skusenosti su nad vsetky naucene znalosti chlapa gynekologaa nelutujem za nou dochadzat 3 km do ineho okresu lebo u nas v lucenci nie su zeny

zuzka1. • 1d • Dnes o 12:20
3 mesiace po porode, velmi silny, trosku bolestivy, 6dni

verulka • 4d • Dnes o 12:39
graziela, ja som dostala 3x menzes hned po 600nedeli aj ked som kojila a fakt brutalny..ja som zacala s tymto trapenim ako 10,5r a od zaciatku ma krce vzdy zlozili. Po kazdo porode to bolo rovnake. Pokial neuzivam HA, tak mam kramy prve dni strasne silne a 1.den som nepouzitelna a nepomohli ziadne porody. Teraz uz netrpezlivo cakam, kedy menzes dorazi, lebo uz mesiac nekojim a furt nic..ale brucho je uz nefucane, pobolieva..takze ocakavam, ze to bude to iste- krce jak slak

mikalove • 1d • Dnes o 12:45
verulka pekne si napísala to 600-nedelie

sakura77 • 1d, snž • Dnes o 13:00
ja som dostala prvykrat asi 3 mesiace po porode-dost silny-a odvtedy mavam silnejsie ako pred porodom-teda pred porodom som mala take dva dni-aj to mi stacili"intimky"-od porodu mam"normalne"tych 5 dni ale zas mozno je to aj tym ze som brala predtym antikoncepcne tabletky a teraz neberiem

marika80 • Dnes o 14:53
ked mala mala 20 mesiacov ( z toho som ju 18 kojila). Krvacanie mam asi take iste ako ked som brala HAK, takze slabe, ale hlavne pravidelne. Bolesti som nemavala skoro nikdy.

miriamka • 1d • Dnes o 15:00
Prvy menzes som dostala ked mal maly 8 mesiacov,mesiac po tom co som prestala kojit.A trval 6 dni a bol v pohode,ziadne bolesti len troska silnejsie krvacanie nez na ake som bola zvyknuta.

claudinka • 1d • Dnes o 15:02
ja som prvy dostala tusim v tyzden, ked som zacala brat HA po sestonedeli a odvtedy som stale nic nemala.. a trvalo to ako vzdy kratko a nie vela.. nikdy som nemala problem s MS, ani som nevedela, ze ju mam, kedze som par rockov brala HA a kramy som mala vzdy piatok-nedela pravidelne jak hodinky kazdy mesiac

luciauk • 3d • Dnes o 15:05
graziela, ja tiež kojím a prvýkrát som dostala krámy po necelých 4roch mesiacoch a tiež dosť bolestivé. odvtedy každé dva mesiace a strašná bolesť

angua27 • 1d • Dnes o 15:34
ja som mala s menzesom vždy šialený problém. strašné bolesti prvé 3 dni, zvracanie, hnačka, od bolesti som sa na stenu pomaly škriabala. nepomáhali ani tabletky proti bolesti. upravilo sa to, až z HA, odvtedy som mala síce silný, ale bez bolesti, pravidelný ako hodinky. po pôrode prišiel 1x po 9 mesiacoch. silný, s bolesťami, dlhý. odvtedy sa to ustálilo, mávam pravidelne, cca. 4-5 dní, skôr slabší, bez bolestí, iba prvý deň som ako mechom praštená. neberiem HA.
ale, a to musím dodať, u mňa tie bolesti, podľa môjho gynekológa, súvisia s tým, že mám opačne obrátenú maternicu a nepomohlo k tomu ani tehu. vrátila sa do svojej "normálnej" pozície, našťastie už bez tých blbých sprievodných javov pri menzese.

martina7905 • 1d • Dnes o 15:53
ja som zas po porode mala hned menzes a trval skoro 2 mesiace islo ma porazit kedy skoncia uz teraz mavam b ezbolestny menzes

graziela • 2d • Dnes o 20:52
Joj babenky, ta priroda sa na nas vie niekedy poriadne vyburit...ja uvazujem nad horm. ATK, tak verim, ze sa to umudri potom...len som tak trosku sklamana, ze uz to prislo...este som si mohla to kvazi bezstarostne obdobie uzivat

hlavinka
2. únor 2009

ahoj holky, tak mne dorazila MS presne 4 tydny po porodu 😠 A to kojim....

astrane
2. únor 2009

Poprvé po 11 měsících a podruhé po 13měsících.Doufám,že po třetím to bude ještě později 🙂
Oba jsem kojila do 16 měsíců

adulka55
6. únor 2009

Baby, možno budem vyzerať blbo ale: po pôrode nedostanem menzes. A teda to šestonedelie nieje to že budem 6 nedelí po pôrode krvácať? Tak načo tie popôrodné vložky.. Alebo je to tak že ho môžem dostať aj nemusím? Som z toho jeleň načisto... ale to by mi vyhovovalo keby ho nedostanem, pretože od 12 rokov som si vytrpela až moc. Pravidelne som musela školu vynechávať, neskôr prácu a jediné čo mi pomohlo bola algifénová injekcia na pohotovosti, ale keď tam nebol ochotný personál tak som aj 3 hodiny v krčoch čakala, alebo mi odmietli dať algif. injekciu...

alcatko.j
6. únor 2009

Andulko, ja nevim presne co ta krev je, ted budu za debila, ale to je prave nejake poprodni krvaceni, proste se deloha cisti, nevim jestli i u cisare..ale asi taky jo....myslim, ze snad krvaci kazda...ale nemusi to byt celych 6 tydnu, ja se cistila jen dva, pak jsme tyden spinila a hotovo...

adulka55
6. únor 2009

Alcatko.j. ďakujem. Asi to je tak že každá to má inak... Ja som len chcela tešiť predčasne že tú potvoru (menzes) nedostanem, to by som bola najštastnejšia. Pretože neviem si predstaviť, že budem krvácať- z čoho ma môže boleť brucho a byť nevolno a ešte sa starať o malinké, ktoré bude na mne závislé...

pepies
6. únor 2009

ja som sa tiez tesila, ze ked kojim, tak min. 10 mesiacov sa nebudem musiet nervacit s menzesom a ta potvora sa dostavila po 4 mesiacoch a akurat vtedy, ked sme sa chystali na lyze na Donovaly 😝 😝 😝
ale u kazdej zeny je to indi-vindi, moja segra napr. nemala menzes skoro rok...... 😎 tomu sa hovori stastie 😝 😝 😝

helka101
6. únor 2009

Adulka, asi každa žena krvaca po pôrode, či cisárom alebo klasickym, ale asi nemaš menštruačne bolesti, lebo maternica sa čistí a vylučuje dedukujem tu krv, čo 9mesiacou nešla 😅 ja som nemala bolesti krvala som asi 4-5 týždnou, potom 3tyždnova pauza a normalne som dostalal kramy, a to som maleho zhruba 3týždna kojila, ale kramy aj tak prišli normalne..
Asi je to u každej ženy individuálne ako to príde.. kamoška kojila 2roky a aj tak dostavala pravidelne každý mesiac kramy 😕

adulka55
6. únor 2009

Tak teda budem si to užívať aspoň teraz 😵 😵 😵 že nemám tú potvoru... 😉 a potom nech bude ako chce, veď to musíme prežiť každá 😉 Sme nejaké ženy vydržíme všetko 😎 😎 😎 😎 😎

astrane
6. únor 2009

Po porodu je to podle mě jen čištění,není to jako klasická MS-tam je nejhorší začátek a to tady nějak nefunguje,nebo to tlumí ty hormony co se vylučují,já nevím,ale není to prostě stejný jako MS.U mě to trvá 4-5 týdnů-pár dní krvácím hodně-v porodnici a pak už jen málo.někdo to má za 2 týdny za sebou,je to u každé jinak.Kdy dostaneš klasickou MS ti nikdo nepoví,když budeš mít taky štěstí tak od šestinedělí třeba až za rok. 😀

selu
7. únor 2009

ja kojila malou do cca 11ti mesicu, ted bude mit 13 a mrcha stale nikde 😀 😎 😀

zuzana17
7. únor 2009

Ahojte, tak môj malý mal včera rôčik a ja som dnes dostala mrchu ☹ , kojím stále, hlavne v noci 😅 , zatiaľ to nie je až také hrozné, nič ma nebolí a je to slabé, tak dúfam, že to tak bude vždy bez bolesti a pár dní 😵

helenkka
11. únor 2009

mám devíti měsíční dcerku, kojím a ještě sem to nedostala a abych řekla pravdu, tak doufám, že to ještě dlouho nedostanu... 😉

dominka11
11. únor 2009

ja som dva mesiace po pôrode a vychutnavam si to už druhykrat 😀 a to kojim...

smardik
12. únor 2009

já kojím pořád a dostala jsem to hned po šestinedělí a už jsem to měla 6x a to malý bude mít 4měsíce

lucinecka
12. únor 2009

Já to poprvé dostala 7 měsíců po porodu 😉 Do 6.měsíce jsem plně kojila.

cessy
13. únor 2009

maly ma 6m je plne kojeny a stale nič...

trace
13. únor 2009

Ahoj holky, navíte jak je to u menses když nekojíte??? Já malýho nekojím, nemám mlíko, tak stále čekám... mám teprve 14 dní po porodu... slabě krvácím pořád ale menzes to není... nevíte kdy to dostanu normálně???

krista
15. únor 2009

trace • 2d • Dnes v 11:03
Ahoj holky, tohle téma už tady určo bylo, ale nemůžu ho najít, tak začínám znovu... 🙂
Chci se zeptat, když nekojím tak kdy dostanu první menses??? Je to až po 6ti nedělí??? U prvního jsem kojila tak to bylo ¨normálně ale teď nevím... máte s tím nějaká zkušenost??? Díky moc!!! Pa 😉

petyna • 1d • Dnes v 11:13
Ahoj trace, taky jsem nekojila. Dva měsíce po porodu a menzes pořád nikde. Doktor mi napsal antiko, ať ji začnu brát, takže menstruace se pak dostavila běžně v sedmidenní pauze. Kdybych nezačal brát, tak těžko říct, kdy by přišla, ale řeknu ti, že první menstruace po porodu u mě byla snad horší než očistky. Byla silná a trvala snad 14 dní.
Koukala jsem, že máš další mimčo po dvou letech. Taky bych to tak chtěla, ale slyšela jsem od jiných maminek, že je to záhul. Vím, Michálek je čerstvoučkej, ale jak to cítíš ty? Dá se to zvládnout?
Change message because Cancel

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru