Kdy jít poprvé na vycházku po návratu z porodnice?

janaboris
13. čer 2008

Maminky kdy jste šli poprvé s miminkem na vycházku po návratu domů z porodnice?
Kdy k vám přišla poprvé návštěva?
A kdy jste šli vy poprvé na návštěvu k někomu...?

matru
13. čer 2008

My jsme šli na procházku hned druhý den, protože bylo moc hezky(byl duben) a babičky taky přišli hned po návratu z porodnice 🙂 ale třeba kámošky až tak po měsíci a my k nim taky tak 🙂 a minulý víkend už jsme zvládli i svatbu kámošky, obřad i oslavu a bylo to fajn 🙂

nensy
13. čer 2008

mi jsme šli ven 4 den pač jsme byly na kontrole až po víkendu a byla zrovna zima takže jsme byly jen na chvíli 🙂

svoma
13. čer 2008

Ahoj,my šli až po týdnu,i když bylo docela teplo,protože malá špatně držela teplotu a měla nižší porodní váhu.Návštěvu jsme měli asi po deseti dnech a na návštěvu jsem s ní prvně jela,když jí bylo něco přes měsíc. 😉

nensy
13. čer 2008

až tak dlouho jo na tu návštěvu .mi byly hned jak jsme přišli domu 🙂

janaboris
autor
13. čer 2008

My dojeli z porodnice v sobotu(malej se narodil v úterý),v neděli u nás byla první návštěva a na vycházku jsme šli hned v úterý.A včera jsme byli poprvé na návštěvě my.

svoma
13. čer 2008

Ona se malá narodila dřív,tak jsme nechtěli nic riskovat.

nensy
13. čer 2008

tak to jo svoma 😀

lenkabu
13. čer 2008

Na vycházku jsme šli 3.den, návštěva asi 5. den.

svoma
13. čer 2008

jinak s malým jsme byli chvilku venku ještě ten den,co nás propustili,bylo teplo a návštěvy asi po týdnu.

petule.h
13. čer 2008

na návštěvu jsem si taky dojela sama, pač nás pustily v pátek ráno, byl svátek a tak jsem hned volala doktorce na mobil, že náss tedy pouští a že dorazím v pondělí sama..Jinak tomík se narodil 8.4.2006 a bylo mi doporučeno ho dát klidně každý den na 15 min ven, že se nic nestane a postupně to zvyšovat...ale samo jen být venku, né nikde kde je milion lidí, jako do krámu.. 😀

nensy
13. čer 2008

tak mi jsme taky museli k dr ona domu nechodí 😀

romankav
13. čer 2008

My jsme se vrátili z porodnice v lednu, byla zima, foukal vítr a při návštěvě naší mudry jsem se nesměle zeptala, kdy můžeme začít chodit ven a na jak dlouho. Čekala jsem, že mi řekne tak za týden na čtvrt hodiny a po pěti minutách prodlužovat... No a ona na to, až přestane foukat, tak jděte - třeba zítra (to bylo synovi týden) a minimálně na hodinu, na kratší by to nemělo cenu 🙂 Mimčo jsem pořádně oblékla a jak se mu krásně spinkalo 😉 Od té doby vůbec nechápeme, jak nějaké miminko může v kočárku plakat. Návštěvy rodičů byly hned, známých po šestinedělí a jenom po 2-3lidech a zdraví (ne nastydlí nebo s rýmou), děti chodící do školky nebo škole raději až po třech měsících. My jsme šli poprvé na návštěvu v těch třech měsících.

matru
13. čer 2008

Nám přišel pediatr domů hned druhý den,byli jsme tak dohodnutí 🙂 do další poradny už jsme jeli 🙂

rajka
13. čer 2008

Ähoj, já mám kvěňátko, z porodnice nás pustili 3. den, mudra řekla, že ven můžeme hned, ale ne do hyper a super marketů. Bylo hezky, takže první procházka byla, když měl malý 5 dnů 😉 První krátká návštěva u nás doma byla taky ten den. Od té doby chodíme ven denně, malý se krásně prospí. Na návštěvě jsme ještě nebyli.

kacka.va
13. čer 2008

my šli na prochajdu hned druhý den, manželovi rodiče přijeli ještě ten den a jinak k nám návštěvy ani moc nejezdili, takže pohoda. Jinak dětská říkala, že klíďo můžeme i na nákupy, ale spíš v době, kdy tam nebývá moc lidí, takže asi po 14ti dnech jsme byli nakupovat 🙂

kalo
13. čer 2008

my po příchodu z porodnice nešly ven skoro 14 dní (byly zrovna hrozny vedra nad 30st.). A první vycházka pak hned na zahrádku na malé pivo 😀
...Ale návštěvy!!!!! V den příchodu z porodnice u nás byli naši...já to hrozně těžce nesla, chtěla jsem klid!!! A pak asi 2 týden po porodu se za každou cenu chtěla k nám podívat moje kamarádka (s 2letou dcerkou), tak jsem povolila a fakt jsem z toho byla hotová!!! Nemohla jsem komunikovat, malá plakala, já jsem plakala, její dcera u nás dračila a já na to fakt nebyla připravená.

Tak doporučuji.......když se ještě na společnost necítíte, tak je ze slušnosti nezvěte! Musí pochopit, že je potřeba klid. Při dalším dítku si žádné návštěvy domů zvát nebudu /až po šestinedělí nebo až k jeho konci, až se na to budu cítit/

svoma
13. čer 2008

Kalo souhlasím,u nás jsem to ani nikomu říkat nemusela,došlo to každému. 🙂 A i kdyby ne,tak bych to řekla a pokud by to někdo nepochopil a urazil by se,pak by to byl jeho problém.

kacka.va
13. čer 2008

zaplať pánbů, že u nás ty návštěvy ani chodit moc nechtěly a když, tak zavolali, jestli už můžou přijít, nebo ne? ale těch pár návštěv co přišly, bylo příjemných, samí super lidičkové 😉 a přišli jen na chvilinku a vždycky přinesli něco na zub, takže jsem se nemusela o nic starat 🙂

svoma
13. čer 2008

Nám taky volali,ale říkali jen,že se máme ozvat,až budeme chtít návštěvu a s tím jídlem s tebou souhlasím,to opravdu v těch prvních týdnech dost pomůže. 🙂

nensy
13. čer 2008

tak já žádný návštěvy měla jsem toho plný zuby takže jsem byla ráda že to chápali 😀

svoma
13. čer 2008

Já zkraje taky ,musela jsem si zvykat znova na miminko a taky na to,že mám i druhé dítě,byl to dost záhul a vlastně je pořád.

nensy
13. čer 2008

no právě já mát taky dvě a docela dost od sebe tak jsem to ocenila 😀

svoma
13. čer 2008

A malej ti třeba nepomáhá?Já to mám dost náročný,malej je hyperaktivní a hyperkinetickej,někdy bych ho fakt přizabila.

nensy
13. čer 2008

tak malej je hodnej ale nela to je číslo 😝

svoma
13. čer 2008

tak to já si "užívám" s oběma. 😒

kacka.va
13. čer 2008

no právě proto jsem nikdy nepochopila lidi, co chtějí děti hned po sobě 😉 vy máte obě dobrý, že ty vaše starší dětičky už jsou jakž takž soběstačný 😉

nensy
13. čer 2008

no to jo je to lepší 😀 ikdyž co mužou dělat mě by to teda nevadilo jestli mám tak velkej odstup nebo hned po sobě 😀

kacka.va
13. čer 2008

no ale vem si jakej by to byl záhul, kdyby se to první nedovedlo ještě samo pořádně najíst, obléknout a podobně 😀

nensy
13. čer 2008

no jasně ale ted mi řekni když jsou mamky co maj dvojčata no zvládnout se to prostě musí 😀 😝

krista
13. čer 2008

Návštěvy u nás byly během šestinedělí snad 100x, tchánovci několikrát týdně, to jsem ještě dostala že mě pustili z porodnice a já nic neřekla, protože tam byli taky xxkrát neohlášeně a to já nerada (neohlášený návštěvy 😝) a taky jsem jich měla plný zuby, furt někdo volal, co dělám, že nezajdu, že mobil občas nezvednu - asi si mysleli že mám doma docela slušný veget 😖

Na procházku jsme šli tak po týdnu co jsme byli doma 🙂
Jinak patřím mezi ty lidi co chcou děti brzo po sobě a dobrovolně 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru