Kdy jít poprvé na vycházku po návratu z porodnice?

janaboris
13. čer 2008

Maminky kdy jste šli poprvé s miminkem na vycházku po návratu domů z porodnice?
Kdy k vám přišla poprvé návštěva?
A kdy jste šli vy poprvé na návštěvu k někomu...?

barunka81
13. čer 2008

ahoj , my mame rodice mimo, Ja i manzel 300km daleko...
Pribuzny tedy byli juknout v porodce a pak behem 6 nedeli na 3 dny. A slo to.
V porodnici me otravovalo 😒 ze vzdycky nekdo volal ja to nezvedla. Kojila jsem nebo sprcha at tak. No a vsichni se divili proc to nezvedam.
V porodce me navstivili tchanovci 4 den po porodu. tchan rekl ze malou divne drzima a ze je ji urcite zima. Ja byla do te doby v pohode. ale tema kecama mi asi vyvolal depku a ja pak celej den brecela. I ted mi vadi kdyz me upozornujeou co jako s ni delam, no na pest. Clovek si necha rad poradit, ale od tchanovcu me to se..e 😀 , hlavne to nejsou rady ale kec-...
Ven jsme sli 2 dden z porodky, asi na pul hodky. A pak jsme chodili na hodku a postupne to zvysovali..

nensy
13. čer 2008

tak u nás se taky pokoušeli ale marně. 😝

kacka.va
13. čer 2008

kristo, já taky nesnáším neohlášené návštěvy.

barunka81
13. čer 2008

Jo a am knizku nezna naruc rodicu a mimca se prej nemaj drzet pod raminkama. Vysi jim dolu telico a je to blby na pater. tak jsem to navstevam rekla. A samozrejme ze ji tak tchanovci berou, prej moc ctu. No am z toho pak nerva ale stojim si za svym 😉

nensy
13. čer 2008

no tak každej má na to svuj názor já si všechno dělám podle sebe a na ostatní kašlu 😀

kalo
13. čer 2008

Je pravda, že to šestinedělí má každý jiné. Já ho měla v klidu, žádné depky a pod. a manžel zafungoval na 101%. Ale i přesto jsem neměla náladu na lidi. Kolikrát jsem měla celé dny vypnutý telefon /a to jsem poměrně společenský člověk 🙂 / Prostě mě to při těch prvních dnech, kdy se všechno člověk učí a seznamuje se s prckem, rušilo! Myslím, že jestli někdo z rodiny uvidí dítě za týden nebo dva nebo tři je úplně jedno. Ty první dny a týdny jsou jedinečné.
...Někdo to má třeba jinak...potřebuje pomoct, poradit, vykecat se...já byla ráda za klídek 😉

nensy
13. čer 2008

tak mě manžel taky pomáhal fakt hodně na to si teda vubec nemusím stěžovat i ted mi pomáhá 😀

kalo
13. čer 2008

Ale jak píší holky, když má někdo dítko už druhé, tak musí fungovat asi na jiné frekvenci.../ať jsou mu 2 roky nebo 9, pořád ta máma tu pro něj MUSÍ být 😉 / V tom to šestinedělí určitě jiné budeeeeeee 😉

nensy
13. čer 2008

no to určitě 🙂

marketa.d
13. čer 2008

U nás hned první týden, ale musím říct, že jsem asi celé šestinedělí byla z návštěv dost nervózní. Nechtěla jsem vůbec, aby si prcka někdo choval, dokonce se mi to moc nelíbilo ani od babiček, nechtěla jsem aby ji rušili když spinká a zbytečně budili atd.

nensy
13. čer 2008

no jo tak to ten muj nechce pujčovat ani tedkon 😝

marketa.d
13. čer 2008

nensy-a kolik vám je?
naší malý je teď půl roku a už jí občas i někomu půjčím 😀

nensy
13. čer 2008

tak naší je 6 měs.a 2 týdny to já bych taky pujčila ale manža je hroznej 😝

marketa.d
13. čer 2008

nensy-tak jí má rád...já mám vyloženě vytypovaný lidi, kterým ji dávám nerada (tchýně 😀 ) a na hlídání jen když spí...

nensy
13. čer 2008

no to má a moc ale pak budeme potřebovat třeba pohlídat a ona nebude k nikomu chtít myslím k mamće nebo tchýni

marketa.d
13. čer 2008

nensy - to je fakt, to je pak zase blbý, že nebude zvyklá na nikoho jinýho. My to řešíme tím, že chodíme hodně na návštěvy, k sousedkám co mají děti a návštěvy chodí hodně k nám a k tchýni jezdíme o víkendu na krátké návštěvy, aby tam byla prďolka zvyklá. Moji rodiče zase jezdí k nám, ale táta má vousy a ačkoli dříve ho malá brala, tak tentokrát ječela pokaždé když se na něj podívala.

nensy
13. čer 2008

no právě ale tomu to ale nevysvětlíš 😀

marketa.d
13. čer 2008

apůjčuje jí aspoň tobě? 🙂 🙂 🙂

nensy
13. čer 2008

no mě musí pač chodí do práce .jo to mu nevadí ale on to má asi po tátovi ten taky děti nechtěl děti pujčovat 😀

berynka
13. čer 2008

U nás to bylo tak, že v úterý nás pustily z porodnice a v pátek byla první procházka.
Další týden už jsme jeli k babičce a dědovi na zahradu a ve stejné době u nás byla asi i první návštěva. Hned po šestinedělí jsme vyrazili na správný půldenní výlet 😎 . A už jsme bývali i někde přes noc.

sue24
14. čer 2008

My sme sice sli von az pozdejic, mala sa narodila vo ferbruari (unor) a ked sme dosli z nemocnice, tak boli riadne mrazy.....ale za to navstevy k nam zacali chodit hned. Viem ze sa to nema, ale vsetci nasi kamarati su bezdetny, nemaju ziadne skusenosti a nevedeli, ze by chodit este nemuseli....no a ja som im nevedela povedat nie, takze som sice z toho mala vtedy vycitky svedomia (denne 2-3 navstevy), ale neochoreli sme, takze v pohode.....
aspon si mala zvykla na cudzich ludi a vobec sa neboji, kedze tie navstevy si u nas doteraz podavaju klucky (kliky). 😎

janula2008
15. čer 2008

Ahojky všem, u nás to bylo stejné Sue, návštěvy naběhly hned po příchodu z porodnice, z čehož jsme odvázané nebyly, ale malá naštěstí neonemocněla a teď už je společenská až moooc 😠 😀 . Ven jsme šly myslím tak po týdnu a to jen na krátko - cca 20min., ale postupně jsme prodlužovaly. 😅

krista
26. lis 2008

ditka1 • Dnes v 07:57
Ahojte vsetky,velmi by ma zaujimali vase nazory na tuto temu,ci maju za mamickou do porodnice chodit navstevy po porode,po akom case asi od porodu.
Ja si mysli,ze aspon ten mesiac po porode by nemali chodit navstevy ani domov nie to este do porodnice-to by mali zakazat,vsak to dietatko je este citlive podla mna a moze vselijake bacilky nachytat a ak uz niekto pride silou-mocou tak by ho nemal brat na ruky a toboz este bozkavat.
Mne mamka hovorila,ze sa to nema zo zdravot.hladiska.
A este kedy sa moze zacat chodit na prechadzky s babatkom v kociku?Najma v zime po akom case myslim tym mesiac alebo menej?
Ďakujem vsetkym ktore vyjadrite nazor,velmi mi to pomoze,lebo neviem ci si myslim o tom dobre alebo mam zly nazor.Som prvorodicka v 27t a mam z toho obavy lebo uz sa mi ohlasili navstevy aj do porodnice!!!

jakoubka • 1d • Dnes v 08:11
Ditka-já jsem s návštěvami v porodnici neměla problém.Byla jsem ráda,že přišli.Přítel(i u porodu),mamka,sestra,kamarádka,švagrová.Většinou jsme chodili na chodbu,abychom nerušili mou spolubydlící a její miminko.Asi by se mi,ale nelíbilo kdyby přišlo 20 lidí.
A procházky venku?U nonorozenců se nesmí jít ven od -5 stupnů a jinak říkají jít ven až tak třetí den po příjezdu domů z porodnice.

Rozhodně nepouštět návštěvy s rýmou a s kašlem.

ditka1 • Dnes v 08:20
dakujem jakoubka,takze dietatko nemoze nachytat od ludi co nemaju chripku alebo ine choroby nic?Jasne,ze manzel ten moze vsak aj pri porode bude len ma zaujimalo ci aj druhi mozu prist ci je to bezpecne.Vies lebo dychaju na to babo male nejako mam husiu kozu z toho.Mozno,to prehanam aj varovat na ruky si im ho dala?aj bozkavat?

campi • 31tt • Dnes v 08:41
I kdyz neprijde nikdo za tebou, tak tam budou chodit navstevy za ostatnimi. Vzduch na chodbach a pokojich bude plny bacilu, myslim, ze se tam moc nevetra. Sahnes na kliku, ktere se dotkl clovek s rymou, ktery zmoulal v ruce kapesnik, potom na miminko...
Kdyby to bylo nejak rizikove, tak by navstevy v porodnicich zakazali (a kdyz je chripkova epidemie, tak je prece vzdycky zakazou).
A kdo by chtel libat male cizi miminko nebo mu sahat na oblicej? Chovat leda s umytyma rukama a v zavinovacce.
Ja mam strach z navstev doma. Ze jeste nebudeme mit zajety rezim, budu nervozni a nastehuje se mi tam tchy (s dobrym umyslem pomahat). Do porodnice vsechny pozvu (neni nas moc), ale doma chci klid.

qetinka • 2d, 23tt • Dnes v 08:51
mna navstevy v porodnici velmi vycerpavali..nemala som to rada...iba ked prisiel muz s malou..to som chcela..ale babka dedko..švagrine...nie ja som bola z toho unavena...a vsetci nadrapovali maleho..ten ho chcel ta ho chcela...mne to vadilo..a doma tiez nie navstevu..treba cas na zotavenie po porode...a najst si nejaky ten rezim....a ked uz niekto prišiel..prva cesta viedla do kupelne si ruky umyt...za tym som si stala...

samayka • 8tt • Dnes v 08:51
ahojte kocky,

ked bola moja svagrinka tehotna, bola ukazkova tehulka - vsetko co povedal doktor uuuplne hltala, citala vsetko co kedy vyslo - skratka studovala a studovala.. tak sme mali trosku obavy, ze kedy my vobec toho sprtlika uvidime.. dufali sme ze skor ako pojde maturovat... a na nase prekvapenie - este v den ked sa narodil isla do porodnice len moja a jej mama, moj a jej otec... a maleho im kazdemu pekne pacla do ruk - samozrejme v perinke... dalsia varka navstev prisla druhy den - medzi nimi aj ja a maly je uz 2,5 rocny a nic mu neublizilo..

myslim si ze priroda to zariadila dobre, ze dieta ma dostatocnu imunitu od matky a materskeho mlieka, ze sa nie je preco obavat. samozrejme ze s chorym clovekom do styku prist nemoze - ale normalny zdravi ludia na navstevu mozu...

aponchie • 1d • Dnes v 08:55
ja jsem byla strasne rada,ze hned po prijezdu domu z porodnice prisla kamoska pac mi donesla kocarek co sem u nich mela skovanej a pak donesla malicke darecky vypila kafco a jela hned domu a pockala pak az ji zavolame,ale ja osobne s tim problem nemam a jsem rada,bordel v byte,ze uvidi me nevadi a rada si popovidam s nekym..asi bych mesic nevydrzela bejt v izolaci 🙂

mien • 1d • Dnes v 09:15
ahojte ja som mala cisársky a návštevy, keď som bola v pôrodnici som doslava nenávidela, ledva som chodila a každú hodinu niekto prišiel a musela som na chodbu myslela som si, že skapem. Bola som strašne unavená a rana ma strašne bolela. Najhoršie to bolo, keď som prišla z pôrodnice domov a prišla návšteva / bola to 5 členná rodina a najmladšie mala 5 rokov. /, prišli o 15.00 a odišli po 19 hod. ja som ledva sedela bola som strašne nervôzna. A na to už vôbec nechcem spomínať, keď tej 5 ročnej dala jej mamina môjho malého na ruky. Ja nehovorím, že nemám rada návštevy, ale nie po cisárskom a keď ešte prídu toľkí a na viac ako 5 hodín

aponchie • 1d • Dnes v 09:18
mien a rekla jsi jim,ze ti neni dobre aby odesli nebo jsi "trpela "celou dobu beze slova? 😉 ono totiz nekdy staci rict par slov a ten druhej to pochopi pac kdyz budeme zpusobne a tise sedet a nerekneme pul slova nekdo to nemusi chapat takze pro priste si reknete kdyz neco chcete nebo ne,ja si rekla,ze navstevy chci a sama jsem je zvala a kdo nechce ma tu moznost preci 😉

gtver • 1d • Dnes v 09:27
ditka, opravdu se neboj, od zdravého člověka miminko nic nechytne, nemá co 🙂 V porodnici jsem měla (kromě manžela samozřejmě) na návštěvě rodiče moje i manžela, švagra s celou rodinou (jeli za námi asi 400km 😵 ) a nejlepší kamarády.Manžel a kamarád chodili každý den a byla jsem za to moc ráda 😉 Nejbližší kamarádi přišli i na návštěvu domů. Ohledně procházek: Malý se narodil v lednu s minimem podkožního tuku, přesto jsme na procházky chodili každý den hned od návratu z porodnice (nejrřív 20 min a postupně prodlužované). V sedmi týdnech absolvoval svoji první větší cestu spojenou s návštěvami (samozřejmě vždycky po předchozí kontrole, zda jsou zdraví 😉 ) Žádný problém se za celou dobu nevyskytl 😵 😉

qetinka • 2d, 23tt • Dnes v 09:28
mien su ludia ktorý fakt nevedia co sa patrí,mna by šlahlo..ale zas ja by som im povedala...pekne slusne...ja som mala tiez cisarske ,..a preto mne tiez vadilo ked podchvilkou prisiel niekdo na navstevu ešte v nemocnici..pokym som sa dostala z postele..pekne ubolena... 😖 fakt jednine co mi nevadilo bol muz s malou...ale ostatny..a kazdy den..na co???

emily3 • 3d • Dnes v 09:28
Ahojte mamicky.
ja mam za sebou tri porody. Rodila som v noci, mala sa narodila o 3.00hod a uz som nemohla spat. cez den som tiez velmi nespala, takze som bola velmi unavena...a kedze to bolo nase prve babatko a z manzelovej strany aj prve vnucatko, vsetci boli na nu zvedavi a mna prehanali po chodbe...po obede sa hned vsetci dovalili..,keby aspon prisli naraz. ale odbili sme si jednu navstevu a potom sa tam dorutili dalsi...😝

pri druhom dietati som povedala ,ze nechcem ziadne navstevy, najstkor tak na druhy, az treti den, prijala som len manzela . a bolo to lepsie. na navtevu sa dorutili az na treti den a to som uz bola ako tak zahojena a oddychnuta ,tak sa to dalo.
inac dietatko nema problemy s ludmi, je to hotovy cloviecik a ma protilatky od mamicky, je chranene. skor mama je na tom horsie, lebo je po porode, ci uz prirodzenom alebo cisarkom otvorena a krvaca a pod...

domov navstevy to si tiez vymedze, nech sa vam tam vsetci hned nedorutia a pozor na ich rady: vtedy su vsetci veeelmi mudry a vedia ako sa starat o dieta, len novopecena mamicka nic nevie"
Drzim vam palceky aby ste sa dobre pripravili na prichod vasho babatka. 😀

denduska • 1d • Dnes v 09:42
My byvame od nasich 300 km a tak za mnou do porodnice prisiel len manzel, este v ten den svokra, lebo dovtedy bola u nas a starala sa o mna 😵, a na treti a stvrty den mamka. Inac nikto a ja som tam bola vlastne cely tyzden a bolo mi nenormalne smutno.
Doma to uz bolo samozrejme ine....ale ten pocit ze aj tak nikto nepride lebo je tak daleko, je dost otupny. Ani som sa nemala komu s malinkou "pochvalit"

mkr
26. lis 2008

tak u nás byli návštěvy jen co jsme došli z porodnice, ale mně to nijak nevadilo, max. dostali kafe takže my moc starostí nepřidělali, já žádný šestinedělí nedržela a ani nechápu, proč se o tom tak mluví, když se ženská na to cítí, tak proč ne

ditka1
26. lis 2008

prepacte nevsimla som si,ze tema uz existuje,no dakujem vam za nazory,ja mam ten problem, ze moji svokrovci su neodbitni proste aj ked im poviem, ze nech nas aspon take 2tyzdne nechaju oddychovat alebo nedajboze umyt ruky tak to by bol ohen na streche-verim teda,ze asi sa nemoze nic stat od zdraveho cloveka,ale aj tak by som bola radsej keby nas nechali vsetci chvilku napokoji po prichode domov ☹
ach jaj toto budu hriechy v rodine zasa.

mkr
26. lis 2008

ditka promluv si s mužským ať jim to vysvětlí, já jeho rodině taky nerada něco říkám, tak to řeknu jemu a on si to s nima už vyřídí, nebo se na něco vymluv, já když je nechci vidět, tak jim řeknu, že jsme pryč a basta

levik82
26. lis 2008

ahojte,
ja som z navstev bola tiez nervna. aj teraz este niekedy som, ked sa ohlasia na viac dni po sebe viacere nastevy. a hlavne cez vikendy, to si potom ani neuzijeme zivot v trojici poriadne ☹
v porodnici kedze som bola po cisarskom to bolo take dost komplikovane, lebo mi vsetko strasne dlho trvalo. ale tam boli vlastne len rodicia, manzel a terajsia nasa krstna 😉
len na domov sa mi uz hned nahlasovali. tyzden mi sice dali pokoj, ale potom uz chceli vsetci. a ked som videla ze posedia aj 3 hodiny, tak diky pekne... a este do deviatej do vecera 😖 ja mam rada tak navstevy max. na hodinku a stale si hovorim ze ti ludia sa nevedia vcitít do tej novej mamicky. co sa mame co vykecavat. je ine ked sa dohodne ze pridu vecer ked maly spi a pokecame trochu dlhsie, ale nie tak ze cez den, maly je hore, vyzaduje si pozornost, placka a este sa ti tam navsteba vtrepe. alebo dalsi pripad - vsetci chcu prist ako naschval v case ked my zvykneme kupat, tak to ich potom zrusim ze vtedy nie...
raz sme mali taky vikend ze sme mali navstevu v piatok aj v sobotu a ked sa nam ohlasili aj na nedelu, som uz povedala ze sorry, ale nie. vtedy este aj malemu navstevy ocividne vadili a bol nekludny potom. a normalne sa mi ti ludia urazili! chapete? doteraz sa nerozravame, a to su tomu asi 3 tyzdne! ja som potom aj voalla spät ze ustupim, ze dobre podte na chvilu, ale v inom case, ale zatali sa a od vtedy trucuju. a ja im mam teraz este raz volat ze podte a vnucovat sa? nie dakujem. o to horsie mi to padlo ze je to sestra mojej mamky, teda moja teta, a sama ma 2 deti a nechape to. lebo k nej vsetci chodili od narodenia - pred 20 rokmi!!! aj taki su ludia... ☹ Je mi to luto ale tiez som chcela mat svoj klud. ved rezim nemame ani teraz este, ale aspon uz rana neboli a uz sa aj sama pohnem niekam...

emjee
11. led 2009

michaelka • 39tt • Dnes o 09:21
Mám 2 týždne do termínu pôrodu a dosť ma desí ako sa ku mne po pôrode sama pozýva rodina. V telev.novinách hovorili, že zhruba v tom čase k nám má prísť chrípková epidémia.
Moje bábo bude prvé v rodine, všetci sa naň veľmi tešia, navyše 3 mesiace dozadu mi tragicky umrel člen rodiny...
Mojim rodičom som už povedala že 1.týždeň čo budeme doma nech nechodia, príde však teta čo ma naučí bábo kúpať.
Kedy začali chodiť rodinné návštevy k Vám?

lula5 • 1d • Dnes o 09:22
Od prveho dna, ale nebola chripkova epidemia, aj ked bol koniec novembra.

bubatinko • 2d • Dnes o 09:36
michaelka moj druhy sa narodil teraz v novembri a po troch tyzdnoch som sa nechala ukecat aby prisli svokrovci.... pri prvom cca 2 mesiace ..... poviem ti ze to bolo lepsie maly uz mal rezim ja som sa citila fajn aby som ich vladala obskakovat lebo oni su taki pridu sadnu a ja beham kolo nich a kedze su z dost daleka tak pridu skoro rano a odidu vecer tak aj obed a tak nachystat pre nich...

a kupat ta naucia v porodnici neboj

zuzume • 1d • Dnes o 09:41
ahoj u nas boli navstevy hned na druhy den nevadilo mi to neizolovala som svoje dieta a myslim ze som urobila dobre este ani raz nebolo chore klop klop klop

mory • 2d • Dnes o 09:46
michaelka k nam chodili navstevy od prveho dna co sme prisli z porodnice ' vobec mi to nevadilo prave naopak som bola rada ze je niekto so mnou a aj babetko lepsie spalo pri hluku ako v tichu , vecsinou to bola rodina co chodili a nemala som ziadny proiblem

elise • 1d • Dnes o 09:50
hned ako sme prišli z pôrodnice bola u mňa moja krstná a potom som volala kamoške aby došla aj ona. mlý sa narodil týžden pred vianocamia do silvestra bolo u nás plno ja som bola síce unavená ale aj rada že vidia bábenko aj sa mu chvílu venovali a mohla som si oddýchnuť a ja som z pôrodu bola plná zážitkov ktoré som mala komu porozprávať

hankky • 1d • Dnes o 10:22
prvy den ako sme prisli z porodnice prisla moja mamka a manzelova 5-rocna dcera z prveho manzelstva, bolo to fajn, ale k veceru uz som bola unavena a zacala som byt nervozna lebo aj mala stale plakala (bola asi tiez vykolajena z toho co sa okolo nej deje)
no ale odvtedy sme mali dost navstev...a uz je pohoda lebo po tazkych 2 tyzdnoch sme nabehli na skoro pravidelny rezim, takze si vieme naplanovat navstevy

maatkka • Dnes o 10:50
Je samozrejme ze nikto chory k babatku nesmie pozor by som dala hlavne na male deti.Clenovia rodiny maju urcite dost rozumu na to aby neriskovali zdravie tak maleho dietatka a ked budu na sebe citit nejake znamky choroby navstevu odlozia.

michaelka • 39tt • Dnes o 11:19
Dakujem baby za nazory. Ja mam strach ze ak bude ta chripka tak moze niekto prist a este necitit na sebe chorobu - ale uz ju bude mat... Asi som trochu uzkostliva...Chcela som mat 1. tyzden pokoj od vsetkych, ale uvidim ako mi to padne, taka navsteva. Ja ani teraz moc nemam rada ludi v mojom teritoriu jasne ze raz za cas super ale ked je toho privela...

cherries • 1d • Dnes o 11:39
ahoj michaelka najlepsie navstevy az po mesiaci samozrejme okrem tvojich a manzelovych rodicov , to ti hovorim z vlastnej skusenosti .Lebo najlepsie bude ak si ti a tvoj mali zvyknete na nejaky rezim a zmeny .................

e.vacka • 1d • Dnes o 11:49
ahoj, sama najlepsie vies, co je dobre pre Tvoje dietatko, ak uz teraz mas stres z toho ako si vytvorit rezim s miminkom a ako zvladnut prve navstevy, tak to jednoducho neries. Kazdy normaly clovek pochopi, ze miminko nema imunitu a ze je nachylnejsie na choroby. ja som takmer od prveho dna mala same navstevy a myslim si, ze to bola chyba a doplatili sme na to. Bacily a virusy su vsade... Môze Ti ochoriet aj ked pôjdete s nim do poradne...Ak este budem mat niekedy dietatko, tak urcite dodrzim sestonedelie a ziadne navstevy neprichadzaju do úvahy.

alififi • 1d • Dnes o 12:08
michaelka
najskor po 6 tyzdnoch. nikomu nic neutece a kazdy rozumny clovek sa nehrabe na navstevu pozerat malicke babo

luciauk • 3d • Dnes o 12:08
michaelka, aj my sme mali návštevy hned od začiatku. ale nie je problém kúpiť návštevníkom papierové rúšky a poprosiť ich, že vzhľadom na chrípkové obdobie, chceš aby to použili. ved aj tak nebudú celú návštevu stáť nad postielkou, tak by to mohli akceptovať. inak si tiež myslím, že je prehnana ochrana dieťaťa pred bacilmi nemiestna. ale chrípka je chrípka.

zuza.m • 1d • Dnes o 12:28
mne došla prvy tyžden pomoct mamina a so svokrou sa doplnali .ale ine navštevy boli asi po mesiaci alebo tak.preto že byvam dost daleko od svojej rodiny.
ked ti dojdu na chvilku tak sa to ešte da a hlavne ak je babeno uplakane , každy si domysli že asi ich nemaš čas obskakovat.ale neprimala som navštevu ktora bola nachladnuta,ukašlana a podobne.to im ani teras dieta do ruk nedam!

elise • 1d • Dnes o 12:39
inak samozrejme že nemusíš návšteve vyvrať a chystať (málokto má na to čas ked príde z pôrodnice) ja som požiadala návštevy ktoré chodili po návrate z pôrodnice pozrieť bábenko aby niečo priniesli napíklad čerstvé pečivo alebo pomazánku alebo upiekli koláčik...... návšteva to zobrala v pohode a ešte doniesli napráklad aj minerálky alebo plienky (okrem darčekov pre malého ) v kuchyni mi nedovolili robiť spravili si sami obložené chlebíčky alebo rozkrájali koláčik ešte aj riady si po sebe umyli ono to pomohlo aspon som sa ten čas čo som čakala návštevu kedy prídu mohla venovať malému a oddychovať

matidami • 2d • Dnes o 13:09
elise super , no mna to nenapadlo, ale nabudúce už viem

lyongirl • 1d, 30tt • Dnes o 13:15
k nám teda návštevy až tak skoro nechodili, nakoľko bol malý narodený predčasne, ale takisto som ho neizolovala pred ľuďmi. To znamená, že síce nikto nechodil, ale my sme chodili, aj von, aj k našim a tak. Tiež som ho najprv chcela úzkostlivo chrániť pred všetkým možným, aj my tak kázali, keď bol predčasniatko, každý si myslel, že sa naňho hneď všetko nalepí, ale mňa jednoducho nebavilo vysedávať doma a nudiť sa, potrebovala som sa vyvetrať, ísť medzi ľudí a pokecať, čiže nakoniec to dopadlo tak, že sme sa s ľuďmi stretávali a malému doteraz nič vážne nebolo, nebol chorý, iba občas soplavý, čo je asi normálne. A to prvýkrát dostal sopel asi až ako 10-mesačný.

martanov • 1d • Dnes o 13:28
michaelka, ak máš už teraz stres z návštev a nie si ten typ čo chodí medzi ludi, kludne ich popros či by nemohli príst neskôr až sa doma spolu s babenkom adaptujete, ja som tiež z toho mala stres ako to bude a najskôr som prijala svojich rodičov, s malym som chodila vonku a známy ludia sa sami zastavili u kočíka a pokukali sa na malého, lenže vtedy bolo teplo a to je iné keď je teraz zima, ale aj tak si myslim že prijmi navštevu až na to budeš pripravená a sama budeš chcieť a možno sama budeš prekvapená že Ti aj dobre padne taká návšteva, poklial Ti dietatko povarujú, len zase aby u Teba nebola príliš dlho, aby si nebola moc unavená.

llaayllaa • 1d • Dnes o 13:31
u nás to bolo tak,že naši rodičia prišli hned na druhý den,a ostatná rodina,priatelia a známy chodili skoro každý den počas 2-3týždnov,tiež som nechcela malinkú izolovat aj ked nie vždy nám tie návštevy padli vhod,ale zvládli sme to v zdraví a v pokoji,a teraz chodíme po návštevách my

lante • 1d, 18tt • Dnes o 13:39
Michaelka, každá návšteva, by si mala najskôr zavolať, či môže a kedy môže prísť. Naši bývajú skoro s nami (atypický dvojdom) aj brácho, takže tí boli s Vilíkom od kedy sme prišli domov.

A ostatní chodili tak o dva tri týždne.......ale vždy sa opýtali či môžu a chorí teda nikto nechodil....

dupinka • 23tt • Dnes o 18:12
michaelka, podla mna zalezi vela na tom, ako sa citite aj vy a ci tie navstevy maju byt o niekolkych hodinach, alebo niekolkych dnoch...
Chvilka s navstevou sa da zvladnut, ak si vy traja privyknete na nejaky system a navsteva ho bude respektovat (krmenie a pod.). Ale niekolkodnove navstevy, to by som radsej odlozila na neskor.

zuzka99 • 1d • Dnes o 18:44
u nás boli návštevy v deň keď som prišla z porodnice

alishia
11. led 2009

Kup rousky a nasad je navstevam a tem kterym to pujde jako treba kamaradkam rekni ze ted v obdobi chripek si neprejes navstevy a rodine nasad rousky, oni to pochopi.

andyalukasek2008
11. led 2009

Ahoj holky. Před narozením Lukáška jsem si myslela, že určitě chci, aby se všichni přišli za námi do porodnice podívat, aby jej viděli. Dnes tvrdím, že u druhého mimča budu chtít na návštěvy pouze manžela a Lukáška. Návštěvy mne vyčerpávaly... Děsně... ☹ Měla jsem obrovské problémy s kojením a nakonec jsme se nerozkojili vůbec, neměla jsem mlíčko ☹... Do toho každý den od všech telefony s otázkou, zda již kojíme a mám mlíčko... Poté, co mi některé sestřičky nevěřily a příkrmy pro malého jsem si musela doslova vyřvat ☹... Když se toto téma rozebíralo i na návštěvách, se zaručeně nejlepšími radami, už jsem fakt nemohla. Navíc porod byl pro mne i manžela /asi jako pro každého/ úžasným zážitkem a chtěli jsme být spolu, mluvit o tom, koukat v klidu na ten uzlíček štěstí, povídat si... Místo toho jsem jen koukala, jak si ho návštěvy, někdy i neohrabaně, předávají z ruky do ruky, až jsem to stopla. Navíc poslouchání "nejlépe míněných rad" taky psychice nepřidá... Jedna z takovýchto návštěv, kde jsem musela vysvětlovat, proč nedávám čaj když je horko a musí mít nutně žízeň, skončila tak, že chvilinku před jejím koncem si pro malého (já už jsem byla dost vyčerpaná) přišla sestřička a odneska jej na několik dní na fototerapiii (což jsem netušila a nebyla informována o tom, že má malý žloutenku...)... Po náročné návštěvě, kdy ještě u mne seděl manžel a já měla malého přiloženého k prsu, mi to jen suše oznámili a já se zhroutila... Třetí den hormony po porodu způsobily své... JIndy bych tak asi nereagovala... Takže asi tak... Udělejte, jak uznáte za vhodné, ale jestli moho radit, časově návštěvy ořežte, aby jste si za tu kratičkou návštěvní dobu stačily společně s partnerem alespoň v klidu miminko pochovat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru