Kdy jít poprvé na vycházku po návratu z porodnice?

janaboris
13. čer 2008

Maminky kdy jste šli poprvé s miminkem na vycházku po návratu domů z porodnice?
Kdy k vám přišla poprvé návštěva?
A kdy jste šli vy poprvé na návštěvu k někomu...?

andyalukasek2008
11. led 2009

Jinak po návratu domů jsme šli hned druhý den k paní doktorce - to byl malému týden a procházkovali pak již denně a hodně, když nebyla vedra (malý se narodil koncem června). Návštěvy doma ano, ale opravdu jen na chvilinku, stejně je člověk unavený a má toho sám dost, ale to rodina v pohodě respektovala 🙂. Jelikož jsme se se žloutenkou potýkali ještě i doma a měli jsme s malým chodit ven na světlo a ležel u okna, ocenila jsem, když někdo přišel povozit, to bylo fajn!

alishia
12. led 2009

souhlasim, porod je strasne tezka zalezitost. Ja byla rada ze sem rada, a navstevy me desne zmahali, venovat se navstevam a jeste miminu je opravdu tezke. Jeste kdyz vas silene boli siti. Maminka by mela spis vyuzit toho ze muze chvili spat, protoze bud vas vzbudi sestricka nebo navsteva. Me taky stresovalo to jak se me kazdy ptal jeslti uz kojim, no nerozkojila sem se, protoze pruzeni sestricek a neustale buzeni a prikladani maleho na me melo spis opacny ucinek(stres a pak priblble dotazy znamych jestli uz mam mleko, mi taky moc nepridalo.to saame smsky a telefonaty od kamaradek ...uz kojis?. Na konec se mi udelalo tak malo mleka, ze sem se na to doma vyprdla. Kdybych emla jeste nejake dite, tak bych navstevy poslala nekam. Ani doma sem na to naladu nemela. A ted v zime v obdobbi chripek bych k malemu uz vubec nikoho nepustila, max. nejblizsi rodinu s rouskou. Malej mel ted nejakou chripecku v 7 mesich a bylo to pro me strasne, porad odsavat nudle a kapat do nosu, nedokazu si predstavit ze bych tohle delala malinkymu miminku. Proste se nebat rict, ze na to nemate naladu, nebo ze nechcete mimco nakazit. Vsihcni to mmuseji pochopit.

lienockaa
12. led 2009

navstevy-no do porodnice prisiel iba manzel, priala som si to tak..ved je to par dni, ostatna rodina predsa pocka..hlavne ked je nejaka pocetnejsia..😉potom sme mali prvu navstevu ked mal maly mesiac a tyzden, to uz som bola ako-tak schopna sa im povenovat..na prvu prechadzku sme boli asi v 3tyzdnoch, predtym iba spaval pri otvorenom okne..no ja by som bola isla aj skor na vychadzku, ale bolelo sitie, potom zapal prsnika..myslim, ze pripadnu navstevu v tom obodbi by som poslala niekam..

andyalukasek2008
12. led 2009

alishia - už jsem myslela, že jsem divná, a že mě to potkalo samotnou... Koukám, že jsme na tom byly podobně... Přesně, když si vzpomenu, jak malého každý choval a pak se dočetla, co může provést s novorozencem i blbý opar, pokud jej návštěva má, úplně jsem se lekla.. Jednou jsou to po narození bezbranní tvorečci, tak je třeba se tak chovat. Věříš ale, že pořád pevně věřím, že když u prvního jsem se nerozkojila, u druhého se mi to povede? Už nebudu tolik stresovat, nikdo se mě (doufám) nebude ptát na kojení, neb se to ode mne nebude očekávat, žádné vyčerpávající návštěvy, klídek, udělám pro to max... Asi si sebou koupím i ta homeopatika na rozkojení a nasadím je hned po porodu... Ju, a co jsem si potom ještě užila v manželově rodině a vyslechla, že nekojím!! Jako bych pro to neudělal vše... Brečím kvůli toho dodnes, neb se dovídám postupně, kdo co tvrdil a tak... MOžná to bylo vyvolávaným porodem, možná bolestí taky z obrovského šití, neb jsem se i přes nástřih roztrhla až k zadku, a nikdy si nepřestanu vyčítat, že malý neměl mé mlíčko, ale co se dá dělat... Miluju jej neade vše a dávám mu snad tu nejlepší možnou stravu co můžu... U druhého se o to pokusím znova...

zabula
12. led 2009

ahojky,za mnou navstevy chodili u prvniho ditete kazdej den,ale dalo se zo zvladat,ale ted u malyho sem byla pekne vycerpana,tak sem je posilala po chvili domu,a to mala odeme vubec nechtela,
az sme byli doma,pokud to nebylo nutny,navstevy sem neprijimala,mala se domahala pozornosti,tak sem padala ze zacatku vycerpana do postele
andyalukasek2008,nestresuj se s kojenim malou sem kojila jen 3mes,pak sem ztratila mleko horeckami
a malyho ted skoro 10mes,pak sem musela prestet ze zdravot,duvodu,
urcite to pak pujde,ty homeopatika na kojeni fakt funguji,
myslim ze porodem to nebylo,mela sem dost tezkej porod,i neco takoveho co ty,aspon u me to vliv nemelo

terka_85
21. led 2011

Ahoj holky, prosím o radu.
Mému synovi je 11 dní. Manžel má svou babičku v domově důchodců a samozřejmě by chtěla malého také vidět. Kdy myslíte, že bych ho tam mohla vzít? Po skončení šestinedělí nebo ještě později? Bojím se, aby se tam něčím nenakazil. Díky!

jasekd
21. led 2011

@terka_85 No ja bych s tim moc nespechala, neco jineho by bylo, kdyby babicka byla chodici a bylo teplo, ze byste treba sedeli na lavicce venku. Ale jestli nechodi, museli byste byt na pokoji a jeste ma treba spolubydlici, tak bych tam nelezla, ikdyz je mi jasny, ze babicka moc chce a udelalo by ji to radost. A kdyztak jenom na chvili. My meli navstevy hned zkraje, i v porodnici i pak doma, nejblizsi rodinu, a to mi nevadilo, ale temhle zarizenim bych se vyhybala. Me i ted nastvalo, ze manzel vzal maleho (cca 8 mesicu) za svym tatou do nemocnice, rikala jsem mu , at jsou na chodbe, je tam takova prostorna aula, kde to docela profukuje, je tam lepsi vzduch, tatinek normalne mohl chodit, byl po jednoduche operaci, domu sel cca 4.den. No a sli za nim na oddeleni, kde skutecne muze leccos chytit. 😠 Malej je taky dost po doktorech, i do nemocnice chodime, ale na oddeleni dospelych by nemusel.

kacab
21. led 2011

@terka_85 ... těžká odpověď..... Záleží jak je na tom babička a v jakém prostředí je... Pokud je na pokoji s více lidma - "ležák"... S proleženinama a inkontinencí - to bych se fakt bála... (a šla třeba až po prvním očkování...) ale pokud je normálně trochu pohyblivá - a prostředí slušné - tak bych v šestinedělí asi šla... Spíš já osobně mám trochu jiné myšlenky - ať si na to věří kdo chce - že staří lidé tahají z dětí energii... u blízké osoby - babičky bych to nikdy neřešila, ale na domov důchodců plný takových lidí - to už bych trochu měla problém.... řešila jsem to i s 2 letou Terezkou, když jsem já byla těsně před 2. porodem a moje babička scházela na LDN - -byla už v takovém stavu, že doma být nemohla, kvůli medikacím... Chtěla jsem se tak trochu rozloučit a ukázat jí malou a bříško... ale ten zápach mě nutil k zvracení a nedalo se to potlačit... Tehdy jsme to vyřešili tak, že moji rodiče babi pomohli obléknout, posadili na vozíček a vyvezli ven na procházku.... Já měla hlavně klid, že malou ani bříško nevystavuju tomu prostoru plnému asi nevhodných energiííí a pro babi to bylo veliké zpestření ... takže pokud by to u Vás šlo... procházka by byla skvělá a na čerstvém vzduhu bezpečná pro mimi.. babi by se s pravnoučetem potěšila, klidně si malé ve fusáčku pochovala s Tvojí asistencí a Ty by jsi byla klidnější.... a pokud do toho ještě nepůjdete... přineste jí či pošlete alespoň nějaké fotky... aby se měla z čeho radovat, než Vás uvidí na živo 🙂 manžel svojí babičce dokonce nesl video v notebooku a ukazoval záběry z porodnice pár dní po porodu, aby o nic nepřišla a vysvětlil jí že po šestinedělí přijedeme... Byla v pohodě a brala to...

jasekd
21. led 2011

@kacab Souhlas, akorat ze ty se bojis te energie a ja spis tech nemoci. Ten notebook a fotky, to je dobrej napad. Anebo ta prochazka, pokud babi zvladne, ale ted je takove blbe pocasi, vsude to klouze...

kacab
21. led 2011

@jasekd .. to já se taky bojím těch nemocí.. to si nemysli... ale asi je to strašně individuální, když neznáme tu konkrétní situaci a prostor..... To pak je na každém, aby zvážil co je a není přípustné.... Já bych tenkrát do tý LDN Terku nebrala, kdybych nevěděla, že je to naposledy....... už na schodech Malé ale tuhly rysy a mě se udělalo zle a otočily jsme to - že nás naši zapřou... ale nakonec to vyřešili tím vozíčkem...
...kamarádce taky teď umřela babička - viděla jí a malého před půl rokom asi měsíc po narození pravnoučete a od té doby za ní nešla ani sama bez dětska - babička jim doslova přes všechnu péči a všemožný nadstandart "uhnívala" za živa a prostě se báli, aby domů nepřinesla na malého infekci.... A nikdo z rodiny ji to ani v duchu nevyčet...
....manžel má babi v důchoďáku - ale má tam svůj pidibyteček, kde bydlí sama a tak jsem to nemuseli řešit.... naštěsti.... fakt podle konkrétního prostředí....

jasekd
21. led 2011

@kacab Tak to ja sama bych urcite sla, bez ditete, kdyby to bylo tak spatne. Ale ja zas jen tak neco nechytim, delam ve zdravotnictvi, takze stejne mezi nemocnejma i ted obcas jsem a az se vratim do prace zas budu naplno...

kacab
21. led 2011

@jasekd .. no jo... když oni chytnou i nemoc co vidí v televizi 😀 😀 😀 ... je to taková skleníková rodinka 🙂

kaktusik007
21. led 2011

@terka_85 no to je tazke, ale tak ako pisu dievcata - zalezi od prostredia...
ja som bola na moju rodinu asi prilis zla, zakazala som im navstevy v porodnici (nakoniec som povolila len mojich rodicov, a aj to len 1krat a to bolo v pracovny den doobeda - aby ste chapali, u nas v tn je taka aula, vkuse tam prefukuje... bol april, a pocas dna poobede ci cez vikend sa tam vzdy dovalilo kopec ludi, co isli pozriet babatka... niektori aj kychali a kaslali... ako fakt som nemala zaujem tam byt ako niektore mamicky aj dve hodiny s babatkom!!!! nasi ho videli asi 10minut, aj to je vela... )
pocas sestonedelia mala dovolene prist len svokra (zije asi 130km od nas, prisla so svagrinou, uplne v pohode) a moji rodicia... proste ani mojich starych rodicov som neriesila, a to ziju prosim v jednej dedine ako ja.... my sme s malym sli na prechadzku niekedy v 3 tyzdnoch, vtedy som im ho doniesla ukazat na dvor, ale oni ku mne proste neprisli 🙂 a niekto ako moj brat ci moji svagrovci??? taktiez maleho videli az neskor, az ked my samotni sme sli k nim na navstevy...

a teraz to mienim urobit opat tak isto....

jasekd
21. led 2011

@kaktusik007 Tohle uz treba mne prijde prehnane a zbytecne, ale kazdej at si dela, jak mysli 😉 Vic bych byla opatrna u nemocneho, nedonoseneho decka, apod, ale jinak ne. Snad je rodina natolik rozumna, ze nejde na navstevu, kdyz prskaji a kaslaji. Jak to jinak jde, tehotenstvi a prcek? U nas celkem OK, ale zmaha me to. Ale vsechno je v poradku a to je hlavni 🙂

kaktusik007
21. led 2011

@jasekd no ono vies, nei je rodina a rodina 😠 takze aj preto u nas ten zakaz, pretoze ich poznam az moc ☹
no ako to ide... pomaly... ani nestiham sledovat ako nabiehaju tyzdne... no a maly horuckuje, aj dnes ma 38,5 😖

vanniekerk
18. únor 2011

My sme mali prvu navstevu asi 2 dni po narodeni, von sme boli po 5 dnoch - lebo bola zima, kedze mala sa narodila uprostred januara. Na mensej party u znamych sme boli po 12 dnoch... bezne chodime od 2 tyzdnov na nakupy a kade-tade po vonku sa tulame. Kedze som mala v pohode porod a v podstate ziadne zotavovanie potrebne, tak rada s nou vypadnem von, inak by som sa doma non stop sama zblaznila. A samozrejme mala je tomu tiez velmi rada. 😉 Navsteva rodiny nanestastie musi pockat, lebo s muzom nezijeme na Slovensku.

kefir
18. únor 2011

my měli návštěvy od začátku,stejně tak jsme chodili od začátku ven a šestinedělí jsme absolutně neprožívali. 10 dnů porodu jsme šli s mimčem do restaurace na oběd, ve 3 týdnech do zoo atd. 😀 já sama jsem jela na celodenní výlet ale teda bez mimča měsíc po porodu a ke konci šestinedělí jsme jeli s malou na večírek kde bylo přes sto lidí. a zvládli jsme to v pohodě, jak malá tak já, protože sjem měla zázračně moc energie, stíhala jsem vše, což teď když už skoro chodí říct teda nemůžu 😝 😀

jinak souhlas s alishia, z otázky každé návštěvy "kojíš???" ty nekojíš bože můůůůj !!! ... jsem měla osypky 😝

ale myslím že záleží na mamině, prostředí, a hlavně na tom jaký je to miminko, jestli je ubrekánek a nespavec a mamina je utahaná a ztěží zvládá domácnost natož návštěvy je jasný že na to nemá náladu. my měli abnormálně spavý dítě který skoro nebrečelo takže jsem se v šestinedělí spíš nudila a naopak jsem lidi vyhledávala 😉 a co se týče obav z bacilů to jsem nikdy neřešila, beru to jako přirozenou ochranu, jasně že nestrčím miminko k někomu kdo má neštovice nebo angínu ale že bych nutila návštěvy pomalu nosit roušku to jsem teda nedělala.

markytkaaa
18. únor 2011

My jsme byli poprvé venku druhý den po příchodu z porodnice.
Návštěvy u nás byli už v porodnici a pak se průběžně trousili ode dne, co nás pustili. Jen tedy rodina ... známí a kamarádi až po šestinedělí 😉
Na návštěvu jsme začali chodit zhruba po týdnu ... a zase jen k rodině, až po šestinedělí jsme si troufli jinam 😉 🙂

markytkaaa
18. únor 2011

Ale ven jsme chodili i na půl dne ... bylo hezky ... květen červen, tak co doma 🙂
Ve 3nedělích v Zoo, ve 4 týdnech na týden na chalupě včetně návštěvy pevnosti 😀 🙂

kefir
18. únor 2011

jo a ještě jsem zapoměla, návštěvy se neřešili ani v porodce, mě se do porodky přiřítili obě babičky pár hodin po porodu 😀 (rodila jsem ráno a ony přišli po obědě) vč. dědečků, ostatní známý začli chodit od druhýho dne.tohle mě teda mírně vyčerpávalo ale zase tak moc nevadilo, spíš mi vadili návštěvy mimo návštěvní dobu které měla moje kolegyně z pokoje, ty byli pro mě dost vyčerpávající

79zuzana
18. únor 2011

ja som bola doma z nemocnice uz na druhy den po porode 🙂 🙂 🙂 Zuzanka mala 6 dni a boli sme na skolske vystupenie a od jej dvoch tyzdnov sme tu mali kazdy tyzden navstevy... tyzden moji rodicia, tyzden svokrovci, tyzden krstni rodicia aj s ich detmi. Na nakupy s nami chodi od jedneho tyzdna... len co som si mohla sadnut do auta, tak uz sa slo 😀

jennyska
27. pro 2013

Ahoj @andyalukasek2008 @79zuzana @kefir @markytkaaa @vanniekerk @kaktusik007 @jasekd @kacab @terka_85 @zabula @lienockaa @alishia @janaboris a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Procházkami s novorozenci do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/prochazky-s-novorozen... a pomoci tak všem ostatním maminkám, které tato otázka zajímá a zvažují, kdy dítě na první procházky vzít, na jak dlouho, jak ho obléci atd. Na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

marbusa
26. bře 2016

Chci se zeptat na váš názor k tomuto tématu. Mám tchýni, která je z malé tak nadšená, že by u nás byla nejraději každý den. Chápu to, je to její první vnouče. Nemohli se dočkat, až s ním půjdou vyzkoušet nový kočárek a tak jsem včera svolila na 12 dnech, že si ji vzali na 2 hodiny ven. Já jsem marod a tak jsem si říkala, že to tak pro ni bude lepší....Dnes s ní chtěla ale ven zas a já nevím proč to cítím tak, že bychom v tuto dobu měly být hlavně spolu....Nevím, jestli to není nějaká moje přecitlivělost a jestli ty 2 hodinky, kdy se v kočárku prospí neprospějí všem....Přijde mi ale, že je normální, že v 6 nedělí je dítě pouze u mámy.....Zítra k nim navíc jedeme na návštevu a budou ji moci mít zas.....Co si o tom myslíte ?

slunicqqo
26. bře 2016

@marbusa, bud ráda, že ti pomůžou a vezmou malou ven. Ona se prospí, ty si taky odpočineš. Dala bych babičce kočárek a zalezla do peřin🙂

bajunka
30. bře 2016

@marbusa hlavně u prvního mimča jsou maminky docela precitlivělé a často i přes únavu nechtějí dítě dát z ruky,je to naprosto normální taky jsem to tak měla, ale teda mě tchyně vytáčela nedochvilností atd. Jen si ty dvě hodinky využíj k odpočinku spánek, sprcha...

andelka
30. bře 2016

Mně pomáhali spíš s druhým dítkem (resp. s tím starším), že brali ven jeho, a já byla s mimčem. Mimino do kočárku nikdo nechtěl, až když bylo větší (tak od 8 měsíců).
Myslím že je normální, že šestinedělka je tělem i duší u svého dítěte, příroda to tak zařídila. Ale postupně a pokud je v rodině zájem, bych toho využívala. Každý den ne, ale třeba jednou dvakrát týdně. Já musela s kočárkem 2x denně na 2-3 hodiny, a to se nikomu nechtělo, a taky měli nervy co bude, když se mimino vzbudí. Dudlík fungoval první 4 týdny a pak ne.

marbusa
30. bře 2016

No já se bohužel hlavně té nemoci nemůžu zbavit, už si říkám, co to je....jeden den jsem se fest osypala a měla zimnici, nevolnost, slabost, zhoršil se mi ekzém, na který trpím....přičítala jsem to tomu, že jsem blbec snědla zákusek s plátkem jahody (normálně na ně alergii nemám). Ale je to už týden, mezitím se to začlo zlepšovat a dnes zas zimnice a vysoká teplota...nejsem schopná se o malou starat a nevím si rady :/

soyevita
30. bře 2016

My jsme byli na procházce už 4den po porodu,s porodnice pouštěli po 48h.Chodili jsme všude,šestinedělí jsem nedodržovala.Jako kojenci nikdy žádnou nemoc nechytly.S dcerou co se narodila v zimě ,jsme šli ven za týden.Nechodili jsem ven jen ve velkých mrazech.Domova důchodců bych se nebála,pokud není chřipkové období

lajla
30. bře 2016

Záleží na počasí a rocnim období
Návštěvy jsem nechtěla max úzkou rodinu, a do obchodaku a různých jiných marketu jsem se snažila nepachnout půl roku, nechci miminka zbytečně vystavovat nemocem, náhoda je blbec

lajla
30. bře 2016

@marbusa za mě je šestinedělí čas kdy by mělo miminko trávit veškerý čas s matkou, zaslouží si to...už ho nikdy mít nebude... Takové rozloučení..
Ale každá to má jinak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru