Kdy jste nejdřív otěhotněly po císařském řezu?

alenka83
21. dub 2011

Měla bych dotaz... kdy jste nejdřív otěhotněli po CS? Případně po druhém CS? Vím, že se doporučuje rok, dva počkat, ale najde se někdo, kdo otěhotněl i dřív?
Děkuji moc.

luca76
21. dub 2011

mě dr. řekl, že po císaři bych neměla půl roku určitě otěhotnět. 2 roky se mi zdá hodně, to už je určitě možný dřív...

elviie
21. dub 2011

Mně dr. řekl 2 roky a asi to má nějaký důvod, protože jsem pak někde četla, že po dvou letech se výrazně snižuje možnost opakovaného cís.řezu, a to z důvodu prasknutí jizvy na děloze...

alenka83
autor
21. dub 2011

@elviie díky díky. Určitě to je lepší, to nezpochybňuju, jen jsem po druhém cs bohužel bez miminka a tu ztrátu potřebuji co nejdřív vyplnit novým těšením, tak proto se ptám. Je mi jasné, že přirozeně už rodit nikdy nebudu☹

romcovaklarka
21. dub 2011

@alenka83 Sestra otěhotněla půl roku po CS a rodila sice zase CS ale jink OK... Teda, ona měla zas jiné komplikace, ale nesouvisely s tím CS (vysoký tlak atd.) Držím palce, ať se brzo podaří.

beruska24.9.
21. dub 2011

@alenka83 - mně řekl Dr. min. rok. Poté už by měla být jizva dobře zahojena, i když i potom je pravděpodobnost dalšího císaře kvůli možnému prasknutí jizvy při přirozeném porodu (vše záleží na konečném předporodním vyšetření).
Jinak vím, že tu na mk se vyskytují maminky, které otěhotněli dříve než rok po císaři. Dr. z toho nadšeni nebyli, ale hlavu jim neutrhli.
A se mnou byla v porodnici maminka, která neplánovaně otěhotněla hned po 6-tinedělí, takže zvládla dva císaře v jednom roce.

zuzau2
21. dub 2011

@alenka83 Ahojky, mám kamarádku, která po císaři otěhotněla hned asi do dvou měsíců. Těhotenství proběhlo v pořádku, ale ta doporučená doba 2 roky určitě není od věci, někdo může být bez komlikací, u někoho mohou nastat. Pokud se rozhodneš riskovat, přeju ti ať vše dobře dopadne 🙂

marketa137
21. dub 2011

@alenka83 říká se rok ale v Tvém případě bych azčla zkoušet po 6m. přece jenom ejstli už to byl druhý císař 😒 . pokud sji otěhotněla bez problémů tak tim lépe. my bychom ejště chtěli zkusit jedno mimčo ale já budu muset jít k doktoru pro léky avim že z 3 císaře asi andšený nebude a navíc mam i nějaké zdravotní problémy 😒 . Dřív než po 6m bych se asi fakt bála, přece jenom po 2 císaři je ta jizva horší. pak také uáleží jak se jizva hojila, pokud vše bylo ok tak to je fajn a mělo by to být ok. Rodit normálně tě stejně nenechají takže 2 roky dle mého sjou zbytečné a i sjme se o tom bavila s porodníkem při císaři a říkal že teda nejlépe otěhotnět po roce ale kdybych otěhotněla po 6m tak už se to dá zvládnout dobře ale dřív by mohli anstat zbytečné problémy 😒 a netřeba riskovat. pokud byl problém oěthotnět tak bych možná zkoušela po 4m ale třeba já potřebuju léky na otěhotnění a i můj doktor věděl že žádnou antikoncepci nepoužívám a neříkal že si máme dávat pozor i když říkal že kdybych otěhotněl normálně tak uěvří že mu přistanou doma ufouni 😀

alenka83
autor
22. dub 2011

@marketa137 díky moc za naději! Snad to klapne a brzy se znova dočkáme!

marketa137
22. dub 2011

@alenka83 moc tě to přeji. celé těhu s tomíkem jsme totiž cítila že se něco stane a nakonec šel amlej akutnim císařem v 36tt 😝 a doktoři říkali že to byla otázka max hodin a to sjem měla jít na domluvení císaře až za 6 dní 😒. určitě se brzo dočkáte ale zase bych to moc neuspěchala, ale na jiném serveru jedn ataky přišla o mimi a byla po císaři a ted tomu byl rok co o mimi přišla a je v 33tt 😉 . Pokud s ehojila jizva bez problémů, teda ta vnitřní tak je to ok a rok ybch nečekala, to bych se asi zbláznila ☹ , takže ybch doktora umluvila po ětch 6m, u nás horší že by mě musel dát léky na otěhotnění 😒

alenka83
autor
22. dub 2011

@marketa137 dneska jsem s ním mluvila, tak uvidíme po 6ti nedělí, jak se jizva hojí a pak ještě v půli léta, jestli sílí atd a podle toho se uvidí, každopádně mluví o roce... Přeci jen je to už druhý císař. U nás též hráli roly dny, hodiny, kdo ví, nikdo bohužel neví☹

elviie
22. dub 2011

@alenka83 tak to bych také tak dlouho nečekala (ale asi bych brala ohled i na malého, aby jsi byla zdravotně v pořádku a neměla v těhotenství zbytečně komplikace...), já sice počkám (chci, aby se mi jizva dobře zahojila a já si tento rok užila s malou se vším všudy), i když vím, že pravděpodobnost přirozeného porodu u mě není veliká (dcera měla průměrné míry, ale na mě byla veliká, tak ani nevím jak malé by mělo mimi být, abych ho byla schopna porodit 😅). Držím palce, ať vše dobře dopadne. 😵

marketa137
22. dub 2011

@alenka83 hlavěn uvidíš jak se budeš cítit. pokud jsi enpotřebovala k těhu podporu léků tak ybch prostě začla až bych se cítila dobře a taky dle UTZ , ale co ak slyšim tak prý rozmnožovací orgány mají rychlou hojivost 😉 . je to hrozný, talik vyspělé techniky a stejně miminka umírají ☹ a i naa JIP mě primář říkal že kolikrát ty velký děti mají větší problémy než kilový ve 30tt 😒 . Tomík byl 7 dní na kyslíku, anštěstí ej bez následků ale furt se mě to vrací 😒 . sice ěm říkali už na sále že to byla blbá náhoda, nikdo to ani enchápal že při váze kterou měl dokázal s pupečníkem udělat to co udělal ale i tak ejstli budu někdy těhu tak nebude šance si to užít, protože furt budu myslet an to co se stalo a že na UTZ cos e děje s pupečníkem stejně nikdo neodhalí 😒 . Držim place at až se rozhodnete pro miminko at enmusíš čekat moc dlouho 😉

alenka83
autor
23. dub 2011

@marketa137 Markét a se Tomáškovi povedlo? Se do toho nějak zamotal? No téda, to je divoch🙂 Je fakt, že možná by to na ultrazvuku být vidět mohlo, jen je důležité se na to asi zaměřit. U nás se neví, proč se tak stalo, ale budeme doufat, že už jsme si zlé vybrali a bude jen a jen dobře. Stejně budu celé těhu na nervy, jestli je vše v pořádku a stejně tak vím, že budu od začátku 8. měsíce už v nemocnici na pozorování, aby se tak už nestalo☹ K těhu jsem podporu léků nepotřebovala, tak snad se zadaří hezky i teď, ale není to samozřejmost, že. Hlavně aby přišla ms jak má a chodila každý měsíc, nebudu čekat na nic jiného☹

@elviie ohled na malýho brát musím, musím se o něj starat tak jako tak a on potřebuje zdravou maminku🙂

marketa137
23. dub 2011

@alenka83 V 36tt měl už 4140gr takže byl právě hodně veliký a když ho vyndali tak začali an sebe křičet at už je hned venku protože měl uzel na pupečníku 😝 což asi dál rozepisovat nemusim. To jsou bohužel věci co fakt meovlivníme a bohužel se to stává a paradox byl že lékař co ěm chtěl dělat revizi v 7tt ž se těhu nevyvíjí mě dělal i císaře 😉 . Tak to je alespon fajn že s otěhotněním nebyl problém, já ted MS dostata až po půl roce po porodu a to jsme nekojila vůbec tak uvidíš, taky jaks e budeš cítit. mě po 2 císaři břicho bolelo delší dobu a i celý podbřišek jsme měla necitlivý 😒 a i jsme měla dreny který teda bolely asi nejvíc 😉 . Snad přijdou an to co se stalo, i když ěvtšinou jde prostě o blbou náhodu a příštít těhu už bude ok ale je pak lepší být v nemocnici a třeba těhu ukončí v 38tt nebo i dřív a bude to ok. ted jen nějak přečkat ty první měsíce a na podzim se začít snažit 😉 . Jo a ted sjem ěnkde četla že jizva je víceméně zahojena za těch 6m, někdo teda uvádí že za rok ale že pak už tam změna neni a stejně když se začnete snažit za 6m tak nikdo enví jestli to vyjde hned nebo třeba za 3 cykly ale ten půl rok bych raději počkala aby se předešlo zbytečným problémům 😉

alenka83
autor
23. dub 2011

@marketa137 přesně, taky jsem četla, že jizva sílí po dobu 6ti měsíců a pak už je neměnná. Ale to pak uvidí dr na utz, jak vypadá, jak se hojí a kolik je silná. Prý stejně těhotenství bude ukončeno dřív a to v 38tt, jak píšeš. Já jsem teda teď po tom druhém cs daleko rychle se dala do kupy, z nemocnice mě pustili 3 dny po něm a snad se ta jizva bude hojit hezky a přijde ms hned po 6ti nedělí... Taky si říkám, že to byla jen nešťastná náhoda, která se snad opakovat nebude, ale kdo ví, že. Zbývá než jen doufat...Tak hlavně, že je malej v pořádku a že se mu nic nestalo, i když teda začátky taky nebyly jednoduché, viď!

marketa137
23. dub 2011

@alenka83 jo a teda nevim co ej an tom pravdy ale prý před těhu stejně doktor na UTZ moc na jizvě nepozná, jde o to jak bude reagovat při těhu a nejhorší je pro ní reakce dělohy ( tvrdnutí a stahy) což mě nikdy ani netvrdlo ale i tak je mě jansý že to bude náročnější ale zase je to sval a pokud po císaři se to hojilo dobře tak by problém být neměl. Tak to mě to boloelo ěnjak dlouho ale nejvíc mě stejně vadily ty dreny a museli udělat delší řez, protože malej byl velikej a jak viděli uzel tak narychlo vyndavali. mě to došlo až když sjem šla domů bez malýho a na netu začla hledat 😒 a do dneška když ěnkam přijdeme a přečtou si co má v papírech tak prý jak dlouho ho oživovali atd 😝 . je fakt že do dneska ho pořád omlouvam že měl chudák špatný start. u něj byl asi největší průser ta váha, plíce neměl dovyvinutý a tak to neudýchal. Horší by bylo kdyby našly něco genetického a tím pádem by se to mohlo opakovat ☹ , takhle to bylo blbá náhoda která se nedala bohužel ovlivnit ☹ a je ajsný že příště to doktoři víc ohlídají když ví co se stalo a bude to ok ale je jasné že těhu to budou nervy a stres 😒 . Jás e nechci v dalšim těhu vidět, už u tomíka sjem furt říkala že se něco stane amanžel se smál že to přece nemůžu vědět a pak říkal že jsem měla fakt tušení takže abych příště nelítala na UTZ každý týden 😉

alenka83
autor
27. dub 2011

@marketa137 dr mi říkal, že ultrazvukem se dá poznat síla té jizvy, takže to budeme sledovat a uvidíme, jak se to vyvíjí🙂 Hlavně, aby právě pak nebyl problém v průběhu, mě trošku břicho tvrdlo, ale žádná tragédie🙂 No, už se těším, až dostaneme zelenou a budeme moct začít se snažit, hrozně mi chybí bříško☹

marketa137
27. dub 2011

@alenka83 já právě četla že to nic moc neznamená a že pak záleží jak se děloha chová v těhu což nikdo dopředu neví 😒 . ale znam jednu co ěmla rupturu dělohu a hned po porodu jí řekli že další dítě už nesmí mít a pak po šestinedělí byla u jiného doktora a ten řekl že právě děloha jako jeden z mála orgánů v těle má rychlou hojivost a holčičce je asi 18m a ona je v 37tt 😉 a prý úplně vše ok a bude rodit plánovanym císařem. prý je nejdůležitější jak se děloha hojí hned po císaři, blbý je jen když jizva hnisá ale ta vnitřní což mě se hojilo vždycky dobře ale je mě jasný že doktor nebude skákat metr vysoko že chci ještě jednou být těhu, na druhou stranu si nemylsim že ybch byla první a jediná věc je ta že už rovnou bude plánovaný císař což mě nevadí a vim že oěpt budu muset rodit dřív. uvidíš co tě řekne doktor na další kontrole, mě už po půl roce, dřív jsme k němu neměla čas dojít 😉 říkal že už to vypadá jako ybch ani císaře neměla že vše se krásně zahojilo a vlastně si i pamamtuju ještě při císaři dkyž sjem říkala že čekáme druhého chlapečka že teda do 2-3 let mě tam čekají že si přijdu ještě pro holčičku, že prý to tam je běžné 3 císaře 😀 a doktor mě pak říkal že do 6m bych neměla otěhotnět a pak sice by to bylo náročné ale už by to bylo ok 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru