Kdy otěhotnět po císařském řezu?

syrael
27. črc 2007

Nazdarek, jsem po cisari a dost by me zajimalo, kolik casu je nutne dat si pauzu pred druhym prckem

betina
13. lis 2009

martinko, to kojení je opravdu pak těžký po tom císaři, no ono je to těžký i normálně. malou jsem viděla po 5 hodinách od porodu, furt jsem prosila, aby ji mi dovezli, jenže prý spinkala, myslela jsem si, že milžou, že se jí něco stalo. pak jsem se naštěstí rozkojila, ale však víte..nevěděla jsem, co bolí víc, jestli jizva, prsa apod...snad holky napodruhý to bude lepší, i to hojení i ty psychika!

zuzka84
13. lis 2009

ahoj
Tak me se doktorka na kontrole po sestinedeli ptala jestli chci nejakou antikoncepci , povidam ze zatim ne, tak pry kdyztak bude treti ? no to by jsme nejak zvladli 😀 ... takze pro nektere doktory neni problem asi opravdu nic 😀 😉 . Jinak v nemocnici mi nerekli nic.
A ke kojeni - bala jsem se toho dost, malej byl taky na JIPce jako prvni syn (s kterym nam kojeni nevyslo) , takze jsem s nim byla po tydnu a nechtel tahat - byl linej , spavej atd. , presto nam nakonec kojeni vyslo a zatim kojime plne. ale je to i vetsi informovanosti urcite

sicinka
14. lis 2009

Ahoj, ja mam cisare bohuzel uz asi naordinovaneho navzdy a porad me to trochu mrzi ze si ten "normalni" porod ani nezkusim. S tim kojenim me maleho vubec neprivezli a prelozili me k nemu asi 50 hodin od porodu, ale kojime. Myslim, ze zalezi na diteti on ja maly savec a proste se rozhodl si to mleko za kazdou cenu urvat 🙂 K dotazu nikdo mi nic nerekl, jen ze se mam poradne vzpomatovat 🙂 ale ja planuji rozdil delsi. Jinak v motole doporucovali 1 rok 🙂

andykov
18. lis 2009

Mně dr. řekla rok neotěhotnět 🙂

majkoalucka
24. lis 2009

ahojte babz neviem co stresujete ja som mala prvy porod cisarskym a uz som 19 tt tehotna a nikto mi nespomynal ze je to zavcasu....a toto druhe pojde tiez cisarskym lebo ja som na rizikovom....tak sa nicoho neboje......drzim palce....

martulikk
26. lis 2009

Holky, maličko jsem se tu začetla a nesvalovala bych veškerou vinu na způsob porodu. Sama jsem ještě v těhu hodně težce nesla, že budu muset rodit sekcí. Teď, když mám "po", nemůžu si to vynachválit 🙂 Jasně, průběh po porodu není žádný med, ale zvládnout se to dá. Miminko je ten největší hnací motor pro vše!
Hodně jsem se bála, že nebudu moci kojit, na internetu najdete dost strašáků ve smyslu "sekce=nekojení". Myslím, že v tom to opravdu není. Jestli někdo kojit má, tak bude kojit i po sekci a jestli nemá, tak nebude ani po normálním porodu. Mrzí mě, že mi třeba malou nepřiložili k prsu ještě na sále, ale až po 3,5h... Bylo to jen na 10 minutek. Ležela jsem v jiném patře než malá, takže ten den mi ji přinesli ještě jen jednou taky na asi těch 10min. Toť vše. Druhý den to bylo asi 3x na půl hodinky. Ale malé jsou dnes už 4 měsíce a stále plně kojíme 🙂 Vyžádala jsem si ji k sobě na pokoj 4.den, bylo to náročné, ale na druhou stranu strašně krásné 🙂 Kolikrát jsem myslela, že nevstanu nebo že mi při tom musí prasknout břicho... no, nestalo se... vždy jsem vstala a bříško se zahojilo úplně ukázkově 😉
K tomu druhému těhotenství... Doktorka mi doporučila minimální odstup 1rok, ideálně 2-3roky, což tak nějak plánujeme 🙂 Na druhou stranu, četla jsem o maminkách, které do toho praštily (asi tedy ne schválně) i dříve a prostě je museli více sledovat.

zuzka84
2. pro 2009

martulikk - nejak jsem nepochopila tu vetu , ze bys nesvalovala veskorou vinu na zpusob porodu 😕 a co je ted na tom tak super , ze si to nemuzes vynachvalit 😀 ?

martulikk
3. pro 2009

zuzka: tohle jsem myslela ve spojení s tím kojením, jak jsem tam dál rozepsala 😉 já jsem strašně moc chtěla rodit normálně, ale sekce nade mnou visela strašně dlouho, takže jsem se hooodně dlouho nervovala ☹ a musím říct, že zbytečně! ano, nemůžu si to vynachválit, možná i proto, že jsem měla ukázkově hladký průběh... po tom, co jsem si přečetla všechny možné nejhorší případy, které se mohou stát... ale je to jako u všeho jiného, většinou lidi všude píší kritiku, jen ta pochvala se moc nesděluje 😉 podle mě, žádný porod není pohádka, jeden prostě bolí víc "při", druhý zase "po"... a co je tak super? přeci ten první pohled na miminko! 😵

syraell
3. pro 2009

Zdravim vsechny! Tak koukam, ze tema, ktere jsem zalozila pred dvema lety ozilo🙂 Ja uz jsem mezitim ve 12. tydnu.

syraell
3. pro 2009

Nakonec mi gynekolozka rekla, ze je to vlastne vec vlastniho tela. Vetsinou dojde k otehotneni v momente, kdy je na to telo pripravene. Musim ale rict, ze jeste vic nez 2 roky po porodu je ted v druhem tehu znat stara sekce. Jizva na bridse tahne a podobny tlak citim i vnitrne...

zuzka84
7. pro 2009

martulik - aha, tak to jo. no ja to kojeni mam trochu jiny nazor , neee tak jako ze kdo kojit nema tak kojit nebude a naopak, tak proto jsem to asi moc nepochopila nejdriv 😅 . kojeni je hoooodne o technice a o tom kdy se dite prilozi , takze ten porod sekci na to ma taky dost vliv, ale samozrejme kazde dite je v tomto jine (ja mela prvniho opravdovyho savce sikovnyho a tenhle druhej je uplnej opak) .
ad ta bolest - to je uplne neco jineho ta bolest od kontrakci a bolest po operacni . ta porodni bolest je takova normalni , clovek pri tom muze delat vlastne cokoliv :o) a po cisari je takovej neschopnej - to me dost vadilo.
a prvni pohled na miminko je po "normalnim" porodu jeste krasnejsi 😀 ... no zkratka preju abys nekdy taky mohla mit to srovnani 🙂

syraell - tak gratuluji a preji at je vsechno v pohode! ani jsem nevedela ze uz tak brzo muze ta jizva zlobit ...

syraell
7. pro 2009

zuzka84: Dekuju za prani! Doktorka mi rekla, ze deloha se roztahuje v prvnim trimaci dost, takze jizva muze tahnout - obcas je to neprijemny, ale pomalu si zvykam🙂

aktekram
30. pro 2009

Ahojky,
já jsem po císaři letos v srpnu, chtěla bych druhého prcka co nejdříve, ale určitě ne za každou cenu. Začneme se snažit v létě a třeba se povede. To bude rok od císaře

aktekram
7. led 2010

Je tu nějaká maminka co otěhotněla dřív než rok od císaře????????

krajbyska
15. bře 2010

Ahojky...Co se týče dalšího těhotenství po sekci, tak já se chystám otěhotnět půl roku po, pokud to tedy půjde...Rodila jsem císařem akutně kvůli hypoxii a chlapeček nám po 6 dnech umřel na krvácení do mozku...Takže je pochopitelný, že chceme další mímo co nejdřív...Jizva se mi zhojila parádně, na pohmat neni vůbec znát, nic nebolí, tak snad to bude konečně všechno OK... ☹

f.miracle
16. bře 2010

Tohle jsou moc smutné osudy, držím pěsti, ať je podruhé všechno v pořádku...

niki1998
29. srp 2012

Ahoj, ráda bych oživila toto téma.. V květnu se mi narodil chlapeček akutním císařem, ale po třech dnech zemřel.. ☹
Teď bych ráda co nejdříve otěhotněla.. Prosím napiště jsem zkušenosti, kdo jste brzo otěhotněl po prvním císaři..

druidee
30. srp 2012

@niki1998 ahoj, já byla na císaři v loni v červnu a teď jsem opět těhu. takže rok po cs jsem otěhotněla. doporučovali mi pauzu 2 roky, ale z jiného webu jsem znala holčinu, co také tragicky přišla o dcerku a nehcci teď vymýšlet, ale jestli rok po tom už rodila podruhé-měly jsme stejný měsíc porodu.. myslím že ano, velmi brzy.. přeji hodně štěstí a sil!! je mi líto, že jsi o maličkého přišla. pokud dojde k tragickému úmrtí děťátka, většina lékařů k tomu přihlíží a dovolují těhotenství dříve. drž se a ať je miminko brzy na cestě!🙂

melis7
31. srp 2012

@niki1998 Já mám první dítě narozené plánovaným císařským řezem,ale to je asi jedno,jestli plánovaný nebo akutní.Přestávku mi doporučovali asi rok, uršitě né delší,možná i 9 měsíců.druhé dítko jsem rodila normálně a naprosto bez komplikací s jizvou po SC.Moc jsem chtěla porodit spontánně a povedlo se mi to.Myslím,že kdybych sama nechtěla,tak by mě do spontánního porodu zase tak moc nenitili.Moc mě mrzí co se ti stalo.Do dalšího těhotenství přeju hodně sil.A ať všechno je už dobré.Moc držím palce.Kdyby jsi měla nějaké další dotazy,tak klidně můžeš i soukromě.

hondacbr600
5. zář 2014

Ahoj maminky chtěla bych se zeptat,otěhotněla jsem 14 měsíců po císaři a chtěla bych rodit přirozeně máte někdo nějaké zkušeností díky. 🙂

jija
5. zář 2014

@hondacbr600 ja otěhotněla 6 mesicu po cisari a rodila jsem prirozene 15 měsíců po cisari,ale pry zalezi i na meste kde rodis, rikal mi gynekolog ze v praze preferuji cisare v ostrave prirozeny porod

hondacbr600
8. zář 2014

Děkuji mám skvělou gynekologožku které mě taky povzbuzuje a říká že jizva je v pořádku stejně tak i já s miminkem no zatím jsme ve 2 měsíci a rodit chci v Praze máte někdo nějaké doporučení,do které porodnice děkuji. 🙂

anjelita
27. bře 2015

6 mesicu pokud je vsechno bez komplikaci a hojis se rychle.

blstacek
27. dub 2015

@hondacbr600 můžu se zeptat, jakou máš doktorku, najít takovu, která by člověka podporovala je nadlidský výkon. Děkuji

kubeneczek
6. bře 2016

Ahoj holky, ja mám po císaři- mimčo mi umřelo ve 26.týdnu kvůli zanedbané preeklampsii a chteli bychom se taky zacit snazit co nejdriv, rada bych vydrzela vic ja pul roku, ale na mimco jsme se tesili a chceme zacit znovu takze snad se bude vsechno rychle hojit at se toho vysneneho prcka dockam

joplin92
9. pro 2016

Já jsem teda malého viděla až druhý den po porodu..rodila jsem císařem a malý byl v inkubátoru pro nedostatek kyslíku..takže kojení nepřicházelo ani v úvahu.. dali mi odstříkávačku a druhý den malého odvezli do hk kde byl od pondělí do středy.. já mezitim odstříkávala..nešlo mi to..pak mi malého vrátili a pak už jsem se rozkojila a bylo to fajn takže si nemyslim že by to bylo tim..možná jde spíš o to jak to člověk prožívá.. samozřejmě že jsem brečela když mi malého hned druhý den vzali a nevěděla jsem co bude a odvezli mi ho pryč... ale musela jsem být silná a ted je malému 7 měsíců a já stále kojím... s otcem malého spolu nejsme a ted si píšu s jedním klukem a on by chtěl děti i své tak jsem právě na to koukala.. já se teda nikam nehrnu z porodu mam hrůzu..asi jsem divná ale byla jsem ráda za toho císaře..

clairexyz
2. led 2017

Ahoj holky, přispěju taky s vlastní zkušeností - určitě je to obojí hodně individuální, jak kdy otěhotnět, tak s tím (ne)kojením. Mně po císaři gynekolog doporučil další těhotenství až po 3 letech, ale tomu jsem se dost podivovala, tak mi pak řekl, že by to šlo i po 2 letech. Ale já byla asi docela speciální případ s těžkou preeklampsií, HELLP syndromem a ještě nějak špatně rostlou placentou po revizích dělohy, takže myslím, že přihlížel hlavně k tomu, aby se můj organismus dal pořádně dohromady a zvládl to, pokud by mě příště potkalo to samé. Pokud jde o kojení, tak já malého poprvé viděla až 5 dní po porodu a poprvé jsem ho mohla zkusit přiložit týden po porodu. Nejdřív to vypadalo beznadějně, byl to mrňousek, takže ještě moc nezvládal sát, pořád u toho usínal a mě se tím pádem moc mléka netvořilo.. Nicméně pilně jsem odsávala, pořád zkoušela přikládat a malého krmila hlavně stříkačkou přes prst (tedy ne z lahve). Nakonec se kojení rozjelo až cca 3 týdny po porodu, poté co nás pustili domů. U nás tedy zabral asi hlavně návrat do domácího prostředí a tím i větší pohoda a taky to pravidelné odsávání a odstříkávání ve dne v noci. Od té doby jsem plně kojila a stále kojím (malý má 6 měsíců).

domisha
6. lis 2017

Zdravím
Chci se jen zeptat syn neplánovaný císař rok 2014 únor vše ok .
2016 v 8 týdnů hematom udržela jsem to do 20 týdnů . Vyvolaný porod nepřežilo miminko :(
A teď jsem 6+5 a děloha a miminko v klidu a asi bude plánovaný císařský řez jelikož glukom zelený zákal pravého oka a hroty oslepnutí takže asi 💯 císař no a ptám se nebilo to tím že malou jsem neudržela jelikož jsem byla dva roky po císaři a tak mám strach ať se to neopakuje asi bych to už nezvládla psychicky :( měla jste to některá nebo znáte něco takového :( jizva se hojila nor.alne a v tom 20 týdnů druhého těhu. Jsem rodila vaginálně . Byla malinká nebila to zátěž :( prosim ó radu jak předejít hematomu ani nevím co to je nějaká krev nebo modřina :( :( :( děkuji moc za každou radu <3 syn bude mít 4 roky a 4 měsíc kdy mi vychází termín miminka . Tak snad jizva nebude moc bolet v posledních týdnech a po cisari ještě víc :(

missey
27. pro 2017

Ahojte holky
Potřebovala bych menší radu , jsem po cs. V 30tt my umrelo dite v břiše . při tom jsem stratila hodně krve tak jsem mela darovanou krev , byla jsem po težkym zakroku . uz je to 7 mesícu od teho co se to stalo moje ob. Lekarka my rekla ze po pul roce můžu normalne otehotnet ,, z přitelem to zkousime porad a nic ! Mislely jsme si ze je treba problem v nem ale on ma sperma v poradku .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru