Kdy otěhotnět po císařském řezu?

syrael
27. črc 2007

Nazdarek, jsem po cisari a dost by me zajimalo, kolik casu je nutne dat si pauzu pred druhym prckem

doriska
27. črc 2007

Ahoj,
lékaři většinou říkají nejméně jeden rok. Já jsem na další těhotenství hodně spěchala, protože miminko mi několik dní po narození umřelo, tak v takových případech většinou povolí půl roku. Pokud se ti tedy jizva hojila bez problémů. Záleží prý také na tom, jestli máš řez vedený horizontálně - lepší varianta, nebo vertikálně. Ten už se dnes ale skoro vůbec nedělá. Úplné minimum jsou prý 4 měsíce. Kdyby se ti nedopatřením podařilo otěhotnět dříve, asi by tě leckterý doktor směřoval raději k interupci.

majka07
27. črc 2007

My musíme bohužel počkat minimálně 2 roky, jelikož jsem měla po císaři komplikace, jizva byla sice v pohodě, ale nad ní jsem měla hematom a pak z toho velikou nekrozu....takže jsme v porodnici strávili měsíc, teď se všechno hojí a nebylo by prý dobré otěhotnět hnedka ☹

Je to ale taky věc lékařů a názorů, páč su už od hodně holek slyšela, můžete klidně hnedka, někdo doporučuje rok i dva a neměly komplikace, takže další jedna věc, kdy nikdo neví jak to vlastně je 😒

rozak
27. črc 2007

Ahojky syrael.
Filípek byl plánovaný císař a naše slečna bude císařem taky. Optimální je zkoušet to nejdřív, když je prvnímu 3/4 - 1 rok, zatím musím zaklepat, že žádné komplikace nemáme 😉

romana27
27. črc 2007

Ahojky, já rodila taky císařem a bylo mi řečeno, že nejdřív za dva roky.
No já na to stejně zatím nijak nespěchám 😀

nunca
27. črc 2007

ahoj, já jsem také po císaři a vzhledem k tomu, že pracuji ve zdravotnictví, tak vím, že toto je velice individuální, protože každý organismus se vyrovnává po porodu jinak dlouhou dobu, ale je pravda, že porod je dost zatěžující a po císařském řezu zvláště, protože jde o velký zásah do organismu jako každá jiná operace a tělo si potřebuje odpočinout. Takže není od věci si nechat poradit od svého lékaře, který je obeznámen s naším zdravotním stavem (anamnézou) i možnými komplikacemi. Vždy je dobré důvěřovat svému lékaři a při nejasnostech se na něj obrátit 😉

majka07
27. črc 2007

nunca přesně souhlasím s Tvým názorem, já měla císař a necelé tři týdny po mě operovali znova, takže mám zásah velký a raději počkám, než něco uspěchat.

fim
8. čer 2009

Ahoj holky, vzhledem k tomu, že diskuze o CS je dosti živá, tak se chci optat, zda by tu byly další příspěvky do tohoto již staršího témátka? Jak to měly další? Příp. co bylo doporučeno dalším? 🙂

janier
8. čer 2009

Ahoj fim, mě po císaři řekla doktorka, že min. 2roky počkat s dalším těhotenstvím... 🙂

fim
8. čer 2009

Mně právě ani nikdo nic neříkal, i když na mě asi celkově v té porodnici zapomněli. Jen když jsem byla nedávno u doktora, pže se mi najednou MS dost zpozdila a najednou už ta jistota, že jsme se URČITĚ chránili, nebyla tak velká..... tak prej ta alternativa, že bych byla půl roku po porodu těhu, by nebyla moc dobrá. 😎 Ale víc se k tomu nevyjádřil. 😅
Je pravda, že mě se jizva hojila bááječně - a to mně do ní malej zezačátku pomalu neustále kopal. Takže snad v tom nebude nějak velkej problém, kdybych právě chtěla otěhotnět 1,5 roku po porodu. 😅

veria
8. čer 2009

Moje sestra otěhotněla 4 měsíce po císaří. Problémy žádné nebyly, druhé mimino se narodilo taky císařem. Dneska je těm miminkům už 9 a 8 let 😀 Ale asi je to individuální s možností těch komplikací, je lepší počkat, tak brzo se to určitě nedoporučuje.

fim
9. čer 2009

Veria, to asi tím císařem pak musela nutně rodit i podruhé, že? 😕

veria
9. čer 2009

Ano, psala jsem to, pak měla i druhého císaře. Ale nejdřív chtěli zkusit dokonce přirozený porod. Ale mimino bylo dost velké.

fim
9. čer 2009

Právě tak jsem to myslela. jestli musela povinně. Dokonce jsem slyšela, že po CS se nesmí vyvolávat porod a když je to brzy, tak že se nesmí tlačit..... tak já nevím. Fakt je to divný, jak v podle mě zásadních věcech jsou takový rozdíly - někdo říká tak, jiný onak..... Když nezapomenu, zeptám se při příští návštěvě (bůhvíkdy) svýho Mudra taky. 😕

veria
9. čer 2009

Fim, to nevím, asi je to indi vindi podle situace. Každopádně ségru chtěli odrodit nejdřív normálně, už měla dost velké kontrakce, ale pak ji vzali na CS. Ale nevím proč, zas až tak se v tom nevyznám. Myslím ale, že jestli se chystáš otěhotnět až po 1,5 roce po CS, že by to neměl být snad žádný problém.

f.miracle
10. čer 2009

Mně v porodnici doporučili počkat nejméně 1 rok, raději až dva...

misa.p
19. čer 2009

Ahoj, mě dr. řekl v nemocnici, že min.půl roku počkat, chlapeček nám zemřel den po porodu, chápou, že nechceme čekat, po tom co se stalo, ale min.je půl roku.Prý tam měli paní co otěhotněla v šestinedělí a do 6tého měsíce ležela v nemocnici, kdyby něco a porodila v pořádku, ale taky tam měli paní co jí praskla děloha a nebude mít už miminko nikdy☹též otěhotněla v šestinedělí, je to individuální.Ještě nám zbývají 4 měsíce...jinak tak měsíc před tím, než se začneme snažit o mrňouska, půjdu k lékaři, aby se podíval ultrazvukem jak vypadá jizva uvnitř a snad nám řekne, že můžeme🙂Míša

markytkaaa
19. čer 2009

Já jsem neobdržela žádné doporučení ... mám za sebou akutní sekci ... na další těhu se chystáme kolem podzimu, ale nikdo neví, kdy se zadaří, takže třeba ty dva tři roky opravdu dodržíme bez problému 🙂

reruna
20. čer 2009

Ahoj, já jsem otěhotněla 16 měsíců po císaři, obecně se doporučuje počkat dva roky do dalšího otěhotnění, ale taky jsem četla, že další porod po roce od císaře není problém, takže zase co lékař, to asi jiný názor, jako ostatně u všeho 😠 ještě nevím, jak budu rodit, uvidím, co řeknou v porodnici.
misa je mi moc líto, co se stalo, ale určitě toho půl roku bych počkala, aby se tělo dalo do pořádku a psychika koneckonců trochu taky a pak bude těhotenství určitě snadnější, moc vám přeju, at to tentokrát vyjde.

gabka32
20. čer 2009

ahoj, mi bylo doporučeno počkat nejmín rok, někomu doporučujou dva, každopádně minimum je 6 měs. ale je to opravdu individuální 🙂

způsob vedení druhého porodu je na lékaři, to že byl první porod císařem, neznamená automaticky druhou sekci, záleží na důvodu operace u prvního porodu - pokud byl plod v tísni, měl méně vhodnou polohu, nebo porod nepostupoval, nebylo úspešné vyvolání, pak je u druhého šance na přirozený porod, pokud bude vše v pořádku.... jen je to vlastně jako poprvé 😉 jestli ale maminka má třeba zdravotní důvody, nebo malou pánev - což třeba bylo důvodem už plánovaného prvního císaře, pak další porod bude nejspíše taky císař.
více než 3 porody cís.ř. se ale nedoporučují.

já osobně jsem už rok vydržela 😀 ale asi ještě pár měsíců počkám než se pustíme do dalšího dobrodružství s bříškem 😵 😵

janocka
9. lis 2009

etina • 1d • Včera ve 22:12
ahoj holky,

ráda bych se Vás zeptala, kdy si myslíte (nebo máte vlastní zkušenosti), kdy je dobré po prvním CR druhé těhotenství. Moc ráda bych druhé miminko (jsem rok po CR), ale bojím se, bojím se, aby jizva vydržela a upřímně i druhého CR, pokud by nastal, což bych nerada. pokud máte nějaké zkušenosti, budu moc rýda, když se o ně podělíte.

kacka79 • 1d, 26tt • Včera ve 22:25
Tak kamarádka má dvě děti od sebe jsou přesně 18 měs a obě CR a nebyl problém, já bych se ale radši poradila s gynekologem... mě to přišlo teda dost rychle po sobě...

supina • 1d, 16tt • Dnes v 11:02
Určitě záleží na jizvě, což je individuální. Já otěhotněla necelé 2 roky po CR a taky bych ráda rodila normálně. Dr. říkal, že je to 50:50, když bude vše OK, nevidí prý důvod rodit zase císařem.

betina
9. lis 2009

no jdu na kontrolu na gyndu, tak se taky zeptám a určitě bych si chtěla nechat prohlídnout tu jizvu. mně se to špatně hojilo, tak uvidíme. jenže miminko bych chtěla, ale určitě ne za cenu prasknuté dělohy. ☹

martinka78
9. lis 2009

Ahojky,
tak mě po CS neříkal nikdo nic kdy otěhotnět podruhé, ale Adélce už 2 roky byly takže jsme tak nějak "roky" splnili, takže se můžeme pustit do druhého mimouška, ale spíš by mě zajímalo jestli druhý porod musí být nutně taky císařem? Myslím, že mi jedno řezání stačilo (Adélka se narodila o měsíc dřív, praskla mi voda, ale neotevírala jsem se ani po vyvolávání,tak proto císař - velká nebyla, otočená taky ne).

supina
10. lis 2009

četla jsem, že děloha praskne 2% žen. Určitě se to musí hlídat.

jakelina
10. lis 2009

Martinko, já jsem po prvním porodu císařem porodila dvakrát normálně a nebyla to žádná hrůza. Jenom Tě víc hlídají a nedostaneš nic na urychlení porodu, protože to hodně namáhá jizvu.

martinka78
10. lis 2009

jakelina - já bych totiž taky chtěla rodit normálně, ne že bych se bála jednoho nebo druhého, ale tak nějak bych si chtěla i "vyzkoušet" rodit jako ostatní - kámošky se mi smějou, že když šla malá císařem, že jsem jako celebrity 😀 jenže já jsem si vybrat jaksi nemohla, ale je fakt, že ten porod mohl být, kdyby byl normální cestou třeba hroznej, nebo zase naopak ne - po císaři mě docela dost bolelo břicho a pochopitelně se člověk snaží hrbit, aby ta bolest zmizela, ale jen jsem si říkala, jestli to nemusí být podruhé 100% zase císař, no ale těhulka ještě nejsem, až budu tak pak uvidíme 🙂

jakelina
10. lis 2009

Martinko, já Ti rozumím. Taky jsem si připadala trochu divně, protože v mém okolí porodily všechny holky normálně. Ale malý by se udusil, tak to bylo nutné. Můžu srovnat a přirozený porod byl lepší. Sice jsem byla šitá na hrázi, ale to skoro všichni a hlavně máš hned mimi u sebe. Uvidíš jaké bude druhé těhu a když nebudou žádné problémy, tak se to určitě povede. Já jsem na to dost dávala důraz, že se chci pokusit porodit přirozeně, jenom kdyby bylo ohroženo mimi, tak samozřejmě jdu na císaře. Paní doktorka co mě rodila byla nakonec taky ráda, že se to povedlo. Záleží na přístupu v nemocnici. Chodilo se na mě dívat co chvilku pár doktorů a někteří kroutili hlavou, jiní byli příjemní, ale nikdo nebyl vyloženě nepříjemný. Je to už 15 let, tak teď to už zase bude jiné. Tak držím palce do budoucna.

betina
10. lis 2009

no taky bych právě chtěla rodit přirozeně, měla jsem malou KP, vyvolávaný a nepostopující porod. pak mě dali po IP na pokoj šestinedělek, á jediná po sekci a osttaní 3 maminky odrodily ten den a normálně se staraly o svoje děti, já jen hekala bolestí, prosíila o injekce a malou u sebe neměla. pro mě to byl dost traumatický zážitek, samozřejmě, pokud to bude nutn, nebudu normální porod vyžadovat, ale byla bych raději, kdyby to šlo samo. 😒

jakelina
11. lis 2009

Betino, držím palce ať to vyjde. A když ne tak zdravé mimčo stojí za to, ne??? 🙂

martinka78
11. lis 2009

betina - s tím, že jsi neměla mimi u sebe to taky znám - jak jsem rodila císařem a Adélka byla navíc "žluťoučká" - i když to asi většina dětí a ještě jí daly sestry "zahřívat" do inkubátoru tak jsem si teda taky vytrpěla svoje, vedle mě byla taky maminka po císaři,ale mimi bylo o.k. tak ho pak měla u sebe a normálně kojila a asi hned ten druhý den ho měla u sebe natrvalo, ale já ne a navíc ještě nám nešlo kojení, takže Adélka je na flašce od začátku a co já jsem kvůli tomu probrečela nocí, že všichni kojí a já to neumím a nebo to nejde, no prostě hrůza!!! Takže si myslím, že to bylo i tím císařem, že to mimi jsem jen zběžně zahlédla a řekli mi co to je a šup do teplíčka inkubátoru a pak jsem se na ní chodila dívat asi 2 dny do toho inkubátoru a vozili mi jí jen na kojení - které nám stejně nešlo takže jí dokrmovali,takže bych ráda proto rodila podruhé normálně a v pořádku a abych hlavně měla druhé mimi hned u sebe, tak strašně mě mrzelo, že nekojím a já jsem tak chtěla, protože je to pro to mimi určitě to nejlepší, ale když to holt nešlo tak to holt nešlo, ale jinak si myslím, že to naše mimi krásně dohnalo 😉

jakelina
11. lis 2009

To kojení je asi hodně pravda, já jsem syna který se narodil císařem taky nekojila, protože jsem ho dostala na kojení až druhý den po porodu, byl taky v inkubátoru, na zahřátí a ty první hodiny jsou nejdůležitější. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru