Kdy vám zmizelo vytahané břicho po porodu?

astra11
16. črc 2014

Ahoj všem co mají za sebou čerstvě nebo nedávno porod. Chci se zeptat - kdy zhruba vám vymizelo to "moc pěkné" povislé bříško po porodu ? 🙂
Má se pro to něco dělat? V šestinedělí myslím ale že cvičení se asi moc nedoporučuje, že? Pokud to má vymizet cvičením.
Děkuji Ast.

barinkas
16. črc 2014

myslím, že to bude dost individuální a záležet na tom i, kolik jsi v těhu nabrala a jak jsi na tom byla před těhu.. Já osobně necvičila nikdy 😀 Bříško zmizelo tak cca po 2 měsících co si pamatuju, pomalu no. Když stojím, tak vše OK, ale když sednu, je vidět, že tam je kůže prostě volnější trochu, že to není jak dřív. Ale neřeším... Zhubnou nepotřebuji a na cvičení já fakt nejsem 😀

sikulik
16. črc 2014

hodně ležet na bříšku, někomu se to pomalu stáhne samo, někdo může cvičit jak chce a stejně zůstane. Tak snad budeš patřit do té první skupiny. V šestinedělí ještě určitě necvič, ale lež na bříšku co nejvíc. Já jsem rok po porodu ještě na nižší váze než před porodem, ale mám dvě malé děti, takže honička a snažím se pořádně jíst, abych to všechno vydržela 🙂), bříško už není tak krásné jako před dvěma porody skoro pětikilových miminek 🙂))), ale v plavkách si klidně na bazén vyjdu, zas taková hrůza to také není 🙂. Nikdy jsem na bříško necvičila, není čas 🙂

socina
16. črc 2014

nikdy

hajanik
16. črc 2014

Ahoj, jsem zhruba 6 měsíců po porodu a břicho vypadá jako před otěhotněním. V porodnici měli takový manuál s cvičením vhodným v šestinedělí, nejsou to žádné extra cviky, jen dýchání a zatínání svalů, vyfotila jsem si to, takže kdybys měla zájem můžu foto poslat (písni mi do IP, poslala bych to příští týden, teď to u sebe nemám). A taky mi někdo poradil - při procházkách s kočárem dýchat hodně do břicha a vydechovat co nejvíc to jde (pokud nejsi mezi lidmi, tak při výdechu dělat: šššš).

sheeni123
16. črc 2014

Cvicit jen na posileni panevniho dna a sikme brisni svaly, cviku je hodne. Hlavne ne prime brisni!! A ja cvicila hned v porodnici, jak mi ukazali. U prvniho se bricho stahlo hned, u druheho to chvili trvalo. Hlavne nadhled.o))

lucyanek
16. črc 2014

To by mě taky zajímalo - a taky by mě zajímalo jak jste to měly po císaři? Mě nikdo v porodce nic neřekl... jestli cvičit můžu nebo ne nebo co vůbec (jsem po cs). A tak narychlo mě propustili, že jsem se jich ani nezeptala 😖 A to mám ještě k tomu úplně dole na břichu takový hodně vytáhlý - to ani nevím co je a to už se mi tvořilo když jsem byla těhotná - nemáte to taky někdo? 😖

treasurka
16. črc 2014

Jsem 3 měsíce po porodu a bříško jako nové. Nic moc jsem proto nedělala, snažím se jen hodně chodit pěšky a občas cvičím takové ty sedy lehy ale loktem proti opačnému koleni - na posilování šikmých břišáků.

denyzuza06
16. črc 2014

nikdy 😀

asineda
16. črc 2014

Ja mela bricho skoro hned pryc, ale pravdou je, ze jsem 9 mesicu po porodu a kdyz sedim tak povolena kuze tam proste je..mela jsem docela velky bricho a dlouho jsem nic nedelala..ted dělám kazdej den cca 30-40 sedu lehu a znat to trochu je..ale fakt se neboj, ono to pujde😉 muj problem je tezkej spodek takze spis resim ,, pr**el " a boky☹

sisstin
16. črc 2014

nevymizelo 😀 😅

apfele
16. črc 2014

jsem 5 měsíců po porodu císařem, začala jsem cvičit hned po šestinedělí, i když se všude píše, že se nemá, cvičím na břicho 5x týdně 10 min posilovací cviky a břicho je vcelku ok, ale chce to prostě cvičit, 9měsíců bříško rostlo, takže nemůžeme čekat hned zázraky 😉

lenicka07
16. črc 2014

Asi tak s koncem šestinedělí už to bylo relativně dobré, ale úplně stejné jaké před těhu už nebude nikdy. Necvičila jsem po porodu vůbec (před těhu docela jo, teď absolutně na to není čas.)

kathy.skal
16. črc 2014

3,5 roku a pořád tam je 🙄 + rozpraskaná kůže, takže mám pocit, že všechen špek z těla se přelil do tý rozpraskaný partie na břiše a jelikož je kůže rozpraskaná, ani to nedrží formu a klepe se to jak sulc...Hmmm, tohle jsi asi číst nechtěla, co? 😅

kotcheva
16. črc 2014

Ahoj, brisko mi zustalo. Sice vazim stejne jako pred porodem, uz z porodnice jsem odchazela jen s 2 kg navic, ale uplne do puvodniho stavu se kuze nevratila (i kdyz strie nemam). Podle me dost zalezi na tom, kolik ti je. Myslim, ze je rozdil, jestli 20 nebo hodne pres 35 - to uz telo funguje jinak, coz muzu posoudit😉.

daasenka85
16. črc 2014

Mně tak po roce, ale fakt jsem na sobě tvrdě makala (cvičení je můj velký koníček). Nicméně, stačí abych se víc najedla a podbřišek malinko vypoukne (ne, že by byl vytahaný, ale spíš plnější, u mě jako ve 4. měsíci těhot.)

pidisek
16. črc 2014

Po porodu dvojcat císařem 4 mesice - brisko ok ale vsedě cítím volnou kůži .... Na to cviky asi nejsou...

uztotakbude
18. črc 2014

@hajanik, prosím poslala bys mi to taky? Ty cviky?

madre1
18. črc 2014

Jelikož mi břicho v těhotenstvích hodně popraskalo(je to dědičné-žádné oleje/krémy nezabraly),zůstala mi vytahaná kůže,ale to se dá krásně schovat do kalhotek.Celé šestinedělí jsem nosívala stahovací kalhotky a pohybu jsem měla docela dost i bez cvičení,takže se zdařilo.Břicho už nebudu mít nikdy jako dřív,ale to miminko za to stojí.Takže nelituji-alespoň mám na to hezké období památku 😎

aemmi
18. črc 2014

Nezmizelo, marně na to čekám už 16 měsíců 😀 Budu pro to muset začít intenzivně něco dělat 😅

dokument
18. črc 2014

8 měsíců po porodu a mám větší a větší břicho. Kojením tloustnu aniž bych jedla příliš. jím zdravě hýbu se hodně. s děckem dvakrát denně ven, jedna procházka je tak 5 km, měřila jsem to. Jak je dítě většéí a těžší y toho tahání a zvedání mi břicho víc vypouklo. snažila jsem se cvičit na záda, chodila na masáže i rehabilitaci a cvičila jak pánevní dno tak šikmé břišní a je to jen horší. snad po skončení kojení a jak dítě začne chodit se to zlepší. a před porodem jsem měla břicho dost pevné, živila jsem se klasickým zpěvem, takže denodenní cvičení i na břišní svaly. Kuži vytahanou nemám vůbec.

blahova_andrea
18. črc 2014

samo od sebe zmizí mizivému procentu žen ☹ mě nezmizelo. ale nezůstalo vytahané, ale spíš jako pořád vypouklé a nafouklé. celé dva roky po porodu se mě lidi ptali jestli nečekám druhé...až do chvíle, kdy odpověď byla ano. je mi jasné, že po druhém porodu už se sebou budu muset začít něco dělat, jen teda nevím kdy a jak ☹ v šestinedělí bych to ani neřešila, to budu mít jiné starosti, ale později...

leni84
18. črc 2014

@astra11 Mně se hodně zatáhlo už v šestinedělí a úplně zmizelo cca 4 měsíce po porodu. Dva měsíce po porodu jsem začala trochu cvičit - zpevňovací cviky na břicho, ale to v šestinedělí nedělej - nemá se to..Měla jsem i trošku štěstí, že jsem v těhotenství nepřibrala hodně, což má pak na hubnutí asi taky trochu vliv a celkově jsem se snažila hýbat - pokud to šlo, tak jsem každý den chodila s dcerkou na dlouhé procházky..Tak jsem zvědavá, jak to budu mít teď po druhém porodu..🙂

alenavy
30. črc 2014

Já zažila zázrak. 2 týdny po porodu jsem měla břicho pevnější a plošší než před otěhotněním, jak je to možný fakt nevím. Ale poctivě jsem hned po porodu lehávala na břiše a cvičila pánevní dno.

mmonikaaa
21. čer 2016

Prosím také o ty cviky monika.novakovi.mn@gmail.com

soyevita
21. čer 2016

Břicho mi pokaždé zmizelo bez cvičení pár měsíců po porodu.Alespoň tohle byla odměna za velké přírustky váhy v těhotenstvých.Tloustla jsem snad i ze vzduchu.Po 3dětech jsem měla perfektní pevné bříško,jediné co jsem pro to dělala,byly dlouhé procházky a časté zvedání děti,které se mi narodily rychle za sebou.Takže paže a břicho paráda 🙂
Uvidíme,jak to bude teď u čtvrtého,moc nevěřím,že tentokrát to bude zadarmo.

simonce
22. čer 2016

Mě bohužel po prvním porodu (císař) před téměř šesti lety zůstalo břicho, že jsem vypadala jako ve čtvrtém měsíci. Vytahanou kůži jsem neměla, ale prostě vypouklé břicho. Před porodem jsem měla teda obří břicho jak s dvojčatama a přitom dcera měla 3,5 kg. Doktor mi řekl, že mám vytahanou břišní stěnu (ne rozestup) a že se to cvičením nezlepší a musím na plastiku - ale až nebudu chtít mít další děti. Stejně jsem zkoušela břicho cvičit, ale opravdu, efekt nula. A to jsem před otěhotněním hodně sportovala a na břicho cvičila. Takže jsem pět let chodila s břichem, což me deptalo, protože většina šatníku nepoužitelná a do toho řeči - jé, vy čekáte druhé, kdy to bude? Teď jsem konečně podruhé těhotná (druhé na sebe nechalo dost dlouho čekat) a další neplánujeme, takže až mimi trochu odroste, půjdu na tu plastiku. Bohužel je to jen estetické, takže si to budu muset zaplatit sama, ale odmítám chodit s takovým břichem, na to jsem ještě mladá. Těším se, až si budu moct vzít zase upnuté tričko nebo šaty. 😉 Ale nebojte, případů jako jsem já, je minimum, já musím mít vždycky něco "extra".

hanulaaa1
27. čer 2016

Zdravím🙂 Já jsem asi po 4 měsících začla s bříškem něco dělat. Samotnému se moc nechtělo zmizet:D Takže jsem si pro zpevnění koupila poporodní pás ( fakt je to s tím pásem lepší). No a cviky někde na netu najdeš. já jsem brouzdala a našla jich docela dost. Jinak z docela i pohodlného materiálu mají ty pásy třeba tady:http://clipin4you.cz/49-stahovaci-pradlo Tak hodně zdaru🙂

penelope11
9. čer 2017

@simonce kdo ti prosim zjistil,ze to neni rozestup?

pucmelinka
9. čer 2017

@penelope11 tohle Ti zjisti fyzioterapeut,gynekolog,ortoped...ale muzes to zjistit sama...lehni si na zada,pokrc nohy v kolenou,nad pupik si dej prsty jakoby mezi svaly a zvedni hlavu...pokud Ti prsty zapadnou do mezery,mas rozestup...

biedronka10
9. čer 2017

@hajanik ahoj, myslis, ze mas jeste po par letech ten vyfoceny manual? Myslis, ze by jsi mi ho mohla kdyztak poslat? Diky moc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru