Kdy začít po porodu cvičit? Jsem po císaři

evien
5. bře 2008

Ahoj ženský chci se zeptat kdy začit cvičit po porodu?Mám zasebou 2 císaře a jsem zvyklá dost cvičit.Malému je teď měsíc,kojím a váha stojí 😠 nemůzu se na sebe dívat.diky papa

kachnik
5. bře 2008

Já začla po 6ti nedělí a kojim, chodim do posilky, tak snad to moc nevadí mlíčku. Asi taky záleží na prohlídce u dr. a jak se cítíš. Já bych šla už dávno, jen mě manžel nechtěl ještě pustit 😀 a už mám jen 3 kg nad svou váhu.

noangel
5. bře 2008

PA mi rikala ze pokud si budu moct sednout tak je idelani po 6ti nedeli kolo nebo spinning, hlavne se po cviceni hned sprchnout a nenachladnout, jinak uz behem 6 nedel lehky cviky na panevni dno, prsni svaly, zada atd

lenkazdenek
5. bře 2008

Já začala asi 14 dní po porodu,nejdřív trošku a po 6nedělí už cvičím normálně posilovací cviky na břicho a teĎ jsem našala kamarádku s kterou budem chodit na aquaaerobik 🙂 jinak za těhotenství jsem přibrala 25 kg a mám nahoře pořád 7 😝

asiko
5. bře 2008

Ahoj evien, souhlasím s noangel. Já jsem měla velmi lehkej porod bez nástřihu, takže jsem měla chut skoro hned cvičit🙂. V porodnici jsem nechala asi jen 4 kg a ted mám pořád navíc 12 kg.Krvácela jsem asi 3 týdny.Taky kojím..PA mi při návštěvě v šestinedělí dala nějaké jogové cviky,hlavně na dno pánevní a zádové svaly. Po 5 týdnech jsem už byla v sauně a na masáži a začala jezdit kratší trasy na kole(jak bylo to jarní počasí🙂.Ted v pátek jdu na kontrolu po šestinedělí a příští týden se chystám už do posilky a do bazénu. Ale chce to začínat pomalu, z toho kola jsem byla docela zničená a musela si dát pár dní pauzu🙂 Jinak chodím na dlouhé svižné procházky.Vím že je to teprve pár týdnů ale taky se na sebe nemůžu dívat🙂 a hlavně mi není žádné oblečení a jaro se blíží☹ Zatím mám dole celkem 6 kg. Není to vůbec jednoduchý...Říkají, že při kojení by se mělo hubnout cca 2 kg/měsíc, že ty odbourané láty jdou do mlíka a mimču škodí.Držím nám palce a zatím pa pa

kalo
5. bře 2008

evien: já po císaři začala pomalinku cvičit /třeba jen zadek ve stoje nebo nohy/ už tak 2 týden po. Já jsem hodně zhubla a připadalo mi, že mám najednou placatý zadek 😀 😀 😀 Potom pomalu záda a ruce jsem trénovala nošením malé. Ale břicho až 4 měsíc a to jen posilování šikmých svalů. Přímé svaly až 6 měsíc po porodu....S bříškem nespěchej...hlavně když už máš 2 císaře, tak se šetři!!!!!

chaarleene
6. kvě 2010

obnovuji téma a ptám se, jaký je váš názor na aerobic po porodu 🙂

před těhotenstvím jsem chodila na aerobic a step-aerobic tak 2-3x týdně, během těhotenství jsem chodila 1-2x týdně na těhotenské cvičení (až do 36. týdne), porod jsem měla naprosto pohodový a bez nástřihu, na kontrole po šestinedělí vše v pořádku, tak už bych docela začala zase chodit cvičit... ale někde jsem slyšela, že aerobic by se tak 3 měsíce po porodu cvičit neměl, tak teď nevím 😒

xaverov
6. kvě 2010

Charleene, ja jsem taky aerobicova. Sice nemam zadnou odbornou odpoved, ale pokud jsi to nekde cetla/slysela, tak bych to asi jeste ty dva mesice radeji vydrzela a radeji zvolila neco jako p-class. Jses teda dobra, ze na aerobic myslis uz ted. Ja zacnu zase az mi skonci poporodni krvaceni a kozy nebudu mit jako bolavy velky vozy. Coz by tem 3 mesicum po porodu odpovidalo...

chaarleene
6. kvě 2010

xaverov, já se právě cítím naprosto v pohodě, prsa už trochu splaskla (dneska jsem si dokonce i lehla na břicho 😀) a pohyb mi už sakra chybí 😠 záda bolí a potřebovala bych se protáhnout... ale teď jsem ještě koukala, že se u nás začal cvičit aqua-aerobic, takže bych možná začala tím a uvidím...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru