Kefalhematom. Jak vzniká?

achalteke
30. zář 2009

Ahoj, zakládám toto téma, protože jsem nikde na netu nenašla žádné velké informace o těchto poporodních hematomech. Zajímá mě třeba jak vznikají. Náš chlapeček má hematomy hned dva a věříme že se opravdu časem vstřebají (viz fotky). Máte s tím některá zkušenosti? Jak dlouho se vám "ztráceli"?

zlangham
6. lis 2017

Dle Dr.je zkostnately kefalhematom jako normalni kost, hematom uz pod bouli neni, tudiz by nemel byt problem. Ale nejsem lekar 🙂, overte si to radeji u pediatra.

leilinkaa
6. lis 2017

Ahoj mi jsme měli taky po narození 2 kefahematomy (leden 2017) a bylo nám receno, že se to samo vstřebá max do 2tydnu, pokud ne. Tak budem odeslání do olomoucké nemocnice, kde je jeden docent, který se tím zabyva a bude náš sledovat nebo jehlou krev ,,vytáhne,,. Ve 3tydnech jsme byli na vytáhnutí krve. Radši takto, než potom na operaci. Udělal nám to ambulantně. ,,Zákrok,, trval tak 5minut....a výsledek dobrý😉

jonpet
29. pro 2017

Dcera mela hematon, protoze sla vexem, takze je mozne, ze je to neco jineho, nez pri klasickem vytlaceni. V porodnici jsme dostali nejakou masticku a delali ji sono hlavicky, vstrebal se cca do tri tydnu od porodu.

samaber
30. pro 2017

Náš kluk měl taky jeden. Deset dnů po porodu mu to v nemocnici pichli. Porod vaginální, byl velkej

samaine
31. led 2018

My taky meli kefalhematom..jelikoz jsem bylapripravenana porod tak jsem zatlacilajak toslo a mala sla na jedinke zatlaceni az mne rychle okrikli at tlacim mene pomaleji at se nepotrham.a to mela mala 4,45 kg...boule na hlavince velika a ja se lekla.no..zmizel behem dvou dni v porodce.a byl klid.nebylo to ani zapsanyv sprave.po styrechmesicich najednou znicehonic ..opetboule..co vam budu povidat..vydeseni jsme objeli nemocnici, pohotovost, chirurgii..pphazovali si nas jako horky brambor a vsude nas podezirali ze spadla a ze to zapirame..na pphotovosti dr zajimalovse mozne jine jen ne boule a porad chtelaqbych ji koupila taky a taky lek..jsem ji rekla ze na tonevidim du od k!yz je mala jinak zsrava cpatdo ni chemii..nakonec podruhe na detskemv nemocnici se me zeplata dr jestli nahodou nemela kefalhematom ppo porodu.ze se nekdyvrati a ze se vstreba a ze he to urco tohle.zmizel do par snu a uz se nevraril a nase sestricka rekla ze to je toho to se kolem nadela kdybynetmizel bylyby ho pichly naambulanci a byloby.

tereza_pr
5. led 2020

@achalteke Protoze se o tomto moc nehovori rozhodla jsem se zalozit skupinu, kde bych rada shromazdila maminky, ktery tento problem s ditetem resi. Rada bych take tady sdilela osobni zkusenosti a veskere informace, ktere se mi podarily ohledne kefalhematomu shromazdit od lekaru z cele CR. Z vlastni zkusenosti totiz vim, jak to muze byt pro nas maminky stresujici... vyhledejte prosim tedy skupinu na Facebooku - Kefalhematom - zkušenosti

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru