Kojení a příšerná pleť, řešily jste podobný problém?

pupava4
13. dub 2013

Ahoj, jsem měsíc po porodu a pomalu přemýšlím nad antikoncepcí. Ani ne tak kvůli otěhotnění, ale mám odjakživa dost zlou pleť a jedině HA mi pomohla, že jsem vypadala trochu k světu. Od vysazení vypadám příšerně, obličej se mi trochu daří udržovat, ale mám osypaná celá záda, dekolt, krk, dokonce i za ušima 🙂 Tchýně kosmetička mi pořád nosí nějakou zaručené účinnou kosmetiku, ale je to k ničemu, mám to v těle a vím, že mi pomůže zase jen antikoncepce. Jenže kojím a všude čtu, že ty jediné dvě HA, které se při kojení předepisují pleť spíše zhoršují a mají další vesměs negativa, takže asi nic pro mě. V těhotenství mi to tak nevadilo, byla jsem celá taková "antierotická", tak mě to netrápilo 🙂 Navíc byla zima a já chodila zahalená. Ale teď už bych se chtěla zase pomalu cítit atraktivní, nosit v létě šaty, hezký šperk v dekoltu......... Kojit kvůli tomu samozřejmě nepřestanu, jen mě zajímá, jestli někdo neřešil podobný problém.

lucyvivien
13. dub 2013

budeš to musiet vydržat, doležitejšie je teraz kojenie ako tvoja plet, ber to tak že to robíš pre miminko 🙂

stavba
13. dub 2013

@pupava4 já bych na Tvém místě navštívila kožního nebo dermatologa než to řešit HA.

veri25
13. dub 2013

já být tebou tak antikoncepci neberu, je to svinstvo ty prášky, nikdo to nepřízná, protože z toho mají doktoři prachy, ale způsobujou to, že pak ve třiceti dostaneš mrtvici a to je fakt, takže být tebou tak si dojdu na kožní, jestli ti něco předepíše, mě pomohl zynerit, vím jaký to je a že je to nepříjemný, když je člověk celý osypaný...
zkus to a uvidíš, ale antikoncepci bych zatím vynechala,stejně při kojení je jen nějaká speciální a ta by ti třeba ani nepomohla..
držím palce a nervy 😀

lulii
13. dub 2013

@pupava4 Ahoj, mám úplně stejný problém, jen já to mám teda v obličeji a vypadám jak těžká puberťačka a vůbec se necítím dobře. Nikdy jsem neměla pleť jak prdelku, ale to, co se mi objevilo po vysazení a v těhotenství, to byl teda těžkej kalibr. Sice nekojím, ale nějak nevím, co s tím. Taky jsem přemýšlela nad antiko, ale nějak se mi do ní nechce. Zynerit jsem měla, ale že by to byla nějaká pecka, to taky ne. Mám pocit, že mám prostě spíš nějaký "zánět" v těle. Už nevím, co s tím, asi fakt už konečně zajdu k dermatologovi, protože mě to opravdu sejří. Ani nevím, jestli máme nějakou jinou možnost, jak se toho zbavit 😉

katule01
13. dub 2013

@pupava4 Já mám pleť někdy dobrou, někdy hrůza, když si to ještě roznímu, tak bych si fakt nafackovala... Z lékárny jsem již vyzkoušela plno zázraků, ale výsledek žádný... Teď používám antibakteriální mýdlo protex, pleťovou vodu nivea stay clear a krém nivea na citlivou pleť a občas zajdu ke kosmetičce na laser a ten je úplně nejlepší... Také kojím...

pupava4
autor
13. dub 2013

@lulii Já jsem chodila k dermatologovi léta, zkoušeli na mě všechno možné, nakonec poslední řešení bylo nasazení antikoncepce v 16-ti letech a to jediné pomohlo. Brala jsem ji 10 let, sice jsem nikdy neměla pleť perfektní, ale alespoň kůže na těle byla bez problémů. Taky mám pocit, že je to v těle a mazat pupínky už vzniklé pupínky mi nepomůže.

blondys24
7. říj 2014

V těhotenství pleť supr,ale cca půl roku po porodu peklo a trvá to doteď, mám 18ti m kluka a pleť jsem i v pubertě měla lepší.nic moc nepomáhá a HA tedy už nechci 😒

mon_88017
7. říj 2014

@pupava4 já mám zkušenost, že antikoncepce při kojení, konkrétně cerazette, mi pleť vylepšila hodně. A vedlejší účinky nula nula nic, ale možná jsem jen klikař 😎

anikaee
19. říj 2014

ja jsem se po porodu k HA jiz nechtela vratit, ale kedze jsem mnela tez neskutecne problemi s pleti hledala jsem ruzne kremy a masticky. Z jedneho jsme se jeste vic obsypala, z dalsiho jsem mnela mastnou plet. Az mi kolegune v praci doporucila perfektni bio baobabovy olej. Plet se mi vycistila, je krasne hydratovana a vlacna. Dnes ho porad uzivam, protoze mi pomaha zjemnit i vrasky kolem oci. Ja jsem spokojena, muzu jen doporucit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru