Kolík jste měly balíků vložek do porodnice?

girl.misel
26. únor 2007

ahoj zajímalo by mě kolik balíků vložek do porodnice ste která měla?já uvažuji o 2 balíkách po 20ks.a nevím zda je to málo či akorát.a nemáte některá zkušenost s kalhotkami značky samu?

delanda
12. říj 2007

Ahoj, jsem moc ráda, že tady píšete o svých zkušenostech.Ráda bych se zeptala na ty poporodní vložky.Píšete tady všechny, že jste spotřebovaly hodně vložek a že se často měnily.Ale co v noci?Bojím se, abych neprotekla.Znáte to, je to hodně nepříjemné.To se budu co chvíli budit na výměnu?Děkuji za odpověď.

prada
13. říj 2007

Delando, co se mě týče, tak jsem si je měnila i v noci. jelikož jsem hodně pila, tak jsem stejně potřebovala na záchod a pak do sprchy kvůli lepšímu hojení po nástřihu a taky pocitu. i přes to se mi ale Občas stalo, že byla krev i na prostěradle, ale na to jsou v porodnici zvyklý a hlavně sestřičky nosily každý den jedno až dvě prostěradla na výměnu. takže bych z toho strach být tebou neměla, že bys protekla.

denousek
13. říj 2007

hiii tak sem sem vlitla a moc me to pobavilo kdyz si vzpomenu ze segra byla pred 2 mesicama v porodnici a pred nedavnem mi rikala ze .....u porodu vam pujci kosili a tu mate od porodu az po propusteni z nemocnice....i kdyz ji mate po porodu zpocenou nebo od krve tak vam ji nevymeni....a segra mela na pokoji pani ktera mela cely prosteradlo od krve a kdyz ho chtela vymenit tak ji rekli ze ma smulu ze porodnice nema penize na prani povleceni tak ze ji nove nedaji!to je dobry ze....

prada
13. říj 2007

Denousku, to nemyslíš vážně? to je pravda? no to musel být mazec...

tak nám teda dávali i tři košile na den a prostěradla taky, podle potřeby.

zevina
13. říj 2007

denousku, to snad ne 😠 nám každé ráno sanitářka rozvážela čisté košile a prostěradla a pokud se někomu stala nehoda během dne, hned se prádlo měnilo za čisté, protože očistky jsou povážovány za vysoce infekční!

delando, na těch porodnických je fajn, že se můžeš hlavně zpočátku vypodložit i více kouskama 😉

denousek
13. říj 2007

no to teda myslim vážně je to fakt děs a já tam budu rodit taky!!je to porodnice Prostějov ale ja jim dam!!ja si vemu čistou košili a na nic se jich ptat nebudu!!tam prijdeete date si veci do skrinky pri prijmu na sal a oblecete se do kosile ktere sou tam na hromadce a po porodu si tam jdete zase pro ty veci tak se proste prevlecu!a kdyz mi nebudou chtit privyst novy prosteradlo kdyz ho budu mit od krve tak si necham privyst z domu a uvidime!to totiz podle me z higienickych duvodu taky nejde!tak uvidime...

f.nina
13. říj 2007

Čauky holčiny tak to já jsem rodila ve Vítkovicích a hned po porodu jsem dostala mezi nohy jednorazovou podložku jelikož je velká.Po dvou hodinach kdy jsem se šla osprchovat jsem už musela mít své(doporučily mi normální menstruační vložky bez křidélek).V porodnici během 6 dnů jsem spotřebovala kolem 90 vložek.První dva dny po porodu mi říkali že mám nosit dvě vložky najednou a poté už jen jednu kvůli dobrému hojení(větrání atd...)a jelikož se musíte sprchovat min. co dvě hodiny tak ja i v noci tak je těch vložek velmi moc.Jo a ještě bych vám těhulkám doporučila koupit jsi aspoň 4 jednorázové podlozky které jsi pak dáte pod sebe a bez vložek a kalhotek na nich ležíte je to fakt perfektní nepotíte jse tak a hojení tolik nesvědí ,mně jse to velmi hodilo a mohu vřele doporučit

denousek
13. říj 2007

f.nino tak to je zajimave s tema podlozkama...uvidime no kdyz se budu bez kalhotek citit fajn tak proc ne...ale pak ses cela potekla od krve ne??...no nevim...ale stejne se musis porad sprchovat ze...tak uvidime no...

f.nina
13. říj 2007

právě proto tam máš ty podložky které potom vyhodíš a postel je čista a a po porodu jsi protekla i z vložkami a věř mi s nima to hojení budeš zvládat lépe

denousek
13. říj 2007

aha....tak to jo...horsi kdyz ti pak prijde navsteva a ty tam lezis naha 🙂

dol
13. říj 2007

F.nina, takže myslíš, že 4 balíky těch vložek po 20ks máme brát určitě s sebou do porodnice?

denousek
13. říj 2007

ty jo ja mam nachystany jedny tlusty always a jedny tenky always 😒 oboje jedny maji 5 kapek a jedny 6 to je nejvic...no co..kdyztak mi maminka priveze 😀

f.nina
13. říj 2007

denousek:tak to určitě opravdu po porodě tak min co dvě hoďky sprška a vyměnění vložky,po porodě docela dost krvácíš,ale domů už pojedš jen s lehkým špiněním aspoň ja jsem to tak mněla a všechny známe co rodily tak taky

f.nina
13. říj 2007

omlouvám jse bylo to pro dol 🙂

dol
13. říj 2007

Já si budu kupovat ty porodnický vložky. Ale pořád nevím, jaký ty jednorázový kalhotky. Mám do DM kuponky se slevou na Canpol Babies, tak se na ně podívám. Je tam 5 ks.

denousek
13. říj 2007

tak si to spocitejte kdyz kazde 2 hod vymenim vlozku to je 12 vlozek denne tzn 48vlozek za 4dny 😀 tak nejak no....

dol
13. říj 2007

to by ty balíky stačily i 3. Kdyžtak se přikoupí 😉

f.nina
13. říj 2007

jj já tam ale byla 6 dnů a počítej s tím že hned ten první den je to opravdu silné 😒

denousek
13. říj 2007

dol to sou normalni latkovy kalhotky uz jsem se na ne divala...ja si vemu normalne svoje kalhotky....a vlozky normalni alwaysky...nic musim valit tak se tady mejte jo zdarreeekkk

theresa
4. kvě 2008

Ahoj holky, prosím mohl by někdo napsat konkrétní značku vložek, které může opravdu doporučit a značku kalhotek do porodnice těch síťovaných. Po přečtění diskuze v tom úplně tápu.

martinka79
4. kvě 2008

nejlepší voloýžky po porodu jsou ty ze zdrav. potřeb jelikžo moc nesotjí a můžeš je m+ěnit kdykoliv jelikož ty očistky vycházejí někdy dosti pravidelně když kojíte. 😀 jinak potom chce kvalitní vložky na noc s křidélky alwais aso a ria jsou také dobré.
Kalhotky buď síťované nebo takové jemné také ve zdra. potřebách. lepší než vlastní.
u prvníhí porodu jsem toto neměla a také jsme přežila s vlastními kalhotky a voložkami z drogerie, ale tentokrát to bylo fajn. a vložky jsme měli přímo v porodnici od nich kolik jsme chtěli takže pohoda. 😀

poup
4. kvě 2008

Ahojky, taky mám koupené vložky Samu od Hartmanu ze zdravot. potřeb (k sehnání jsou i v lékárně). Kalhotky mám síťované a pak takové, co vypadají jako boxerky. Nejsou klasické poporodní, ale používají se spíše na vložky inkontinenční. Těch vložek jsem koupila 2 balíky (když tak manžel dokoupí), ale uvažuju, že si koupím ještě nějaké obyč. v drogešce. Nějaké fakt giga....🙂....Z toho krvácení mám docela vítr, prý je toho fakt hoodněě...Kámoška se v noci probudila a měla od krve celé pyžamo až na zádech, postel, no prostě mazec....

petra.vavra
4. kvě 2008

poup: myslím, že s tím krvácením je to individuální jako u porodu asi vše 🙂 uvidíš sama, já se toho taky strašně bála, protože každý mluví o tom, jak strašný 6-ti nedělí je a já jsem krvácela asi jako při silnější MS a to kolem 5 dnů a pak už jen očistky bez krve a spíš špinění, takže mě to samotnou dost překvapilo...
jinak my jsme měly v porodnici vložky volně přístupné a neomezené množství

nensy
5. kvě 2008

já jsem spotřebovala 4 balení ale u každého to je jiný 😀

nikitka26
6. kvě 2008

Ahoj holky, já už od porodu sice skoro 8 měsíců, ale přispěji taky s troškou do mlýna. Měla jsem koupené 2 balíky Samu vložek a ani jsem je nespotřebovala. V porodnici jsem používala ty jejich, pak doma ty samu a asi po týdnu jsem přešla na tenčí, aby ten spodek víc větral a lépe se hojil. Doporučuji koupit si vložky Cotex Night, jsou silné a hlavně dlouhé, takže díky nim jsem žádnou "nehodu" v noci neměla 😉. Mě vyhovovali pak vložky Bella perfecta. Špinila jsem skoro 8 týdnů, zůstal mi v děloze kousek plodového obalu, tak jsem se "čistila" déle. A určitě doporučuji koupit si síťové kalhotky,nosila jsem je ještě doma po příchodu z porodnice, dají se vyprat na 60°C, měla jsem patery 😉

jitdan
30. kvě 2008

Ahoj holky, mám dotázek. Já mám koupené také ty síťové kalhotky (5ks od firmy Abri Net). Vím, že se dají prát...... Jde mi o to, jestli jste si je po koupení hned vypraly a vzaly je do porodnice vyprané a nebo jste je praly až po použití? 😕

lukin
30. kvě 2008

Nevím přesně, jak vypadají ty tvé, ale já měla ještě každé kalhotky zabalené zvlášť, takže jsem je prala až poté.

jitdan
30. kvě 2008

Tyhle jsou zabalené všechny v jednom igelitovém pytlíku......

lukin
30. kvě 2008

jitdan: Já myslím, že je jedno, zda je vypereš či ne. Hlavně, že na ně nikdo nehmatal v obchodě.

jitdan
30. kvě 2008

lukin: tak dík, já myslím, že nešmatal 😀 Prát se mi je nechce, protože se bojím, že se pak do nich nevejdu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru