Kolík jste měly balíků vložek do porodnice?

girl.misel
26. únor 2007

ahoj zajímalo by mě kolik balíků vložek do porodnice ste která měla?já uvažuji o 2 balíkách po 20ks.a nevím zda je to málo či akorát.a nemáte některá zkušenost s kalhotkami značky samu?

gedren
26. únor 2007

girl.misel, zalezi na tom, kolik Ti jich v te porodnici daji, nam dali takovy papirovy pytel a pak uz jsme musely mit vlastni. Ven si ty dva baliky a pokud to bude malo, tak si partnera nebo maminku posles do lekarny pro dalsi...

Kalhotky jsem mela jine, ale predpokladam, ze je to na jedno brdo 🙂

kristi
26. únor 2007

my meli v porodnici k dispozici neomezeny pocet, ze zacatki jich spotrebujes fakt dost...tak 10 za den..tak byt tebou, radsi jeste balik koupim. Kalhotky jsme dostavaly taky erarni, doma jsem mela nejaky ze zdr. potreb a po tydnu uz boxerky

dasha
26. únor 2007

Ja jsem v porodnici mela take neomezeny pocet. Kazdy si bral podle potreby z takove sterilni dozy. Byly to takove ty typicke "fosny" a jsou opravdu nejlepsi. Jako Kristi, spotrebovala jsem jich take nejmene deset denne, nebot je mas ve vice vrstvach. Je dulezite, aby byly opravdu silne, slouzi jako polstarek tam dole. Kalhotky jsme take mely erarni, akorat zrovna byl nejaky nedostatek, takze jsme meli prideleny jen jedny. Nejlepsi jsou takove derovane ze zdravotnich potreb, sice jsou to takove bombardaky, ale to je ti po porodu srdecne jedno. Zalezi na tom, kde budes rodit, kazda porodnice to ma zrejme jinak. 😒

draga
28. únor 2007

já rodila na Kladně a též jsme měly vložky volně k dispozici a že jsem jich spotřebovala fakt hodně....máš se totiž pořád sprchovat a měnit vložky takže já se sprchovala fakt pořád 😀 ale každá porodnice to má asi fakt jinak je dobré si to zjistit 🙂

sisstin
28. únor 2007

jééé..tak z vložek asi umřu 😒 😒 😒 to bytostně nenávidim 🙄

myska
28. únor 2007

sisstin, zkus si tam zavést tampon... 😉 😅

jinak my jsme taky dostali v porodnici vložky, ale jen pár, pak už jsem musela brát z vlastních zásob a fakt ta spotřebä je veliká.
Girl.misel já si myslím, že ti ty dva balíky budou stačit, když ne, tak manžel nebo kdokoliv jiný ti je může donést.
kalhotky jsou asi všechny stejný, ne? Já jsem je dokonce nosila aji pár dní doma.

alenahabibi
28. únor 2007

No já jich dostala po porodu 20 erárních no a potom moje. Za ten týden jsem vypotřebovala 4 balíky. Ale já byla dost šitá a po porodu měla vnitřní krvácení takže jsem byla pod narkozou ještě operovaná. Tak že já měnila vložku i jednou za půl hodiny. Kalhotky jsem měla jednorázové svoje, co jsem koupila ve zdravotnických potřebách.

hanah_2002
1. bře 2007

Ahoj, já měla vložky volně k dispozici.Krvácela jsem tak silně, že jsem musela mít i 4 vložky najednou a největší velikost.Tak si to asi umíte představit 😉.A měnit jsem musela při každém vstávání z postele.Takže mě by 2 balíky rozhodně nestačily.

dashak
1. bře 2007

jů, holky to máte dobré. Ostrava je asi chudý kraj, dostala jsem akorát tu maxipleno-vložku 😀 po císaři a pak ještě ráno u sprchování a pak mi řekli, že musím mít svoje. Já samozřejmě neměla, protože jsem rodila celkem nečekaně a před tím jsem ležela v jiné nemocnici (tam jsem byla na gynekologii a vložky měli na wc volně přístupné), kde jsem měla akorát sebou balíček klasických vložek, protože ty se nikdy neztratí a občas jsem trochu špinila. Tak mi pak manžel donesl 2 balíky těch poporodních a dvoje balení kalhotek. Nakonec jsem pak ještě balík potřebovala, takže jsem spotřebovala 3 balíky, ale byla jsem tam 8 dní. Ty kalhotky myslím stačí jedny tj. 5ks, dá se to kdyžtak párkrát přeprat.

baca
1. bře 2007

Holky, já ještě nerodila. Vím, že se používají vložky, ale to jsou nějaké speciální poporodí nebo klasika menstruační? A co ty kalhotky - to jsou jendorázové???

ijetka
1. bře 2007

Vložky jsou nejlepší, přímo v lékárně porodnický, jsou upně obyč, bez lepítek. Balík stojí okolo 30 kaček, já jsem si dávala hned po porodu 3 najednou. V porodnici jsme je měli volně ale na šestinedělkách jsme museli mít svoje.
Kalhotky jsou takový síťovaný, ty jsme dostali a vyhovovali mi nestalo se mi že by mi v nich vlóža lítala 😉

kaci.k
1. bře 2007

Ja si ty kalhotky koupila taky.Velikost S.Ale jsem drobne postavy a kalhotky mam skoro az pod prsa 😀 .Snad mi nebudou padat az to prisko bude pryc.

ijetka
1. bře 2007

Ani nevím, že jsou na velikosti 😕 já myslela, že jsou univerzál. A bříško ti hned tak nezmizí, jenom trošku splaskne 😀
Máš to za pár, viď? 😉

siduska
4. bře 2007

no ja sjem do porodnice nebrala zadne volzky my sme tam kazdy den dostavali od nich, takze to bolo oky. 😀

kaci.k
4. bře 2007

No,prodavaji velikosti S a pak L.Aspon tak mi to rikaly v lekarne.Tak kdo vi 🙂 .A uz pocitam dny.Doufam ze to bude brzy 😀 .

ijetka
4. bře 2007

No jo máš to za pár 🙂 tak ať vše dobře dopadne 😉

kaci.k
5. bře 2007

ijetka-dekuju moc 😀

gondola
6. bře 2007

Ahoj holky. Moc se mi vaše debata líbí a nejvíc se mi "líbí", že já jsem rodila v BFH ve Zlíně, tedy v porodnici přátelské k dětem. Ale jak jsem se přesvědčila i při kojení, nepřátelské k maminkám. 😀 Ani vložky ani kalhotky nebyly k dispozici, vše jsme musely mít svoje. Spotřebovala jsem aspoň 4 balíky vložek a 6 jednorázové kalhotky. (ty kalhotky jsou prima vynález)

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
verunnecka
8. bře 2007

ahoj,je lepší mít jich víc než míň,já měla porod normální a vložky jsem pomale nestačila měnít,musela jsem mit 3 naráz takže je jich velká spotřeba.

ijetka
8. bře 2007

Jo souhlasím, my jsme měli v nemocnici kantýnu, tak se daly kdykoli dokoupit, měla jsem návštěvy každý den tak tam vždycky doběhli 😀

zevina
8. bře 2007

magda, spotřeba je sice dost velká, ale stačí tak 2 balíky, pokud nechceš jet s obrovskou taškou jak hokejový brankář 😉 v každé nemocnici je možnost dokoupení, buď v kantýně nebo lékárně.

terra
15. kvě 2007

Teda gondolo to jsi napsala senzačně :o)

U nás v porodnici jsme na tom obdobně - nic ti nedaj,vše si musíš donést.
Včetně toaleťáku - hold moravskoslezký kraj je krajem chudobným :o)

vrtule83
16. kvě 2007

Ahojky, tak u nás v porodnicích taky musíš mít vše své. Jakou velikost těch vložek máte? Já si je byla koupit v lékárně a měli jen S, jsou velký asi jako normal menstruační.

verunnecka
16. kvě 2007

ahojte,no ja sem mela ty jejich ty byly dost dobry,sice nemaj to lepici ale dobre saly,potrebovala sem tri naraz takze sly na odbyt rychle.daj se koupit v lekarne.

gondola
17. kvě 2007

terra: díky 😀 Máte moc hezký pokojík pro mimi, a vůbec vypadáte jako moc hezká a š´tastná rodinka. Přeji hodně štěstí 😀 Jinak, holky, mně se docela osvědčily Kotex noční. Prostě čím delší, větší a savější, tím lépe. 😀

terra
17. kvě 2007

No u nás v lékárně měli jen jeden druh Samu classic a teď koukám,že je na nich napsáno mini - no bomba,takže to bude teda fofrem spotřebováno :o)

Jinak jsem si také nakoupila ty kotexy,jsou sice drahé,ale big :o)
Tlusté,dlouhé - je budu mít až pod lopatkama :o)

Ty tenké nemá vůbec smysl kupovat - sestra mi říkala,čím tlustší tím lepší :o) tak jak říká Gondola :o) A děkuji za pochvalu pokojíčku :o)

gondola
18. kvě 2007

Holky, jinak díky za tuto debatu, po těch 6ti letech se určitě i v tomto "oboru" leccos změnilo, hned se vydám do lékárny na t lékárenské. Já jsem totiž větších rozměrů a tak potřebuji co nejrozměrnější vložky. Terro: tak co? ještě nejedeš? Jo teď se dívám, až 21. května. Tak se drž! 😀

terra
18. kvě 2007

No já už bych i jela :o) Poslíky už mám víceméně 4 týden - teda už to začíná být fest otrava a navíc teď se na monitoru ustálily a jsou po 10. minutách,ale jak říká Dr. k porodu to zatím není.Uvidíme co s tím udělá víkend :o)

markeeta
23. kvě 2007

Ahoj holky, me to za dva mesice ceka. Jsem rada, ze se to tu resi, alespon vim, ze si jich mam vzit hodne. Hodne i plenek pro miminko, ze? To me fakt prekvapilo, jak moc zenska krvaci po porodu. Jak dlouho vam trvala prvni menstruace?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru