Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

kyri
5. říj 2007

čusík, tak dneska POTRAVINY NEUTRÁLNÍ (včera taishidlo spalo asi 20 min přes den, takže můj volný čas 0 bodou 😠 )

- bílé maso (drůběž,králík) - upraveno dušením či vařením (takže žádný řízečky 😉)
- syrová zelenina (neuvedená výše), kyselé zelí, sušené ovoce, které není kandované (křížaly, rozinky), avokádo, melasa, ovocný cukr
- majoránka, kurkuma,bobkový list, fenykl, skořice (i bazalka, rozmarýn, tymián, řeřicha - je dobrá na imunitu)
- luštěniny - hrách, čočka, melé fazole - zejména japonské adzuki
- nekvašený arabský chléb - pita, nekvašené křehké chleby (wasa)
- bezvaječné celozrnné těstoviny

tak papa, poslední díl jsou potraviny doporučované...

miminak
5. říj 2007

Zdarec babky .. ty woe kde to vázne .. já chcípám v posteli, ale že tady chcípne pes a lekne ryba sem teda netušila .. 😲 😕 😝 😀

Anddy - kua tys mi dala, sem se o Tebe normálně bála .. 😅
Kyri - ses zbláznila .. co to je za hrůznou slezinu?? 😝 😝 😀
Moruš - sakriš kde se flákáš ženo?? .. ses rozhodla cvičit snad non stop .. 😅

kyri
6. říj 2007

mimi, to číňani, já neééé 😎 😉
už mi tu haleká taishidlo - strašidlo, ale se pokusim to dopsat:

POTRAVINY DOPORUČOVANÉ:

- ryba (dušená,vařená - žádný smažený filé nebo rybí prsty 😉)
- kaše z obilovin (celozrnná rýže, pšenice, jáhly, pohanka, kukuřice, ovesné vločky, otruby, špalda)
- spařená či dušená zelenina, zvláště listová
- zeleninové šťávy - bílá a černá ředkev ( 😝 )
- červená řepa, dýně, fenykl, jarní cibulka, mrkev, pórek
- máta, koriandr, oregano
- přírodní cukr (hnědý, třtinový)
- zelený čaj (bacha na japonský zelený čaje vy, co kojíte, aby pak vaše děti nebyly moc čilý a nesvítily si v noci vočima 😀 )
- neochucené minerálky
- slunečnicové semínko, dýňové sem., vlašské ořechy, lískáče, strouhaný kokos, sezamvá omáčka - máslo "tahini", černý sezam
-mořské řasy kombu nebo wakame (je z nich dobrý vývar, na jídlo jsou bleee 😝 )
- sojová omáčka shoyu nebo tamari (jiná ne!)
- houby - hlíva, žampiony
- anaans, brusinky, borůvky, hrušky švestky (vařený)
- miso pasta ze sojových bobů
- obilná káva (melta, žitovka)
- ovčí a kozí mléko a sýry

tak pa, to už je konec, tak jsem na vás zvědav 😉

a držim palce 😀

maddla
6. říj 2007

ahoj holky, tak já jsem docela spokojená, mám dvě kila navíc a donutila jsem se cvičit tak doufám, že to půjde dolů, ale mě spíš trápí to vyahaný břicho, máte nějaký zkušenosti jestli se ta kůže natáhne?

miminak
6. říj 2007

Zdarec holky,
ty woe Kyri .. se picnu, si tu slezinu nechám jako poslední zoufalý tah .. 😕 😝 😔 páč je to dosti hustýýýýý 😲
Tady zase nikdo .. jo poslušně hlásím že jsem zhubla 0,3 kg 😅 a su za to šťastná, alespoň něco ... 😅 😉 Dyť řikám, já nechcu hned zázraky 😵
Jdu si vyčisti ipku a pak žehlit, Zuzinka usnula, tak snad něco stihnu ..
Jo jinak už je mi celkem oukej, ještě huhlám, ale teplotu nemám, už mohu i polykat a nekašlu .. so pohoda jazz 😎

anddy
6. říj 2007
anddy
6. říj 2007

a mame po starostech, na co nejake diety a cviceni?! 😅 se fakt picnu co ty lidi nevymysli 😝

miminak
6. říj 2007

Anddy - tak to je už opravdu zoufalství .. 😅 😀
Jako se snad zcvokli neee 😝
Jinak dnes vylezl zub č. 2 .. to byl ale fofr .. 😕
Holky, jdu si dát sprchu a pak tývý 😀 😀
Jo a nasrala mě kamarádka, páč koupila a donesla mi domů celou Marlenku ... a nechala ji tady .. prej pro návštěvy 😕 Tak okolo ní chodím a nervuju se 😝 😅
Poznámka Mimiňáka - Marlenka je cosi jako Medovník .. dobré, leč sladké jak cecek, velké jak mrakodrap a při mé hubnoucí snaze naprosto v řiti .... 😝 😝 😝

kaelan
6. říj 2007

Nazdar hubnoucí kočeny 😀
Andy četla jsem to něco na tom ale pravdy bude s tím že pořád myslíme na to co jíme a bojíme se každýho kousku navíc ☹ a proto nehubneme 😠

Ale já na to ted poslední dobou nějak seru jím skoro všechno 😝 a bud se něco bude dít nebo ne ☹ ☹ ☹ chcu si zase koupit chrom nebo tu vlákninu to by snad mělo trochu to spalování urychlit 😀

Jinak se nevážím 😀 nechám to fakt až na konec měsíce(jestli to teda vydržím) 😀 😀 😀

Mimi tiše závidím -0.3kg stačí ke štěstí 😀 😀 😀

miminak
6. říj 2007

Kael, fuckt že jo .. sem z toho měla radost jak malá holka 😅
Anddy - ty woe Marlenka je celá .. sem si nezobla 😝 huba mi jde šejdrem .. dám si až ráno, páč jedu kočmo 10 km, tak to zase vylítám .. 😉
Holčinky BROU BROU

miminak
7. říj 2007

Andy - nedala jsem si ani ráno neb jedu na oběd ke tchýni kočmo (to je těch 10 km) a ta bude mít určo v neděli upečíno .. 😅 😀

Jinak přeji krásný den ženy 😵

anddy
7. říj 2007

ses dobra miminaku 😠 faaaaakt ti to preju ze jsi odolala, pze ja ja teda ne 😖 😒 😢
sem si rekla, ze nebudu pres tyden jist sladky a vzdycky v nedeli si udelam takovou pohudku a neco si upecu. 😵 😵 A jak to dopada? 🙄 takze, pres tyden zeru sladky normalne a v nedeli si upecu babovku a sezeru ji na posezeni 😠 jsem prase ja vim 😝
Hele a holky ja uz na to fakt seru... driv jsem jedla uplne stejne jako ted a nepribirala jsem, ted vlastne taky nepribiram ja jenom nehbnu 😀
To bude nekde jinde ten zakopanej pes... 😉
Uz jsem se smirila s tim, ze budu tlusta, tak jsem si vcera koupila supracky dziny,ale fakt supracky a vestu 😀 samo ze vse o 2 cisla vetsi nez jsem nosila driv 😖
Ale kdyz jsem sla okolo svoji ex-velikosti, tak se mi ani nezastesklo. ☹
Jinak u nas je kevula nejakej nemocnej, tak moc nestiham. Porad se chce nosit, lezi mi na rameni a brouka si, no mazlinek 😵
Tak ja se zase urco ozvu. Jo a nevazim se... pritel mi vytahl baterky abych to vydrzela 😀 😀 😀
tak papa kocenky
jo kael:
1. moc pekna new fotecka
2. na co chrom a vlakninu, poucte me, jsem debil.... 😅

kaelan
7. říj 2007

čus 😝

Jé Andy to taky potěší že aspoň ten ksicht není na ho... asi,možná ,snad..... 😀 😀 😀
Jinak chrom je na to že nebudeš mít takový chutě na sladký 😉 měl by to utlumit že si na bábovku ani nevzpomeneš 😀 😀 😀 😀 a vláknina ta tě zasytí na delší dobu a nemáš hlad a chodíš hezky kakat no prostě všude to doporučujou 😀 prodává se i jakási rozpustná a tu můžeš přidat do jogutu,vody,... je to myslím Benefibra.
A jěště je dobrý pýt syrovátku taky v prášku ale to bacha rády ty kvasinky v ní sedají na pipinu a máš pak furt nějakej zánět ☹ ☹ ☹ ☹

Jinak dnes sem taky pekla a taky si dala takže sere pes 😀 😀 😀

miminak
7. říj 2007

Čus bambus,
ty woe Marlenku jsem nedala, ale u tchýně jablečný perník s čokoládou .. 😀 😕 a kilometrů jsem ušla jen 5, páč zpátky jsem jela vozem 😝 přijel si pro mě manža 😅

kaelan
7. říj 2007

já su úplnej debil napsala jsem pýt tak soráč PÍT 😀 😀 😀

lucianka
8. říj 2007

Ahoj, přibrala jsem v těhotenství jen 10,5 kg. Na sále jsem nechala 6, v porodnici další 2 a 2 týdny po porodu jsem byla na své váze. Takže jsem fakt ráda, že to šlo tak rychle dolů. 🙂

morusa
autor
8. říj 2007

mimi: Gratuluju k úctyhodným 30dekům, to je počátek veškerého úspěchu, ted už to půjde po kilech 😀 Ti věřím

miminak
8. říj 2007

Zdar ženský,
dneska budu žehlit 😅 tak jsem Vás chtěla jen pozdravit .. 😉
Zítra lítám po doktorech a ve středu odjíždím na ty hory, prý je tam sníh a zima jak v perdéli ... 😕 😝

kajule
8. říj 2007

Ahoj holky, tak já měla před těhu cca 57kg a před porodem 72kg, kže jsem přibrala cca 15kg. Po porodu jsem měla 63kg a teď po pěti měsících mám 62kg, kže žádná extra změna, ale každý mi říká, že mi to teď sluší víc, tak to tak asi nechám. 😅 😎 Akorát možná ten špíček by mohl ještě trochu dolů. 😀

ilca82
9. říj 2007

ahoj holky,mám stejný problém jako většina z vás.akorát,že já přibrala rekordních 32kg.před otěh.66 kg a před porodem 98kg.hrůza,já vím.9 kg jsem ztratila porodem(malej byl docela kus)a pak jsem ještě trochu hubla,když jsem kojila,moje váha se ale zastavila na 79 kg a nic nezabíralo.trvalo to tak 3 měs.tedˇ už to zase trochu jde dolů,ale hodně jsem se omezila v jídle.i když nevim jak dlouho to vydržim,jsem totiž stejná požitkářka jako Kristi 😀

elly
9. říj 2007

Ahoj holky, pred tehu jsem mela 49 pak jsem pribrala 12 kilo, v porodnici jsem nechal 8 kilo a ted me po 6 tydnech zbyva jeste ty 4 kila a ne ne dolu. 😀

Jen jsem se vas chtela zeptat, ja se moc roztahla v bokach, za jak dlouho se ty kycle (boky) vraci zase zpatky??? 😕 Predem diky. 😉

kyri
9. říj 2007

elly, mně se to vrátilo asi za 4 měsíce - ale úplně se to nevrátí asi nikdy, protože se povolí spojení mezi kostma... (ale ten centimetr, dva se snese 😉)

elly
9. říj 2007

Kyri fakt az tak za dlouho? 😕 Tak to ja jsem nevedela, ze uz se to nikdy do puvodniho stavu nevrati 😖

morusa
autor
9. říj 2007

ilca: Tak bud ráda ,že po omezení jídla to jde dolů, já zkoušela omezovat jídlo a nic, ani deko ,od šestinedělí se mi to furt drží. Ty kojíš?

kyri
9. říj 2007

elly - jak jako dlouho? 4 měsíce, to není nic, dyk se to zvětšuje a roste 9 měsíců, tak to nebude pryč za tejden 😀
(jo, a u mně to šlo ve skocích, třeba 4 týdny jsem byla na stejný váze, a pak během týdne byla 2kg dole...)

kyri
9. říj 2007

pardon, ne "u mně", ale "u mě" 😀 😉

miminak
9. říj 2007

Zdar děučátka 😵
tak se jdu rozloučit, páč zítra odjíždíme na ty hory a netuším zda se do tej doby stihnu připojit ... 😅
Vracím se v sobotu večír, tak v nedělu su tu ako na koni 😀 😀 😀
Jinak obzvláště zdravím Morušu, Anddy, Kael a Kyri - i když Kyri je spíš se svojí vahou rušivý element 😅 🙄 ale mám ji ráda i tak 😉
Jo jinak na dnešek sem byla vzhůru co hodinu, páč zubyska Zuzinku bolí a bolí .. kuy jedny 😝 😝 Váha nevím, nelezu tam, ale po horách v pondělí tam stoupnu a huvidím .. už teď se mi klepou kolínka ... 😕 😔
Tak se tu mějte a piště mi pěkně ipky, páč Vás určo nestihnu dočíst, tak ať jsem v obraze 😎
Zatial páček schledáček 🤐

morusa
autor
9. říj 2007

mimi: Tak si to tam pořádně užij..i za nás. 🙂 Kilům a horám zdar.

ilca82
11. říj 2007

morusa:ne už ne,malýho jsem kojila skoro do sedmého měsíce,tedˇ mu bude 9 měs.Jinak už mi zase chutná,takže mám kilo a půl nahoře 😅

anddy
11. říj 2007

morusa: poslala jsem ti majlika je to k tematu, tak mrkni 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru