Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

lienkal
14. srp 2007

Tak dámy..
první dítě...před otěhotněním 63kg- přibrlala jsem na 80kg...kojila jsem a zhubla jsem po deseti měsících jsem zhubla na 60kg, ale je fakt že jsem v porodnici nehala tak 7kg a pak půl rok moc nehubla, až po přidávání příkrmů..si stejně myslím, že tělo v době kojení má nějakou informaci, že nechce hubnout, aby se z čeho mělo tvořit mlíko..

druhé dítě-výchozí váha 60kg-přibrala jsem ca 20-23kg, už nevím..nyní mám tak 67 a když se nažeru i 70kg, vůbec to nejde dolů. plně jsem kojila 4 měsíce, už měsíc nekojím vůbec a nehubnu...ale věřím, že pokud člověk nemá čas stoupnout na váhu, tak to určitě zhubneme, protože pak už není čas se najíst 😅 a hlavně od půl roku věku dítěte se člověk kolem prcka dost hýbe..já bych chtěla zhubnout na 65kg..

S těma jeanama jsem to osobně nevydržela a minulý týden si koupila nové, protože mi ty přetékající špeky vadí a možné i smíření, že to dolů nepůjde..někdy mi to vadí a někdy mi je to jedno..ale prý se to s lékařem má řešit až rok po porodu, pokud se nezhubne..a v době kojení se hubnout nemá, říkala mi to doktorka minulý týden a já mám tedy zmenšit porce..když já vím, že jím večer a v noci, protože přes den si to tak nevychutnám..tak s tím poslední dny bojuji a hladovím 😉 a občas navštívím posilku

Tak kočky, hubnutí zdar a Kristi, ty neštvi 😅

morusa
autor
15. srp 2007

Mám v kapse jeden trumf, ale to je fakt až přestanu kojit, nevím, jestli znáte Margitovo dietu, ale to je to jediný, co na mě zabíralo a byla jsem schopna zhubnout, protože u mě nějaké omezení jídelničku či začít jíst zdravě nějak neplatí, protože sladké normálně nejím, maso taky ne a celkově mám dost zeleniny a ovoce, ale tohle fakt zabírá. Moje sestřenice takhle dala dolů asi 7kg za tři týdny a podotýkám ,že se ty kila fakt nenabíraj nazpátek a já, když jsem ji držela ,tak první týden mi šlo taky tak kolem dvou kil dolů, což sama u sebe považuji za velkej úspěch, takže pokud byste někdo měl zájem, písněte mi do IP mejla a já Vám ji pošlu. 😉

ilonap
15. srp 2007

ahoj moruso, já jsem na tom s kily po porodu podobně a zajímalo by mě, co ta Margitova dieta obnáší. Tak jestli budeš tak hodná, prosím, písni mi to. Dík. 😉

apricots
15. srp 2007

Původní váha - 58 kg
Váha těsně před porodem - 81 kg (porodní váha mimča 3 800 g)
Porodem šlo dolů 10 kg, na konci šestinedělí do původní váhy zbývalo 12 kg
Bohužel jsem kojila jen částečně 2 měsíce. Snažím se jak můžuý, protože taky nechci o těhotenství a děcku smýšlet tak, že mi zničilo postavu (přestože i to je přijatelná daň za toho drobečka)Přesně dnes jsou maličký 3 měsíce a já mám 60 kg...Myslím že už v podstatě vypadám jako dřív, až na jedinou věc, která mě trápí - břicho☹ Před porodem jsem měla obrovské, jako na dvojčata🙂 Taky mi hodně popraskalo, ale s tím se už nic dělat nedá - zajímaly by mě ale vaše názory a zkušenosti - dá se to bříško dát nějak pořádně do kupy?Pořád jím střídmě a snažím se(malé porce, 6x denně, cvičím, jezdím s malou bruslit)a myslím že už je to trochu lepší, ale pořád mám pocit, jakoby mi někdo na bříško (navzdory tomu, že svaly tam už mám) naplácal tvaroh - tak centimetrovou, dvoucentimetrovou vrstvu a taky se mi zdá, že mám pořád dost volné kůže - když se předkloním tak jakoby "steče" - možná že bez těcvh strií by to nevypadalo tak hrozně, ale takhle jsem vážně neštastná - proto by mě zajímalo, jestli se to všechno upraví cvičením břišních svalů a zhubnutím těch pár špíčků, co mi tam ještě zbývají a jestli se ta volnější kůže ještě trochu zatáhne...přece jen 3 měsíce je ještě snad brzo dělat závěry, tak bych moc ráda vyslechla nějaké zkušenosti

kristi
15. srp 2007

apricots, ja bych ti radila pockat,az porodis vsechny deti a pak hura na plastiku...uriznou ti kus kuze a budes v pohode.

apricots
15. srp 2007

no jo, ale to by zas byla šílená jizva🙂 a navíc nikdy přesně nevíš - kdy si porodila všechny děti - 🙂
Takže to teda znamená, že to břicho už se do kupy dát nedá?Jako že je plastika jediná možnost?Myslíte že tři měsíce po porodu už by zas mělo vypadat úplně normálně?

kristi
15. srp 2007

ne, myslim,ze pokud nejak intenzivneji necvicis, tak se to brisko samo zpatky neda....ja ho taky furt mam....malicky,ale je tam....
plastiku brisni steny delaji moc hezky, jizva nebyva videt....

apricots
15. srp 2007

no cvičila sem každej den 25 minut, ale ne jen břicho - ted sem měla 14 dní přestávku. Co myslíš intezivním cvičením? A jak dlouho máš ty po porodu?

kristi
15. srp 2007

ja mam pul roku..ja nevim, jak kdo je zvyklej cvicit, pokud jsi cvicila pred tehu, tak zkus to same...ja necvicila nikdy a ani ted nebudu

apricots
15. srp 2007

No já taky necvičila nikdy, ale nechce se mi s tím břichem smiřovat - znám spoustu maminek, které mají bříško v normálním stavu (ted myslím ty, co mají třeba rok dva po porodu) a tak si říkám, že to snad nějak jít musí... 😢
Jinak když jsem koukala na tvoje album, tak bych řekla, že ty máš luxusní bříško - vůůbec nevypadá jako po mimču...asi v tom taky hrajou roli geny...

kristi
15. srp 2007

urcite hraji, moje mamka ma taky brisko v pohode. preju hodne zdaru 😉

krizulka003
15. srp 2007

kačko 79:dík za povzbuzení 😉

ladunka
15. srp 2007

Ahoj, před těhotenstvím jsem měla 49 kg, před porodem 67-68 kg, dnes, devět měsíců po porodu opět 49-50 kg. Pořád kojím full-time, ale nezdá se mi že by mne kojení fyzicky vyčerpávalo. Poslední dvě kila šla dolů když jsme z domácnosti vymýtili sladkosti (kvůli manželovi, taky mi v tom těhotenství nějak přibral 🙂 )

lienkal
15. srp 2007

apricots- vyčkej času, je fakt brzy uvažovat o plastice, já když se předkloním, tak mi visí strijatá kůže..o kozách ani nemluvím 😅 , no pohled za všechny prachy..ale být tebou, tak se pokusím rok pravidelně cvičit a myslím, že se to stáhne..já po prvním dítěti jsem si koupila i bokovky a měla jsem už malinkej špíček, ale pak jsem zase otěhotněla, teď už to půjde asi hůř...ale moje tchyně má hodně vytahané kůže, ale říkala, že ji tenkrát nabízeli plastiku, ona však chtěla ještě další děti, tak nešla...ale prý pokud byla štíhlá, tak to břicho ušlo, ale teď je silnější, tak to nevypadá dobře...pak jednou v nemocnice se mnou ležela paní a ta měla hodně strije, přes celé břicho, snad až k prsům, byla i na plastice a stejně jsem z toho tenkrát byla v šoku, protože to vypadalo i tak dost nehezky a já takovou věc viděla poprvé...tak snad za rok budeme mít malej strijatej špíček.. 😀 tak hlavu vzhůru 😉

uzlik23
15. srp 2007

Ahoj děvčatka já přibrala 22kg a do tří měsíců jsem zhubla 25, nekojila jsem, ale ty nervy a starosti kolem prcka, šlo to samo, teď jen musím zpevňovat, protože se vlním všude, já myslím,že je to hodně dáno. držím palce

poupe
15. srp 2007

ja teda pribrala 13,5kg a z porodnice jsem odchazela s minus 10 dolu,a pak behem kojeni slo uz vse dolu,takze mam stejnou vahu ,tak aspon tak

vanky
15. srp 2007

Já jsem u prvního děcka přibrala 20kg a šla rodit s 80 kg, postupně jsem zhubla na 63 a míň ani ň, spíš jsem tak kolísla mezi 63-66kg, ale řikala jsem si naco se trápit dietama, když chci druhé mimi a teď pár dní před porodem mám necelých 80kg zase 😅
tak uvidim, jak ta váha půjde dolů, ale rozhodně se tím trápit nehodlám, mám sice koupené "motivační kalhoty" které bych chtěla co nejdřív obléknout, ale přinejhorším mi budou na jaře - doufám 😀

morusa
autor
15. srp 2007

Holky ,chtěla jsem se zeptat, vy , co už nekojíte, jestli třeba právě po tom, co jste kojit přestaly, tak kilča šla dolů, to mi taky říkalo pár ženskejch, že někdy kojení působí opačně a tělo prostě odmítá hubnout, budu doufat ,že to je můj případ, jinak mi asi hrábne, hlavně budu muset dát pryč všechny staré fotky, zahodit, spálit, nevidět, protože nad nima pravidelně ukápnu slzu. 😀

poupe
15. srp 2007

no co ja jsem slysela tak prave kojeni pomaha hubnout a kdyz se prestane tak se clovek musi hlidat,tak nevim

uzlik23
15. srp 2007

já si myslím,že kojení pomáhá hubnout ale že by to šlo naopak to jsem neslyšela, já určitě hubla těma nervama, měli jsme doma totiž uřvánka, dva měsíce pořád plakal a já nosila a nosila a nebyl čas na jídlo atd.

morusa
autor
15. srp 2007

poupe, uzlik: no já jsem ten případ právě, kdy kojení hubnutí nepomáhá vůbec, dokonce jsem už i dvě shozená kila zase nabrala... 😠

danca81
15. srp 2007

ahojky morusa, tak o té tvé Margitové dietě jsem opravdu neslyšela.
V těhotenství jsem přibrala 30 kg, 20 kg už mám dole, takže potřebuji ještě 10 kg dolů. Taky jsem se rozhodla, pač i před porodem jsem měla o 10 kg navíc, než bych chtěla, tak bych vlastně chtěla dohromady celkem 20 kg dolů. Prosím, písni mi o té dietě. děkuji

nikeske
15. srp 2007

ahojte mamimy!
ja som pribrala z 57kg na cca 83 kg, no fakt dost. V porodnici som nechala 10 kg, prve tri mesiace som schudla 12 kg a teraz mam 54 kg.
okrem kojenia som si ale "pocitla kilojouly", do 6-7000 denne, stravovala som sa podla relacie "jste to, co jite", a fakt to asi funguje...teraz si uz aj zamlsam a dam si aj tucnejsie jedlo, takze pohoda. Necvicila som vobec /nebol cas 🤐 /
O kojenie som sa spociatku bala, ale potom som zistila, ze to ide super, jedla som bielkoviny vo forme hydiny, ryby, syry, nizkotucne mliecne vyrobky, takze to slo mimcu a ja som zila z tych tukovych zasob 🙂)))

drzim vam palce a prajem vela trpezlivosti a uspechov!

morusa
autor
17. srp 2007

Holkyyyyyyy, tak je tu někdo, komu šly kilča dolů až po tom ,co přestal kojit?

danae
17. srp 2007

Nelinko, ono uvidíš, že s miminkem se naběháš, nebudeš mít na jídlo vůbec čas a to hubnutí ti půjde samo 🙂 Přeju moc štěstí ve snažení a pohodový těhu!

Moruso, já jsem myslela, že jsem ten případ, ale pak se to kolem čtvrtého měsíce zlomilo a váha začala jít rapidně dolů. Až jsem musela hlídat, abych nehubla moc rychle.

morusa
autor
17. srp 2007

DAnae: a kolik jsi přibrala celkem? Já taky pořád doufám v nějaké to zlomení... 😒

danae
17. srp 2007

Já jsem přibrala celkem 22kg. Do těch čtyř měsíců ta váha trošku dolů šla, ale velmi zvolna, někdy stagnovala...pak se to z ničeho nic hnulo. Nezoufej 😉 Pij hodně vody, choď na dlouhé procházky s kočárkem a jez zdravě (ne žádnou dietu, ale ne moc tučných a sladkých věcí). Uvidíš, že to brzo půjde dolů!

paja
18. srp 2007

Ahoj, já měla před otěhotněním 57 kg, v prvních třech měsících těhu jsem zhubla na 55kg a během těhotenství jsem přibrala celkem 10kg, tedy na 65. No a z porodnice jsem jela s 54 kily 🙂 . Ovšem přestala jsem kojit a dostala jsem takovou "žravku" jakou jsem neměla ani v těhotenství a najednou už jsem zpět na svých 57 kg (musím říct, že já byla zvyklá mít tak 52-53 kg, ale v posledních dvou letech se mi to nějak vymklo z rukou) ☹ . Tak se snažím jíst míň, ale nejde to ovlivnit!!!!! 😅

gedren
19. srp 2007

Ja mela pred tehotenstvim 57 (skoro podvyziva - merim 176), na konci tehotenstvi asi 70, po sestinedeli se to nejakou dobu drzelo kolem 62 a pak to po par mesicich slezlo na 59, kde uz to asi zustane. Nijak jsem necvicila a jedla jsem dle potreby kojici matky 🙂.

Cvicit jsem zacla az v osmi mesicich Helenky, kdy jsem zacla prikrmovat a tim padem jsem prestala bejt tak vystavena z kojeni 🙂.

Vaha neni to, co me dere, spis ta pneumatika na brise, ktera je tam od porodu furt, at vazim kolik chci (predtim jsem mela kolem pasu 62 a ted skoro 80 🙂), tak doufam, ze ji dostanu nekdy dolu 🙂

lenaspa
19. srp 2007

ahoj holky. Já nabrala s Danečkem 13 kilo. Hned v porodnici sem nechala 7 kilo. malýmu je 9 týdnů a zrovna dneska sem se vážila a mám navíc jenom půl kila. zatím sem ještě nezačala dvičit, protože jsem strašně lenošná, ale budu muset, protože do svých kalhot se sice dostanu, ale je mi všechno tak nějak těsnější. No hlavně přes boky. Možná bychj taky měla přestat jíst sladký. nemůžu si pomoct, ale po porodu mám snad ještě větší chuť na sladký, než v těhotenství. No a protože si říkám, že malej bude mít aspoň sladký mlíčko, tak si sladkýho dopřávám - vždycky se musí najít důvod, ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru