Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

kacajam
7. kvě 2009

Ahojky. Mám 168cm a v životě jsem měla nejméně 65kg (coby dospělá ženská). Takovou mě poznal i můj manžel. Jenže po 3,5 letech mám přes 90kg!! ☹ Šlo to postupně - 2x operace, hormonální léčba, těhotenství. Během těhu jsem přibrala 17kg, porodem shodila 3kg, ale po 4 měsících nabrala zase dalších 5kg. Nekojím, jím pravidelně 5x denně, chodím s prckem na procházky. Bohužel jsem líná cvičit - sama se prostě nedokopu. Tělocvik flákám už od základky. Navíc mi byla před 5 lety diagnostikována celiakie, takže jsem na bezlepkové dietě... Vím, že kila hned dolů nepůjdou, chce to určitě těch 9 měsíců, ale aby váha rostla?! Ach jo ☹

svataterezicka
8. kvě 2009

Holky a za jak dlouho jste po porodu začly cvičit? Mě každej říká že se může dá se říct hned jak /jsem teprv týden a už toto poslouchám/.. Já přibrala 13 kg, dnes mám 4 kg co jsem si přinesla z porodky. Ale jestli už můžu začít posilovat bříško? Má to smysl? Na kurzu nám říkaly že prý to má smysl tak od tří měsíců po porodu že to stejně nepomáhá do té doby...

garfie
9. kvě 2009

Svataterezicka: No určitě si dopřej v klidu minimalně šestinedělí!! Cvičit se může začít hned, ale opravdu nenáročně, cviky jsou popsané i ve Velké knize o matce a dítěti. Jde třeba o to, že ležíš na zádech a a jenom zatínáš břicho...no prostě žádná extra námaha. Třeba zacvičit si někam ven bych šla určitě až po těch třech měsících.

svataterezicka
9. kvě 2009

garfie - to jsem myslela samozřejmě nějaké cvičení doma, na bříško jenom a tak. Určitě né nějakou posilku či co... ale zajímalo mě právě jestli to má smysl.. jestli jako to pomůže nebo ty svaly se musí dát nejdřív nějak do kupy či co 🙂

rrenatkaa
9. kvě 2009

Ahoj, já to vezmu stručně:

při početí 69kg
běhěm těhotenství jsem zhubla díky nevolnostem na 62kg
před porodem 72kg
a teď dva měsíce po porodu 63kg

lenaaa
15. kvě 2009

tak já 57 před otěhotněním, 73kg před porodem, z porodnice jsem se dostala na 65 a ted měsíce po porodu jsem na 61,5 a absolutně to nejde dolů, kojím, chodím 2x denně na dlouhé procházky a né a né to jít dolů, asi se s tím už budu muset smířit.

cerstvamama
15. kvě 2009

lenaaa
Neblázni, 3 měsíce po porodu je to úplně normální. Měla jsem v podstatě stejné váhy jako ty. Dnes (11m po porodu) mám pořád 2-3 kg nahoře. Ale nepřipadá mi, že by to bylo někde vidět. Prostě vážím víc. Do věcí před těhu se vejdu až na jedny kalhoty. A to díky tomu, že se mi rozšířila pánev. Nevím kolik měříš, ale tyhle kila jsou v pohodě. Jo a 65 kg jsem měla asi půl roku po porodu, teprve pak to šlo dolů, to ty jsi proti tomu hvězda.

lenaaa
18. kvě 2009

právě že jsem prcek, mám asi 163🙂 Do oblečení před otěhotnění se bohužel nevejdu 😝 a obávám se, že zhubnu až bude prcek běhat a já s ním🙂

lennyy
19. kvě 2009

V těhu jsem přibrala 25 kg.V nemocnici jsem nechala 10 kg.Doma jsem shodila 5 kg.Takže mě ještě čeká 10 kg dostat dolu na původních 59 kg.Jsem 6 týdnů po císařském řezu.A s námi chodila asistentka cvičit ještě v nemocnici.I když jsem měla zašité břicho 4 den jsem musela lehčí cviky na posteli cvičit.A holky po porodu cvičili na druhý den.

momin
19. kvě 2009

to je super ze s vama tak cvicili... 😉 Ja sem pribrala 22 kg.a 14 mam dole... jeste 8 chybi... 😖

pistula
19. kvě 2009

ahojky tak ja jsem na tom tak ze pred tehu jsem mela 73 kg, pribrala jsem 11 - tedy pred porodem 84 kg....a ted (mala ma 7 mesicu a uz nejakou dobu to stagnuje) mam 61 kg, takze si nemam nac stezovat. podotykam ze zadne diety nedrzim, jen kojim a kazdy den chodim s kocarkem na prochazku min na dve hodky, a to poctive uz od porodnice....

tereziep
19. kvě 2009

Ahoj holky,
tak to jste na tom docela dobře. Já měla před těhu 58 kg. Přibrala jsem skoro 20 kg. V porodnici jsem nechala 10kg. No a postupně jsem schazovala, ale teď se to zastavilo na 61kg a nemůžu s tím už cca 3 měsíce hnout. Malé je 10 měsíců a já začínám propadat depresi, že se snad nikdy nezbavím těch zbylích 3 kg. A to chodím každý den na procházku - cca 4 km. Někdy jdu i 2x. Snažím se jíst pravidelně, občas doma cvičím na břicho, ale jinak nikam nechodím. Jsem večer už tak utahaná, že jsem ráda, že jdu spát. No a dopoledne chodit cvičit nejde - to nemám hlídání. Nemůžete mi poradit, jak se těch kg zbavit. Nechci držet nějakou přísnou dietu - nerada bych rychle zhubla a pak to opět nabrala.

misa.cekatelka
22. kvě 2009

Ahoj terezko.Přišla jsem tě uklidnit.Já v těhu přibrala 17 kg,5 jsem nechala v porodnici,2 jsem zhubla když jsem přestala kojit.Před těhu jsem měla 60kg,teď mám 70.Takže teď jsem 10 měsíců po porodu a mám 10 kilo nahoře.Jsem ZOUFALÁ.Stydím se vylézt ven,když je teplo,stydím se někde sednout,protože mi vždy vylezou a přetečou špeky.Do města chodím jen,když něco NUTNĚ potřebuju.Je mi strašně.Staré oblečení už jsem rozprodala a začínám kupovat velké.Závidím hubeným maminkám,které mají o polovinu mladší děti jak já a jsou jak tyčky.Příjde mi,že mám kolem břicha nafukovací kruh ☹
Malá mi přes den nespí,takže nemám kdy cvičit.Chodím sní jen na procházky tak na 2-3 hodiny.Večer,když ji dám spát,jsem ráda,že si sednu.Manželovi jsem začala brát obědy v jídelně ve škole,takže nevařím.Jím jen s malou,takže buď zeleninky nebo se odbydu místo oběda rohlíkem nebo jogurtem.jím pravidelně,ale ručička na váze se nehne ani o deko.
Takže,těch zbylých 3 kil se zbavíš raz dva,jez normálně,večer se nepřejídej,choď na procházky a hlavně se nesmíš často vážit.Uvidíš,že to půjde.Jsi dobrá,že máš dole 17kg.To je neuvěřitelný úspěch.

kaleilah
22. kvě 2009

23 kilo jsem nabrala, 13 nechala v porodnici, a 12 kg jsem shoila za měsíc a půl po porodu, měla jsem mín než původní váhu.4 měsíce po porodu jsem otěhulkovala a začínala na 48 kg/164cm , ted mám +4kg tak snad si váhu trochu udržim, a nepřibeu tolik 😀

poradvpohode
23. kvě 2009

Já přibrala 10 kg za těhotenství. Na začátku jsem měla 51 kg, nyní 11 dní po porodu mi zůstalo zhruba 2 kg nahoře.
Snad se to těma procházkama s kočárkem spraví ........

meleri
23. kvě 2009

caute holky,

já s tím taky bojuju..přes den dobré, jím zdravě, zeleninu, žádné sladké ale večer se neudržím a už to jede..někdy čokoládka, jindy salámek..strašně mě to štve, protože jsem dřív takhle vůbec nejedla! na cvičení vůbec nemám chut, ráda bych chodila plavat nebo to kolo, ale už nemám tolik mlíka abych odsála a nechala malého manželovi.
a večer je to jak píšete, jsem ráda že jdu spát. nebo si čtu..

chce to asi míň jíst, víc se hýbat, jenže kdy...:(

surynka44
23. kvě 2009

Ahojky, já když otěhotněla jsem měla 87kg, přibrala jsem 12kg,takže na 99kg a teď 5,5 měsíce po porodu mám 75kg, jde to dolů nějak samo 😉

misa.cekatelka
23. kvě 2009

já jen koukám a závidím......... ☹

misa.cekatelka
25. kvě 2009

Chci se zeptat,neznáte nějaký účinny cvik na břicho-kromě sedů lehů.

andykov
25. kvě 2009

Já z 59kg přibrala na 81kg a teď mám 63,9kg 😀
miso, já jich cvičila víc, ale ono se to blbě popisuje...

misa.cekatelka
25. kvě 2009

andy:tak to se máš....
když malá ještě nelezla,cvičila jsem každý večer před spaním(jindy to nešlo)a za měsíc mi obvod pasu ještě vyrostl,což NECHÁPU,tak jsem toho nechala.

monik76
2. čer 2009

caute holky, tak temer po roce a pul jsem se konecne dostala na svoji vahu pred tehu. Kojila jsem 15 mesicu a vubec jsem kojenim nehubla, naopak. Jakmile par kojeni ubylo, slo to pekne dolu, samozrejme jsem tomu musela trochu pomoc cvicenim a upravou jidelnicku. Od brezna vlastne nekojim vubec a mam to dole. Huraaaa! 😉

monik76
2. čer 2009

jo a pred tehu jsem mela 48kg a sla rodit s 63kg.

meleri
2. čer 2009

monik76,

tak to je pro mě povzbuzení! taky kojením přibírám. no ted jsem sice zhubla kg, ale to nic není. snad se toho zbavím jako ty. 🙂

hlavinka
3. čer 2009

Ahoj holky, tak ja jsem pred tehu vazila 60, pri porodu 90 kg (a to jsem jedla uplne stejne, jako kdykoliv jindy, takze neni pravda, ze maminky si za velky prirust vahy mohou sami, rozhodne jsem nezrala), z porodnice jsem odchazela s 75kg a ted (5 mesicu po porodu) mam zase 60 kg. Kojim a ted posledni mesic i vic cvicim.
Vsem drzim palce - zhubnout se to da 🙂
Jediny co nemuzu zatim cvicit je primy brisni sval, nebot mam rozestup, takze mam bricho povolene 😠

holly1
3. čer 2009

Je tady nějaká maminka, která řeší opačný problém - tedy jak přibrat? Mám o 5 kg méně než před otěhotněním, kojím a nevím jak něco nabrat. Vypadám jako kostra.

hlavinka
3. čer 2009

Holly: mela jsem klegyni, ta na tom byla uplne stejne jako Ty - kojeni ji vycerpavalo a desne zhubla. A to jedla vsechno mozne, cokoladu denne, i jiny sladkosti a nic. Obavam se, ze si budes muset pockat na to, az prestanes kojit 😕

meleri
3. čer 2009

ahojte,

právě, že tím kojením hubnou skoro všichni.. ☹

Holly,
tak to nevím! ono se snadno radí jíst nezdravě, ale to taky není řešení...asi kdyby to nepřestalo tak bych šla k doktorovi...

Hlavinko,

tak to je super..

no já se asi picnu...navíc se mi bez malého nikam nechce!

beponka
4. čer 2009

ahoj holky tak já nabrala v těhu 18kg a 4 měsíce po porodu o kilo míň než před těhu. a sladké jím každý den.
ale změnila se mi postava a mám takové ty špeky na bocích a břiše, ale nemám čas cvičit a když ho mám tak není chuť

dnada
4. čer 2009

Ahoj holky, dlouho sem tu nebyla a jdu vás uklidnit, před těhu sem měla cca 85kg,měřím 176cm a vypadala sem nrmál,trochu špíček na bříšku jinak pohoda, rodit sem šla se cc123kily(tzn,nabrala sem neuvěřitelných necelých 40liko),teď sem skoro 11měsíců po porodu a mám 90kg.Stále kojím,necvičím,prostě to jde dolů samo,sice pomalu ale jde.Jedinné co sem se naučila,že jim s malým každé dvě hodiny,třeba jen dojim rohlík nebo kousek chleba co nedojí,ale aspoň to a stačí to. Tak vám kterým to nejde dolů nezoufejte,taky sem si zoufala pár měsíců po porodu a dneska si už pískám,ještě ne úúúúplně vesele ,ale veseleji než dříve rozhodně 😉 Tak držím palečky 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru