Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

erdita
5. čer 2009

ja v tehotenstvi a po porodu vzdy hubnu,je to zvlastni ale je to tak.pred tehot jsem vazila 82 a ted mesic pul po porode mam 76.u prvni dcery jsem to mela tak samo

eatygrenee
5. čer 2009

já měla před těhu 56 kg, nabrala jsem na 70Kg a týden po porodu mám ted 62,5 kg

meleri
5. čer 2009

ja mela padesat sedm a pred porodem sedesat pet no a shodila sem to na padesat sedm hned ale ted sem to nabrala na sedesat tri.... ☹ tak proc kazdy zhazuje a ja pribiram... 🙄 pritom kojim..

mirri
6. čer 2009

meleri,nic si z toho nedelej.ja taky po porodu pribrala 2 kila a vaha nechce jit dolu... ☹ tak se utesuju,ze snad az prestanu kojit,tak to pujde dolu.jeste musim shodit 7 kilo...vsem co hubnou tise zavidim.....

cerstvamama
6. čer 2009

Ahoj holky, moje malá má za 10 dní rok. Pořád mám asi 2 kg nadváhu oproti stavu před otěhotněním. Po porodu mi skoro půlka zůstala (tj. 8kg), ale v průběhu asi tak 6 měsíců to šlo postupně dolů. A to jsem poctivě cvičila. V porodnici mi rehabilitační sestra říkala, že tělo se dává dohromady tak ten jeden rok. No a vzhledem k tomu kolik je Adélce to už můžu pomalu posoudit. Takže.
Před těhu jsem byla vychrtlina, ty 2 kg navíc jsou OK. Pánev je širší než dřív, i když se mi od porodu zase trochu vrátila k normálu, bylo to poznat podle mých starých kalhot. Prsa se mi zmenšily, jakoby vyfoukly. Takže mám z jedniček nulky 😒 Stehna a zadek ok, ale chtělo by to trochu zpevnit. No a břicho, můj hlavní střed pozornosti - no tak břicho je ráno fakt pěkný, čím víc k večeru tím větší panděro. Ale celkově bych řekla, že se to lepší. Cvičím už jen hodně zřídka, dřív jsem si dala každý večer pár lehů sedů. Věřím, že když se do toho dám, že bude vypracovaný 😎
Samozřejmě je to individuální a záleží na dědičnosti atd., ale v mém případě se opravdu osvědčilo cvičení a čas.

P.S.
Alishia
jestli to čteš, napiš co ty, malýmu už taky byl rok, ne? 😉

ifilipkova
6. čer 2009

mamči, u každého je to jiné, když se dívám kolem sebe, já přibrala s dvojčátky asi 23 kg a teď mají děti 9měsíců a jsem mínus 30 kg, tj. 7 kg před váhou před těhotensvím, nosím oblečení co jsem měla tak před 3 lety (kvůli hormonům jsem dost přibírala i předtím) a cítím se naprosto úžasné, jenom totálně zničeně, protože pořád kojím a už pomalu odstavuji, protože je to dost náročné, každý říká, že ze mně vysály děti všechno, ale je to různé, spíš mám hodně pohybu a ten je důležitý společně s jídelníčkem, který je mnohem zdravější díky kojení... tkaže neklesejte na mysli, děti vám nedovolí lenit čím budou větší 🙂

meleri
6. čer 2009

holky; no jeste se utesuju ze jak zacne maly chodit ze to bude akcni a ze se nabeham....tak vam vsem co nehubnou taky drzim palce a hlavne pevne nervy at to jde brzo dolu!

ivis
11. čer 2009

tak já váhově mám jen 2kg navrch, ale opticky minimálně 5kg. Od té doby co jsem přijela z porodnice jsem shodila pouze 1 kg, a to přestože jsem do 13měsíců kojila(při krizích i co půl hoďky) na procházky jsem chodila tak na 5h denně, většinou svižné chůze a jakmile se Lucka probudila tak velice rychlého sprintu(kočárek nesnášela)i Usafa Bolt by mi záviděl. No a od 11 měsíců Lucka chodí a já od té doby jen přibírám, bo si všude dojde sama, nemusím jí celé hodiny nosit v náručích a max dojdu z domu na písek asi 50m a tam kecnu na bobek a klábosím třebas 3hodďky.
No snažím se s tím něco dělat, ale bohužel při kojení jsem se tak rozežrala(díky depresím)že to jde ztuha najednou omezit toliko jídla. Alespoň jsem začala chodit do plavča, ale ne moc často, chybí hlídání.
Ale za dva měsíce snad vyrazíme na dovču, tak to by bylo abych aspoň nějaké to kilečko dolů nedala 😉

alishia
26. čer 2009

cerstvamama: jééé ty si sikulka a dric🙂 A koukam ze se drina vyplaci🙂 U me je to podobne. Ja mam teda porad ty 3kg nahore, sice me to stve, ale jist neco musim.) Vejdu se do starych veci, ktere sem nosila pred porodem takze sem spokojena.) Akorat mi teda prijde ze mam vetsi zadek, ale je teda take mozne ze se mi rozsirila panev...nevim. Mozna by si s tim ty 3kg pohraly.) Musim uznat ze to opravdu trva ten rok, nez clovek vypada tak nejak normalne🙂 CO se tyce briska, tak uz nikdy nebudu spokojena. Proste mi prijde ze mam desne velky pandero🙂 hlavne kdyz sedim, tak vidim tu nahrabanou kuzi...bléé🙂 Rano mam briskko taky fajn, ale vecer sem jak v 5 mesici:/

Malej uz beha a musim teda rict, ze se mi pohyb dost omezil, vic sem se hejbala kdyz nechodil, to sem ho musela totiz porad tahat a prenaset. ted si vsude dobehne sam. takze nechapu ty matky co litaji za svymi detmi a hubnou🙂

gingerlady
26. čer 2009

AHoj holky,
takze ja nabrala celkem 14kg, z porodnice uz jsem sla o 11 lehci, takze zbyvaly 3kg. Doma jsem jeste kilo nabrala, ale ted mam -5kg pred otehotnenim (necvicim, jim uplne normalne, jen se krotim se sladkym). Slo to ale dolu diky stresu a problemama se zubem, ale ted uz jsem v pohode a drzim si to. Ja bych rekla, ze je to individulani....hodne zalezi i na dispozicich po rodicich (ja mam sklony k obezite).Obcas si zajedu s kocarem zabruslit, ale tot vse, protoze neni cas. Cvicit na bricho jeste nemuzu (jsem po cisari), ale na to uz se klepu, protoze mrnous mi ho pekne vytahal🙂

misicka85
26. čer 2009

Holky, myslím že je to dost individuální, záleží i na genech. Já před otěhotněním vážila 55kg, v těhotenství jsem nabrala 10kg, naštěstí jsem neměla ani nevolnosti ani žádné chutě, jedla jsem úplně stejně jako před těhu. No a po návratu z porodnice první věc co jsem udělala že jsem vlezla na váhu, byla jsem zvědavá kolik mi zůstalo, v porodnici mě totiž nevážili. No a ručička ukázala 50kg 😲 Takže jsem shodila ještě 5 kg navíc 😎 Teď jak kojím, chodím denně na 2-3h procházky s kočárkem a večer jezdím na rotopedu u telky mám dole ještě další 2kg. Ale nedělám to pro to abych hubla,to vůbec, spíš abych se dostala trošku do kondičky, před těhu jsem hodně sportovala, jezdila na kole, bruslích a tak, v těhu jsem s tím přestala a je fakt že se cítím taková ztuhlá 😎 Jo a ptala jsem se mojí mamči a ta to měla úplně stejně - v těhu nabrala asi 20kg které nechala už v porodnici a domů šla s váhou 45 kg a ta jí zůstala do teď 😉

crca
26. čer 2009

Ahoj všem,taky přidám svoji odpověď 😵 ,jsem 7týdnů po císaři po dvojčátkách a při nich jsem přibrala sice "jen 18kg",ale všechno v břiše,nemluvě i tom,že měli i dost váhu mrňata(2,80,a 2,74kg a 48cm)takže to břicho to odneslo hodně 😒 z porodnice jsem už jela se 6ti kilama navíc a po pár jejich dnech D ☹ už mi zbývají jen 3 kila,jenže to břicho je strašně vytahané,takže pořád vypadám,jak v 5 měsíci 😠 ,ale v porodnici mi zařídíli rehabku na posílení břišních svalů,tak cvičím,ale po pravdě....,po tom dni s těma rarachama jsem spíš zralá odpadnout,než cvičit a ještě posilovat 😀 ,ale jelikož mi to vadí,tak se snažím 😎

alishia
27. čer 2009

holky tylehce schozena kg Vam teda tezce zavidim. Ja si to musela vydrit. Tesila sem se ze zhubnu kojenim, ale zadne se nekonalo..:/ Malej byl hodnej, takze sem se ani moc nenadrela a hlavne mi se vsim pomahal manzel. ale ja tu postavu mela vydrenou jeste pred tehu....kdybych jedla normalne tak mam tak 63kg.

niikkyy
28. čer 2009

Ahojky.

já nabrala 20 kilo...v porodce jsem nechala 11 a dole jsem to měla za necelé dva měsíce a to nekojim a teď mám dokonce o 2 kila ještě méně.... 😵 dietu jsem nedržela.měla jsem strašně velké břicho a rozjel se mi zadek a boky a tak jsem si koupila stepper a cvičila jsem na něm a pohodička..dokonce kalhoty co my byli před těhu my jsou velké

veruska007
10. srp 2009

Holky, a nemate typ, jak zhubnout? Mam 5 mesicu po porodu, ale 20 kg navic (teda, po porodu mam navic jen 4 kg, pribrala jsem dohromady necelych 10 kg. Ale dva mesice pred tim jsem mela hormonalni problemy, a najednou jsem mela 15 kg navic behem dvou mesicu, hruza). A ted kojim, ale vaha dolu nejde a nejde 🙄 . Jim fakt zdrave a nekaloricky, cvicim poctive podle Hubneme s MF... a vubec nic, ani gram dole.

gabrianka
10. srp 2009

ja vazila po porodu vzdycky jeste mene nez predtim nez jsem otehotnela 🙂 ale kojenim se pry dost hubne(nevim co je na tom pravdy ale rika se to)a pak nervy z deti,nevyspanost,vycerpanost...to jsou nejlepsi diety 😀

lestep
10. srp 2009

holky, všichni řeší, kolik každá mamina přibere po dítěti, já mámještě mnohem méně, než před otěhotněním. těhu jsem měla úplně v pohodě, bez nevolností, takže jsem snědla, na co jsem přišla. hodně maso a ovoce a zeleninu. před těhu jsem měla tak 53 kg. během těhu jsem přibrala asi 13 kg. když jsem šla z porodnice, tak jsem měla nějakých 54kg.malýmu je 8 měs. kojím asi tak 4-5x denně. zhubla jsem ještě od porodu na nějakých 48 kg. jím vyváženě, pořád jen vaříma a něco peču, manža je pořádnej jedlík. taky na to nevypadá.v noci spíme lépe, než když jsem chodila do práce. dělala jsem noční v nemocnici. čím to je, že jsem zhubla a nejde mě to nabrat. teď se držím na stejné vaze a pořád nepřiberu. 😀 když mě někdo potká po dlouhé době, tak si myslí, že držím nějakou dietu a mě to už štve. jím pravidelně 6x denně. sním cokoli, přes sladké, maso, přílohy. rádi máme knedlíky,buchty, koláče, prostě jak se říká samý nezdravý věci.poradíte někdo? 😉

xzaje01
10. srp 2009

lestep - u tebe to vyresi asi jen dalsi tehotenstvi 😀

misicka85
10. srp 2009

Já před těhu 55kg, před porodem 64kg, po příchodu z porodnice 50kg, 7 měsíců po porodu 47kg. Jím normálně, občas cvičím ale ne nějak extrémně, spíš jen posilování na břišní svaly a nebo jezdím u telky na rotopedu 😀 Chodím denně min. na 3h ven s kočárkem, denní lítání kolem malé,psa, domácnosti, chaty, no a kilča jdou dolů samy. Ale je to i hodně genetika, moje mamča shubla po porodu z 68kg na 45kg a váhu má stejnou dodnes 😉

meleri
10. srp 2009

čím dýl jsem po porodu tím víc přibírám... 😢 a už fakt nevím co s tím!! v těhotenství jsem byla normálně štíhlejší než teď... ☹
už se s tím pomalu smiřuju že to dolů nepůjde....takže po druhém dítěti budu jak velryba... 😔

sonisek
10. srp 2009

Tak já během těhu nabrala 20kg, v porodnici jsem nechala 11kg a pět měsíců po porodu jsem měla vše dole a zatím se držím na stejné váze, jako před těhu 🙂

mikijana
11. srp 2009

já jsem nabrala 15 kg, 10 jsem nechala v porodnici, dalších 3 jsem zhubla během prvních měsíců po porodu, ale ty 2 se mě stále drží, je pravda, že mám pořád hlad a papám 😝 - kojím, tak doufám až přestanu tak ještě něco shodím, to i cvičím, alee ujíždím na sladkém 😔

meleri
11. srp 2009

holky závist!! ☹ já to chci taky shodiiiiit 😝

len.z
11. srp 2009

Meleri...nejsi sama 😝 ☹

petua
11. srp 2009

Tak já jsem nabrala za těhotenství 11kg (ale až ke konci, cca. měsíc a půl před porodem jsem měla nahoře jenom 3kg) a v porodnici jsem nechala 13kg, ale neptejte se mě, jak je to možný.. 😅 😅 Pak jsem shodila ještě 3 další kg a na tom se teď držim 🙂. Váha dobrá, ovšem ty tvary... Škoda mluvit 😕

lestep
11. srp 2009

misicka- tak koukám, že jsme na tom stejně.já teda necvičím, jen chodím na procházky.

meleri- já bych zase potřebovala nabrat a to mě nikdo neporadí jak. 🙂 taky závidím ostatním jen 5kg navíc.

meleri
11. srp 2009

Lestep,

to já bych ti hned pár kg dodala! 😅 nejblbější na tom je, že ted vážím víc než v těhotenství....tak už fakt nevím...

lestep
11. srp 2009

meleri- pamatuju si tě z jiné diskuze. jak se máte? malej je tak nějak jako náš Ondrášek že? v pase to mám nějak divně. je mu 8 měs a týden. 🙂

evulebobule
11. srp 2009

ahoj holky, já přbrala 12 kg a 2 týdny po porodu jsem byla na své váze před porodem

jmisa
11. srp 2009

Já přibrala 19 kg, na konci šestinedělí jsem byla na své váze. Vše šlo dolů samo, asi hodně pomohlo kojení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru