Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

crca
26. pro 2009

Holky mám 8 měsíční dvojčátka a v těhu jsem nabrala"jen" 17kg,ale všechno do břicha,takže to teď vypadá...... 🙄 ,domů jsem si odvezla 5,6kg 😀 živého a tam jsem nechala cca 5 kg a je pravda,že jsem vůbec nekojila,ale těch 7kg mám pořád(teda to břicho)a to fakt lítám kolem dětí,jíst nestíhám........ a jak už tady bylo psáno....,nejhorší je ten šatník 😅

luji__2
26. pro 2009

Ahoj maminky, pridávám sem mou zkušenost , bohužel ale asi smutnou. V těhu jsem přibrala 14 kg a co jsem se vrátila z porodnice, tak mám dole pouze 9 kg, takže mám pořád nahože 5 kg už 11 měsícůůůůůůůůů, a to už jsem se i omezovala v jídle atak..., za měsíc se chceme snažit o druhé mimi a já mám pořád těch 5 nahoře a z toho mám strach, že po druhém už neshodím vůbec.... 😒

jankanej
27. pro 2009

luji neboj se já vlastně od prvního těhu měkla nahoře asi 7kg a druhý těhu jsem přibrala dokonce mín kg než u prvního - první 13 druhý 9 tak se neboj že bueš metráček já měla taky strach a dokonce to šlo i pěkně rychle dolů jen ty blbý svátky a ten rozruch z počátku jsem řešila sladkým tak mám dvě kg zas nahoře ☹ ale snad to ještě půjde dolů...

sekacka
27. pro 2009

Ahoj holky,celkově jsem přibrala skoro 30kg,z 75kg (při výšce 182cm) na 105 v den porodu 😀 ,ale ještě týden před porodem jsem měla 20 kg navíc,byla jsem hrozně oteklá,prostě úplně celý nohy,stehna i zadek,ruce,prostě všechno.
Po návratu z porodnice jsem přijela s 11Kg navíc,po týdnu byly dole,po šestinedělí jsem měla váhu 75,teď po půl roce 73,takže jsem spokojená 🙂 Jinak pořád kojím,třeba je to tím....ale je pravda že hodně cvičím,protože jsem byla zvyklá... 🙂

nika
27. pro 2009

luij pokaždé je to jiné 🙂
já jsem přibrala v těhu 5 kilo a teď jsem ve věku 2 měsíců malé - 13 od dne porodu. bále jsem se že přiberu šíleně a budu přes metráček, ael nebyla jsem.

cudlinka22
28. pro 2009

Ahoj holky, přidávám svoji zkušenost. Já v těhotenství přibrala 9 kg, těhotně jsem nevypadala ani když jsem šla rodit 😀 Po příchodu z porodnice jsem měla navíc 2 kg a teď měsíc po porodu mám navíc kilo. To je zvláštní jak každý to tělo je jiný 😲

mrazulka
30. pro 2009

Ahojky, já jsem přibrala v těhu 14 kg. V porodnici jsem nechala 6 kg, což mě po prvním stoupnutí na váhu trošku rozladilo.. No, trošku víc 🙂 Bohužel se mi nepodařilo kojit, ale Honzík má 6. měsíců a kila jsou pryč. Sice bříško nemám jako vánočku 🙂, ale to přežiju.. Nedržela jsem žádnou dietu a cvičení - no, občas.. Sem tam chodím plavat, ale nic velkého 🙂 Pravdou je, že některé své kousky neobleču, protože mi zůstaly trošku širší boky, ale co - o důvod víc obnovit šatník 🙂)

jankanej
2. led 2010

a neznáte vy maminy kterým to nejde hubnout kojením jak nadbytečná kila shodit? jsem zoufalá a kor po těch blbejch svátkách ☹ to je desný chlapi hubnout nemusej ale my bysme měli všechno zvládat a ještě vypadat dobře 😝

veruska007
3. led 2010

Treba sebe 🙂. Kojenim jsem nezhubla ani gram, cvicim, jim zdrave a nic. Maminka rikala, ze taky zhubla az prestala kojit... tak se na to upinam 😉 .

hellu
4. led 2010

veruska007, díky za naději 😵 uz bych se těch 12kg konečně ráda zbavila 🙄

jankanej
4. led 2010

no doufám holky že máte pravdu protože jak soudek být nechci, ale tak tedka byly ty svátky tak to snad bude jen lepší...i když jíst zdravě nějak nezvládám

katty6
29. bře 2010

Pridavam se i svou troskou do mlyna 🙂
Pred tehu 50kg, pred porodem 67kg, z porodnice jsem odchazela s 57kg, a ted skoro 10 mesicu po porodu mam 3 kila navic (53) ..a jede to dolu a nejde.. hlavne me stve to bricho jako rosol a to chodim cvicit do posilovny uz 4 mesice.. a take ta celulitida :(

katty6
29. bře 2010

jo, zapomenla sjem napsat, ze porad kojim a to casto 6-8krat za den..

pani_haf
31. bře 2010

Ahoj holky, před porodem 85 kg a tři měsíce po 67 Kg, ale je to tím, že hodně kojím a malý trpí na koliky, tak jím jen jídlo, které mu nevadí.

venuss
31. bře 2010

ahoj holky, přídám se k vám. V těhotenství jsem přibrala 14 kg, v porodnici jsem nechala hned 10 kg a během týdne doma 6 kg, takže mám už 2 kg dolů,ale od té doby se to nehlo.Ráda bych shodila,protože i tak vážím 76 kg,což je hodně... Kojím plně a končím teď šestinedělí,tak snad ještě něco zhubnu...🙂

marhulinka
31. bře 2010

Ahojky...tak navrch jsem měla 14kg,10kg jsem nechala v porodce a po třech týdnech mi ještě zbývaji 3kilča,tak snad dolů taky půjdou 😵

esuska
31. bře 2010

Ahojky, ono taky záleží kolik máte dětí, po prvním to fičí dolu, po druhém už to jde ztuha. ☹

kocicinka
31. bře 2010

V těhotenstvi jsem přibrala 30 kilo a prestoze stale kojim jak vztekla, mám ještě 10 kilo nahoře.
Takže: před těhotenstvim 60 kilo, v den porodu 90( 😀 ) kilo.
Status presens= 70 kilo. Výška( stále stejná 😀) 170 cm.
Ale co už. Vyházela jsem všechno pidioblečení, nakoupila nové a raduji ze ze svého úžasného syna, který stojí za všechno.
🙂

misicka85
31. bře 2010

Tak u prvního těhu jsem nemusela shazovat nic, v těhu jsem nabrala 10kg a v porodnici jsem nechala 15kg, takže max. spokojenost. Váhu jsem si udržela do druhého těhu, zatím mám teda 7kg nahoře a uvidíme kam se to nakonec vyšplhá a jak rychle to půjde dolů tentokrát. Při dvou malých dětech doufám že stejně rychle 😀

rimmel
31. bře 2010

ja som pocas tehot.pribrala cca10kg, po porode to slo o 4 dole a teraz este dalsie 4 dole a som na povodnej vahe...

jankanej
14. dub 2010

Tak to vám holky fakt závidím...já prostě nemůžu shodit ani deko a to už jsem začla sportovat trochu abych posílila ochablé svalstvo, nevím jestli je to tím že nabírám ted svalhmotu tak ta váha trochu stoupla asi o kilčo nevím...ale prostě mi to dolů nejde ani náhodou. Ale po první dceři jsem zjistila zpomalenou fukčnost štítné žlázy, doktorka řekla že to má vliv na tloustnutí, tak nevím...a to už nevím fakt co mám jíst aby to šlo dolů, dietu nemůžu držet, koejní mi nepomáhá, tak už leda tak liposukci 😀 😝 😀

elvira
19. dub 2010

Tak se taky podělím...
Vždycky jsem byla tak trochu "prostorově výrazná" a přibírání v těhu mě děsilo.
Navíc jsem ještě hodně vysoká, tak jsem měla obavu, abych nebyla jako stodola.
Nakonec jsem přibrala celkem 14 kg - ani jsem se nijak zvlášť neomezovala.
Týden po porodu 7 kg dole - to jsem brečela, že mi všechno zůstane nahoře - malý měl 4 kg, tak jsem si říkala, že to půjde rychleji.
Ale měla jsem hodně zadržené vody - nohy jako konve.
Dva týdny po porodu bylo deset kilo dole a teď má malý skoro 3 měsíce a mám dole 21 kg - ale kolikrát "žeru" jak nezřízená. 🙂
Uvidíme, co mi ta váha udělá, až přestanu kojit. 🙄

heliik
20. dub 2010

Ahojky.
Já byla také vždy trochu silnější měřím 165cm a obvyklá váha byla 67kg s tím, že jsem na zimu vždy přibrala 5kg a na jaře to šlo zas dolu.
Těhu jsem zjistila když jsem byla na 70Kg, na konci těhu jsem měla 92kg, po porodu 80kg.
A teď 10.měsíců po porodu mám váhu stále na 80ti kilech. A to nejím sladké, pohybu mám dost, sice necvičím, ale mám každodenní 3hodinové procházky s malou v kočárku, plus lítání kolem ní a domácnosti.
Jsem z toho dost zoufalá, chtěla bych shodit, ale opravdu nevím jak??????
Zapoměla jsem dodat 3týdny nekojím.

rimmel
21. dub 2010

heliik, papaj 5krat denne presne v tu istu hodinu.
a papaj iba tolko dokym sa ti neuhasi hlad, dalej nejedz, to uz je prejedanie, papaj pomaly a snaz sa nejest priliz kaloricke jedla.
ak si das napr kaloricky obed, tak potom na veceru uz si daj nieco lahsie.

nebudem to nazyvat dietou, lebo pre mna to dieta neni, ale zmena ziv.stylu 😉 ja uz som tak schudla pomalicky 3kila a v podstate jem co chcem a necvicim 😉

rimmel
21. dub 2010

napriklad cez vikend som piekla kolac. vcera som sa ho nevedela dojest! mala som ho na ranajky desiatu a olovrant 😅 preto obed aj vecera bol salat 😉

rimmel
21. dub 2010

a ano, je to vsetko o prisune kalorii, ak prijmnes viac ako spalis, tak nikdy neschudnes 😉 aj ked chodis na prechadzky a lietas okolo domacnosti, ak papas privela kalorii a mas pomaly metabolizmus tak neschudnes.

vikula
21. dub 2010

Ahojky já se také podělím🙂

Když jsem otěhotněla tak jsem měla 56kg a 170cm.V průběhu těhotenství jsem přibrala 25kg 😝 Ale co se týče jídla tak nemyslím,že bych se nějak přejídala,ale kolem 4 měsíce jsem jsem co 14 dní přibrala 4kg což je 8kg za měsíc 😕 Ale dr mě nijak neřešil,protože jsem vypadala normálně.Když jsem se ho zeptala zda to je normální tak mi odpověděl,že jsem byla moc hubená a že do 20kg u mě v normě,ale víc ne 😒
Teď je malému 14měsíců a já mám pořád nahoře 10-11kg.Také to nemohu dát dolu,ale pravda je že třeba celej den nic nejím a večer v klidu si dám večeři.Vím,že to není správné a musím se to naučit.Nikdy jsem to tak nedělala.Zůstalo mi hlavně břicho a vypadám jako těhulka ☹
Dnes jsem začala dělat 100 cviků na bříško tak snad to troch pomůže.Teď mám tak 66kg a chtěla bych zhubnout na 60kg.Protože jsem prý byla až moc hubená a nebylo to hezké 😲 Já byla ale spokojená 😝
Nejvíc mě šte,že mám plnou skříň oblečení a to už asi nikdy neoblíknu.Postava se stejně změnila-ale jsem ráda,že mám Kryštůfka a to mi za to stojí.Tak přeji,aby jste každá měla postavu takovou jakou chcete mít 😀 Já musím pracovat trochu víc 😝

brisalek
21. dub 2010

Ja jsem pribrala v tehu 18kg(pred tehu 68 pred porodem 86 pri 180cm), do 31tt jen 9 pak dalsich 9kg za 8 tydnu🙂 a rozhodne zadne prejidani spis naopak(rikali mi ze mimi bude male) jen jsem pila vice mleka a obcas zobala cokoladku. Dcera mela 3950g 🙂, ale z porodnice jsem sla stale s 12kg navic. Doma nemam vahu, takze nevim presne kdy jsem zhubla na svoji puvodni vahu, ale pri 6 ti nedelni kontrole jsem mela uz jen 4kg navic a pak po 2 mesicich u nasich uz jsem mela jako pred tehu. Ale objemove podle obleceni se to srovnalo teprve poslednich par tydnu a vzhledove je to porad doost horsi, ale cvicit chci zacit az skoncim s kojenim, abych mela neco cim hubnout, kdybych po skonceni zacala nabirat.

Myslim, ze nekdo pri kojeni hubne a nekomu prave kojeni pusobi opacne a brani, aby sly kila dolu. Hormony jsou u kazdeho jine. Takze bych jeste chvili po kojeni pockala. Kamaradce se delalo mlicko jeste skoro 3 mesice a pak dalsi 2 trvalo nez sla vaha dolu.

jankanej
21. dub 2010

brisalek toho se děsím abych nebyla jak sud třeba další dva roky, i tak si připadám hrozně a to doufám že na léto trochu něco zhubnu, koupila jsem si kolečkové brusle a kolo, potřebuju i posílit za ty 4 roky ochablé svaly tak snad se to trochu rozhýbe ta ručička směr dolů....je fakt že jak se nevyspím do toho starší dcera je šílenej vztekloun tak mám nervy na pochodu a uklidním se něčím tak to taky dělá hodně jenže já prostě nevím jak se uklidnit abych než...la nic sladkého, to bych musela začít pít a při kojení nic moc a opilka být nechci též 😀 😀 😀 ale třeba ty hormony nějak ukecám... 😅 😎 😎

heliik
22. dub 2010

holky chtěla jsem se zeptat, maté některá zkušennost s nějakými prášky na hubnutí?? a popřípadě s kterýmy?? Napište mi kdyžtak přes IP mocinky děkuju. 😉
už jsem se rozhodla, začnu trochu cvičit. Hlavně sedy lehy a tak podobně. 🙂 Chci taky jezdit na kole, ale to chci až malá bude capkat, tak jí koupím sedačku a budem jezdit spolu. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru