Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

kaccistar
21. bře 2016

ja som pribrala cca 17 kg, po pôrode mi zostalo 9 kg a 5 mesiacov po pôrode mi zostáva už len 2 kg dať dole.. ale pozor, nejak by som sa tým neriadila.. nie je váha ako váha.. tuk vs. hmota.. bola som na meraní keď som športovala, mala som 65 kg, z toho 20 kg tuku a 27 kg svalov a zbytok ostatné.. teraz pri váhe 67 kg mám 25 kg tuku a 25 kg svalov.. takže o 5 kg tuku viac a 2 kg svalov menej, aj keď rozdiel vo váhe je len 2 kg.. takže by som sa skôr merala, ako vážila 🙂 inak kojím a váha sa prvé 4 mesiace nepohla ani o kilo, čiže nie je to tak, že kojením zmizne všetko.. až keď som začala cvičiť a upravila jedálniček, tak to ide dole.

aklin
21. bře 2016

Pred porodem 80 kg, po porodu 82 kg, 9 mesicu po 61,5 kg, jeste shodit 1,5 kg a jsem zpet na sve vaze. Hodne mi pomaha nejist sladke a bile pecivo a pohyb - chuze, cviceni. Az se otepli budu bruslit a jezdit s malou na kole. Za kolem budu mit 25 kilovou zatez (vozik za kolo). Verim, ze ta vaha pujde jeste vic dolu a hlavne konecne budu mit misto speku svaly.

aklin
21. bře 2016

Preklep po porodu 72 kg.

poirot
7. kvě 2016

Ahoj holky, tak já se k vám přidávám se svou zkušeností. Během těhotenství jsem nabrala 27 kg a to jsem jedla zdravě, denně cvičila, denně na procházky se psem. A prostě to ukontrolovat nešlo. Malá vážila skoro čtyři kila, porod tady docela fuška, nicméně z porodnice jsem odcházela pouze se šesti kily mínus. No a teď kojím jako o život, malá je kulaťoučká krásně, doktorka říká, že snad kojím smetanu, kdykoli jí někdo vidí, nevěří, že pouze kojím. No a kila se nehýbou. Spadly dvě a šmitec. Je pravda, že občas ujedu a dám si něco sladkého. Ale i když dlouho držím a nic nemlsám, záhul celý den, tři procházky denně a to ne tak lážo plážo, tak stejně prd. Ale četla jsem, že některé ženy to tak mají a začnou hubnout, až když přestanou kojit. No a vzhledem k tomu, že už plánujeme s manželem druhé miminko, tak nevím, kdy tedy zhubnu já. Ale i tak doufám, že se nám miminko povede dřív. A to hubnutí klidně oželím 🙂

kaccistar
7. kvě 2016

@poirot u nás to isté.. korením som neschudla ani kilo. ZAčala som fakt makať vo fitku a hlidat stravu a až teraz to ide, ale je to boj, občas aj dva týždne nič, potom pol kila za týždeň. Podľa mňa to po kojeni pôjde.. ale tiež by som chcela ešte mimčo, takže asi modelka zo mňa nebude 🙂 zatiaľ.. 🙂 🙂 🙂

takarazestinusakury
7. kvě 2016

nabrala jsem 20 až 25kg a rok od porodu mi zůstalo 9kg

kacenka1111
7. kvě 2016

Po prvni me zustaly asi tri kila a po druhem 15...Abych mela uplne svoji obvyklou vahu, protoze jsem za manzela pribrala 10, musim sundat cca 25kg... Mam nabeh na stitnou zlazu, metabolismus skoro nepracuje. Mam doma Jill a sladke krom jedne lzicky do kafe nejim. Jsem z toho docela zoufala, od druheho porodu ubehl rok a jsem jak becka☹

petrikova
7. kvě 2016

Ahoj holky tehotenstvi jsem pribrala 11kg a v porodnici nechala 12kg. V praci jsem skoncila tri dny pred porodem 🙂 moje mamka,kdyz me cekala pribrala 30kg a ja se bala abych nedopadla stejne. Nastesti se tak nestalo ;)

lomanta
7. kvě 2016

já přibrala 10kg a 10 nechala v porodnici. Ale mám min. 30kg nadváhu, takže ještě že tak... Jsem zvědavá, jak to bude tentokrát.

leikkka
7. kvě 2016

před prvním otěhotnění jsem měla 56 kg , přibrala jsem 12kg a skončila jsem na 59 kg,, další těhu 13kg a zastavila jsem se na 63 kg, ale bohužel další hormonální léčba kvůli nemoci, skončila jsem na 72, platí opravdu pravidlo 9m těhotnství, 9m shazuješ 🙂, teď už jsem na 60 - rok bez léčby, ale pestrá, pravidelná strava - dejdéle mezi 17-18 hodinou a pak jen už zeleninu, žádné sladké , pohyb a hodně pít, s cvičením to spíše lezlo nahoru, takže necvičím, ale spíše občas cviky na zpevnění a hodně toho nachodím 🙂

skyvik
7. kvě 2016

Pribrala jsem 10 kilo, v porodnici byla 10 dni, a za tu dobu jsem vsechno zhubla. Po roce a ctvrt mam jeste o 6 kilo min, nez pred otehotnenim, ale jeste tri bych chtela 🙂

hanulka15
26. črc 2016

Ahoj holky, je to tu pěkně nabyté informacemi... já měla před druhým těhu nahoře ještě po prvním 5 kg, nabrala jsem teď za druhé těhu celkem 15 kg. V porodnici jsem nechala 8 kg a ted jsem ještě o 1kg lehčí. Za 3 týdny si myslím dobrý výsledek. Kojím jak to jde, malej má žloutenku, tak dost spinká a je unavenej. A jím na co přijdu, hlavně sladké mi nedá spát 🙂 Po šestinedělí se do toho ale pořádně obuji a snad se to zlepší. V září jdeme kamarádovi na svatbu a ty šaty co mám vyhlídnuté prostě musí hezky sedět 🙂

hanulka15
26. črc 2016

Jen pro zajímavost jsem našla dobrý stránky na cvičení:
http://www.fithall.cz/rest/cviceni/kategorie/27...

kikinaba
15. zář 2016

Ahoj holky, odlehčím vaše trable s váhou, popíšu tu svou. Když jsem zašla poprvé ve 13 tt k doktoru, tak jsem měla 58 kg, což na svou výšku 164 cm v pohodě. Už jsem nebyla vychrtlina. Během svého těhotenství jsem nabrala nehorázné množství kil. Chodila jsem do práce do 3 měsíce, kde jsem se hýbala ažaž. Pak jsem musela na neschopenku, neboť mi bylo neustále špatně z hladu, žízně, z vydýchaného vzduchu. Kila šli rapidně nahoru. Jedla jsem zdravě. Jedla jsem ovesné vločky s mlékem, ovoce, jogurty. Chodila jsem na procházky se psem...ale co návštěva u lékaře, to 7 kg nahoře. Takto jsem nabrala neuvěřitelných asi 35 kg . Po porodu, který byl nakonec císařským řezem, jsem přišla domů s jen odlehčenými 6 kg (88kg). Dlouhá odmlka...po šestinedělí jsem měla asi 72 kg. Nyní jsem 4 měsíce a mám 64,8 kg. Zatím se vejdu jen do dvou kalhot a hlavně tepláků 😀 Hlavu nevěším a stále cvičím, ale říkám si, že to chce čas. Nejsem taková, že bych se s váhou smířila. Budu bojovat dál a vím, že tímto pomůžu jiným maminám, co se stydí a raději tu nepíší, nýbrž jen čtou. Chce to hlavně optimismus a pohyb, co nevidět bude mimčo běhat, tak to shodíte utíkáním za ním 😉 Jak se říkává: sportu zdar!
Pá Týna

anna165
16. zář 2016

@kikinaba ahojky,ja jsem pribrala v tehotenstvi 27 kg,v porodnici jsem nechala jen 7 kg,tedka jsem 20 dni po akutnim cisari a vaha se zasekla na 70 kg,chtela jsem se te zeptat,kdy si zacala cvicit a jake cviky si delala,bojim se abych to s tim cvicenim moc neprehnala a neco si neudelala.Predem moc dekuji za odpoved 🙂

anna165
16. zář 2016

Vaha pred otehotnenim byla 56 kg

kuliseks
16. zář 2016

Na zacatku jsem mela 71, pred porodem 84, ted 9 mesicu po porodu mam 65. A to specialne necvicim a jim nejak normalne. Jo a stale kojim a beham na prebalovani mimca nahoru v domku po schodech do druheho patra. takze muj recept na zhubnuti je kojit a hybat se kolem mimca.😉

iva27
16. zář 2016

@kuliseks kojenim to asi ani tak neni,jako pohybem.Pribrala jsem v tehu 25kg,kojila jsem 3tydny a behem 10 mesicu jsem zhubla 30kg.A jen pohybem okolo male a nedostatkem spanku👍

kuliseks
16. zář 2016

@iva27 jasně, tak pohyb je vždycky nejlepší. To jen, že už z vícero stran jsem slyšela, že kojení pomáhá. Do jaké míry je to pravda, to nevím.😊

kikinaba
17. zář 2016

@anna165 : Cvič spíš až budeš po šestinedělí, to už to nebude tak bolet. Taky jsem byla na akutním (nechápu ty, které si to vyberou dobrovolně). Mě nikdo nic neřekl, jen ať zkouším ležet na břiše. Zprvu jsem cvičila na šikmé svaly, přidávala takové poloviční sklapovačky, dřepy, otáčet se ve stoje ze strany na stranu. Koupila jsem si ještě stahovací pás. A můžu říct, že během pár dní jsem už necítila bolest, lépe se mi chodilo, mohla jsem se předklánět. (Jen buď opatrná na nošení těžkých věcí.) Pak mi nezabíralo fittness box, ale tlačení kočárku do kopce, pak jsem pořídila cyklotrenažér. Zkus střídat aktivity;) Jinak jsem se ptala jedné kámošky. Měla 100kg s prckem- 40 nabrala a až za rok byla na své původní váze. A teď když jí vidím, tak mě motivuje, že to jde 🙂 My hubené holky prostě kyneme. U holčin do šířky u kluků do bříška.

anna165
17. zář 2016

@kikinaba moc dekuji za rady 🙂,taky nechapu jak si ho někdo muze zvolit dobrovolne,tak moc jsem chtela rodit prirozene.

ajina10
27. zář 2016

Nabrala jsem 22,5kg ... 😭 a to před otěhotněním už jsem držela dietu .. mám dole 18,5kg a zbytek prostě stojí 😞 jsem 11mesicu po porodu a sem nešťastná 2tydne cvicim

pavl22
29. zář 2016

Ahoj,je to neštěstí ! Já taky přibrala 30 snad ze vzduchu ! V porodnici jsem vyčůrala 13kg a teď má malá už 4 měsíce a váha pořád stojí. A to mi nespí,jsem na ní sama,jím zdravě,snažím se cvičit a teď jsem ještě začala lymfodrenáž,protože to mám z velké části vodu. Ale začíná zima a můžu zase nosit těhu oblečení,protože vůbec nic neoblíknu a odmítám kupovat větší ! 🙄

tripisek
4. lis 2016

Ahojky, ja mam zas opacny problem. V tehotenstvi jsem pribrala 21kg a pul roku po porodu jsem shodila 26kg. Takze mam 45kg i s posteli, plne kojim a pritel mi nadava, ze jsem jak kostitras. Diety nedrzim ba naopak, nemam vubec silu.

iveta19900
12. led 2017

Ahojky, taky se podělím. Zítra mám přesně 4 měsíce po porodu a při těhotenství jsem nabrala 15kg v porodnici jsem nechala jen 5kg. Plně kojím a přes Vánoce i když byl docela fofr jsem nabrala skoro 2kg!! a to jsem se nepřecpávala jen nějaké cukroví, smažený kapr klasika a po Vánocích pohoda lehárko.. tak trochu jsem spoléhala na kojení 😞, no nijak necvičím,dávám menší porce a svačinky a váha se mi zatím nehne 😐 pořád 11,5kg nahoře (71,5) chtěla bych se vrátit aspoň na původní váhu 60kg nebyla jsem vychrtlá,ale ani oplácaná jako teď.. asi začnu cvičit protože plánujeme na začátku září svatbu..to jediný mě donutí.

oli221
5. únor 2017

Ahoj holky. Přijde mi, že zlomový je půl rok po porodu. S prvním děckem jsem po půl roce vyhubla maximálně. Teď s druhým jsem se během šestinedělí dostala na svou váhu a teď tři měsíce po porodu se už nehnu. Čekám zda se zadařilo jako poprvé. Ale to jsem pila denně mrkvovou stavu a nejedla obědy. Teď se neomezuji a kojim. Uvidím jak se to dál rozjede. Jinak ten kdo nemůže i přes všechnu snahu hubnout, mívá prý alergii na nějaké jídlo a to brání hubnutí. Nebo je zrovna typ co se nemá cpat například masem,ale cpe se...Nebo by neměl jíst pečivo a naopak bílkoviny..Už je dáno geneticky co našemu tělu svědčí a to máme dodržovat..Já díky diete kvůli těhotenské cukrovce nabrala v tehu jen 10 kg. Ten cukr dělá opravdu hodně!!!

barumat
5. únor 2017

V těhotenství jsem přibrala 13kg. V porodnici jsem nechala šest a zbylých sedm bylo pryč do dvou měsíců samo. Pak jsem hubla dál a do půl roku jsem měla o čtyři kila míň než před otěhotněním. Podotýkám, že jsem nekojila. Pak nastal zlom a stejně jak jsem předtím bezdůvodně hubla, jsem zase bezdůvodně nabrala. Momentálně, devět měsíců od porodu mám přesně předtěhotenskou váhu, ale nevím... Buď jsem se nějak namlsala tím předchozím hubnutím, nebo to mám nějak jinak poskládané než předtím... Nevím, přijdu si bachratá, hnusná 🙄

stiburkovadom
14. únor 2017

ahoj holky, s rolleticem (jinde taky říkají i "body roll") mám prima zkušenosti, po porodu mi pomohl ke zhubnutí v řádu centimetrů.. chodila jsem cca 2-3x týdně a brala s sebou i malou, je to jen na 30 minut, navíc ve studiu, kam jsem chodila (Bod krásy v Praze na Florenci) byl milý personál, věnovali se jak mě, tak malé... měli i malý dětský koutek s hračkami a "hrací deka" by se určitě taky našla 🙂

terezabbb
17. bře 2017

ahoj holky, nečetla jsem všech 83 stran příspěvků, ale ráda bych se podělila o můj "problém" a zjistila, zda s tím někdo nemáte zkušenost. Mám 16týdenní holčičku. Otěhotněla jsem po IVF ( na první pokus ). Celé těhotenství absolutně bez problémů, přibrala jsem celkem 10kg. Porod bez komplikací a rychlý. Malá byla za 4h na světě. První poporodní komplikace byla, že jsem krvácela po porodu 8 týdnů. Nicméně dr mě sledovala, dostala jsem nějaké kapky a vše bylo ok. Nicméně, abych se vrátila k problému. Z porodnice jsem se vrátila s 2kg nahoře a začala jsem rychle hubnout - sama od sebe. Jídlo jsem na 14 dní přizpůsobila kolikám ( vynechala jsem mléčnou bílkovinu ) posledních 6 týdnů už jím normálně a všechno ( kromě tatáráků, etc samozrejme) aktuálně jsem mínus 4,5kg pod původní váhou. Mám za sebou krevní testy - čekám na výsledek a čeká mě sono břicha. Ztratila jsem mléko ( kojila jsem plně do 14.týdnů ) nyní přikrmujeme Sunarem ( malé zachutnal a je spokojená, spinká krásně a přibírá ) nicméně netuším co se mnou. Na výsledky čekám, ale znáte to - jsem nervozní, nemáte s tím někdo zkušenost? Rychlo hubnutí samo od sebe? Vím, že někdo by za to byl rád, ale já se sama sobě ztrácím před očima a radost z toho vážně nemám :(

sabinafr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru