Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

valsik
21. srp 2007

ahoj zensky, ja jsem nabrala 15kg, z porodnice jsem si domu odnesla 8 a behem tydne sly 4 hned dolu. Ty dalsi 4kg postupne mizi a vraci se, takze s temi bojuji uz pres 2 mesice. 🙂 Ovsem mam jiny problem. Celulitida se mi nejak rozjela, stehna a zadek jsou povolene, takze hledam chut na cviceni. 😎

berdicek
21. srp 2007

Ahoj, tak ja jsem pribrala 19 kg a v porodnici jsem nechala jen 7 🙄 . Myslela jsem, ze to pujde behem sestinedeli rychle dolu, ale co jsem doma z porodnice, jeste ani kilo. Je pravda, ze necvicim, na to uz nemam silu, ale rozhodne se neprejidam. Bohuzel se zatim nevejdu do zadneho obleceni a musim nosit tehotenske 😠

bertik
21. srp 2007

Ahoj maminy,

já přibrala skoro 18 kg, přes deset "zůstalo" v porodnici a zbytek teď budu muset shodit 😲 . Nejhorší je ten hroznej špek na břiše 😎 . Ale co mi fakt vadí je, že se mi docela dost roztáhla pánev ( no je pravda, že jsem byla před porodem dost hubená) a já teď neobleču žádné kalhoty a nezapnu žádnou bundu 😕 . No uvidíme, jak to bude 😵

papaya
21. srp 2007

Bertiku ta pánev se ti zase stáhne,jen to chce trochu času 😉 někde jsem četla,že 9 měsíců potřebuje tělo na těhotenství a 9 měsíců se dává zase do původního stavu,ale nevím co je na tom pravdy 😕
Jo a mě se celulitida po porodu taky fest rozjela,ale teď to mám dokonce lepší než předtím - aby ne když žiju tak zdravě (žádný kafe,kořeněný věci, alkohol,dostatečný pitný režim...)

tlapicka
21. srp 2007

ahoj, ja nabrala minimalne 22, v porodnici jsem nechala 7 a za dva mesice po porodu jsem nemala ani kilo navic. procitam to satkovani🙂 stejne jsem ale nebyla zadna stihlice ani pred tehu, takze tedka jim stridme a beham nebo hodne codim a doufam, ze se mi podari jeste na vaze zapracovat 😅

papaya
21. srp 2007

Tlapičko souhlas,to šátkování je fakt dobrý cvíčo,denně takhle nenápadně cvičím minimálně s 6,5 kg váhy navíc 😀 to jdou pak ty kila sama dolů,už teď mám o 3 míň než před těhu. V těhu jsem přibrala 15, v porodnici nechala 8,do konce 6ti nedělí jsem byla na původní váze a teď mám teda o 3 míň.

morusa
autor
21. srp 2007

Berdicek: Schválně písni během šestinedělí, jak váha pokročila, jsem si jistá, že dáš dolů pár kilo, během šestinedělí se totiž shazuje nejvíc. 😉
Bertik: s tou pánví je to opravdu tak jak píše Papaya, znova se ti stáhne ,ber to tak,že předtím se připravovalo tělo na porod a jak říká má kamarádka, aby se meloun mohl protáhnout dírkou na citron je potřeba ,aby se tělo na to důkladně připravilo 😀 Špek na břiše mám pořád taky a to jsem vždycky měla výstavní bříško, ted na břicho makám třikrát týdně, furt tam je neřád jeden, i když se možná malinko zmenšuje,pořád si ale říkám ,že až půjdou dolů všechna ta kila ,co maj, tak půjde i ten špek.

pucik
23. srp 2007

ahojky, tak já přibrala 21kg a 10 dní po návratu z porodnice mám o 12 kg méně, což považuju za úspěch, měli jsme teda velkýho chlapáka 4 kg, takže s z porodnice o 8 kg lehčí a docela je to znát, ale to břicho mě fakt překvapilo, jak po porodu jde člověk domu skoro těhotnej. TAk hodně štěstí a hlavně pevné nervy 🙂 😉

kacici
23. srp 2007

ahoj holky,ja pribrala za tehu 18kg a ted mam 11kg dole.A verte jim mnohem vic nez v tehu,mam neustale velikansky hlad 😀 .Brisko se pomalu zatahuje,takze se pomalu vejdu do veci,ktere jsem nosila pred tehotenstvim,sice je mi trochu tesnejsi,ale uz se da nosit.

tlapicka
24. srp 2007

Jeste jsem zapomela rict, ze je dobry na hubnuti i kojeni, jelikoz, kdyz zacala mala bojkotovat moje mlicko, tak jsem nabrala 3 kila. ☹ takze bacha na to!

morusa
autor
24. srp 2007

kacici: nechci tě nijak strašit, ale mně ty kilča během šestinedělí taky šly dolů samy a jedla jsem taky hodně, protože nespíš, kojíš a potřebuješ tu energii někde dobrat, ale od šestinedělí ani kilo dole. tlapicka: no jak psáno výše, na spoustu z nás kojení fakt nezabírá. 😒

miminak
24. srp 2007

Ahoj Moruško, ale my budeme určitě ten druhej případ .. 😀 😀 😀 Nám to tedy alespoň přeju .. 😅 😕 No a jinak se vede jak?? Já si krom hrošího těla asi na nic nestěžuji .. vždycky může být hůř .. 😔
Tak přeji fajnej den a happy víkend 😉

Tlapicko - jako na mě to fuckt nezabírá .. je to individuelní 😖

morusa
autor
24. srp 2007

Morusa: já vás čtu pravidelně na dubnovkách, dééšně mě ta vaše diskuze baví a zvedá náladu, takže vím, jak se máš 😀 Taktéž si krom hrošího těla na nic nestěžuju, malej je zlaťoučkej, jen ho už moc neba kočár, takže to občas bývá venku prekérka, jinak třikrát týdně cvičím a furt nic, hele ,jsem fakt hodně zvědavá, jestli nekojení něčemu přispěje..

monik111
24. srp 2007

Ahoj holky,

já se taky asi brzo picnu.Těch 8kg snad nedám dolu 😠 Už mě to prudí,když se vidím v zrcadle.Velky kozeny/a to už měsíc nekojím/ a ten prímovej špek nebo co toje 😲 Takže nevim, cvičím jak das a nic. Prsa místo C stale F a jestli se nezmenčí tak mě jebne. No a ta pneu na břichu -no nádhera.Ach jo! fakt závídím holkám co to nemusí řešit.Mám dve kolegině co jsme rodily po sobě a oni jsou zase jak žížaly. A to nemluvím o těch prasklinách na břichu a prdeli... No prostě krasavice 😀 Ale ted vážně holky.Asi musíme doufat že to pujde pomalu ale jistě. SNAD!!!!!!!! Takže držím všem pěsti a hurááá cvičit 😉

A jestli někdo zná recept jak hudnout a nezblaznit se ,tak šup sem s ním 🙂

pač jím jak vrabec,ale pravidelně,cvičím a ono nic,nic,nic..... 😠 😠

miminak
24. srp 2007

MORUSA: TY JOooFKA .. TAK KOUKÁM, ŽE JSME PROVALENÝ .. 😕 😅
s TÍM KOČÁREM TO ZNÁM .. zUZANCE SE TAM TAKY NELÍBÍ, ŠTVE JI ŽE VŠECHNO NEVIDÍ A OBČAS TO JE CESTA O ŽIVOT .. (jéé, su měla zapnutý CapsLock) 🙄
Já cvičím teď každý den Pilates po porodu (speciálka pro matky co zrovna nemají co na práci .. 😕 a je to dost hustý. Už kojím jen v noci, páč mě malá přes den nechce .., takže tuším brzské odstavení .. 😔 Na druhou stranu nemusím řešit, jak ve dvou letech odnaučit mimi od prsu .. ona se mě prostě zbavila sama .. 😅 😲 😔 Od září tu máme znovu cvíčo, tak chci jednou až dvakrát zajít ještě tam a to by v tom byl, kua, čert aby to nešlo .. 😅 😅

lukynek
25. srp 2007

Ahojky miminak,
koukám, že píšeš, že cvičíš Pilates po porodu. Prosímtě kde jsi to sehnala?? Slyšela jsem, že je to dobré cvičení. Je to asi zabíračka,co? Ale bez cvičení ty kila dolů prostě nejdou!! ☹ ☹ ☹

miminak
25. srp 2007

Ahojky Lukynek - ty woe jsi nějaká čilá .. hned po ránu 😝 😝 to nemáš nic lepšího na práci?? 😀 😀

K tomu cvičení - je to super, už jenom to že člověk něco dělá .. 😅 chce to pohyb a pokud je člověk na papání .. ni jiného mu nezbude 😝 🙄

Jinak dvd jsem zakoupila v Praze na hodině Renaty Sabongui, která Pilates v ČR cvičí .. můžeš si ho objednat i přes net, cena je cca 350 CZK 😉 jukni na www.pilates.cz 😎

morusa
autor
26. srp 2007

Miminak: a v čem spočívaj ty Pilates? není to třeba něco podobného jako kalanetika? Já kalanetiku cvičím třikrát týdně, díky ní nemám všechno takový měkký a povolený, ale chce to holt dolů ty kilča.Včera jsem se byla cournout po obchodech a po vyzkoušení pár tílek a jedné sukně jsem to zabalila a šla domů, neb mi bylo ze mě blivno, když jsem se viděla, fakt děs, všechno na mě totál napnutý, špek na břiše, no nechápu, jak to dělaj celebrity, když vidíte fotky měsíc po porodu, plochý břicho, kde nic, tu nic. 😠

morusa
autor
26. srp 2007

Se tě ptám a ty tu přitom házíš odkaz na web, kouknu, díky. 😀

slonik
26. srp 2007

moursa, já to cvičím občas taky, přijde mi, že náročný to není, hodina aerobiku je horší 😀

morusa
autor
26. srp 2007

slonik: já aerobic nikdy nemusela, přišlo mi, že tam skáčem jak nadmutý kozy a nic z toho, u kalanetiky jsou aspoň vidět výsledky,kila mi nemizí ,ale přesto ten, kdo mě nevidí delší dobu, tak říká, že jsem zas zhubla, takže to bude spíš o centimetrech.

dask
26. srp 2007

Ahojky holky, mám dotaz, jak rychle po porodu jste začaly cvičit?

morusa
autor
26. srp 2007

dask:já 2 a půl měsíce po,ale na břicho se nemá cvišit dřív jak za tři.

bertik
26. srp 2007

Tak holky, opravuji svoje lživé údaje - včera jsem se vážila u našich a málem jsem tak sebou třískla - já ještě další dvě kila přibrala 😲 . No což je u mě hroznej div, když si takhle každou noc po kojení dojdu zkontrolovat zásobičky ve špajzu a pokaždý tam něco lupu a stlačím 😨 . Dala jsem si zákaz jíst sladké...no jo, jenže Kačenka hodně pláče, já jsem na nervy,tak jsem si např. včera rozdělala Toffifee a neptejte se, kolik bonbónů zbylo...za chvíli ze mě bude raketa tlustá ( ještě že jsem už vdaná 😎 ). Ale nejvíc mě děsí, že ty svoje "eskové" hadříky už opravdu neobleču!!!

miminak
26. srp 2007

Slonik, mě teď připadá náročný všechno .. 😀 😀 Ale aerobik je úplně o něčem jiným .. se to nedá srovnávat 😕

miminak
26. srp 2007

Bertík .. jukla jsem na fotky. Chceš mě nasrat .. ?? 😀 😀 😝 Vždyť jsi jak lunt .. 😕

papaya
26. srp 2007

Mim jen tak dál,jen tak dál 😉 🙂

miminak
26. srp 2007

Morušo - v úterý jdeme na kontrolu a očkování .. tedy asi páč Zuzanka má zánět zvukovodu 😔 (to zase jdeme na kontrolu ORL už zítra) .. no ale kojím už jen v noci bo Zuzinka přes den už nechce, tak budu mluvit s MuDr, zda mám či nemám odstavit úplně .. páč mlíko už téměř není .. no jo není poptávka .. nebude nabídka 😖 No a když přestanu, písnu Ti jak jsem pohublá .. 😀 😀 😀

miminak
26. srp 2007

Zdarec Pap, co ty tu .. vyžle jedna hubená .. 😀 😀 😅 😕 😔

papaya
26. srp 2007

sem tě přišla morálně podpořit,ale už zase jdu,to víš 10 hodin,je čas jít spát 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru