Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

dnada
15. bře 2009

cerstvamama - zatim to tak nějak šlo dolů samo,jenže jak sem měla obrovský břicho(vypadalo to ke konci ,jako bych čekala minimálně trojčata) tak mi teď šíleně visí☹ a to je fakt hnus ☹ to mě trápí nejvíc a nejsem schopná se dokopat ke cvičení. Chtěla bych chodit do bazénu,jenže nemám hlídání pro malého☹ a doma mě to fakt moc nebaví. Sice s malým blbnem,hodně mi teď pomáhá i plavčo s prckem,ale cvičit bych prostě měla☹
Jo a já už jednou schodila cca 25kg,jenže to sem to chytla za špatný konec,začala sem hoodně cvičit a přestala jíst a nakonec zkončila s anorexií na kapačkách v nemocnici ☹

bublinka9
15. bře 2009

zdravím...
omlouvám se že jsem sem tak vpadla...
10.03.2009 se nám narodila holčička prosím o pomoc v hlasování...
budeme z toho mít jen to že bude vytisklá v novinách jako miminko týdne a schovám jí to na památku...

http://kladensky.denik.cz/miminka/mimina2009031... - hlasuj pro kristýnka roušalová 😉

alishia
15. bře 2009

dnada: a ty myslis ze to pujde tim cvicenim minimalizovat? ja uz tomu moc neverim:( cvicila sem po porodu 4 mesice jak diva, kazdy den, vysledek zadny, a ted cvicim 3 tydny a taky nic:( nemam si teda moc na co stezovat, ale neni to podle mych predstav, kdyz si sednu tak mam silene osklive bricho, takove schrabane, vrascite, je videt ze je to proste ta povolena oskliva kuze:(

dnada
15. bře 2009

alishia - nevím,to teprve zjistím,jestli to zmizne ,pokud se dokopu k nějakému cvičení 😉

alishia
15. bře 2009

dnada: drzim palce.) snad budes uspesnejsi nez ja🙂 ja bych ted mela cvicit a vubec se mi nechce, a jeste mi segra prinesla chlebicky 😒 jdu na ne...mnam

cerstvamama
15. bře 2009

Holky, jsem si vzpomněla jak za mnou pár hodin po porodu přišla rehabilitační sestra a radila mi co a jak cvičit. Tak jsem se jí hned zeptala jestli moje břicho bude někdy vypadat jako dřív nebo aspoň podobně. Chápavě se na mně podívala (asi si říkala chudák holka, před chvílí porodila a už chce vypadat jako v patnácti), no ale pak odpověděla, že trvá tak rok než se to nějak srovná. Tak já bych pořád ještě doufala. Samozřejmě se nesmí jen sedět a čekat, ale jít tomu trochu naproti 😀 Cvičit, hodně pít (ne alkohol 😉 ), použít ňáký ty krémy a hlavně myslet pozitivně! Jo a nežrat chlebíčky večer u televize (alishia, je to myšleno jako sranda). No a nejíst vůbec taky není řešení - to je jasný, ne? Dnada - taky si pamatuju ten pocit zoufalství když se malá narodila, já na tom lehátku poloseděla a ten převis mi celý spadl dolů - hrůza!

alishia
16. bře 2009

cerstvamama: asi na tom neco bude, protoze se mi zda ze ted posledni dobou se to bricho nejak samo zatahuje....i ta kuze se vylepsuje. no za dva mesice to bude rok🙂 tak uvidime🙂 A jdu tomu naproti, ale nejak se nemuzu potkat s tim spravnym koncem🙂)) jdu si zacvicit kdyz ted malej spinka🙂 at sem zase bliz ke zdarnemu vysledku.)

dnada
16. bře 2009

cerstvamama - ono to s tím jídlem je umě šílený. Některý den si ve 3odpoledne vzpomenu,že sem ještě nejedla☹ A to hlad nemám☹ JIndy už od rána tu pusu nezavřu e jen jim a jim a jim až mi je z toho špatně☹

Jo a s tgím břichem po porodu to bylo přesně tak jak píšeš.Nejlepší bylo,když si ze mě ještě na chodbě pár hodin po porodu utahoval doktor,jestli sme prej v bříšku nějaký mimi nezapoměli,protože sem vypadala jako v 6tým měsíci. Naštěstí nemám žádné strie,tak by se snad jednou mohlo tvářit jako před těhu.

JInak,včera sem tu trochu blbla,tancovala s malým v náručí a pak sme blbli na zemi a hned se mi začlo dělat míň mlíka ☹ To je další věc,pořád kojím,i když prcek tak v 9dostane tak 30ml přesnídávky,pak dojkojim, kolem půl2 malou skleničku zeleninky a v 6 kašičku(včera sem odsála jen 50ml mlíčka,normálně odsaju i 120ml). Zaden celkově dáme i 6-8kojení☹ Musim vymyslet to plavání,teda spíš to hlídání abych mohla chodit plavat,tím se mi snad laktace snižovat nebude. Chodims malým na plavčo a mlíčka je ten den vždy dost 🙂

cerstvamama
16. bře 2009

alishia
Až bude prckům rok tak si povíme jestli je to pravda! My ted jdeme na procházku, chůze určitě taky pomáhá. Chodíme asi hodinku svižnejším tempem, doháním s kočárem našeho psa 🙂

dnada
Ten doktor byl asi trochu debil, ne? Něco ti řeknu, to že nemáš strie je větší výhra než to, když nějaká ženská porodí a je na svojí předtěhotenský váze. Protože strií už se nikdy nezbavíš, u těch kil je vždycky naděje.
S kojením a cvičením zkušenosti nemám, na to jsou tu jiné expertky a jiné téma. No a třeba až přestaneš kojit tak ti ty kila taky půjdou dolů. Někdo při kojení hubne a někdo naopak nezhubne dokud kojí.

dnada
16. bře 2009

cerstvamama - jo ,docela mi v tu chvíli sebral dost sebevědomí,ale to víš,některý chlapi jsou paka i doktoři,bohužel. Víš co,já tu váhu nijak moc neřeším,jen mi štve to bříško☹ Právě už sem kolikrát zkoušela cvičit,jen tak zlehka a stejně se mi dělalo míň mlíčka. Už sem psala i do jiných témat,kdysi a prostě je to individuální,někomu to nevadí někomu holt jo,no.

helcah
16. bře 2009

Tak s těma striema souhlasim. Já v těhu přibrala 25kg a už je mám dole, ale strie mám úplně všude, vypadám jak zebra...

alishia
16. bře 2009

ja nastesti taky strie nemam, vlastne jo, jednu malinkatou asi centimetr dlohou...ta se mi podle me udelala kdyz se mi porodni asistentka valela po brise....abych uz konecne malyho vyprdla🙂

dnada
16. bře 2009

helcah - já sem za to ráda,že mám úplně hlaďounký bříško,i když tlustý 😀 teda,mám takový ošklivý 2pneumatiky,ale už se začínají dělit na 3,což je fajn.jediný strie co mám tak na prsou,ty mi popraskali hrozně,prakticky přes noc se mi zvětšili víc jak o dvě čísla 😒 Apak mám pár malinkých v tříslech,to jak mi sedlo bříško dolů. A vím jak je to ošklivé,když máš bříško popraskané,kamarádka je taky proužkovaná☹

alishia - 😀 si mě pobavila 😀 ze mě malej vypad ani nevim jak ,sem ani nemusela tlačit jak sem měla silný kontrakce😀 Za to ty 4hodiny před porodem byli příšerný,ani tomu největšímu prevítovi bych nepřála zažít takový muka 😖 😎 Sem proklínala všechny svatý a říkala si,že porod určitě vymyslel nějakej chlap !!! 😀

helisek84
16. bře 2009

ahoj holky...

já přibrala v těhu 10kg (bohužel jsem holky donosila jen do 20tt), takže celkový přírůstek by byl daleko větší...ale teď mám ještě o 2kg míň než před těhu...a to prosím samovolně 😀

dnada
16. bře 2009

helisek - to je mi moc líto,žes přišla o holčičky 😢 😔 😢

alishia
17. bře 2009

helisek: taky je mi to moc lito 😢 😢 😢

dnada: ja rodila asi 24 hodin. kontrakce mi zacali v nedeli rano, vecer sem zacla krvacet tak sme jeli do porodnice, tam si me nechali pres noc, takze kontrakce po 5 minutach celou noc, jecici matky na salech, rano nejaky urychlovaky, takze kotrakce po 2-3min cele dopoledne a porodila sem az ve 14:14 a jeste mi manzel drzel hlavu na hrudniku, asistentka se mi valela po brise, ja tlacila jak diva, ale ani sem nepipla ( to sem se zarekla v noci, ze nebudu rvat jak krava🙂)) a doktorka tahala co mohla...fakt akce.) uz nikdy🙂

alishia
17. bře 2009

strie mam take na prsou hrozne:( a to se mi skoro nenalily, a moc sem nekojila, asi jen po dobu kdy sem byla v porodnici, asi 5dni. neyblo mleko a malej se nechtel prisat,a presto mam prsa uplne zdevastovana:/ nechapu🙂 ale prdolinek za tohle vsechno stoji🙂 ted tady jeci jak pavian🙂 desne ho to bavi🙂 tak ja si jdu z

alishia
17. bře 2009

zacvicit🙂

helcah
17. bře 2009

No já na břiše neměla jedinou strie, ale měla jsem strašně mega břicho takže mi popraskala kůže na bocích äž někam na zadek asi dva týdny před porodem. No a po porodu jak se to mega břicho stáhlo tak se udělaly malinký i na břiše. Váhu už mám zpět takže v oblečení bych za pár měsíců mohla vypadat dobře, ale do plavek v létě už asi nikdy nevlezu. A holky klid, do léta to bude všechno dole 😉

alishia
17. bře 2009

helcah: no dole to bude🙂 ale budu jak rosol, tak cvicim🙂 ne ze bych chodila nekam na koupalko, to ja budu doma u bazenu, ale stejne se chci citit dobre. a stve me jak sem takova povolena.

meleri
17. bře 2009

Alisho,
sem se dívala na ty tvoje fotky jak hubneš a teda devět měsíců po porodu bych taky chtěla takovou postavu! hlavně se zpátky vlézt do šatů.....

ale já furt kojím tak je to marné...myslím že jak dostanu mencky tak to zhubnu..
mi furt chybí těch 5 kg abych zhubla....a ne a ne se to hnout...

cerstvamama
17. bře 2009

Teda, tady se to rozjelo.
Já nemám žádný strie, alespoň kam dohlídnu tam nic nevidím. Ale šte mě, že jak jsem před těhotenstvím neměla skoro žádný prsa tak teď už nemám tuplem nic. A obvod hrudníku se mi rozšířil. Dneska jsem si byla koupit podprdu a nestačila jsem se divit. Obvod větší, prsa menší. No, každej máme něco s čím bojujeme 😀
Začínají Přátelé, jdu na svůj každodenní tělocvik. Občas při lehu sedu vyprsknu smíchy, tak čekám kdy si uženu kýlu 😒
Jo a manžel mi koupil permici do fitka kde je i bazén, takže mám předsevzetí, že budu chodit plavat. Nikdo mě tam nezná tak ať si čumí na můj převis jak chtějí!!!

gedgitka.a
17. bře 2009

pazhitka: ahojyk dostal Calcareu Carboniku na 14 dni 9CH a pak jednorázově 30CH a teď se mu to vrátilo po 3 týdnech kdy byl skoro čistej, tak dostal jiný, ale vylezl mu první zoubek a to se prý exém vždy zase zhorší, tak uvidíme

jinak holky já teda s váhou problémy neměla nikdy a ani po porodu, ale trochu mi popraskala kůže na zadku a bocích brrr, naštěstí prsa vypadají, že budou ok jako dřív, i když vím, že nikdy už nebudou úplně tak pevný jak před kojením smůla, ale jsem šťastná, že stále kojím 😉 🙂

alishia
17. bře 2009

meleri: tak do satu se vejdu🙂 ale tak nejak natesno🙂 ale uz nepotrebuju byt vychrtlina, chci byt hlavne zpevnena...jenze nemam takovou vuli se proste dokopat k pravidelnemu cviceni. Jinak me do puvodni vahy chybi 3kg...a ty nejdou dolu a nejdoou, takze sem to vzdala🙂

cerstvamama: tak ja mam prsa porad stejna, ale hrudnik se mi taky zvetsil🙂 to jak taham malyho, tak sem jak rambo:/ fakt se mi to nelibi🙂 vim ze kdyz sem byla jeste tehule a navstivila me kamoska s rocnim ditetem a bylo leto a ona mela tilko, tak sem si rikala ,, jezis to je osklivy takovy siroky ramena, to nechci´´ no a uz je mam taky🙂)) takze se tesim az malej bude vic behat a min se chovat🙂 abych se zase zacala zmensovat🙂 minule sem vytirala a segra mi rika, sakra ty mas vetsi svaly nez Patrik🙂)) jeji pritel🙂

meleri
17. bře 2009

Gedgitko, Alishio,

tak mi kromě prsou nepopraskalo nic, a ty mi popraskaly nedávno bohužel...nejhorší je že asi do léta nezhubnu...
já skoro nemám vůbec čas a jak ho najdu tak jsem unavená...akorát o víkendu se to dá že jdu buď na bazén nebo občas bruslit...ale to taky pobruslím tak půl hoďky a jsem mrtvá...

gedgitka.a
17. bře 2009

meleri: tak mě prsa zatím nic jsou celkem vpoho zatím, ale ještě kojím já teda necvičím nemám na to čas místo cvičení mám posilku s malým bo má 10kg a do 80cm mu chybí kousek a to mu ještě není 8 měsíců, takže jen co se nazvedám jeho a taky prochajdy s ním a hafinou bazén jsem neviděla ani nepamatuju, ale teď si užiju aspoň ten dětskej bo jdem od dubna s kámoškou a prckama na plavčo 😅

dnada
17. bře 2009

gedgitka - já s prckem chodím na plavčo od jeho půl roku 🙂 A je to mooc fajn a je zajímavý,že z toho bazénu jsem víc unavená než malej 😀 Ty máš taky doma pěknýho čahouna 🙂 Můj kulíšek má něco kolem 8kil a 70cm a to se narodil s 2700g a 47cm 🙂 Aje pravda,že už se teda sakra pronese 😀

jinak já také pořád kojím ,ještě před cca 14ti dny plně,poněvadž mi malej nechtěl příkrmy,teď už baští pěkně🙂 sem zvědavá kolik bude vážit,jdem příští týden na 8mi měsíční prohlídku + druhá dávka prevenaru

gedgitka.a
18. bře 2009

dnada: ahojky já bych s ním bývala taky začla v 6 měsících, ale v 5 měsíci se mu hrozně zhoršiol atopák, tak jsem to nechala na pozdějc a navíc jsem byla domluvená s kámoškou a tý zas malej po očkování nějak vypl svaly bo co a museli začít cvičit Vojtovku a s plavčem počkat, tak jsme čekali na ně a teď konečně od dubna jdem, už se nemůžem dočkat myslím, že to bude příjemná změna pro všechny 4. No mám trošku obříka, ale proti Tvému měl v 39tt porodní 3970gr a 53cm, ale Tvůj mrňousek je teď taky pořádnej kousek nato, že byl tak malej 😉

krista
24. dub 2009
simounah
24. dub 2009

V těhotenství jsem přibrala 10kg, týden po porodu jsem měla 5kg nahoru a teď po 2.měsících jsem na své původní váze a nosím věci, které jsem měla před otěhotněním. Asi je to tím, že během dne nejím tak často (nějak to nestíhám s mimčem 😀 )...., a procházky s kočárkem dělají taky své.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru