Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

elvira
23. dub 2010

heliik - zatím všechny podpůrné prostředky na hubnutí byly podvod...a vytahování peněz z kapes. 😒
Dřív mi zabíral na hubnutí opravdu jen pohyb a úprava jídelníčku.
Třeba budou mít holky jinou zkušenost. 😉

rimmel
23. dub 2010

hellik vyssie som ti pisala 😉
suhlas s elvirou.

germik
23. dub 2010

heliik - never práškom, neexistuje nič lepšie ako zdravá strava a pohyb 🙂
Ja som mala nejakých 10 kg navyše po porode, ktoré sa mi nedarilo zhodit ani za svet, a to som sa snažilal zdravo stravovat /teda najdoležitejšie je menej papat večer a viac ráno/ a aj tak nič nepomáhalo. Tak ked mala malá asi 5 mesiacov, začala som chodit na aerobik a po mesiaci som cítila rozdiel /dole asi 4 kg a pevnejšie telo 🙂 / No ale teraz som zase tehu, tak idu kilečká hore 😀
A teraz je leto, možností je vela, plavanie,prechádzky,na kole....mne šport strašne pomaha aj na psychiku, cítim sa po nom strašne fajn 🙂 takže okrem toho že zhodíš je to dalšia výhoda 🙂

czica
23. dub 2010

ahojte maminy 🙂
ja som mala pred tehotenstvom 84, na konci rovných 100 a dva týždne po pôrode som bola naspať na 84...nekojím, ale váha išla dole zrejme tým, že máme "drobečka", pôrodná váha cez 4,5kg a nosiť ho na rukách dáva celkom zabrať :D

jankanej
23. dub 2010

No já mám dvě děti obě hyperaktivní a furt váha stejná tak nevím zda se to dá nějak zlepšit pohybem...pohybu mám docela dost, tedka je i hezky tak je plno práce na zahradě, ale nějak nepocituji změnu spíše naopak....ono taky záležé na skladbě jídelníčku, mě kamarád řekl že mám zkusit ráno a večer jíst takový ty polystyrenový chleby ale to je zrovna věc kterou nemusím tak se do toho nemůžu donutit ☹ nemáte tipy co jíst? Jinak jsem zkoušela Lindaxu a ta mi pomohla zhubnout a nic se mi nevracelo zpět z váhy, ale ted bohužel nemůžu protože furt kojím...Nevím zkusila jsem toho opravdu hodně ale ta lindaxa mi fakt pomohla cca 10kg za půl roku...

kveluse
25. dub 2010

Ahojky,
s dětmi se hýbeme hodně, ale třeba na velké bříško to nepomůže. To chce cvičení zaměřené na bříško. Jinak nejlepší je jíst třeba 6x za den malé porce (ne malé porce dortu 😀 ).

kalo
25. dub 2010

jankanej: nedavno jsem poslouchala v televizi zajímavý rozhovor s lékařem čínské medicíny a ten tam mluvil o svých pacientech, kteří za ním chodí, aby zhubli. Říkal, jak je u nás při snaze zhubnout rozšížený omyl, když si ženská dá ráno na snídani jogurt z ledničky. Mléko a mléčné výrobky /a ještě k tomu z lednice/ organizmus ochladí a metabolismus zpomalí hned ráno. Jogurt doporučil na odpoledne. Snídaně je vhodná cereální, nastartuje vás. Taky třeba k tomu přidat v koupelně 10 dřepů, ať se organismus probere a lépe spaluje 🙂 Zajímavé, ne? ..... 😉

miska_v
26. dub 2010

ahojte holky, můžu se přidat? Mám už skoro dvouměsíčního Kubíčka a taky bojuji s kily...v těhu jsem přibrala nějakých 27 kg..což je opravdu hodně..půlka šla dolů hned, ale ta druhá to už je horší....Chtěla jsem se zeptat nemáte někdo zkušenost s bodyter? - to je tělový termostimulační přístroj - metoda formování postavy

spimira
26. dub 2010

Pokud můžu přispět svým názorem, tak proces hubnutí není rozhodně na krátkou dobu, ale je to běh na "dlouhou trať". Jde o to, že každý kdo chce zhubnout, by si měl uvědomit, že svoji původní postavu nebude mít zpět za jeden měsíc. Jde vlastně o komplexní změnu životního stylu a jeho přizpůsobení se. Já jsem taky v období kdy se snažím, abych vypadala stejně jako před otěhotněním 🙂. Sama na sobě mám vyzkoušené, že 80 % u mě tvoří dodržování stravovacích návyků a 20 % cvičení, tak abych něco zhubla a byla sama se sebou spokojena. Co se týče stravy, nemusí se nutně člověk týrat hlady 🙂, tak jak psaly holky stačí si jen jídlo vhodně rozdělit do 5-6 denních dávek, ale podle mě hlavně dobře nakombinovat. Dopoledně u mě tvoří jídelníček z větší části sacharidy, v poledne bílkoviny spolu se sacharidy, odpoledne bílkoviny s menším poměrem sacharidů a večer už jen převážně bílkoviny, pokud jsou sacharidy tak v malém množství, samozřejmě dodržování pitného režimu. Co se týče cvičení, tak pokud si někdo myslí, že když bude denně cvičit břišní svaly, že ten špek po porodu zmizí, tak nezmizí. Ano břišní svaly jako takové posílíme, ale zůstanou skryté pod tukem ☹ , alespoň u většiny žen to tak bohužel je. Základ je zapojit do procesu spalování tuků velké svalové partie tzn. záda, nohy, hýždě, prsa ty si berou co nejvíce energie při spalování a doplňovat to malými partiemi jako je břicho, ruce. Pak se hubne rovnoměrně po celém těle a tuk odchází postupně ze všech částí těla, bohužel z břicha to odchází až nakonec a je dost těžké ho zhubnout úplně. Takže doporučuji 2-3 nějakou aerobní aktivitu - běh, spining, jízda na kole, plavání, rychlá dlouhá chůze to vše doplňovat procvičováním jednotlivých svalových partií (břicho, prsa, ruce) to co kdo zrovna chce. Cvičit se nemusí nutně v posilovně, jde to i doma 🙂

jankanej
27. dub 2010

Já bych potřebovala poradit jaké cviky na to břicho...nemám nějak přehled co je fakt účiný moc mi toho nepomohlo, mám doma takovou tu točící placku jak kroutíte bokama a musíte být vzpřímený ale nevím jestli mi to aspon trochu pomůže, nějak jsem se k tomu ještě nedostala....a tím že trpím na bloknutí páteře tak sklapovačky a podobné věci pro mne odpadají... 😨 😒 😒

lin18
28. dub 2010

spimira....krásná teorie...ale mohla bys mi prosím napsat co konkrétně večeříš, že v tom nejsou sacharidy? Já si nějak neumím představit studenou večeři bez pečiva a na vyvařování už večer nemám ani čas ani energii. A třeba jenom salátu se večer prostě nenajím....

spimira
28. dub 2010

to lin :
já teď taky nemám moc času na vyvařování, tak to řeším vařením v mikrovlnce 😝. K tomu sslátu si klidně můžeš dát jeden až dva plátky 60g - 100g hrubozrného nebo žitného chleba, to ti nijak neublíží. Jinak já to řeším tak různě podle času jak zrovna stíhám 🙂 . Studená a teplá zelenina ve formě salátu jsou většinou základ a k tomu přidávám např tuňáka, tvaroh, ryby, bílé maso, cottage apd. Tím že teď vařím malému už zeleninové příkrmy, tak když vařím v poledne pro něj brambory tak si přidělám více i pro sebe a pak už jen ohřívám v mikrovlnce.Rýže i těstoviny si udělám i více do zásoby do mrazničky, pak si to rozdělím na porce a pak si už to jen už ohřívám v mikrovlnce např. k nějakému masu. Maso dělám buď na teflonové pánvi, když mám čas nebo v mikrovlnce zase podle toho jak mi to zrovna časově vyhovuje. Takže tyhle potraviny a jiné vesměs kombinuji a já konkrétně hlady třeba netrpím. Dělám si i třeba salát z celozrných těstovin se šunkou, sýrem, zeleninou a zalévám bílým jogurtem. Dochucuji většinou bylinkama, používám i vinný ocet a solím málo. Pro někoho je to třeba "krásná teorie", ale na mě zabírá jen tohle. Když jsem cvičila a neřešila stravu, tak se mi sice postava trochu zpevnila, ale prostě ty špeky mi dolů nešly. Když jsem třeba zatla břicho, tak jsem cítila ty malé kopečky svalů, ale byly prostě pod velkou vrstvou tuků. Já tu životosprávu musím dodržovat, jinak s tím nehnu. Po porodu jsem sice byla na své původní váze, ale do ničeho jsem se prostě nevlezla. Já váhu moc neřeším pro mě jsou směrodatné obvody.

rimmel
28. dub 2010

suhlas so spimira..je to zmena ziv.stylu ... ja budem radsej chudnut pomaly aj dva roky aby sa mi vaha udrzala a nie za 6m schudnut a potom to zase vsetko nabrat 😀

lin18
28. dub 2010

spimiro...já s tebou naprosto souhlasím, to co píšeš jsou klasický základy zdravýho stravování. Mě jen zarazila ta naprostá nepřítomnost sacharidů k večeři...i celozrnný chleba má sacharidy, stejně tak rýže, těstoviny...
V televizi většinou radí na večeři plátek libového masa na vodě nebo rybu se zeleninou...a na to právě nemám čas a studená sytá večeře se dle mého bez sacharidů udělat nedá. A vzhledem k tomu, že dopoledne něco sním většinou až tak kolem desáté když je obstaraný prcek a nádobí atd. tak se prostě večer najíst musím 😉
A mikrovlnku zase já neuznávám....takže mi holt i to vaření trvá trošku dýl....

spimira
28. dub 2010

to lin :
já jsem ale nepsala že se mají večer jíst jen bílkoviny bez sacharidů, v mém prvním příspěvku jsem uvedla :
"večer už jen převážně bílkoviny, pokud jsou sacharidy tak v malém množství" asi jsem to napsala neohrabaně, myslela jsem to tak, že si dáš třeba zeleninu s masem a k tomu malou porci rýže, brambor nebo těstovin.
Já taky někdy bojuji s časem, ale fakt se snažím jíst pravidelně.Přesně jak psala rimmel člověk hubne pomaleji ale zato trvale, vím že když mě čeká nějaká rodinná oslava, tak si tam prostě dám na co mám chuť a nedělám z toho vědu. Tohle člověku neublíží a tělo se s tím vypořádá bez problému. Horší je to, když má někdo depku, že ztloustl vypadá strašně a snaží se drasticky zhubnout, jo jenže tihle lidé když si po takové oslavě stoupnou na váhu mají minimálně 2 kg hned nahoru a samozřejmě začnou vyšilovat, začnou se zase týrat hlady a pak to vede k jojo efektu naberou ještě více než začali s dietou. Co se týče mikrovlny tak taky nejsem z toho ohřívání happy, taky mám raději čerstvé jídlo. Do mrazničky šahám pro mražené jídlo v případě časové nouze.

alpakovo
28. dub 2010

ahojky! Doufám, že to nebude znít jako vychloubání, ale nabrala sem během těhotenství pouhých 9kg a ty všechny zůstaly v porodnici.... 😀 Během šestinedělí mi spadlo ještě dalších 7kg dole a ještě něco málo by to chtělo, protože před těhotenstvím sem přibrala něco kolem 10kg 😖

kaata22
30. dub 2010

Ahoj, já jsem v těhotenství přibrala 16 kg. 🙄 V porodnici jsem nechala 10 kg. Nyní 10 týdnů po porodu mám navrch 5 kg. Vytáhla jsem brusle a kolo, tak jsem zvědavá jak dopadnu za dalších 10 týdnů.. 😒

mirrrkaa
4. kvě 2010

Pribrala jsem 13 a půl kila, v porodnici presne nevim kolik jsem nechala, ale po sestinedeli byly vsechny dole

beruska24.9.
4. kvě 2010

V těho jsem přibrala 19 kg, 9 kg zůstalo v porodnici, 5kg jsem ztratila během 6tinedělí ani nevím jak (asi únava, nevyspání), pak se váha zastavila a nešla dolů. Na cvičení jsem líná 😔 tak jsem to přestala řešit. Kojila jsem 4m. a jak jsem přestala kojit, váha se sama nějak stabilizovala a za další 2,5m. jsem ztratila i těch zbylých 5 kg. Takže 6,5m. než jsem se dostala na svou předtěho váhu. Teď jím sladké víc než kdy jindy, asi potřebuji dobít energii na toho mého ďáblíčka 😀 Žádnou změnu stravování jsem nepraktikovala.

moninka
5. kvě 2010

já jsem během těhu přibrala 17kilo- v porodce jsem nechala 12 kilo, a dva týdny po porodu mi zbyly 3-4 kila do původní váhy 😉

romana29
5. kvě 2010

Během šestinedělí jsem shodila 15 kilo, během tří let zase 30 nabrala, humus fialovej. Jeslti se mi po druhým nepodaří shodit, tak skáču z mostu 🙄 😀

lucka28
11. kvě 2010

ahoj ja se přidam u 1 děcka jsem měla 20na hoře a za 3 měsice byli pryč u druhyho jsem měla 25kg na hoře a taky byli hned dole a ted jsem nabrala 30 a nevim kolik mam dole ale obliknu kalhoty před těhotenstvim

dupik
19. kvě 2010

ahojte, já přibrala 16 kg, mám 13 dní po porodu a 13 kg už mám dole....plně kojím, jinak neřeším, co jím...

vycu
19. kvě 2010

Tak já nabrala 23 kilo 😖 Po šestinedělí bylo dole 18 a teď po 4 a půl měsících mám dole 26. Pořád kojím a jím strašně sladké, tak mám strach, co se stane, až kojit přestanu 😅

cplusz
19. kvě 2010

Já nabrala12 kg a po šestinedělí mám dole 13 🙂 jen aby mi to nevylítlo až přestanu kojit🙂

hehena
25. zář 2010

No já jsem asi exot nebo co... dva týdny po porodu už jsem měla navíc jen jedno kilo, ale postupně jsem se zase dostala na +5... :((( měsíc nekojím a váha se ani nehne... spíše bych řekla, že přibírám... teď už jsem na váhu radši nelezla. o břichu radši nemluvit, je to kataštrófa.... po CS mi parááádně visí nad jizvou - no výýýstavní kousek... vůbec se nestahuje, vypadám zase jako těhotná - nebo stále jako těhotná.... :((((

verunka8
26. zář 2010

Já jsem přibrala v těhu 24kg, 12kg jsem nechala v porodnici, během šestinedělí jsem shodila 7kg, nekojím. Ted už se to vleče pomalu, mám pořád plus 5kg 😢 a to chodím na dlouhé procházky, cvičit zumbu a šlapu doma na rotopedu.

kaleilah
26. zář 2010

U daniela + 23 kg, v porodce zůstalo 11 a zbytek do konce šestinedělí plus něco navíc
U Adriany + 15 kg, v porodonici zůstalo 8 a zbytek do 3 týdnů po porodu a pak ještě 2 kila z mojí váhy šly dolů

endie
26. zář 2010

Ahojík
já přibrala během těhu +30 kg , v porodnici jsem nechala 12 kg a pak mi váha jela dolů každý týden -1 kg tak ják sem nabírala v těhu tak to pak šlo dolů 🙂 už sem na své váze a to mi každej říkal že tohle nezhubnu a stalo se 😀

sariss
1. říj 2010

ahoj vsichni,
jsem ted tesne pred porodem a mam nahore cca 16 kg.rok pred otehpotnenim jsem shodila 12 kg za coz jsem rada - dost jsem to potrebovala a citila jsem se dobre (viz foto), prestoze jsem mela cca 72 kg coz je dost. Tesne pred otehotnenim jsem jeste nabrala naka 2 kg a ted mam 90 kg 😢 neni se ale cemu divit, poslednich cca 6 tydnu jsen ba rizikovem v posteli...takze pohyb zadny, kine se rychle a hlavne ubyva svalova hmota.
Ja jsem clovek ktery kdyz nema aerobni pohym a nedodrzuje urcitou zivotospravu tak kyne rychlosti svetla. Planuju si koupit 'nordic walking' masinu na doma - pac prvni cast materske probehne v zime...vi, ze budu muset zamakat. pred tehu jsem hodne chodila na spinning - bavi me to a zabira mi to, ale s prckem to nebude tak jednoduchy jit na 2 hodky do fitka...proto chci ten stroj na doma.
Nicmene souhlasim s tim co uz tu padlo ze vaha neni tak smerodatna - spousta zenskych po porodu se dostanou na svou puvodni vahu ale dziny stejne nezapnou...jde o centimetry spis nez vahu a o pomer tukove a svalove hmoty.
Co dobre funguje je taky weight watchers, ale musi se to delat s rozumem, nejen tupe pocitat ty priblble body 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru