Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

monik76
2. črc 2008

ahojky, tak mám 6,5 měsíce po porodu a od návratu z porodnice zhubla 2kg. Od té doby ani deko!! Pořád kojíme a nic. Takže asi až přestanu kojit, tak doufám něco zhubnu. Chybí mi tak 6-7 kg do původní váhy před porodem. Někdo kojením hubne, někdo ne. Hold jsem ten druhý případ. 😒

koccicka
2. črc 2008

ahojte.kojenim sa chudne.pred spanim sa nesmie papat a pozor na sol, hotovky, polotovari a lacne sladkosti.skuste nejaky test.niekomu nesedi mlieko, ovocie, pecivo...alebo podla krvi.najdite si nieco na nete.

feferonka
2. črc 2008

ahoj,já tedy kojením nějak nehubnu...pořád mám 5kg nahoře,ale u prvního mimča taky a šlo to dolů okamžitě,když jsem přestala kojit.Já když otěhotním,tak okamžitě naberu tak 7kg a ve 3.měsíci nosím těhotenské oblečení a po porodu si tělo nechává rezervu,dokud kojím.I když cvičím a držím v podstatě dietu...nezhubnu.

alterna
2. črc 2008

koccicko, ale kazde telo je jine. Ja plne kojim, chodim s mimcem na dlouhe prochajdy. Jim zdrave a podle krevni skupiny a kg jdou dolu pomaluuuuuuu
a kazdy den pul hodky cvicim. Takze neni pravidlo ze kojenim se hubne 😀

janula2008
2. črc 2008

Ahojky, tak ja teda kojenim hubnu, sice ne nejak rychle, ale uz jsem shodila vse co v tehu nabrala a jeste kilco dve pod vahu. Ale spiz nez kojenim bych rekla, ze je to litanim kolem male a casto se najim sotva 3x denne. 😕

morusa
autor
4. črc 2008

Ahojte,

zdravím spešl Sokol a Mimi a Anddy, kočky, co je s váma? Jak se vede? co je nového ? co kilča? Pište, pište....

sokolka
7. črc 2008

Ahojky holky,

takže jelikož jsme teď nemocní 😢 tak mám kilo a půl dole, tj o 7,5 kila méně než před těhu. Ale už to bylo i o půl kila méně 😅 . No jo jenže teď začnu zase žrát a mám to opět nahoře. 😠 Jinak všechny zdravím Morus, Mimi, Anddy a Kael 😵

sokolka
26. srp 2008

Čauky holky tady je to pěkně mrtvolný. Kde jste všichni ? Morus, Mimi, Anddy, Kael? Kde je vám konec? A co dětičky? A co vy? Jak hubnete a přibíráte 😀 😕 ?Já se pořád držím na stejno. Aspoň něco 😅

dela
14. říj 2008

Ahoj,tak já se taky přidávám.Jsem na tom taky tak že mi nejde zhubnout.Jsem teda po porodu teprve čtyři měsíce,ale mám pořád 13 kilo nahoře a co jsem přišla z porodnice,tak se to nehne a nehne.Začla jsem cvičit sklapovačky,dělám jich 50 denně,chodím dvakrát týdně na spining,piju pravidelně 3 litry vody s citronem denně,nakupuju si jídlo ve zdravé výživě,nejím sladký atd.ale kila se prostě drží.Tak nevím,jestli to moje tělo není ted v šoku a musím počkat až si na to zvykne a pak to třeba půjde 😀 Nikdy jsem totiž necvičila,nejedla zdravě a vůbec z těch věcí co tady píšu nedělala.Jinak si to prostě nedovedu představit.Morusa,myslím že ty jsi tady v ty diskusi psala o dietě Margity.Byla jsi to ty?Opravdu to funguje?Nechceš mi ji napsat?Bud sem,nebo můj email je adelajanovska@seznam.cz.když budeš mít čas,pošleš mi ji?No jinak budu dál bojovat.Nesmím to vzdát.Jsem fakt matrona ☹

alishia
15. říj 2008

ahojky holky, tak sem taky pisnu. Ja mela pred otehotnenim 50kg, a v tehu jsem pribrala 20kg, z porodnice sem sla o 6kg lehci, a doma do ted sem shodila 8kg, takze mam porad 6 KG nadvahu:( nevim co s tim mam delat, moc nejim, nejdriv sem hodne cvicila, ale bylo to celkem k nicemu. nechutny bricho je porad:( no a ta prdel s velkyyma stehnama bohuzel taky:((( Do starych dzin se narvu, ale sem v nich jak valach a mohhla bych v nich maximalne stat... vsechno pretejka....a vaha se zasekava na jednom cisle a trva strasne dlouho nez se pohne smerem niz....a ted jeste vanoce pre nami. chjo:(((

cerstvamama
15. říj 2008

alishia
Tak to ti zavidim, ja se do starych dzin ani nenarvu. Musela jsem si koupit o cisl vetsi. Pred tehu jsem mela 58, nabrala jsem 16,5 kg, po porodu to slezlo v podstate jen o vahu meho mimi. Byla jsem porad hrozne natekla, drzela se ve mne voda. Po asi mesici jsem shodila 4 kg a pak jeste dalsi 4, takze ted mam 63,5 kg. No a to se mne taky porad drzi. Chodime na dlouhy prochazky, 1x tydne cvicim ve fitku, obcas doma (ale flakam to) no a vysledek nic moc. Pohled z boku je jako pohled na hrusku 🙂 No ale snad se to jeste podda.

kacka.va
15. říj 2008

tak já nabrala v těhotenství 20 kg a asi 5 měsíců po porodu se mi váha vrátila na původní, co jsem měla před těhu.

cerstvamama
15. říj 2008

kacka.va
Takže máme ještě čas 😀
A zlepší se do té doby i vzhled břicha? Ta těhotenská čára a vzhled šarpeje...

klouzavka
15. říj 2008

KACKA.VA: gratuluji. Jak jsi to dokázala?

alishia
15. říj 2008

rano kdyz stojim pred zrcadlem tak mam krasne ploche bricho, jak si sednu tak sou z toho pneumatiky a vecer vypadam jak v 5. mesici....fakt des. Ja sem po porodu cvicila kazdy den hodinu a skoro nejedla, a fakt to dolu neslo, ja si myslim ze u nekoho to chce proste cas.... Kacka.va me desis ja budu mit pristi nedeli 5. mesicu a nevypadam vubec jak pred porodem.)

alishia
15. říj 2008

jinak ta blba cara tam porad je videt....sla bych na plastiku bricha kdybych nebyla srab a mela prachy.) takhle mi nezbyde asi nic jineho nez zacit se seboou neco delat....a to ja tak nerada.

konja
15. říj 2008

holky já myslím, že je to hodně individuální.Při prvním těhu jsem nabrala 12 kg a zhubla jen to co vážilo mímo 🙄 Stravovala jsem se zdravě, nejedla sladké a několikrát v týdnu se mořila ve fitku. Dokonce jsem i navštívila špičkového metabolistu zda nemám nějak rozhozené zažíváni, ale ikdyž jsem se řádila jeho rad, tak během pěti let od prvního porodu jsem nezhubla ani gram! 😠 V druhém těhu jsem nabrala 9 kg a po příhodu z porodnice jsem měla všech 9 kg dole. Teď dva a půl měsíce od porodu mám ještě o čtyři kila méně než před těhu. Jím co chci a kolik chci,nijak se s jídlem netrápím, cvičit chodím jednou týdně na cvičení pro ženy po porodu a kila letí dolů sama. Jediným vysvětlením je, že po prvním těhu jsem téměř pět let užívala antikoncepční injekce depoprovera a teď mi moje nová gynekoložka řekla, že při depoproveře se prostě hubnout nedá, že to nejde.Takže jsem v duchu proklela svého bývalého gyndaře a budu doufat, že se mě váha nezasekne a ty nechutný špeky ze sebe konečně aspoň trochu sundám!!!

timbouctou
15. říj 2008

ahojda. Pořád tu čtu, jak jste na tom stejně nebo líp. Já jsem normálně vážila kolem 93-96 kilo, v těhu to šlo 14 dní před porodem na 99, dva dny před porodem na 97, na sále jsem jim tam nechala přes 10 kilo a po šesti měsících jsou zpět !! 🙄 Ale koukám, že všechny cvičíte klíďo i při kojení. Mě řekli, že když kojím tak nesmím cvičit, že ty škodliviny jdou do mlíka. A to jsem se tak těšila, jak budu krásná hubená....

timbouctou
15. říj 2008

jo, na břiše špeky nemám, jen plandavou kůži. A ooooobrovskou zadel, skorem jak zlatá Helča Růžičková

kacka.va
15. říj 2008

cerstvamama: těhu čára už mi zmizla, ale ani nevím kdy, ale trvalo to celkem dlouho.
klouzavka: já ani nevím jak, někdo říká, že je to kojením (protože nesportuju, necvičím, ani žádné megaprocházky neprovozujeme), ale já myslím, že je to i tím, jak člověk pořád tahá mimčo a jak málo spí, má o něco méně času na jídlo, a hlavně jsem si ze začátku hodně hlídala jídlo, a by malá neměla prdíky. I když na druhou stranu, dříve jsem jedla hodně málo sladkého a teď ho jím častěji, abych měla sladký mlíko 🙂. Kamarádka kojením taky hodně zhubla, málem jsem jí po půl roce nepoznala. Ta váží dokonce méně než před těhu.
ali: mně se to teď tak nějak jinak rozvrstvilo. mám hubenější nohy než před těhu, že se vejdu do džín, které mě byly před těhu těsné, ale mám širší boky. Břicho mám tak na stejno a prsa teda maxi 🙂
timbouctou: jojo, to jsem taky slyšela, že se to uvolňuje do mlíka

makak21
15. říj 2008

Tak i já. Při těhu jsem nabrala 18kg...z porodnice jsem přišla lehčí o 9kg a teď, 2,5měsíce po porodu mi zbylo "jen" 2,5kg 😵 Doufám, že to takhle půjde dál a dám dolů i nějaké to kilčo navíc 😵 Mimochodem necvičím, láduju se denně sladkým a jen si užívám s mládětem 😅 Jinak bříško mám už jen trošičku, zase můžu upnuté kalhoty 😵 Bála jsem se toho, čekala jsem, že budu jak sud hodně dlouho, ale mile mě to překvapilo 🙂

janeyzelvicka
15. říj 2008

Tak já jsem max spokojená... v těhu jsem nabrala 7 kilo a z porodky se vrátila bez nich...

klouzavka
15. říj 2008

kacka.va: jojo, říká se , že je to kojením, ale tak je to individuální. Já bohužel od počátku nekojím.

cerstvamama
15. říj 2008

Já kombinuju kojení + UM. Takže z kojení ani z nevyspání určitě nezhubnu, moje mrně spí 10-12 hodin v kuse 😀
Koupila jsem si takový pěkný kalhoty který se mi líbily ještě před porodem a doufala jsem, že je za chvíli budu nosit. Teď už tomu přestávám věřit. Jen přemýšlím komu je věnuju, měla jsem v rodině nejužší těžiště 🙂

caira
15. říj 2008

tak taky pridam: pred tehu jsem mela vzdycky maximalne 58-60kg a celkem pevne telo se kterym jsem byla suma sumarum spokojena.. v tehu jsem nabrala neskutecnych 23kg { a to jsem pritom mela az do ctvrteho mesice takove nevolnosti, ze jsem jeste zhubla..takze kdyz to vezmu tak to snad bylo dokonce nejakych 27kg prirustek ale jen 23 nad normalni vahu} a porodem jsem sundala jen 6kg ☹ od te doby se snazim co muzu to sundat, ale porad jeste mi zbyva cca 8kg a to uz se snazim hubnout cca 3 mesice a nejde to, hubne se mi ted strasne spatne, to se snazim jist fakt dost zdrave a hodne s malou chodime a tlacim kocar do kopcu, ze mam jazyk az na brade, ale stejne nic. Bricho mam hnusne rozkydle, ze bych zvracela 😝 a boky taky, prsa porad o cislo vetsi a proste hruza hruza hruza, nemuzu se ani kouknout do zrcadla aby se mi nechtelo brecet jak jsem z toho sveho tela nestastna. Do fitka bych chodila desne rada, ale nema mi kdo hlidat a manza chodi z prace az vecer po sedme..to nez bych se dostala do fitka tak uz v osm zaviraji, takze v tom mam smulu..no a doma se proste neprinutim 😅 neumim cvicit jen tak na podlaze.. 😅

cerstvamama
15. říj 2008

caira
Je to opruz, ale asi nic jinýho než cvičení nepomůže. Teda ještě možná plastika, ale to je jinej level 😀 Co takhle si pořídit DVD s nějakým cvičením? Nebudeš sice ve fitku, ale aspoň budeš cvičit podle někoho, nemusíš vymýšlet cviky a bude to mít ňákou strukturu. Má to i svoje plusy, nemusíš se pak trmácet domů, můžeš rovnou skočit do sprchy a pak do postele 😉
Před těhotenstvím jsem cvičila kalanetiku 2xtýdně 1,5 hodiny a bylo to naprosto úžasný zpevňovací cvičení. Teď jsem s tím zase začala a dost na to spoléhám. Tak snad uvidím nějaký výsledky. Akorát chodím jen 1xtýdně, to mám hlídání.

caira
15. říj 2008

cm: ja mam zrovna od maminy 2 cd Pilates tak to chci zitra zkouknout, asi si k jezisku nadelim darecek ve forme Cross trainer / cross trenazer - melo by to byt docela dobre kompletni cviceni, driv jsem ho hodne pouzivala kdyz jsem chodila do fitnesu, tak snad na nej nekde vysetrim penizky, ted by mi melo dorazit konecne porodne na ucet a pak zacit nabihat rodicak a jelikoz to v cr stejne moc neuziju tak si asi nejake penize vymenim a privezu a nadelim si to pod stromecek.

monina8
15. říj 2008

Cauky,ja mam taky tentyz problem,moje vychozi vaha byla 50kilo a pribrala sem na 80!Z porodnice sem sla po peti dnech,jeste sem byla takova natekla z vody,tak sem se nevazila az nejak po tydnu a mela sem 15kilo dole,coz bylo prijemny prekvapeni.Ted sou malymu 3mesice a ja zhubla jen dalsi 3kilca,ale to teprve ted behem 2tydnu.Nekojim,drzim dietu,ne az tak prisnou,obden si dam par drepu a lehsedu,chodim dost pesky.Az bude hlidani,coz ted neni,budu chodit do posilky,to bricho me taky dost stve,asi nejvic 😢 Ale jinak se moc nestresuju,nemam rada kdyz se nekdo zacne nicit,nejist atd..Tak se drz,urcite se zadari.Muj manzel to rika taky,nejde to hned.

alishia
16. říj 2008

tak ja uz taky nakoupila nejaky vetsi obleceni, ale to male mam porad ve skrini jako motivvaci, ze se do toho jednou budu zase vejit.) tak ja radeji budu drzet dietu nez se mordovat v posilce....fakt me cviceni nebavi a nikdy nebavilo, a nadrahe sporty jako squash a bowling atd proste prachy nemam....a to by me zrovna bavilo. Takze radsi nebudu zrat.) jenze ono se to stejne nehejbe:(((((

alishia
16. říj 2008

taky vam pripada ze sou vsichni kolem vas hubeny?.)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru