Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

mates22
1. říj 2010

@hehena nejsi exot, to je i můj případ- měla sem to tak u první holčičky a teď to taky tak vypadá. Po porodu kila dolů, u mě teda ne na úplně původní váhu, zůstala mi dvě kilečka navíc, během kojení zase dost nahoru (moje gynekoložka říkala, že bohužel to tak někdo má a až přestanu kojit, půjdou kila dolů- nešla). Pak jsem trochu stagnovala a občas přibrala a schodila - ono je to těžký, když je člověk doma sám s děckem, tak ta životospráva aspoň u mě šla do háje. Takže jsem mezi prvním a druhým potomkem přibrala 15 kilo a teď se děsím, stále kojím a od předporodní váhy už mám 1,5 kg nahoře. Cvičím jen 20 minut denně, dýl mě malej nenechá ☹

palma111
2. říj 2010

já přibrala 19 kg, teď je prckovi 7 týdnů a mám dole cca 16 kg. cvičit bych chtěla, ale nějak nestíhám. Filípek totiž chce pořád jen nosit a houpat, jak ho položím, tak řve, že by zbožil barák. takže není čas se ani najíst (většinou jím s prckem v náručí a to nejde moc dobře 🙂 ) ani cvičit - tak asi proto to jde tak hezky dolů. no a dostanu se do všeho oblečení, tak to ani nějak moc neřeším 🙂

map07
29. pro 2011

No tak já v prvním těhu přibrala 13kg, bříško nebylo nijak obrovské, kolik jsem si nesla z porodnice ani nevím (malý 3500), břicho po těhu ani nevypadalo nějak hrozně (spíš teda prsa po kojení 😖 ), do 10měs.malýho jsem to měla komplet dole,no a teď jsem podruhé těhu a už mám skoro 17kg a to ještě víc než 3týdny před sebou ☹ a břicho je obří!!!, takže myslím, že tentokrát to bude horší, přibrala jsem už před otěhotněním, takže bych teď potřebovala tak 30kg 😅 , tak jsem zvědavá, kolik ztratím po porodu a jak bude tentokrát vypadat břicho - asi dost bída, když je teď tak velikánské 😠

kat152
30. pro 2011

Ahojky, já jsem v těhotenství nabrala 16 kg, v porodnici jsem nechala 6kg, v šestinedělí ještě -3kg a 7kg mám stále nahoře. Mám 9-ti měsíčního chlapce, jm celkem zdravě a pravidelně, občas si zacvičím, asi měsíc jsem cvičila pravidelně a stejně váha dolů nešla. Čtyři měsíce jsem kojila plně, nyní kojím 2x přes den a 2-3x v noci (k ránu). Jsem z toho celkem špatná, ale nějak nevím, co a jak bych měla dělat. Nevím, zda-li to nemůže být tím, že beru hormonální antikoncepci pro kojící matky. Jak jste na tom s antikoncepcí? Děkuji za příspěvek.........

evaviki
30. pro 2011

pribrala som 5 kg, v porodnici nechala 4,5... pri kojeni som nezhodila ani gram.. ked mal maly dva roky, tak som sa konecne dostala k pravidelnemu jedeniu a vaha klesla este o 5kg...

28marci
2. led 2012

Přibrala jsem 18 kg, v porodnici jsem nechala 12 kg a během prvního týdne další 2-3 kg dole. Moje Dorka má 1 měsíc a já mě zůstaly 3-4 kg. Plně kojím, ale teď přes vánoční svátky taky nezřízeně "žeru", slušněji se to nedá říct 🤐

diviska
2. led 2012

Já měla před otěhotněním 49 kg, rodila jsem ve 35 tt a měla jsem 82 kg! Ted mám po 5 měsících stále 74 kg. Jde to dolů pomalinku, ale já jsem dlouho nemohla chodit. .. Teď už to snad půjde rychleji.

miribee
4. led 2012

Ahoj, mám trošku jiný dotaz, máte někdo zkušenosti s hubnutím v těhotenství? 😨

berenika39
4. led 2012

@miribee je nějaký důvod? jde se stravovat dejmě tomu rozumněji, než třeba před těhu, to ano, vybírat si jen zdravá jídla, dostatek zeleniny, ovoce, nahradit tím třeba nějaké nešvary z před těhu, omezit knedlíky, bílé pečivo, sladkosti. ale "hubnout", nevím - to moc nedává smysl🙂)). spíš nepříbírat nezřízeně? 🙂

miribee
4. led 2012

no právě - jsem v 16.týdnu a mám dole 4 kila, nepřibrala jsem ani přes Vánoce, doktor mi vyhrožuje kapačkama (nejsem žádné tintítko, pořád mám 15kg nadváhu), docela mě tím děsí. Kamarádka během těhotenství a po porodu zhubla skoro dvacet kilo, strávila většinu posledních měsíců ve špitále. Už nevím, jak to ovlivnit. Nemám pocit hladu, nemám chutě, do jídla se nutím (a manžel taky), snažím se, ale nic z toho... ☹

kacab
4. led 2012

@miribee tak trochu jo a nedobrovoleně.. ne že bych hubnout nepotřebovala.. to jo.. ale pořád mám na mysli - co jsem kdysi četla.... že v těle jsou na tuky vázané jedovaté toxiny a když se hubne při těhu a kojení, všechny ty hnusy se vylplavují k miminku a do mlíka... Při prvním těhu jsem přibrala 16kg a v druhém jen 4,5 (a porodila synka 4200g)... měla jsem těhu cukrovku a dr mě neodeslala na diabetologii a tak jsem měla soukromě pujčený glukometr od švagrové a ubírala na jídle tak, aby hodnoty cukru neohrožovaly malinké... Hlady jsem netrpěla, ale silně omezovala sacharidy.. všichni mi říkaly, jak mi to sluší... cítila jsem se skvělě ale zároveň měla obrovský výčitky, co je pro mimi menší nebo větší zlo, jestli ty toxiny, nebo cukr... Z porodnice jsem se vrátila asi o 5-6kg lehčí než před těhu a pak nastala ta pravá euforie.. konečně se mužu najíst a že při kojení je obecně větší chuť!!! a tak jsem se krásně během roku vyžrala o 13kg, ty pak hooodně těžce schodila a vlastní blbostí zase nabrala a teď znova schazuju.... pokud nemusíš, nedrž dietu a jez střídmě a zdravě.. na diety máš v životě ještě hooodně času!!! nehledě na to, že dle fotky je ani nepotřebuješ 😉

kacab
4. led 2012

@miribee nooo teď to teprve čtu... tak to jsi na tom trochu jinak než jse myslela, neboj, přibírat začneš 🙂

kacab
4. led 2012

@miribee já bych to moc neprožívala a nechala to na přírodu.. určo sama z vlastní vůle do sebe něco dostaneš a pokud vím i anorektička porodila zdravé 4kg dítě.. miminko se chová v těle jako parazit a vysaje si z maminy co potřebuje.... každá to máme jinak a docela mě štve ten tabulkový přístup doktorů, jak na jednu ukazují že přibrala moc a na druhou že málo.... pokud se cítíš dobře a krevní testy jsou v pořádku, vůbec bych nepanikařila!!!!

miribee
4. led 2012

Jeee, tos mě docela uklidnila (a pobavila zároveň - schválně to fakt nedělám 😀 Za 14 dní jdu na další kontrolu, tak uvidím. Váhu mám doma a každý dvě hodiny naordinovanou sváču. Díky moc.

paja83
6. led 2012

@miribee Ahojky, taky bych to moc neřešila. Já na začátku přibrala, pak zase schodila, pak zase přibrala a poslední 3 měsíce nepřibrala skoro nic. Přitom jím pořád stejně. Já jsem zastáncem toho, že tělo si řekne, co potřebuje. Důležité je jíst zdravě a hlavně normálně podle chuti. Hodně ženských na začátku schodí, protože jim je špatně a taky s tím nic neudělají. Takže hlavu vzhůru, ono to potom skočí nahoru🙂

zaru
9. črc 2013

ahojte, no ja to mam taky tak... mala ma 11 tydnu, ja nabrala 20kg. jak jsem dosla z porodnice mela jsem jeste 11 nahore... a za celej ten cas jsem zhubla dolu 1kg... plne kojim, chodim furt na vychazky, rychlo chuze, lehke cviky na bricho jsem zacala az ted, pac jsem mela cisare a dost me to bricho doted bolelo a vaha se ani nehejbe... kdyz uz ne vaha, kdyby aspon telo nejak zuzovalo, ale ono prd... z satniku nemam absolutne co nosit, mam bricho , stehna a zadek jak valach... fakt by me zajimalo, za jak dlouho to bude dole...?

luca1601
21. črc 2013

Tak jak to tady tak čtu, tak Vám všem závidím. Já přibrala cca 13kg, v porodnici jsem nenechala téměř nic a teď po 7 měsících mám + další asi 3kg .. kojila jsem až do teď (7 měsíců) denně cvičím a nemyslím si, že bych nějak žrala .. sladké a brambůrky (apod...) jsem vynechala, v noci taky nejím ... tak sakryš kde je ten problém. Závidím všem co to šlo po porodu samo :(

zzzuuz
24. črc 2013

Ahoj holky, ještě před porodem jsem tyto diskuze četla jako pominutá a věřila, že i mě se podaří lehce zhubnout. Měla jsem v té době kolem sebe hodně kamarádek, které rodily dříve jak já a musím říct, že všechny kojily snad rok a váha jim spadla jen o 1-2 kg z nabraných 20ti kg. Tak jsem se toho taky hodně bála. Ale přibrala jsem celkově 15 kilo a nebýt Vánoc tak jsem to měla dole do dvou měsíců, tak se mi to protáhlo na měsíce tři. V porodnici jsem nechala 6kg, první týden doma 5kg a zbylé 4 kg byly do těch tří měsíců dole. Teď nám běhá doma malá 10ti měsíční čertice a já mám od porodu dole 20 kg, ale musím říct, že kila, která jsem se rozhodla shazovat navíc, se mě drží už jako klíště 🙂

zzzuuz
24. črc 2013

Ještě chci podotknout, že já bohužel nekojila. Ne, že bych něchtěla, prostě jsem nemohla. Tak by mě zajímalo jak je to s tou váhou při kojení. Někde se píše, že maminkám, které kojí jde váha rychle dolů, ale v mém okolí tomu bylo naopak. Já byla opravdu rarita, když jsem měla všechno celkem rychle dole.

novakovatere
17. srp 2013

nabrala jsem 16kg z porodnice jsem odcházela o 10kg lehčí, za týden další 3 kila a na konci 4 týdne původní váha a plně kojím 🙂

elastiq
10. zář 2013

Já jsem u druhého dítěte shodila v porodnici skoro všechno,až jsem sama z toho byla překvapená, zůstaly mi nahoře snad jen 2kg

kajalka
10. zář 2013

V těhotenství jsem přibrala 8kg a po šestinedělí jsem měla 7 kg pod váhu před otěhotněním. Ale už jsou některý zpátky, tak se začínám hlídat, hlavně večer.

jennyska
5. lis 2013

@morusa @kajalka @luca1601 @zaru @paja83 @kacab @palma111 @kat152 @evaviki @mates22

Ahojky maminky, mohu Vás poprosit, zda byste mohly svou případnou zkušenost s Cvičením po porodu a nebo hubnutím po porodu vložit do naší Wiki knihovničky? 🙂

Klidně na tento link https://www.modrykonik.cz/cviceni-po-porodu/ zkopírujte své příspěvky z této diskuze týkající se cvičení a nebo hubnutí.

Svou zkušností pomůžete ostatním těhulkám, jenž si prochází tím stejným obdobím a hledají radu, tip, pomoc, podržení v této chvíli...

Děkuji TI a přeji fajn den 🙂
Janča

fly80
14. lis 2013

já jsem v těhotenství přibrala 3 kila, z toho 2 poslední měsíc. mimčo mělo po porodu 3,18Kg, takže jsem vlastně zhubla a ani nevím proč 😒 teď je Viky jeden měsíc a já mám dalších 10Kg dole. ale musím podotknout, že jsem před otěhotněním nebyla žádnej hubeňour 🙂 🙂 🙂

myslím že to bylo tím, že jsem během těhotenství zůstala na nemocenské doma a jedla normální jídla. jinak v práci je to samá rychlovka, šílené snídaně a málo spánku.

martyga
9. zář 2014

Ahoj holky, je tu nějaká diabetička? já jsem diabetička 22 let, před otěhotněním jsem zhubla 20 kg, měla jsem nadváhu, takže jsem se dostala na váhu 72 kg...poté jsem nabrala 5 kg a otěhotněla, takže jsem otěhotněla s 82 kg(mazec) v těhu jsem nabrala 25 kg.... malé je 7 a půl měsíce a já nemám dole ani jedno kilo... ještě mi zjistila doktorka, že mám málo hormonu štitné žlázy, předtím jsem brala léky a teď beru skoro 200mg. Nemá někdo taky zkušenost, že mu váha ani při kojení, kojila jsem 5 měsíců, ani po kojení nešla dolů? já už nevím, co s tím

verushe20
18. zář 2014

Před těhu jsem vážila 67 kg, na konci těhu 82 kg. Dnes mám 13 dní po porodu a mám 70 kg.

verushe20
22. zář 2014

Já mám 17 dní po porodu, výchozí váha před těhotenstvím byla 66kg, před porodem 82kg.. nyní 68kg... ještě 2 kilča a je to zpátky.. ale stejně bych potřebovala postavu zpevnit 😠

kocour1
22. zář 2014

Já jsem přibrala 20kg (začínala jsem na 69kg, takže žádný vyloženě hubenďour🙂 )...po porodu jsem někdy na konci šestinedělí už začínala oblékat své staré džíny (nevážila jsem se) a za další měsíc jsem se zvážila a měla jsem dole téměř vše. Samotnou mě to překvapilo, protože jsem strašně jedla, zvláště sladké (večer jsem se běžně ládovala celou bonboniérou), nikdy jsem nebyla moc štíhlá a hubnutí mi nikdy nešlo samo a přesto to nějak samo tím kojením šlo. Jen bacha na období přestávání kojení - člověk je zvyklý dost jíst, ale tělo už tolik nespaluje a většina mých kamarádek, které přibraly po dětech ztloustly až později - někdy mezi půl rokem a až rokem dítěte. Takže tam je podle mě mnohem větší nebezpečí.

muddledgirl
27. zář 2014

@kocour1 Ty jo..já přibrala 25...jsem dva měsíce a týden po porodu a stále mám osm kilo...

sammaelka
6. říj 2014

V tehu jsem nabrala 22kg, v porodnici nechala 9kg. Zbytek jsem postupne shazovala presne 5 mesicu. Prvni mesic po porodu jsem kazdy den cvicila cviky vhodne v sestinedeli - panevni dno,zanozovani,kocici hrbety apod.
Diety jsrm zadne nedrzela spis naopak...🙂
Kojila jsem bohuzel jen dva mesice,pak jsem prisla o mliko.
Behem dalsich mesicu jsem jeste neco zhubla,ted aktualne mam o 8kg min nez kdyz jsem otehotnela...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru