Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

janula319
24. pro 2008

Ahoj, já přibrala 25kg a teď, 8 měsíců po porodu mám skoro 30kg dole, myslim hodně díky tomu že kojím a na noc už se snažím moc nejíst 😉

lucinka7988
25. pro 2008

Ahojky 😵 Já nabrala 20kg a mám ještě 5 nahoře. Od nového roku s tím snad něco udělám...že půjdou kila dolů, tak tomu věřim, ale mám od Matyho dost vytahanou kůži na bříšku a ta tam furt nějak plandá ☹ ☹ Nevíte jestli se dá něco s tou kůží udělat? Zpevní se to posilováním? ☹ ☹ ☹ Bojim se že nééééé 😢 😢 😢

oskarka
25. pro 2008

Ahoj holky, taky se přidám se svými kily🙂, v těhotenství jsem přibrala 11kg, a teď skoro 2 měsíce po porodu mám 19kg dole, což je skvělé, budu ráda, půjde-li dolů ještě nějaké to kilečko. Také plně kojím. No, a jsem po rizikovém porodu zakončeném císařem, takže břicho mám dost povislé, snad se mi ho podaří dostat nějak do formy.

Krásné Vánoce!!!!

gedgitka.a
25. pro 2008

lucinka7988: ahojky posilováním se Ti kůže nezatáhne jsn trošku svaly, ale co mě pomáhalo, tak já si celý těhulství i po porodu doteď, mažu pupík tělovým mlékem Nivea Q10, ale chce to každej den ráno a večer trošku vmasírovat, nemám na něm ani jizvyčku a to jsem měla pupík, že si všichni mysleli, že budu mít dvojčata 😅

cerstvamama
25. pro 2008

No, koukám, že někdo to má bez práce a někdo holt to štěstí nemá. Mně ty kila už docela slezly, ale svojí váhu před těhu asi už mít nebudu. Je fakt, že jsem byla dost hubená, takže to jak někdo nabere např. 15 a zhubne např. 20kg by u mně ani nešlo 😀
Holky, to s tou kůží mi nejde z hlavy. Já jsem od porodu poctivě cvičila na břicho a rozhodně se to lepší. Taky samozřejmě mažu. Ale řekněte mi, jak to dělají všechny ty celebrity co 2 měsíce po porodu div nepředvádějí spodní prádlo? Přece nemůžou mít všechny tak úžasný geny a ani nevěřím, že by hned po porodu zamířily na plastiku. 😠

mirjanka
25. pro 2008

Tak já nemám jizvičky ani po dvou dětech - po prvním se bříško pěkně rychle zatáhlo, po druhém synovi - už bylo vytahanější delší dobu a teď budu mít nejspíš pěkný převis 😀 - geneticky bych jizvičky měla mít po mamce, ale kupidivu nemám - možná mě třetí těhotenství překvapí. Neschazovala jsem nikdy dlouho - brzy okolo šestinedělí jsem měla původní váhu - problém bylo ale natáhnout kalhoty - do půl roku jsem měla nějak roztaženou pánev....pravdou je,že jsem některé kalhoty zlikvidovala.

cerstvamama
25. pro 2008

Chceš říct, že ta pánev se ještě hýbne? Já mám o číslo větší kalhoty než jsem mívala před těhu a myslela jsem, že se s tím budu muset smířit. Nevěděla jsem, že i kosti se "zmenšujou".

mirjanka
25. pro 2008

Nevím, co se týče kg jsem na tom byla jako před těhotenstvím...břicho jsem vytahané po prvním dítěti neměla, ale do kalhot jsem se prostě nenarvala. 😠

many
25. pro 2008

já přibrala 23kg a šly teda rychle dolů 🙂 teď po půl roce už mám jen 4 nahoře a to už je nějaká doba 😉 a vypadáto,že ani to bříško nebudu muset posilovat,že budu samo pěkně rovný 😀 doufám,ale cvičit stejně pro jistotu budu 😀

gedgitka.a
25. pro 2008

cerstvamama: ahojky, no celebrity maj prachy na drahý patlátka, ty by se asi nespokojili s Niveou Q10 😅 a taky si můžou zaplatit nejlepší cvičitele a konec konců plastiky taky 😅 a k tý pánvy jasan, že se Ti spodek při porodu celej hýbne, třeba páteř, kterou zakončuje kostrč, tak ženský mají poslední 3 články pohyblivý, příroda to tak prý zařídila, kvůli dětičkám, já schodila na svou váhu celkem rychle během 2 měsíců, jsem byla na svých 59-60kg, ale kalhoty co jsem nosila před těhulstvím, jsem oblékla ještě o měsíc pozdějc, každá jsme jiná, takže některý to jde rychlej, některý pomalej, takže buď vpoho a svý o číslo menší kalhoty ještě nezavrhuj 😉 😅

andulkaavetrelec
25. pro 2008

před těhotenstvím 57
před porodem 73
hned po porodu 65
nyní 52

cerstvamama
26. pro 2008

gedgitka.a
Aha, tak proto mě bolí ten "ocásek" 😀 Ségra mi pořád říkala, že jí ještě dlouho po porodu bolela kostrč, tak to se to asi ještě hýbe. Kalhoty jsem někam založila, nemám náladu je pořád zkoušet a dokola se furt zklamávat. Třeba budou příští léto 😀 Ale jsem optimistka, pořád věřím.

Holky, asi taky záleží na věku, ne? Mladší ročníky jsou asi brzy na svý váze a ve svých hadříkách. Nám ostatním už to holt chvilku trvá 😖

andy21
26. pro 2008

cerstvamama ahoj,mám 3 týdny po porodu a je mi 23 a teda už svoje kalhoty oblíknu, ale pánev trochu širší mám, tak snad se to zlepší...

mallorry
26. pro 2008

ahojte,
ja nabrala 14 kg, puvodni vaha 65 kg, pred porodem 79 kg, po navratu z porodnice 69 kg, mesic na to 62 kg a tri mesice po porodu 58 kg...nedrzim zadne diety, ale plne kojim a pres den se moc nezastavim, takze proto ty kila sly asi dobre dolu 😉

gedgitka.a
26. pro 2008

cerstvamama: no ten se Ti bude hýbat celej život 😀 , pokud nemáš tu smůlu a nemáš ho srostlej po úraze jako já, to byl pak fakt porod brr, to mě ten ocásek, bude bolet asik hodně dlouho ne-li celej život. A k těm mladším ročníkům no já, už jsem na prvorodičku fakt starší dáma 😀 ročník 70 a kousek 😀 , takže v tom to myslím nebude a taky se určo dočkáš neházej se do starýho železa 😉 rozhlídni se kolem sebe na ty mladý já, když vidím ty holky, okolo co jsou o 10 a někdy i víc let mladší než já, jak hrozně vypadaj vždycky si řeknu, že se ještě do zrcadla bát kouknout nemusím 😀 😀 😉

blizenka1
26. pro 2008

Ahoj, ja nabrala 11kg, z porodnice jsem sla a mela jsem cca 6kg dole, pak jsem nekolik dni mela kazdy den pul kila dole a posledni kilo zmizelo nedavno, takze muzu rict, ze jsem mesic po porodu na stejne vaze jako jsem mela pred otehotnenim. V jidle se nijak neomezuju, nejim prilis, ale ani malo.. a casto jim na noc nebo nekdy i v noci, kdyz diky kojeni proste dostanu hlad..

blizenka1
26. pro 2008

..a jeste - kalhoty pred otehotnenim uz v pohode obliknu, ale bricho mam porad jeste trosku vytahany.. porad se zmensuje, ale rozhodne neni plochy..tak snad casem zmizi uplne.. mažu ho kremem a obcas jen tak ve stoje zatahuju a dycham u toho.. cviceni se do konce sestinedeli nedoporucuje, pak bych chtela delat aspon doma nejaky cviky na bricho..

cerstvamama
26. pro 2008

gedgitka.a
Já jsem r. 77 😀 A cvičila jsi nebo to šlo samo takhle hladce? Nebo jsi cvičila před těhu, že tě to tělo tak poslouchá, ne? 😉

blizenka1
Nám teda už v porodnici dali papír s jednoduchýma cvikama. Dneska se tomu směju, ale tenkrát mi to dávalo zabrat. No a břicho se smí cvičit jen šikmý až do 3 měsíce (myslím) a pak teprve začít s přímýma břišníma svalama.

gedgitka.a
26. pro 2008

cerstvamama: hihi Ty mladice, já 72 😀 no od 14-29 jsem sportovala, ale já nikdy nebyla oplácaná na svých 173cm jsem se vždycky houpala mezi 53-59kg, když jsem se dostala na 60, tak až teď před těhulstvím a v tom jsem vyhupla na 79,5kg , nijak jsem po porodu necvičila, byla jsem ko 😀 , takže na to nebylo pomyšlení, šlo to spíš samo 😉 a to jsem po porodu měla v porodnici snad nejvytahanější pupík, aspoň mě to tak připadalo, musela jsem si cestou na záchod, tu cejšku podpírat 😀 😀

cerstvamama
26. pro 2008

gedgitka.a
Ty asi kojíš, ne?
Já mám taky těch 174cm a váhu před těhu jsem měla 58 a roky se to nehlo. Teď mám 60-60,5, ale břicho pořád trochu je. Myslím, že s tím se dá něco udělat, ale ten spodek mi prostě nějak nabyl a připadám si taková nesouměrná. Prostě boky zadek o číslo větší (špeky to nejsou, prostě je to větší) a prsa pořád mini. 😠

alishia
26. pro 2008

holky tak ja uz sem na sve vaze jako pred porodem🙂 jupí🙂 uz sou mi moje veci konecne🙂 jen ta kuze na brise by potrebovala vylepsit.

gedgitka.a
26. pro 2008

cerstvamama: jojo já zatím jen kojím 😉 , ale cpu se jak nezavřená 😀 , tak to jsi na tom podobně, já mám teď svých 59kg, připadá mi jen, že mi zůstali trochu podprdelní polštářky a v pase, už taky nejsem jak vosa 😀 😀 jen vršek mám objemější, ale pořád lepší než, když jsem přišla z porodnice to mi trčeli na hrudníku snad sedmičky a mlíko mi teklo, až na kolena a to mě z porodnice nechtěli pustit, že se mi ještě nezačlo tvořit mlíko a nekojím 😀 😀 a po 2 hodinách doma hup, manža čuměl a prej, kde jsem to cestou koupila 😀 😀 , že prej zlatý moje trojky, vůbec nezávidím ženským velký prsa 🙂

mimap
27. pro 2008

Ahoj holky, já přibrala 16 kg a teď už měsíc mám tak o kilečko míň než před těhu (jsem už 5 měs. po porodu). Jen to břicho...sice zase plochý ale potrhaný - 16 dlouhých fialových prasklin, takže s tím budu muset něco dělat. Nebyla jste některá na mezoterapii? Chtěla bych to zkusit...
Jinak kojím tak to šlo docela snadno, děsím se, že při druhém mimču už to tak jednoduchý nebude.
Taky souhlasím s Gedzitkou - velký prsa ani za nic, má teď D-F a k tomu 51 kg na 174 cm a vypadá to fakt divně.... 😠

dedulka
27. pro 2008

tak já přibrala 15,5 kg a do 2 týdnů jsem dala dolů 11,5 kg - takže už mi zbývají "jen" 4 kg! 😉 Tak snad to taky půjde rychle dolů. Bříško mám docela ok, už tam zůstal jen špíček 😉 , popraskané není, jen mi trochu popraskaly boky 😠 , ale ten mimís to vynahradí! 🙂

gedgitka.a
27. pro 2008

mimap: ahojky tak to jsi skoro jak Dolly ne 😀 já mám necelých 174 cm a 59kg a teď mám podprdu 80D a taky si připadám divně, už abych měla zpět svoje míry 😅 , čtu tady co mamin kojilo třeba jen 2 měsíce a nebo vůbec, tak jsem ráda, že zatím plně kojím 😉 jen doufám, že se mi prsa stáhnou aspoň, tak dobře jak pupík a nepadnou mi, až ke kolenům 😀 😀

cerstvamama
27. pro 2008

gedgitka.a
Já jsem kojila do 3 měsíců, pak napůl s Nutrilonem,teď už asi 3 týdny vůbec. Připadá mi, že mám širší hrudník, všechny podprdy mě tlačí, ale prsa zůsatly pořád stejný = malý. No ale zase se mě netýká ten problém prsou u kolen 😀 Jo a podprdelní polštářky mám taky a když zatnu půlky tak vidím začátek celulitidy. Fůůůůůůj!

gedgitka.a
27. pro 2008

cerstvamama: ahojyk Ty si tu koukám, taky každej den coo 😀 , tak já zatím plně kojím a malému bylo teď 5 měsíců, snad nám to ještě vydrží podle toho, jak prospívá mám prý podle mudry, spíš smetanu malej má 9kg a 72cm 😀 😀 no já mám pořád 80 jen větší košíček u některý podprdy Dčko u některý Ečko 😀 , zatím drží kde mají, tak uvidíme časem 😀 , snad mě syndrom koleního pádu taky mine 😀 😀 , ale je fakt, že celulda se mi objevila po těhulství taky na zadku a trochu stehýnkách, tak s ní musím něco udělat, ale kámošky co jsou jak za groš kudla ji mají větší a říkaj, jak cvičej spining a celulda je tu furt, tak uvidím 😒 😀

cerstvamama
27. pro 2008

Mrknu sem vždycky když mrňous usne, je to takovej relax 😉 Měli jsme dneska odjet na pár dní, ale Adélka kašle, sípe, má nudli a trochu teplotu. Takže výlet se zrušil.
Co zabírá na celulitidu? Slyšela jsem,že nic. Já se snažím mazat, cvičit a hodně pít. Jinak nevím. Na spiningu jsem byla jednou a dopadla jsem jako Bridget Jones, jestli jsi to viděla. Zkrátka jsem z toho kola neslezla, ale upadla 😀

gedgitka.a
27. pro 2008

cerstvamama: já taky a náš drakoušek se zrouna probral, tak písnu pozdějc 😉 😅

lena13
28. pro 2008

tak ja pribrala 30kg 😔 a zbyvaji mi 4 posledni.jsem od srpna v praci takze zaber doma i v praci a taky jsem zmenila stravu.tak snad se brzy dostanu na svoji puvodni vahu a ty 4 kg uz nejak pujdou dolu.. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru