Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

makelka
16. lis 2007

Já hubnu pasivně - koukám jak hubnete vy 😀

blackketty - papkala jsem slaďoučký kokinka 😀 😀

sokolka
16. lis 2007

Zdarec,

já jedla v celku normálně. Žádný extra chutě akorát přes vánoce jsem si dala do nosu. Teda do břicha. 😀

natalien
17. lis 2007

Ahojky hubňulky,
tak hlásím, že jsem včera byla na úvodní hodině na Roleticu, tak jedním slovem masakr 😀 Všechno mě bolí, jak kdybych se potila v posilově - břicho, vnitřní stehna, paže a zadek. Je to fakt mazec, báječný je, že se nemusím namáhat, ale je to dost bolestivý, teda teď ze začátku, ale to je prý to, co tam nemá být, takže až to bude dole, tak to bolet nebude. Nejenže to je doporučovaný hned po šestinedělí(!), ale i ze zdravotního hlediska a kojení není překážkou. Zatím jsem si nasadila 1 kůru ve kterých je 12hodin, mám rozpis na 2x v týdnu, takže aspoň mám nějakou aktivitu. A má to ještě jedno velký plus, krásně to prokrvuje ruce, nohy a je to proti stresu. No, uvidíme za šest týdnů 🙂

Jinak já jedla v těhu hodně, přiznávám, neomezovala jsem se a nebyl problém, sežrat půl plechu buchty 🙄

anddy
17. lis 2007

Jeee miminacek zije ooooo 😀 😅
natalien co je to roletic, ja cu taky cvicit, ale ja nemam hliiidani 😠 😵 pomoooooc
tak ja budu klustoch furt 😠

natalien
17. lis 2007

Anddy, roletic je stroj, co cvičí za tebe 😀 Ty jen trpíš bolestí a doplňuješ tekutiny a hlídáš si čas masírované partie. Je super, že si Nellušku můžu vzít sebou a dát si ji vedle sebe na deku, aby na mě koukala 🙂 No, tak zkus něco vymyslet, jak si vzít Kevinka s sebou 😵

slonik
17. lis 2007

no, Naty, myslím, že dlouho Ti tam Nelluška nečinně přihlížet nebude - ještě celých šest týdnů 😉

natalien
17. lis 2007

ROLLETIC

ROLLETIC MASSAGE NAPOMÁHÁ: k zmenšení objemu masírovaných partií (úbytek v centimetrech), k zpevňování svalů a vypnutí kůže, k odbourávání tukových polštářů, k odbourávání celulitidy, podporuje prokrvení, uvolňuje napětí svalů, je vhodný také pro sportovce po fyzické zátěži, povzbuzuje látkovou výměnu a tvaruje postavu.

ROLLETIC je účinný masážní stroj, který při pravidelném používání dokáže tvarovat postavu, odstranit celulitidu a zmenšit objem masírovaných partií. Jeho účinnost se zvětšuje dodržováním některých zásad:

- pití dostatečného množství tekutin

- zdravá výživa

- použití kosmetických přípravků na odstraňování celulitidy

Bezprostředním působením na příslušnou oblast vzniká účinek místní – tj. zlepšení výživy kožních buněk a zlepšení jejich činnosti. Pokožka se stává vláčnou, pevnější a pružnější. Výrazně se zlepší metabolismus tukové tkáně, dochází k urychlenému vyprazdňování povrchových žil, lymfatických cév, zlepšuje se látková výměna v oblasti kůže, podkoží a svalů. Výše uvedený terapeutický efekt významně zasahuje a eliminuje faktory hrající významnou roli etiopatogenezi vzniku celulitidy. Během ošetření dochází rovněž k uvolnění bloků svalových skupin, srůstů, změkčení jizev, zpevnění podkoží, redukci objemu masírované partie a vymizení projevů celulitidy. Dalším příznivým efektem masáže přístrojem Rolletic je uvolňování vnitřních opioidů, látek podobných morfiu. Tyto látky tiší bolest, způsobují pocit uvolnění, tělesného blaha a spokojenosti. Terapeutické využití masážního stroje Rolletic má široké indikační možnosti a výborný terapeutický efekt. Metoda léčby je bezpečná, bez vedlejších účinků.

Kontraindikace léčby: Akutní infekční onemocnění, onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, krevní onemocnění, kostní TBC, nádorová onemocnění, těhotenství.

Před ošetřením strojem Rolletic by neměl být klient hladový ani bezprostředně po jídle. Poslední jídlo by mělo být 30 minut před masáží, další jídlo až 30 minut po léčbě. V období menstruace u ženy nemasírujeme břišní partie a křížovou oblast. Někdy se během prvního ošetření může objevit mírná bolest ošetřovaných partií, pocit horka či zarudnutí ošetřovaných míst. Tyto obtíže však velmi rychle samy ustoupí. Pro první dvě sezení doporučuji dobu asi 20 minut, v dalším sezení dobu rozšíříme na 40 až 45 minut. Výsledný efekt ošetření přístrojem Rolletic je měřitelný kolem sedmého sezení. V masáži pokračujeme dle individuálního přání klienta pravidelnými či udržovacími masážemi.

natalien
17. lis 2007

Jani, jasný, to nebude, ale je možnost si ji tam vzít sebou 🙂 Jinak budu jezdit autem a nosit si sebou sedátko, nebo hrací deku 😀 😀 😀 A tam fakt nemá kam utéct 😀

slonik
17. lis 2007

to chodíš na Komendu?

natalien
17. lis 2007

ne, ne, ne 😉 ve středu poreferuju, chceš chdit taky???

evkaamimi
17. lis 2007

Ahojte. Tak mi to nedá a musím si také trochu postěžovat. Během těhu jsem přibrala 18 kg. (i při prvním dítku, i teď při druhém těhu) Ihned po porodu šlo 8kg pryč, ale od té doby ani půl kila. Prostě jsem stále na stejné váze, necvičím, ale vzhledem k tomu, že mám doma skoro 5 kluka a ten mě honí dost, si říkám, že by se to už nějak hnout mělo. Plně kojím, a ze zkušenosti z prvního mateřství, už vím, že kojení mi nepomůže. Kojila jsem dva roky, zhubla jsem vše, ba dokonce ještě víc než před otěhotněním, ale určitě to nebylo kojením, ale změnou stravy a každodenním cvičením. Ale každá jsme jiná, co neplatí na mě, může platit na jinou z nás. Vím, že mě nečeká zas nic jiného, než jen, že se pustím do tvrdého režimu. Tak ať se všem daří a ať jste se sebou spokojené... 🙂

sokolka
17. lis 2007

evkaamimi držím palečky ať se to hne dolů. Neboj určitě to zhubneš, ale jak říkáš, každá jsme jiná. Mě to šlo dolů samo..

anddy
17. lis 2007

natalien ja ziju v UK a tady to asi neni, ale zkusim se poptat, ale nevim kde 😖

miminak
18. lis 2007

Nat - držím palce při hubnutí 😉
Sokol, tak když to šlo samo .. co děláš v tlusťoškách?? 😕 😅 😀
Kael - woe kde se zase flákáš?? 🙄
Morušo - holka jedna divoká, koukej naklusat a poveselit nás a nechej už tu tabulku .. 😀 😀
Anddy - no žiju .. tedy nevím zda je to ten správný termín 😅

Jo a mám pocit že jsem přibrala, páč jsem si včera zkusmo skočila na váhu .. 🙄 to byla blbost .. 😖 a měla jsem o 0,1 kg víc než v úterý 😕 😅

Pádím, musím uklízet, měla jsem tu návštěvu (bylo to prima) ale teď je tu atomovka 😀 😀

Tak zatial páček schledáček 😵

morusa
autor
18. lis 2007

Holky,

šla jsem si včera kupovat kahoty, protože jdem na svatbu, tak jsem chtěla černý, odmítám bejt celej den v sukni a kozačkách, nějak jsem si odvykla na podpatky, hrůza, hrůza, hrůza. Do léta si nekoupím žádnej hadřík, je to odpor ta moje velikost.A Matyáš mě kouše svýma dvouma zubama, že mi včera vytryskly slzy do očí,a jestli bude pokračovat, tak přestávám kojit, fakt že jo. A budu hubnout. 😀

andilek
18. lis 2007

tak já jsem zase včera po dlouhé době stoupla na váhu a mám 57 kg, tak mi ještě z těch 13 kg nabraných do porodu zbývá 5 kg dát dolu, ale bylo by fajn i těch 7-9kg. S tím kojením je to hrůza, člověk nemůže pořádně hubnout, nic jíst, ale zatím na kojení prdět nebudu 😀 😉

sokolka
18. lis 2007

Zdravím,

mimi to že to šlo předtím dolů je sice hezký, ale teď jsem přibrala půl kila, to znamená že mám o 4 kilča míň než před těho. Jenže já vám to teda napíšu jo. Měřim 173 cm a vážim momentálně 79 kg. Takže sem fakt patřim. Ještě tak 6-8 kilo dolů a už sem nemusim... 😉

sokolka
18. lis 2007

tak a je to tady černý na bílym ta moje váha. To je hnus.. 😠

miminak
18. lis 2007

Sokol, buď v pohodě .. všichni sem patříme 😀 😀 😅 😔

miminak
18. lis 2007

Moruško,
neboj .. na jaře to bude pohoda a budeme sahat na "naše" velikosti xs 😀 😀 nebo alespoň s 😅 možná m 😕 ale víc už neberem 😉

lajla
18. lis 2007

tak já měřím 173cm a vázím asi 61-62kg, mám o tri méně nez pred tehu..ale postavu strasnou..predtim byla krasne zpevnena..chodila jsem do posky, na spinning..a ted velke prd, jsem uplne roztekla 😝

sokolka
18. lis 2007

To já zase nemám tak strašnou postavu. Jen ten břuch. Ale jinak já mám dost souměrnou postavu takže to až tak strašně nevypadá, ale stejně.... 😒

kaelan
18. lis 2007

ty jo Sokol ty se umíš i pochválit tak to já nikdy nedokážu ☹ ☹ ☹ ☹
prostě su hnusná 😠 😠 😠 😠 tlustá 😝 😝 😝 😝

jo a na ty kila vůbec nevypadáš 😉

sokolka
18. lis 2007

Já se nechválim, ale je to fakt a i známý mi to říkají. Prostě mám ty špeky souměrně rozdělený.... 😀

sokolka
18. lis 2007

A nejsi hnusná. Jsem jen moc sebekritická. Já teď tolik nejsem, protože mám radost, že vážim míň než před těhu a mohla jsem si koupit i menší věci.... 😅

mejviz
18. lis 2007

ahojky 😉 už jsem zase tu 🙂 na váhu je lepší nelízt, nikdy mě to nepotěší 😒 dneska jse ze šatníku vyřadila troje kalhoty, už jsem se smířila že je nikdy neoblíknu tak ať nezabíraj místo 😒
já o sobě nemůžu říct že mam pěknou postavu 😅 do plavek byste mě teď nedostaly 😀 ale na jaře budem chodit na plavčo tak s tím musím už něco dělat jenom mít tu zk... vůli 😠

sokolka
18. lis 2007

Jo a nemyslete si že jsem namyšlená nebo tak. Neříkám že mám pěknou postavu, ale souměrnou. Samozřejmě v plavkách je mi to prd platný, to vypadám fakt blbě, ale v kalhotech to není až tak hrozný. Prostě to lecos skryje.

sokolka
18. lis 2007

Jé Kael já su trubka. Jsem chtěla napsat, že jsi moc sebekritická ne že já jsem sebekritická....

mejviz
18. lis 2007

Holky já se doma v zrcadle taky vidím ok ale v kabince když něcxo zkouším to je hrůza a děs 🙄 🙂
No ale hlavně že máme krásný děti že? 😵

sokolka
18. lis 2007

mejviz to je přece jasňačka... 😵 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru