Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

berusanda
9. říj 2014

Ja pred tehu mela 67 kg a v tehu jsem pribrala 10,5 kg,takze 77,5 kg a z porodnice jsem prisla s puvodni
vahou. Na konci sestinedeli jsem mela a stale si drzim 61 kg. A to jen kojim,na cvico cas neni a diety? Ty u me nehrozi. Snim vice jak manzel a ze je to jedlik 😉

hehena
9. říj 2014

@martyga mě vůbec nešla dolů. přibírala jsem a to jsem se rozhodně nepřejídala, jak tu některé mamky píšou. kdybych jedla večer celou bombošku, tak je ze mě koule atp. po prvním porodu trvalo 18m, než to šlo pak dolů (a to jsem kojila v obou případech jen 7m) a podruhé to šlo rychleji, asi 8m. ani v jednom případě jsem nezačala dietovat, ani cvičit, prostě to tělu trvalo takhle dlouho.

callwen
10. říj 2014

Přibrala jsem 28 kg (103 kg na sále), týden po porodu -16 kg, 3 měsíce po porodu dalších -5 Kg a zbytek do 8 měsíců po porodu cvičením. Dcera má 16 měsíců, stále kojím.

hedusska
10. říj 2014

25 , k porodu jsem šla s rovnou stovkou..🙂 v porodnici jsem nechala 15, další týden doma 5 a tech zbylích 5 se mě drží jak klíště..😀

pejsanek
12. říj 2014

Já nabrala 14 kg,do konce šestinedělí na své váze a za další dva měsíce lehčí oproti váze u porodu celkem o dvacet a půl kila. Ale u mne to bylo zdravotními problémy...

arnettacek
17. říj 2014

Ahojky, tak ja mela pred tehu 54 kg, pred porodem jsem vazila 73 kg. Pribrala jsem 19 kg a ted pet tydnu po porodu mam uz 60 kg. Vzhledem k tomu, ze tech puvodnich 54 kg bylo malo, tak bych rada zhubla na 58 kg, ktera bych si rada nechala. Vzhledem k tomu, ze merim 173 cm tak u tech 60 kg je ok

wildtiger
3. pro 2014

Zdárek. Ja som taktiež po tehotenstve dosť pribrala, konkrétne 18 kg. Je to zatiaľ 2 mesiace po pôrode a moja váha ide veľmi pomaly dole. Preto som sa rozhodla hľadať informácie na internete, resp. rady, články ako schudnúť a čo preto robiť. Nakoniec som našla webovú stránku http://hubnutipoporodu.cz/ a veľa informácií z nej čerpám. Pre mňa sú to veľmi užitočné informácie a som rada, že v súčasnosti je prístup k takýmto informáciám zadarmo 🙂

fcmarket
21. pro 2014

Ahoj,
já mám asi štěstí 🙂 na začátku těhu 48kg, rodila jsem s 56kg a při odchodu z porodnice 50kg. Mám 170cm, takže jsem si původně chtěla i něco navíc nechat. Ze srandy říkám, že jsem mládě nerodila, ale ukradla 😀 A to de fato žiju na sušenkách, každý to holt máme jinak.

paja173
28. pro 2014

Ja jsem mela na zacatku tehu 62kg, na konci tehu jsem mela 70kg. Po porodu jsem dosla domu s 64.7kg, to bylo pred tremi dny a dneska jsem se vazila a mam 61.5kg. Jsem z toho celkem v soku, necekala jsem ze to pujde tak rychle ale je pravda ze moc chute na jidlo nemam. Ale budu muset zacit jist poradne at mam pro prdolku mleko....

gaba2
28. pro 2014

Holky, mám takový dotaz, v mladším věku se samo hubne i po porodu lépe,ale co my starší matky 😨 ? Zadařilo se a čekám druhého potomka, ale je mi už 42 let a děsím se, co po porodu bude ( zatím jsem v začátku), je tady nějaká taková, co má s poprodními kily zkušenosti? Díky za odpovědi 🙂

luciesofi
28. pro 2014

Já jsem se vydávala v červenci 2011 s 57 kg... Otěhotněla jsem v říjnu 2011 s 63 kg (přibrala jsem pred tim díky vitaminum, žáky svatební cesta a jeste jedna dovolena 🙂) a rodila jsem v červenci 2012 s 83 kg. Po šestinedělí jsem mela cca 73 kg, behem roku jsme shodila jen dalsi 4 kg. Znovu jsme otěhotněla v červenci 2013, počáteční váha 69 kg a rodit jsem šla opět s 83 kg letos v breznu. Po šestinedělí jsem byla opět o 10 kg lehčí - mela jsem tedy 73 kg a ty jsem si držela 😝 az do listopadu, kdy jsem se vrhla na hubnutí..Ted jsem 3/4 roku roku po porodu, cca 7 týdnů hubnu a mam 7 kg dole a 66 kg. Do narozenin mladsi dcery v breznu chci dat dolu jeste 6 kg a v létě mít pod 60 kg 🙂
Jinak v prvním tehotenstvi jsem přibrala 20 kg, v druhém 14 kg... Kojením bohužel nehubnu...

happylenulka
18. čer 2015

já jsem po porodu přišla domů s váhou o 4 kg nižší než před otěhotněním...

svatkafojta
4. srp 2015

Holky, tak ja rodila s rovnou 100 a pred tehu jsem mela cca 70 kg, byla jsem vic nez dost zavodnena. Jsem necelych 14 dni po porodu a mam dole 15 kg a dalsich 15 kg musim nejak dat dolu. Jsem po cisari, tak pokud to nepujde samo ted v 6-nedeli tak urco zacnu cvicit...uz ted pomalu zacinam pri cisteni zubu a tak ale na drepy si jeste netroufam...navic na hubnuti mame cely zivot. Porad si rikam, ze jsem 9 mesicu pribirala, tak muzu dalsich 9 mesicu hubnout a ne cekat, ze za mesic budu na sve puvodni vaze...🙂

ehh
14. srp 2015

Já začala těhotenství na 85 kg k porodu 102 kg a 94 kg pět týdnů po porodu 😕vůbec to nejde . Je fakt že ven moc nechodím v tech vedrech ale i tak je to kolotoč litat kolem tři chlapů. Jsem se viděla v zrcadle a je to hnus. Sice jsem chvíli po porodu a na hubnutí už mám celej život, ale závidím holkám co to mají hned dole 😕. Po prázdninách začne ještě větší kolotoč, ale neverim tomu a ke všemu mi porad natekaji nohy.
Ch jo. Musím se dát do kupy jak psychicky tak i fyzicky.

megaira
14. srp 2015

18 kg jsem přibrala...za 3 měsíce jsem byla zpět na své váze 😉 a to jen diky kojení 😁

1992erika
14. srp 2015

Já jsem přibrala 15kg a během sestinedeli jsem to měla dole a jeste dvě kila navíc 🙂 Kojim a ze začátku jsem z toho mateřství byla trosku vystresovana a nemela jsem čas ani pomalu jest, tak to bude asi tim. Teď jsem dva mesice po porodu váha se me furt drží i kdyz už jsem v pohodě a normálně jim všechno, takže jsem rada 🙂

cajomilka
14. srp 2015

@gaba2 Tak mně je 38, po prvním porodu jsem velice rychle zhubla, aniž jsem se o to nějak snažila, ale po druhém vůbec, mám pořád břicho jak v 6. měsíci a přijde mi, že spíš ještě tloustnu (mladší dceři je 19 měsíců), jsem z toho dost nešŤastná, ale zároveň nějak nemám vůli a energii hubnout 😒 Utěšuju se, že až začnu chodit do práce, přijde to samo - nebudu furt doma u zdroje (tady pořád něco uzobávám), dojídat po dětech apod., ale zase budu víc sedět u PC, tak nevím... ☹

gaba2
14. srp 2015

Tak mám 11 kg nahoře a příští týden jdu na císaře, tak se uvidí, to bych snad dolů dát mohla 🙂

verka91
25. srp 2015

V těhu jsem přibrala 14 kg. Před 5 týdny jsem porodila, dnes mám nahoře 1,5 kg. V porodnici jsem nechala 7 kg, zbytek jde dolu kojením. Zatím necvičím, začnu po šestinedělí.

deathy
28. srp 2015

Já jsem přibrala nějakých 10 kg v obou těhotenstvích.
Po prvním jsem byla rychle na svojí původní váze, pak jsem ještě něco shodila.
Teď jsem nechala těch 10 v porodnici. A co jsem se dneska vážila, tak mám další 2 kg dole, takže měsíc po porodu už jsem pod svojí váhou před těhu. Pořád ale nejsem na svojí váze co jsem měla původně... trošku jsem za minulý rok přibrala. Ale jsem spokojená. Bez cvičení a s mojí žravostí to jde díky kojení dolů samo 😀

verca0
19. led 2016

Já v těhotenství přibrala 14 kg a v porodnici jsem hned 10 kg nechala. 😀 Syn vážil 4,5 kg, měla jsem strašný množství plodovky a velikou placentu. Prý by se tam klidně vešli dvě :D Teď jsem 2 měsíce po porodu a do mé váhy mi zbývá shodit 1 kilo 🙂

verunka1989
22. led 2016

5 kilo pribranych za 9 měsíců,3 vážila malá a z porodnice jsem odcházela lehčí nez před otěhotněním 🙈

paulineliv
9. bře 2016

Tak já jsem na sebe zvědavá.Ještě nemám po porodu,ale už se děsím,jak to budu dávat dolů. V mém případě neco přes 20 kg..jsem 38.tt ale je fakt,že mám nohy oteklý jak konve..ruce a tváře ani nemluvím,tak doufám,že to bude z větší části voda!Abych nezapomněla..ze 77 kg jsem na 101 😕 a to jsem si říkala,že to přes tu stovku prostě nepůjde a už je to tady!

mmartinka456
14. bře 2016

@paulineliv ahoj úplně tě chápu jsem na tom stejně..na začátku jsem měla 77kg a taky doufám že to přes 100 nepujde...bohužel asi bych měla začít počítat s tím, že to přeleze...jsem ve 27tt a mám nahoře téměř 15kg hrůza!!! A v mém případě bych řekla že v porodnici moc nenechám. Vždycky jsem bojovala s váhou aaachjooo... ☹

olivie14
14. bře 2016

Ahoj holky, tak já v těhotenství nabrala 20 kg, 9 jsem nechala v porodnici, 6 kg jsem schodila za první čtyři měsíce při kojení, a pak se mi váha zasekla, takže jsem cca od šesti měsíců co bylo malé začala cvičit, a jíst zdravěji a méně a do půl roku jsem byla zpět na své váze. No ale ted na zimu jsem zase něco nabrala, prostě těch pár kilo lítá pořád nahoru a dolů, podle toho, v jaké jsem formě a jakou mám vůli.

lucifereeek
14. bře 2016

Při prvním jsem nabrala 8,5 kg do týdne po porodu jsem je mela pryc a měla jsem ještě o 2 kg min než před tehu. U druhého jsem přibrala 10 kg a Původní váhu jsem mela po 14 dnech od porodu.

soda365
14. bře 2016

ahoj, v těhotenství jsem přibrala 16kg a teď 5,5 měsíců po porodu mi zbývá asi 1-1,5kg.. u mě je ten pokles pozvolný a váha se začala výrazně hýbat dolů až poslední měsíc - to jsem přišla o 4,5kg.. do té doby se mě kila držela jako klíště..

paulineliv
21. bře 2016

@mmartinka456 Ja uz mam tyden po porodu.Museli jsme vyvolavat kuli tlaku..Bohuzel jsme jeste v porodnici,mala ma zloutenku.Na vaze jsem jeste nestala,ale rodit jsem nakonec sla s rovnou stovkou!A mala byla opravdu mala jen 2.70...Tak dam vedet az se doma zvazim..snad zitra!

karlajasmine
21. bře 2016

Ja pribrala v tehotenstvi 16kg, 4,5 mesicu po porodu mi zbyva shodit 1,5kg... ty posledni kila jdou nejhur :D Kojim, tak nechci drzet nejaky drasticky diety..

lenysek1988
21. bře 2016

Ahojky 🙂 Rodit jsem šla s 20kg navíc. A po 4měsících vše dole a stále to jde dolů. Malá je dost akční a už nejím tolik co dřív. A stále kojím,tak nevím zda to je i tím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru