Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

s.arik
19. srp 2007

ne že bych tu chtěla provokovat, ale já zatím přibrala jenom šest kilo (z 59 na 65kg) 😕 , nějakých dvacet si vůbec nedovedu představit 😕 a to žeru odmala sladké po kvantech, dát si jenom jednu sladkost na chuť denně je pro mě utopie a vysněný cíl 😀

obávám se spíše poporodní podvýživy, protože pravidelně jíst skoro nestíhám už teď, co teprve s mimčem....

gedren
19. srp 2007

sariku, on Te hlad prinuti - ja beru jidlo jako nutny zlo, abych udrzela svoji telesnou schranku nazivu, a moc tomu nedam, ale jak jsem se vratila s mimi z porodnice, tak jsem musela zacit poradne jist, protoze jinak to mliko neni a ses uplne hotova a vysata 🙂 Driv jsem nesnidala vubec, ted zacinam den pulkilovym jogurtem, abych vubec byla schopna se zvednout 🙂

sokolka
19. srp 2007

Čauky maminy i budoucí maminy. Já jsem přibrala celkem 13,5 kila a když jsem přišla z porodnice tak jsem měla dole 7kg. Teď jsou malýmu 4 měsíce a týden, plně kojíme a mám o kilo a půl méně než před těhotenstvím. Takže paráda. Myslím, že když po porodu nebudete od rána do večera jíst tak to bude v poho. Jinak normálně dlabu sladké i večer, ale přes den si kolikrát jen tak něčeho zobnu.

pucik
19. srp 2007

ahojky, tak nabral jsem 21 kg přes těhu, po porodu jsem přišla domů o 8 kg lehčí, taky 4 kg mimčo mi dalo pořádně zabrat, ale je krásnej, ale pořád křičí hlady, a vůbec nemám hlad, takže to snad půjde dolů, už mám za 3 dni dole kilíčko, takže snad budu jako ta holka předtím, jen mě strašně překvapilo, že jsem domů šla skoro jako když jsem nastupovala, těhulka,ale s měkčím bříškem, přeci jen jsem mfěla předstvu, že trochu více sleze a co vy, jaký jste z toho měli pocit? 🙂

flow111
19. srp 2007

tak na to som tiez zvedava ako zhadzovat kilca po porode....ja mam na sebe 25 takze to bude asi fuska 😎

poupe
19. srp 2007

Pucik,ja mela taky porad pocit,ze mam bricho,jak to ze kdyz je to me ditko venku,tak ja mam bricho 🙂 ,ale pomalu se vse davalo do normalu a za par tydnu jsem oblikla sve veci,ale pak stejne musis pomalu vse zpevnit,to bricho je vsude 🙂

marie_m
19. srp 2007

holky, ja pribrala 40 kg, z porodnice jsem prisla o 15 kg lehci a i kdyz cvicim a zmenila sem jidelnicek, porad to nejde a nejde a jeste mi aspon 15 kg schazi, myslim, ze je to i hormonama, pac sem to od porodu porad jeste nedostala a to uz pul roku nekojim..

morusa
autor
20. srp 2007

Pucík: s tím bříškem jsem na tom měla stejně, známá se mě dokonce ve srandě ptala, jestli tam nemám ještě jedno,ač mi to moc vtipné nepřišlo.Moje mamina se taky tomu divila, že prej ony odcházely dřív z porodnice s bříškama téměř plochýma, a jak jsme to tak probíraly, tak jsme se dopracovaly k tomu, že dřív jim hned v porodnici píchali injekci na stažení dělohy, prej to pálilo jako čert, ale díky tomu bylo bříško super, dneska už to nedělaj, asi upřednostňujou,aby si to tělo udělalo po svém,což já osobně považuju za lepší, ale holt pak to ještě dlouho není na obepnuté tílko. Já jsem vždy měla ploché břicho, dnes tři měsíce po porodu tam ten špek pořád mám, na obepnuté tričko to není ani náhodou, a to cvičím třikrát týdně ,ale pořád se tam mrcha drží,ale věřím ,že až zhubnu ty kila, co pořád mám ,tak půjde i břicho. 😉

morusa
autor
20. srp 2007

marie: 40kg je opravdu hodně, to jsi asi byla před tím hubená, ne? Mám pocit ,že když se to zprůměruje, tak vždycky víc přibere ženská ,která je spíš štíhlejší než silnější, boubelky tolik nepřibíraj v těhu, protože to tělo má z čeho čerpat.

miminak
20. srp 2007

Ahoj holky,
tak jsem nakoukla a v rychlosti Vás pročetla .. trochu se mi ulevilo, páč mám také deprese ze své hrozné váhy .. 😅 a jsem ráda že v tom nejsem sama .. někdy mi připadá, že jenom já jsem Golem .. 😝 😝 😝

V těhu jsem přibrala cca 23 kg, když jsem odcházela z porodnice měla jsem 13 dole a během šestinedělí další 3 - což je dohromady 16 kg 😀 Jenže od šestinedělí do teď (zítra jsou Zuzance 4 měsíce) jsem už nedala dolů NIC .. 😕 😠 😔 Jo a před otěhotněním jsem přibrala 5 kg - takže počítám li správně, potřebuji se zbavit 14 kg 😝 😝 😝 zd´á se mi to nemožné 😢

Jinak jsem vypozorovala jednu věc - maminky co kojí a mají boubelatá miminka, hubnou .. ale maminky co kojí a miminka jsou nic moc (můj případ, před 3 týdny jsem musela začít přikrmovat, páč mlíčko nebylo dosti tučné) prostě nehubnou. FUCKT!! Nevím, jak se ten tuk dostává do mlíčka, ale co jsem vykoukala na maminkách v okolí, je to tak .. tedy když pominu maminky co geneticky mají předurčené že jsou nítěnky .. 😀 😀

janica..
20. srp 2007

Miminak souhlasím, já už mám vše dole a i -2kilča před otěhotněním, malej mě úplně vysává, má už 8,810 v pěti měsících 😝

miminak
20. srp 2007

Janica - ty woe to řikám .. 😀 😀
Fuckt, Zuzinka měla na 3 měsících jen 5250, přibrala za měsíc 600 g a to jsem ji kojila 12 x denně!!!!! 😝 😝 😝

miminak
20. srp 2007

Tak snad budu patřit k té druhé variantě, co až přestanou .. půjde to dolů .. 😉 Ale nenechám to náhodě, cvičení to jistí .. 😎
Bych se picla, kdyby mi to zůstalo .. při představě že budu čekat druhé a startovní pozice bude taková .. 😝 😝 To nechám Zuzinku jedináčkem 😀 😅 😕 😔

janica..
20. srp 2007

😀 😀 😀
Jsem říkala, že bych klidně kojila furt, denně sním i 3 oplatky o zákuskách ani nemluvím a furt hubnu, vyhovuje mi to 😅 si dopřávám, ale až přestanu kojit, tak se budu muset dost krotit ☹ 😀 😀 😀

myska
20. srp 2007

Já začínala na 66kg, během těhu jsem přibrala 12 kg, domů jsme přijela o 4 kila lehčí 🙄 (takže nic moc), ale už po Vánocích jsme měla 63 kg a to bylo zhruba 3 měsíce po porodu, plně jsem kojila a je fakt, že malá byla pěknej pucínek z mího mlíka, prostě jsem jí dopřávala v podobě sladkostí.
Teď už přes měsíc nekojím a váha jde nahoru (jsem teda na těch svých původních 66kg) a já začínám mít pořádný depky z mího rozkydlýho těla, fuj humus hnus fialovej 🙄 😎

poupe
20. srp 2007

To je fakt,mala taky neni tloustik,za par dni ji bude 5 mesicu a ma 6,300kg,a plne kojim a nehubnu a dneska koukam kilo navic ☹

marie_m
20. srp 2007

moruso, nebyla sem nijak exremne hubena, spis vysportovana pred tehu, pak sem otehu a doktor se hrozne divil, co se to se mnou deje, pac sem treba za tyden pribrala cca 7 kg, to uz sem pak mela i problemy s tlakem a otoky, takze sem musela byt na rizikovce

a pro holky, ktere doufaji, ze az prestanou kojit,ze to pujde, tak snad sem ja vyjimka, ale u me fakt nic ☹

miminak
20. srp 2007

Ty woe dyť to říkám .. a pak že není kvalitní a nekvalitní mléko .. holky tam mají smetanu a já pěkně odtučněné .. 😝 😝 😅

Janico - jůů já Ti závidím, ale přeji páč je to prostě tak 😉

Popě, tak tady je pes zakopanej .. já opravdu kojila jako vzteklá a malá dlabala, mléka bylo dost ale prostě ta kvalita nic moc a kamarádka má mímo co vážilo ve 3 měsících 6300!! a ona je už jako vyžle 😝 😕

poupe
20. srp 2007

ja kojim taky pres den po 3 az 3,5h.v noci po 4h.,zatim ji to staci,nebreci,a to mela pri narozeni skoro 4kg.neprijde mi ani jako vyzle,proste je drobnejsi.se mnou to vidim na cviceni,ale kdo se ma dokopat 🙂

miminak
20. srp 2007

Já doma moc cvičit nestíhám, buď mám malou na ruce, nebo lítám venku a pak taky žehlím, vařím a tak .. když mám chvilinku vlítnu na koňa .. 😀 Chci chodit od září normálně cvičit ven, jenže mám problém s hlídáním .. doma se opravdu cvičit nedá nebo alespoň ne efektivně .. 😝 😝

bara_d
20. srp 2007

Ahoj děvčata,
tak si to tady pročítám a vidím, že nejsem sama, co má problém s váhou. V těhotenství jsem přibrala 20kg a po šestinedělí jsem byla na své původní váze, ale chtělo by to ještě. Zůstal mi faldík na bříšku, resp. pneumatika Michelin, která nejde dolů ať dělám, co dělám. Moje malá má 5 měsíců, celou dobu jí kojím a všude se píše, že kojením se hubne, ale na mě to skutečně nezabírá a jak jsem tak četla, tak ani na Vás ne. Tak pokud máte nějaký zaručený recept, jak zhubnout, tak sem s ním, ale v žádném případě to není o hladovce. Prosím, poraďte. Sice manželovi se líbám, taková jaká jsem, ale pro mě to prostě není ono.

hankah
20. srp 2007

Mim - já Marušku taky kojím plně, při narození 2,61, v 5měsících 7,21, ale že bych nějak závratně schodila to se teda říct nedá, mám nahoře pořád 5-6kilo!!!! 😠

takže pora´dte co s tím, já vím, nejíst sladký,ale to mi právě moc nejde, snažím se s malou hodně chodit, alenějak to nepomáhá, nebo co!!! 😠

miminak
20. srp 2007

Ahoj Báro,
no holka já nevím, páč kdybych to věděla tk ze mě není tak obludná koza, jaká ze mě je .. 😝 😝 😀 Ale souhlasím, že o hladovce a drastické dietě to není .. Trochu jsem zklamaná, páč mi všici říkali neboj, kojením to půjde dolů a ono nic .. 😅 teď všichni říkají, neboj .. až začne malá lézt a chodit nezastavíš se a půjde to dolů .. 😕 no tak tomu už nevěřím, za chvíli mi budou řikat neboj ... až bude v pubertě budou to takový nervy a váha půjde dolů .. 😝 a já umřu hnusná a tlustá .. AMEN 😔

miminak
20. srp 2007

Ahoj HAni, co Ty tady?? Ne že mě holkám prozradíš?? TAm jsou všechny takový lunty .. 😅

miminak
20. srp 2007

HAni, já Tě tak ráda vidím .. tedy jako koníkovsky .. 😀 Sem dneska měla přijet na to kafe, viď?? 😀 😀 😀 Se polepším 😉

bara_d
20. srp 2007

Já se ani nepřejídám ani nedržím dietu, ale myslím si, že kdybych omezila sladké, tak by ta váha snad šla dolů rychleji, ale kdo ví. Taky si říkám, až malá poleze, že kila půjdou dolů. manžel dělá v lékárně a snad mi přinese nějaký zázrak, po kterém zhubnu. Jeho heslo stejně je cvičit, cvičit a cvičit.

miminak
20. srp 2007

Souhlasím, ale stejně .. 😕
Musím pádit, malá se probudila, tak razíme ven .. 😀 😀
Jo a to ještě pravidelně jednou týdně chodím s kočárkem 10 km .. taková trasa 😝 😝 každý den 2x výjezd a nic!!
Zatial pá cholčinky a hubnutí zdar 😉

hankah
20. srp 2007

mimi, vždyť ty jsi taky lunt!!! 😉 tak kafčo přesouváme na zítra, ju...... 😉 taky mě ta váha .......

holky, já měla před těhu 64 při 164, oplácaná jsem byla trochu vždycky, v těhu jsem nabrala 19, teď mi zbývá těch 5-6 jak jsem psala a hlavně by bylo třeba to zpevnit-jenže není hdáááá, už jsem si pomalu začala hledat někoho na hlídání 2 krát týdně, že budu chodt cvičit - no, uvidíme

morusa
autor
20. srp 2007

Miminak: No ,tak jsi to asi fakt trefila, jsem na tom ted s těma kilama stejně, potřebuju dát dolů 14-15kg, protože jsem před otěhotněním taky přibrala 5kg po vysazení antikoncepce a jak už jsem psala, hubla jsem jen během šestinedělí, od té doby se můžu stavět na hlavu a nic, jo a malej fakt není žádnej puclík, je dlouhej a tak akorát bych řekla,ve středu jdem k doktorce, tak jsem zvědavá, jestli mi taky nenakáže dokrmovat. Jinak též doufám ,že jsem ten druhej případ, že až přestanu kojit, tak to půjde dolů, jen at nejsem ten třetí 😀

miminak
21. srp 2007

Ahoj holky,

Hani - no tak to si mě asi s někým pleteš ... 😅 😀 😀 Leda dost opuchlý lunt 😝 😝 Nenosíš brýle??? 😀 😀 😀

Moruša - tak to jsme na tom fuckt podobně .. já taky doufám že až přestanu, trochu to spadne .. tedy dost 😅 😀 😀 Jinak já asi přestanu kojit už brzy, páč jak jsem začala přikrmovat, tak nejdřív jsem byla šílená z toho že Zuzinka nechce flašu (páč ani dudlík se u nás nenosí 😔 ) a teď zase šílím z toho, že když ji přiložím je vzteklá a úplně fialová .. řve jak pominutá, ale když ji ukážu flašku ... přestane a zakousne se do ní jako pes Baskervilský .. 😅 😕 😔 Tak asi neodstavim já malou, ale Zuzinka odstaví mě .. 😖

Hezký den cholčinky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru