Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

sayast
11. srp 2009

pribrala jsem 25 kg,4 mesice po porodu jsem na sve vaze

ava
12. srp 2009

pribrala 16 kg, na sve vaze po 2 mesicich, stale to jde dolu, zda se. Ale stehna a zadek jsou takove rozbredle, mate nejakou radu na zpevneni?

katuska09
12. srp 2009

Ahoj, no já jsem přibrala 28kg, z toho 21 už mám dole, 7kg jsem nechala v porodnici a pak dalších 8kg šlo dolu hned první měsíc. Na zbytku jsem musela ještě pracovat. Nyní mám 62kg, tak se chci dostat na původních 55kg.

meleri
12. srp 2009

Lestep, jo já si tě taky pořád pamatuju..🙂)

náš je narozen 15 11 tak má ted skoro 9 měsíců...🙂

berenika39
12. srp 2009

tak hlásím, že mě to trvalo přesně rok. uf. dneska konečně mých 58. přibrala jsem cca 17, prvních 10kg bylo dole rychle, do tří měsíců, samo, ale pak ani tuk. Lezlo to hoooodně pomalu, ale doufám, že jistě. Nemám výkyvy váhy, tak snad to vydrží. S věkem je to nějak čím dál tím těžší......

irasek
12. srp 2009

během těhotenství jsem nabrala 20 kilo, po roce jsem na svých předtěhotenských. Dlouho se mi drželo kolem 5 kil nahoře, pomohlo, když jsem musela začít lítat za naším Páťou a lítání stále pokračuje. Tak třeba ještě něco shodím 🙂
Meleri- my se potkáváme i tady, před chvílí jsem Ti psala jinde 😉

meleri
12. srp 2009

holky vy jste všecky dost přibraly a pak jste to všecko shodily, a já sem přitom nepřibrala tak moc, a furt se mě to drží jak klíště, naopak sem od porodu ještě přibrala.... ☹

Irásek 🙂

jirinkas
12. srp 2009

ahoj, já nabrala 26kg, z 66 na 92 😅 Jsem 7 týdnů po porodu, z porodky jsem přijela s 76kg a ty se mě drží. Každý říká, že s kojením to půjde snadno dolů....jo houby. Břicho mám jak ve 4. měsíci, akorát měkký a klepavý, zadek jak valach a ze stehen se mi udělaly pořádný kýta. K tomu všude strie a celulitida. Pořád musím nosit těhuoblečení, svoje starý kalhoty oblíknu tak po stehna. Nikdy jsem neměla s postavou problémy, takže tohle mě docela dostalo. Od 3.týdnu po porodu jsem začala trochu cvičit, chodím na procházky, každý den šlapu 3 patra schodů s mimčem v korbičce.... problém je že mě to kojení vysává a mám strašnou potřebu jíst....

martulikk
13. srp 2009

Ahoj holky, já měla před těhu asi 64kg, než jsem šla do porodnice, navážila jsem 77,4kg - takže plus nějakých 13kg. 🙂 V porodnici jsem za týden pobytu nechala 7kg a doma během týdne další 3kg. Zítra to budou 3 týdny, co se nám maličká narodila a já mám 66,6kg, takže paráda 🙂 Zbytek je ve stehnech a na prsou. Škoda jen, že se prsa pak vrátí do stavu před těhu (tedy zhruba) aaale ty nožky zůstanou 😀

janulla84
21. srp 2009

No tak ja jsem v tehu pribrala 12 kilecek a po porodu jsem nechala dole hnedka 9 😀 ale tech zbyvyjicich tri ne a ne se zbavit 😠 a zustaly samozdrejme ve stehnech a brise 😠 .Od zaří hodlam vyrazit na spining tak doufam,ze to pujde dolu 😖

meleri
21. srp 2009

začínááááám hubnouuuuuut!!!! 😀 😝 😅

miona
21. srp 2009

Ahojda, tak já nabrala 14 kg..v porodnici zůstalo 9 kg, zbytek jsem díky kojení, častým procházkám a stresu prvomatky 😀 shodila velmi záhy + ještě něco navíc 😎 takže jsem se vesele cpala a teď mám + 3 kila nad svým průměrem, povolený břicho, stehna a zadek - prostě klasika 😀 Takže už opravdu od září také musím začít. Akorát teda, já jsem se k tomuto rozhodnutí dohrabala až rok po porodu 😅 .
Holky držím vám palce! Doporučuji začít dřív než já 🙂

kokaka
21. srp 2009

meleri, připojuji se k tobě a začínám s hubnutím, měla jsem už dávno, ale pořád kojím , tak zatím se budu snažit vynechat bílé pečivo a sladké a uvidíme, ale potřebovala bych dát dolů 8-10 kg

moda08
21. srp 2009

Ahoj,tak já jsem v těhu přibrala 10kg, když jsem šla z porodnice tak jsem měla nahoře jen 3kg a nyní (pořád kojím) už mám zase svoji původní váhu a občas i míň 😉

moloko
21. srp 2009

Tak já jsem v těhotenství přibrala 10,5kg, 14 dní po porodu jsem měla 2kg navrch a te´d již kojením a běháním okolo malého má 3kg pod svou původní váhou 😀

leninnka
21. srp 2009

Ahoj holky, tak já přibrala 19kg, po porodu šlo dolu 10, a teď 5m po porodu jsem 8kilo pod svou váhou 😵

meleri
21. srp 2009

Kokako,

chce to fakt vydržet a večer nic nejíst, já už po páté nic nejím, jen ovoce, snad to dáme.

Moloko, Lenninko,

ste borky a máte můj obdiv, snad to taky dám! já se moc nenaběhala, až ted začal frmol...🙂))

kokaka
21. srp 2009

meleri: já začínám na váze 74 kg při výšce 170, díky za povzbuzení 😉

reni7
22. srp 2009

ahoj-já přibrala 17kilo,po porodu sem zhubla 8kilo a teď po šestinedělí mám už jen 2 kila nahoře
začala sem na 62kg rodila sem ze 79kily a teď bude mít malá 7týdnů a mám 64kilo,běhěm prvních 14dní sem zhubla asi 12kilo-šlo to samo hrozně rychle dolů,ale už se těším až začnu trochu cvičit,protože to břicho potřebuju trochu zpevnit
takže nějak tu váhu neřešte,já se hlídala a stejně sen nabrala 17 ale fakt to šlo rychle samo dolů- 😵

brisalek
23. srp 2009

tahle diskuze je sice moc zajimava, ale myslim, ze to jenom stresuje, ty ktere maji "zachovny" metabolismus pro dobu ledovou🙂 a proste kojenim, stresem a unavou spise pribiraji, protoze telo ceka spatne casy a tak si dela zasoby🙂. Fascinuje me jak nekdo popisuje, ze ma spoustu behani a prace kolem miminka a tak hubne...to prece maji vsechny maminky. Proste stejne jako nekdo ji za dva a nic nepribere a druhy se na jidlo jen podiva a a ma dve kila navrch a drzet si vahu ho stoji strasne usili. Tak nekdo po porodu zhubne a nic pro to nemusi delat a druhy muze byt uplne hlady a stejne mu par kil zustane. Nebo jeste pribere, protoze v zajmu zachovani kojeni a dostatku vseho potrebneho pro sebe a miminko proste pri kojeni dietu drzet nejde.

klematis
24. srp 2009

Ahojky, přibrala jsem 15kg, po porodu jsem shodila 7kg a teď, 4 a půl měsíce po porodu mám pořád 3kg navíc a ty pořád nejdou dolů. Diety žádné nedržím-kvuli mimču a na cvičení nemám chuť ani sílu, ale tři kila nejsou tak moc, kdyby mi náhodou zůstali, jen budu muset obměnit celý šatník 🙂

bustik
25. srp 2009

Přibrala jsem 10kg, zůstala mi 4kg, do 3.měsíců jsem byla na své váze a nyní mám ještě o 4kg míň - kéž by mi to zůstalo. No je pravda, že tím jak jsem doma, tak mám jiné stravovací návyky, tak je to možná tím. Když jsem chodila do práce (sedavé zaměstnání), tak jsem jedla přes den zeleninu a ovoce a doma si večer udělala něco k jídlu. Teď když si uvařím, tak na oběd a pak už jím jen tu zeleninu a ovoce (a sladký na nervy 😀 ).

jankanej
15. pro 2009

ahoj holky tak tu pročítám vaše příspěvky...tedka už budu mít po šestinedělí a chtěla bych už něco málo zhubnout, všude slyším že kojením jdou kila dolů, ale mě to teda nepřijde...od porodu mám 7kg dole ale ted se to stoplo, myslíte že je to brzo že to třeba ještě přijde?Je i fakt že na mě dopadaly takový ty poporodní smutky a několikrát jsem prostě nevydržela a byla schopná do sebe naládovat celou čokošku nebo i jiný sladký a přitom nikdy předtím jsem o ni nestála a jsem spíš na maso...chjo ☹ ☹

stylly
15. pro 2009

ahojky,já přibrala 4,5kg a mám 6kg dole,jsem 3týdny po porodu

marooshka
15. pro 2009

stylly 😀 😕
já jsem teď při třetím těhu začínala na 58 kg a rodila jsem a měla jsem 86 😝 po porodu něco spadlo samo po dvou měsících se to zastavilo, měla jsem nahoře pořád 11 kg, pak jsem začala cvičit a teď mám 61 a to už jsem spokojená, nějaký to kilo sem kilo tam mi už nevadí 🙂

jankanej
15. pro 2009

stylly tos mě moc nepotěšila, pár lidí mi sice řeklo že je ještě brzo ale jak čtu ty příspěvky tak někomu to jde i takhle rychle...já po prvním porodu měla i problém se štítnou žlázou měla jsem zpomalenou funkci a místo toho abych shodila jsem nabrala zpět všechno snad i něco navíc, tak mám strach aby se to neopakovalo

marcelapetrikova
15. pro 2009

ahoj přibrala jsem 12 a dolů jsem dala 12 kg ale ted u toho koja jsem začla přibírat měla jsem nahoře3 kg ale ted jsou zase dole je to jak na houpačce ale dle dr to bude mít na svědomí asi štítka 🙂

dorinek
15. pro 2009

Tak já nabrala 10 kilo, 8 jsem nechala v porodnici, dalších 5 se mě pustilo první měsíc, pak to chvíli stálo a teď se to posledních 14 dní zase hnulo směrem dolů. Žádný strie, žádnej pytel na břiše, až mě to překvapilo. Byla jsem připravená na nejhorší 😀

momin
15. pro 2009

Tak ja mam porad 7kg navic a mam z vas depku jak vam to jde dolu a me ne.... 😎

lamarika
15. pro 2009

nabrala jsem přes 30 kg 😅 Po odchodu z porodnice jsem měla 16 kg dole, další týden dalších 12 kg. Po 3 měsících jsem byla na původní váze a teď mám o nějaký to kilečko ještě míň 😉 Já byla ale hodně zavodněná, tak to šlo samo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru