Kolik kg a jak dlouho jste je shazovaly po porodu?

morusa
14. srp 2007

Ahojte holky, zakládám novou diskuzi na výše uvedené téma, myslím ,že tady nikde není, zatím jsem našla jen, kolik se přibralo apod.Bylo by fajn ,kdybyste napsaly, kolik jste která nabrala a jak dlouho Vám trvalo ty kilča shodit, popřípadě jak...jestli pouze kojením nebo omezováním stravy nebo cvičením či jestli máte nějaký zaručený recept... Docela mě to zajímá, protože mně každý říkal, jak mám hlavně kojit a kilča půjdou dolů, no a i když plně kojím, tak váha už měsíc a půl stojí, vlastně jsem shazovala jen po dobu šestinedělí, což je v mém případě ne moc lichotivé, jelikož jsem přibrala 25kg za těhotenství plus 5kg těsně před otěhotněním po vysazení prášků,no a momentálně mám dole jen 15kg, jím zdravě a dokonce třikrát týdně cvičím a váha prostě stojí. 😒

kvakulka
15. pro 2009

Mom -neplaš, já skoro nejím, páč nemám chuť a čas a nehubnu po porodu ani náhodou (z původních 16 kg mám nahoře pořád aspoň 8 kg🙂---a to nekojím- v těhu podobně- jedla jsem dost rozumně a taky nabírala víc než ostatní. prostě metabolismus---říkám sí, že bych v pravěku aspoň bídně nezahynula 😀

momin
15. pro 2009

Je pravda ze ja sem za tehu pribrala 22kg 😅 Vazne sem se necpala. nemela sem zadne chute. jenom sem teda porad krupala led a z toho se nepribira. 😀 je to asi tak jak pises... 😀

jankanej
15. pro 2009

momin nebud smutná já nehubnu taky navíc jak mám nervíky na pochodu tak mám zas dvě kilča nahoře takže jsme na tom podobně, já bych chtěla zhubnout na původní váhu aspon před prvním dítětem což znamená tak 10kg ale to sama asi nezmáknu chvičit mě nebaví a ani na to nemám čas tak nevím a ted jsem ve stadiu kdy prostě si neodpustím něco nezdobnout až je mi ze sebe ouvej, ale snad se dám trochu dohromady... 😅 😅 🤐

editah222
16. pro 2009

Já jsem díky těhotenské cukrovce v těhu přibrala jen 5kg a z porodnice jsem se domů vrátila o 5 kg lehčí než před otěhotněním 🙂 A nevím jestli je to kojením nebo těma dlouhýma procházkama, ale zhubla jse už dalších 5kg. Takže jsem spokojená.
Nevím jak bych to jinak dělala, protože na cvičení jsem teď strašně líná. BOjím se co bude až přestanu koji. ☹

stylly
16. pro 2009

janka:Je to individuální,...jde o to že já jsem celkem ve stresu,malého máme ještě v inkuboši tak to je taky hodně důvod🙂

maro:Tak to jsi dobrá,..shodila jsi to jako nic 😀

hellu
16. pro 2009

tak mi asi nezbývá, než vám všem tiše závidět 😠 . Já přibrala při obou těhotenstvích 23 kg, po prvním to šlo dolů, po druhým mám ještě pořád 11kg nahoře. Nežeru, lítám mezi dětma, chodím s nima ven a váha se ani nehne 😢 . Na cvičení čas nějak nezbývá a já si stále častěji připadám hnusná.....

kadlecova.misa
16. pro 2009

ahoj ,já v těhu přibrala ukázkových 12 kg,po porodu jsem měla jen 5 nahoře..a dávno už mám svou původní váhu..pravda že ty svaly nejsou co bývaly.. 😀

markusko
16. pro 2009

já jsem přibrala v těhu 10 kg, týden po porodu jsem měla 9 kg dole, dneska 7 týdnů po porodu mám o 2 kg méně než před otěhotněním. Myslím že to není moc dobrý takhle rychle hubnout, ale jím hodně... nevím čím to 😕 Bála jsem se, aby se to nepodepsalo na tvorbě mléka, ale naštěstí ne 😉 No a ty svaly, to samozřejmě není co to bývalo 😀

iluss
16. pro 2009

Ahoj 🙂
já jsem během těhotenství přibrala 17kg. Během šestinedělí to všechno šlo dolů a získala jsem zpátky svoji původní váhu. A to jsem nijak necvičila, kvůli kojení ani nedržela žádné diety, šlo to samo - přisuzuji to právě tomu kojení.

hellu
16. pro 2009

ilus, já ti nevím....taky plně kojím a váha furt stojí ☹

jankanej
16. pro 2009

hellu já taky plně kojím a nic mám donce ty dvě kg nahoře jak jsem se nenažraně pustila do čokošky abych ty nrvíky trochu utlumila, takže to přisuzuju právě tomu sladkýmu protože když jsem byla těhu i netěhu tak si na sladký ani nevzpomenu.každá prostě máme jinej metabolismus.chtěla jsem zkusit jablečný ocet ale furt váhám bojím se aby kojení nešlo do háje

verusinek
16. pro 2009

Ahojda, tak já přibrala necelých 11kg a vše jsem nechala v porodnici, teda tři kila, které měl náš poklad jsem si vezla domů 😵 😵 😵 .....

klematis
16. pro 2009

já jsem přibrala 15kg a trvalo mi půl roku, než to šlo dolů, ale nijak jsem to neshazovala, žádné diety a 😀 ni cvičení, šlo to samo

poletucha
16. pro 2009

15kg...behem 3 mesicu 😉

jc888
16. pro 2009

Ahoj, já jsem nabrala 23 kg a nic se s tím nedalo dělat, byla jsem i dost oteklá. Teď je malému 6,5 měsíce a chybí mi zhubnout jen 1 kilo do původní váhy. Ze začátku to šlo až moc rychle, takže jsem to brzdila, byla jsem z toho moc unavená a bála jsem se o kojení. Ještě pořád kojím, hubnu teď kilo měsíčně. Každý den chodíme na procházku, necvičím (ale pořád se chystám 😉). Pak ještě 3 kilča a budu spokojená 😵

kvakulka
17. pro 2009

Holky, a to hubnete a nijak nedržíte dietu? to nechápu. přece pravidlo hubmutí je, že vydáváte víc, než přijímáte.

hellu
17. pro 2009

Kvakulka, taky to nechápu. Já mám sice opravdu megavýdej, ale s váhou se nic neděje. A držet dietu mi při kojení nepřijde jako fajn nápad. I když tady to vypadá, že všichni hubnout zcela přirozeně......

jajina.c
17. pro 2009

Ahoj holky, tak já přibrala v těhu 22 kg ( původní váha 78, takže na konci 100 kg 😖 , při výšce 168 cm), v těhu jsem se omezovala a do 5. měsíce měla jen 2 kila nahoře, zbytek letěl nahoru ani nevím jak za ty 4 měsíce....29. 12. bude malému 5 měsíců a pořád mám nahoře 8 kilo a ty mi nejdou dolů a displey se na váze vůbec nehne, ale je fakt, že na cvičení nemám vůbce čas, snažím se ale jíst zdravě, a od začátku jsem vůbec nekojila, mlíčko jsem vůbce neměla, asi kvůli chřipce posledních 14 dní před porodem. Ale doufám, že to snad zhubnu, do ničeho se totiž nevejdu a pořizovat si nový šatník odmítám, tak mám aspoň inspiraci, musím začít cičit. Držím všem palce, ať jdou kila dolů co nejdříve. 😉

marecek4
17. pro 2009

holky jdu vás potěšit,po prvních dvou dětech mi kila utekly ani nevím jak,po třetím mi vše zůstalo,ba i přibylo-třicet kilo,a nepomohlo vůbec nic,ani práce pošťačky,kdy jsem se po dvou dědinách nalítala,a teď co jsem nabrala tak jsem shodila během šestinedělí a teď se utěšuju že možná ubude i něco navíc-už ubývá,kalhoty co jsem si koupila před otěhotněním mi pěkně padají,tak se nestresujte,je to možná i v tom

hellu
17. pro 2009

Marecek4, nevím, jestli se mám radovat 🤐.....i když budu argumentovat návratem k dívčí váze, manžela asi k tolika dětem nepřemluvím 😅

jankanej
18. pro 2009

😖 spíš bych holky potřebovala zjistit jak dobíjet baterky jinak než přes sladké, mě to ted strašně uklidnuje ale zároven vím že takhle nezhubnu, jenže jak mám stres a kojím a vše ostatní tak si nmůžu pomoct a to jsem nikdy se žravostí neměla problém spíš naopak...kdysi jsem jedla třeba i dvakrát denně a tedka furt něco zobu a do toho ještě pitomý vánoce všude cukroví a žráááádlo 🤐 😖 😖 asi si přelepím pusu lepící páskou 😅

tymothy
19. pro 2009

Já přibrala v těhu asi 13 kg, po šestinedělí jsem byla na své původní váze (72kg) a od té doby pořád jen hubnu a hubnu - už jsem na 60. Asi za to může kojení a vyloučení mléka z jídelníčku - M. má alergii. Jinak se vůbec v ničem neomezuju, když mám hlad, tak se najím, když mám chuť, klidně zdlabu pytlík brambůrek nebo velkou čokoládu (jen hořkou, bohužel).
Ze začátku mi to vůbec nevadilo, spíš jsem naopak byla ráda, že mi po porodu nezůstalo 20 kg navíc. Ale teď už je to pro mě docela problém, se kterým si nevím rady. Při své výšce skoro 180 cm mi připadá 60 kg málo a jestli to takhle půjde dál, bude ze mě asi chodící mrtvola. Už takhle k tomu nemám moc daleko - dokonce i můj muž je ze mě zoufalý a podstrkuje mi, co se dá. 😉 Chtěli bychom ještě další mimi, jenže kdyby se tohle znovu opakovalo, asi by mě odfouknul vítr. ☹
Nejhorší na tom je, že nevím, jak se k tomu mám postavit-přecpávání se a nicnedělání evidentně nefunguje. Všude jsou jen opačné rady, jak zhubnout.
Takže važte si svých špíčků a hýčkejte si je. A Jankonej, klidně si to sladké dopřej. 😉

joplin
19. pro 2009

Ahojte,

tak já jsem v těhu přibrala cca 14 kg, a to ty 4 v posledním měsíci......a teď je malé 5 měsíců a já mám všechno dole, nic jsem pro to neudělala, ale je fakt, že stále plně kojím - tomu to přisuzuji......jinak je to u mě úplně stejně jako u Jankanej - dopuju se sladkým - takovou chuť na čokoládu jsem snad nikdy neměla.....jo jo, je to tím, že nám schází energie, tak se poohlížíme po té rychlé co je v cukru....ale co mě štve je, že mám trochu povolenější bříško.....a na cvičení opravdu nemám pomyšlení, ale asi brzy začnu.....

perchticka
20. pro 2009

Tak já nabrala cca 12kilo a z toho mi tři pořád zůstávají. Resp. Bylo to dole všechno, ale co jsem začala užívat Azalii-antikoncepci, tak jsem zase nabrala, ač jsem nic v jídelníčku nezměnila. Máte s tím někdo podobný problém? 😕 😉

kocule
20. pro 2009

Holky já teď četla hodně zajímavej článek, že ono to hubnutí je i o spaní. 😅 Ve spánku se prý aktivují určitý hormony, které když člověk nespí, tak vlastně chybí a tělo jede pořád na plný plyn a vytváří si naopak zásoby. Bylo tam i vyjádření nějakýho doktora, který to potvrzoval. 😝 Blbá rada pro maminky s malýma dětma, nicméně já teď hodně zapojuju manžela a "aktivně" hubnu (dneska jsem vstávala ve 12 h!). 😀 😀 Já nevím, ale za poslední 3 dny mám dole 2 kila a docela se divím. Snad to zůstane a nepůjde to zase zpátky, to by mě švihlo. 😝

tymothy
20. pro 2009

Perchtičko, asi na tom něco bude. Já osobně s hormonální antikoncepcí zkušenosti nemám - nikdy jsem ji nebrala, ale 90% kamarádek a známých, kteří ji začali brát (nejen po porodě), opravdu přibralo - třeba i 10kg.

ojo
20. pro 2009

já nabrala cca 14kg a po 2 měsících už jsem měla dokonce o 2 kg míň než před těhu 😅 kojila jsem a cvičila v šestinedělí, to má cvičení větší a trvalejší účinky 😉 pak jsem s cvíčem přestala 😅

jankanej
22. pro 2009

kocule já bych velmi ráda spala ale to bych musela vyhodit manžu aby byl s děckama někde pryč jinak se prostě nevyspím 😀 😀

veruska007
25. pro 2009

Holky, a typ jak zhubnout (krome toho spani, ale to u mne nehrozi), nemate? Ja pribrala tesne pred tehu kvuli hormonalnim problemum 15 kg, v tehu jsem pribrala 10 kg (az do 8. mesice jen 3 kg, ale pak zbytek behem tydne - strasne jsem napuchla). Po porodu jsem zhubla 7 kg, se 3 kg navic jsem sla z porodnice. Od porodu velmi aktivne cvicim, malo jim, chodim denne s kocarkem cca 10 km... a stejne mam dalsi 3 kg nahore... o 20 kg vic nez pred tema hormonalnima problemama. Pripadam si jak Fiona 🙄 .

jankanej
25. pro 2009

veru já po prvním dítku místo toho abych hubla tak jsem tloustla a měla jsem víc než když jsem šla rodit - štítná žláza se mi zbláznila a nešlo to prostě dolů, pomohla mi lindaxa ale ted jí brát nemůžu páč kojím 😒 takže je to v pr...snad už se do hubnutí dám po svátkách do ničeho se nevejdu, cejcha po porodu nejde dolů a já jsem z toho na nervy... 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru