Kolik musí mimčo vážit, aby Vás pustili z porodnice?

adusmamus
6. říj 2013

Nekde jsem slysela ze 2kila pak zase 2,2kg...

speedygon
6. říj 2013

Ono to není jen o váze, ale o celkovém stavu. Takže se nedá odpovědět.

gable
6. říj 2013

Syn mel 2150g. ALE vaha mu stoupala nekolik dni sobe,byl plne kojeny, cural, kakal 🙂 myslim,ze vaha je „detail” a doktorka mi rikala,ze propousteci vaha by mela byt 2300g

jarkalada
6. říj 2013

záleží, jak celkově prospívá, ale zároveň /u nás/ měla být váha minim. 2 kg. Nás pouštěli s 1990g 🙂

gepe
6. říj 2013

V Podoli 2,5kg a celkove prospivani ditete, vcetne dobreho zdrav.stavu matky - aby byla schopna se postarat o dite. Tedy aspon tak to bylo kdyz me s malou propousteli 18.8.13. 🙂

divishka
6. říj 2013

Já musela čekat dokud neměla 2,20 :( mě ale malá skoro nepřibírala, špatně tahala mlíčko, kdyby šlo vše ok, tak by mě pustili asi i dřív..

dzejnab
7. říj 2013

nás pustili na 2,5kg - špatně malá papala - vůbec nevěděla jak

elastiq
8. říj 2013

Také souhlasím s tím, že záleží na celkovém stavu miminka, zda dobře papá /přijímá potravu/, neklesá s váhou, nemá žloutenku, či jiné zdravotní komplikace a určitě také přihlédnou k zdravotnímu stavu maminky, zda je schopna se o něj postarat

karpinda
9. říj 2013

Mám čestvou zkušenost, jsme 14 dní po propuštění, tak to vím naprosto přesně! 🙂 Mimčo musí splňovat 3. základní kroky. Musí přibírat na váze, udržet teplotu a mít propouštěcí váhu alespoň 1900g! Určitě pak ale záleží na celkovém stavu miminka a také to má možná každá nemocnice jinak. S tímto nás propouštěli z neonatologie v ČB 🙂

kikimaruska
9. říj 2013

My museli přesáhnout 2kg a dva dny po sobě musí mimi vypít všechny stanovené dávky mlíčka a přibývat na váze-tyto dny se už nepřidávají vitamíny a mimi musí vystačit bez nich a prospívat. My šli domů na 2045g 😉

ekevik
24. říj 2013

@karpinda a mužu se zeptat na jaké váze jste začínali?mi po porodu mame 1770g naštěsti nepotřebuje dychací přístroje.

karpinda
24. říj 2013

@ekevik Začínali jsme na 1350g a spadnul se na 1260g! Naštěstí jsme také nepotřebovali ventilaci, jen nosdrilky na pomoc při dýchání! 🙂 Tak ležíte na neonatologii v ČB?

ekevik
26. říj 2013

Ano taky jsme na NEO v Cb. A zatim velká spokojenost.je to tu fajn jak personal tak přístup.

claris123
6. lis 2013

Dnes se mi předčasně narodila holčička v 7 měsíci. Porodní váhu měla 1200 g. Vůbec nevím jak děti nabírají pokud leží v inkubátoru. Nemáte prosím někdo zkušenost. Děkuji za info.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru