Krvácení po císaři x přirozeném porodu, je tam rozdíl?

gabrielaa
23. říj 2012

Zajímalo by mě, zda je rozdíl v krvácení po přirozeném porodu a císaři (otázka vhodná hlavně pro ty maminky, které zažily oboje a mohou porovnat). První porod u mě byl císařem a očistky byly velmi slabé, tak by mě zajímalo, jestli to bylo císařem.
Děkuji všem za odpovědi 😉

kettynka1234
23. říj 2012

Ahojky, po císaři jsou očistky slabé a trvají menší dobu než po klasickém porodu. Po klasickém porodu ze začátku krvácách více a hlavně si většinou nemůžeš pořádně sednout 🙂)
PS: zažila jsem oba porody 🙂

neu.sona
23. říj 2012

Rodila jsem 2x císařem, takže se omlouvám, že nejsem ta, které se asi přímo ptáš, ale je logické, že po císaři méně krvácíš. Vyčistí Tě ručně na sále.... Zní to hrozně ale je to tak.

schnek
23. říj 2012

jak po CS netuším, ale po vaginálním porodu to může být velmi různé - můžeš krvácet hodně, málo, celých 6t, jenom chvíli... je to opravdu značně individuální. Já jsem to měla pokaždé jiné. Jediné, co se opakovalo, bylo velmi bolestivé zavinování. A s každým porodem se to navíc horšilo ☹ Za sebe bych doporučila pořídit si homeo Arnica montana, brala jsem po Aničce a super, za 3 dny jsem už jen tak slaboulince krvácela.

megy
23. říj 2012

tak nevím ale nesouhlasím s tvrzením, že po císaři krvácíš málo - já krvácela celé šestinedělí :-/

janii
23. říj 2012

Souhlasím s @megy .. První syn byl přirozeně, navíc klešťový porod a krvácela jsem cca 2 týdny od porodu a pak nic. A druhý syn narozený letos byl císařem a krvácení celé šestinedělí a lehounké špinění pak ještě asi týden dva potom..

rolnicek
23. říj 2012

zažila jsem oboje. po císaři jsem krvácela téměř celé šestinedělí a po přirozeném porodu jsem krvácela méně a kratší dobu. asi cca 3 týdny

martina_z
23. říj 2012

Neni to nahodou indi-vindi kus od kusu?

mrsblack
23. říj 2012

Po císaři bys měla krvácet méně, protože ti lékaři při sekci tu dělohu částečně vyčistí, takže ty očistky pak jsou slabší než při klasickém porodu. Tím myslím sílu toho krvácení, délka je asi individuální.

mufinka26
23. říj 2012

já rodila císařem 2x po prvním sem krvácela jen 14dní po druhém sem si to vychutnala celé šestinedělí a to dost silně, takže je to hooodně individuální 😉 😉

mvkoty
23. říj 2012

já rodila jak normálně tak císařem. Po normálním vaginálním porodu jsem krvácela skoro 2měsíce a po císaři jen 14dní. Ale podle dr je délka očistků také ovlivněna tím kolik toho vypiješ za den

saminomimino
23. říj 2012

já dva porody vaginálně očistky 4 týdny,nijak silné ,poslední SC a očistky ke konci výrazně slabší ale též 4 týdny 😉

katka_brno
23. říj 2012

já rodila přirozeně, krvácela jsem málo, normálně jsem si hned ten den sedla, chodila, kakala ...vše v poho aj šitá jsem byla, myslím, že je to hodně individuální

ssassi
24. říj 2012

délka je individuální, množství po císaři je dáno tím, jak moc rodičku lékaři "vyčistí" ručně 😉 mě třeba vycídili celkem dobře 😎

lucyhavirov
24. říj 2012

Já rodila 1císař krvacení cca 14dní pak 2normálně a krvácení cca 5 týdnu,ale je to asi u každeho jinak.

pospes
13. led 2013

Já měla první císařem, krvácela jsem 14 dní, pak 14 špinění a konec a teď jsem 5 týdnů po normálním porodu, ale protože mi nešla ven placenta, tak mi ji pod narkózou vyndávali a při tom mě vyčistili a krvácím pořád 😖 jeden den míň, další den skoro nic a pak zase začnu...

dlabinecka
13. led 2013

Ano, u mě to platilo a to výrazně. Je to logické, u císaře z dělohy prostě lecos vyberou.

mpavlinka
2. črc 2013

Já po těžkém přirozeném porodu krvácela déle než 8 týdnů, teď jsem 11 dní po císaři a už dva dny vložka skoro čistá 🙂

jankadudova
2. črc 2013

Ja po cisari krvacela tak dva tydny jak pri MS a pak po zbytek sestinedeli mirne spineni. Srovnani nemam, ale myslim, ze krvaceni po cisari je asi slabsi.

boobinka
2. črc 2013

Jak při císaři tak i po přirozeném porodu jsem krvácela stějně dlouho, stejnou intenzivitou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru