Krvácení v šestinedělí - jak dlouho to trvalo?

dukie
29. pro 2011

Zdravím všechny maminky. 🙂

Mám otázku: Jak dlouho jste po porodu v šestinedělí krvácely? Já všude čtu, jak se to má postupně měnit... nejdřív červená, pak růžová, případně nahnědlá, žlutá... a pak to má přecházet do bílého výtoku...

Já mám za sebou skoro 5 týdnů a pořád se objevuje normální červená krev, sice ne ve velkém množství, spíš je to takové špinění, ale prostě je to červená. Jeden den to třeba zesvětlá do takové růžovější... a druhý den zase červená. A tak se to střídá. Už mě to maličko zneklidňuje, protože po prvním synovi jsem přestala krvácet někdy těsně po 3. týdnu... na konci čtvrtého už jsem byla bez vložek...

eveluska
29. pro 2011

@dukie ja teda furt temne ruda, ale ve vlnach, ze treba po tydnu skoro nic a za dva-tri dny nanovo v plny palbe... naopak to uplne def. preslo az po 6n, uz nevim presne kdy, takze je to urcite v poradku 🙂 Jen si pak urcite zajdi na prohlidku, pze kdyz krvacis hodne dlouho, tak to nekdy muze znamenat, ze tam neco zustalo...

camelinka
29. pro 2011

me to slo cely 6N 😝 🙄 ,po tydnu to preslo az do vytoku,tak sem se radovala a pak zase nanovo jak pise eveluska 😝 😔

pablinka
29. pro 2011

já krvácela celkem asi do 8. týdne, poměrně dost intenzivně, na KO po šestinedělí říkala gynekoložka, že ještě nemám dělohu plně zavinutou, tak to možná bylo tím... a taky jsem to měla jako holky přede mnou - už to vypadalo, že to přejde, a znovu se to objevilo v plné parádě

ladida.l
29. pro 2011

Já jsme krvácela přesně 6 týdnů a to i červeně.

miskadis
29. pro 2011

Já jsem červeně krvácela jen asi 14dnů, pak už jsem jenom špinila, no a po měsíci mi přestalo i to špinění 😉

pavcza
29. pro 2011

Já krvácela 4 týdny a barva se neměnila, furt do červena

andelka
29. pro 2011

4 týdny, pak dva týdny nic a pak ještě 2týdny zase zpátky. Většinou šlo o krvácení a pak slabší krvácení a špinění. Po 6nedělí, když už jsem si myslela že je to OK jsem byla na prohlídce, vše v pořádku a stejně to pak zase začalo za pár dní. Ale po 8týdnech už byl klid.

myska84
29. pro 2011

krvácela jsem asi necelých 14 dní, ale měla jsem v 6ti nedělí problémy, takže i po 9 týdnech mám ještě nažloutej výtok nebo jak to nazvat

jop
29. pro 2011

já krvácela celé šestinedělí 😠 Možná pak ještě pár dní špinění. Pak jsem šla na prohlídku a vše ok.

moudivlacek
29. pro 2011

bohuzel cele sestinedeli a 3 tydny na to jsme to poprve dostala a to jsem malyho kojila do 19mesicu

schnek
29. pro 2011

pokaždý to bylo různý. S prvním jsem po 5 dnech šla s porodnice se slabším nahnědlým krvácením, který postupně sláblo, za 14dní byl konec. Podruhý jsem krvácela silněji, postupně to přešlo z jasně červenýho do nahnědlýho a sláblo, asi po 4t byl konec. Potřetí jsem krvácela víc asi dva a půl dne a pak slabě dohněda, asi 2t byl konec (od porodu do skončení krvácení jsem uživala homeo Arnicu, vřele doporučuju), ale hned po 6n jsem začala zase slabě krvácet, vrátila se mi ms (na další 3m, pak se objevila až v Aničky 7m).

zenablazena
30. pro 2011

jaj... holky já měla klid po dvou týdnech. A tak slabý výtok jako ted jsem neměla ani před těhu....

mirkson
30. pro 2011

ja taky cele sestinedeli!!!!! Hodne!!!! 😝 Pak jsem mela jeste par dni slaby, nahnedly vytok

mami29
30. pro 2011

Ja mela tak 14 dni po porodu a pak se mi vratilo na chvilku na konci sestinedeli ale nevim zda uz to nebyla klasika MS.

kolobrnda1000
30. pro 2011

Já pět tejdnů trošku pak nic a pak menstruace :-/

deniskakubicek
30. pro 2011

Ja krvacela pri synovi tyden, byla to tmava krev, spise kusy krve a najednou krvaceni uplne zmizelo...

brisalek
30. pro 2011

Ja jsem mela cisare, takze uz v porodnici po asi 2 dnech slabsiho krvaceni, uz to bylo spisjen dalsi tyden a neco jen spineni cervene, ale pak urcite do konce sestinedeli spineni hnedave , jen malo , ale porad. Po asi 10 tydnech jsem pri dost castem a plnem kojeni dostala MS☹, ktera byla uz celou dobu pravidelna.(Dr. rikala, ze muzu prijit , pak zase treba 2 mesice nebyt...)

mpavlinka
30. pro 2011

Já dýl než šest týdnů, osm nebo deset ☹

erika9110
30. pro 2011

14 dní červeně a tři špinila a pak konec....zaplať pánbůh:d

slundo
4. únor 2012

Pokud to není moc silné krvácení, tak bych se nebála 🙂 Taky jsem krvácela až do konce šestinedělí, postupně to j sláblo až to vymizelo úplně. Můžeš se zmínit doktorce, ale byla bych v klidu 🙂

anetadr
4. únor 2012

cca 5 a půl týdne jsem krvácela - postupně to sice sláblo, ale barva se moc neměnila. Bohužel hned po šestinedělí - tedy cca půl až jeden týden po očistcích jsem dostala normální MS:( i přes kojení

gumanka
6. čer 2012

holky mam problem 9.6 to bude mesic co jesem po porodu normlani porod asi 3 tyden nebo 2 po porodu sem zacela krvacet a to docela hodne tak sem sla k dr a ten rel ze je to ok ze se jenom cistim tak sem si stim hlavu nedelala ale krvaceni bylo docela silne Oř sem sla k dr a ten mi pichl nakou njekci po te se mi to spustilo vic ale vecer us to bylo ok asi 4 dny sem mela jenom takovi byli as ruzovi vitok no a tet asi 4 dny znovu krvacim as cernou krvi je to normlani???dej te my prosim vedet ☹ ☹

boruuvka
6. čer 2012

gumanka - já být tebou, tak jdu k dr a žádám o vyšetření ultrazvukem, jestli v tobě náhodou něco nezapoměli!! Pokud máš opravdu blbý pocit a cítíš, že něco není v pořádku, tak buď razantní a nenech se odbýt. Pokud tvůj dr nebude chtít, tak jeď do porodnice, kde jsi rodila a chtěj vyšetřit tam. Mimochodem v mém okolí se stalo, že kamarádka porodila normální cestou a pár týdnů po porodu ve sprše z ní vypadl zapomenutý tampon....

petruskaaa
6. čer 2012

já krvácela 2 měsíce a nakonec jsem musela na revizi,ale podle mě do 6týdnů to je normální,pak bych pro jistotu skákla na gyndu,ať se na tebe podívaj 😉

veruska007
6. čer 2012

Poprvé jsem krvácela asi dva týdny, super.
Podruhé asi čtyři týdny, po revizi, taky v pohodě.
Potřetí přes dva měsíce ☹. A po dvou měsících jsem měla otravu krve z hnisajícího ložiska. Takže jsem měla "šestinedělí" skoro čtyři měsíce 🙄

lolli007
14. čer 2012

Holky ja jsem poprvé krvácela asi 7týdnů pak teprve to odeznívalo a podruhe ani ne dva tydny...asi zaleží na tom jaky je porod... 😕

frufrunka
15. čer 2012

Jo, tak po císaři se prý krvácí cca 14 dní... Já neměla ale po císaři dvounedělí, ani šestinedělí, ale asi desetinedělí! Krvácela jsem vážně 10 týdnů - přesně tak, jak to popisuješ Ty... Žádně změny v charakteru očistků, prostě pořád jako jakási menstruace. Říkala jsem to doktorce při kontrole v šestinedělí, ale považovala to za normální, že se to stává. Pak to opravdu přešlo a byl pokoj. Ale neřešila jsem to víc jen proto, že jsem neměla bolesti, žádný další výtok atd... Jinak bych si šla k doktorovi znovu.

werunqa
26. srp 2012

Ahoj,
cistila jsem se cele 6-nedeli 😒 az presne v den-kdy byl konec 6-nedeli jsem si dala intimku..

bbibianca
3. zář 2015

Nevi nekdo jestli je nutne nebo dobre v sestinedeli pouzivat poporodni vlozky nebo muzou byt normalni? Ja se poporodnim nebranim, ale at nejsem za exota v lekarne ze tam porad cjodim kupovat vlozky i po porodu 🙂

ladyhacek
3. zář 2015

bbibiance - Ono jde o to, že ty poporodní ,,dýchají´´ a na očistky je to určitě lepší. Asi aby jsi nedostala zánět. Záleží na každém.
Já krvácela asi 14 dní (a kupodivu jen málo-čekala jsem proudy 🙂). Pak jsem pro jistotu nosila intimku nebo na delší výlet klasickou vložky.

Za to teď ☹ 2 měsíce po porodu jsem to dostala a to kojím (asi i díky antikoncepci) a od 3 měsíce to mám každý týden ☹ (vždy cca týden pauza a pak 4-7 dní MS ☹ doufám, že se to srovná mudr, řekl, že je to druhem anitkoncepce a když to nepřejde mám vysadit, jenže to my nechceme ☹-tak uvidím)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru