Látkové pleny do porodnice, pořizovaly jste?

partyzanka91
23. led 2014

Ahoj maminky,
chci se zeptat, pořizovali jste si pár kusů látkových plen, do porodnice, poradny atd... Už začnu pomalu shromažďovat věci co mám mít do porodnice (ve 22. týdnu myslím není brzy, když už od 24. může být porod). Mám v seznamu uvedené i 3 kusy látkových plen, ale dneska se už moc nepoužívají. Tak se chci zeptat zda jste si je pro tu porodnici pořizovali nebo ne. Děkuju vám

ludmilad
23. led 2014

Do porodnice jsem si je teda nebrala, normálně jsme je tam fasovali 😉
Jinak látkových plen jsem měla asi 20 ks, přestože jsme na jednorázovkách. A používala jsem je doma pod bradu na spaní, na říhání (ublinkávání), pak když pásl na bříšku koníky, do kočárku proti sluníčku, v létě jsem ho i přikrývala pod plenku, když spal.

frantiska85
23. led 2014

Pár se ti jich bude hodit i doma. Látkové čtverce se hodí na otření slin, jako podložka pod dítě...na zadek jsem je nepoužívala. Taky jsem je dávala pod malého, když trochu ublinkával, jako obklad, a je to hlavně takový praktický hadr na cokoliv 😉

jaja01k
23. led 2014

Já jsem si nějaké pořídila. Do porodnice je nepotřebuju (aspoň na seznamu je nemají), ale myslím, že doma je určitě využiju. Jak píšou holky, právě na takové to otírání, ublinkávání apod.

lenjii
23. led 2014

Látkovat jako takhle nebudu. Koupila jsem 20 plen a 3 mám sbalené do porodnice... Pros jistotu. Nevím, zda-li se tam fasují nebo ne,.. jistota je jistota. Jinak je mám koupený už dááávno.

lucavka
23. led 2014

Každá porodnice má svůj seznam co chce aby mamina měla sebou. Látkové pleny určitě ano. Ochrání oblečení před ublinkáváním a taky kočárek. Třeba našemu prckovi budou tři a plínku pořád tahá na spaní jako mazlíka.

partyzanka91
autor
23. led 2014

jaja01k: já mám ten seznam věcí na zadní straně těhu průkazky. Látkové pleny jsou tam napsané pod tím co je potřeba pro miminko při odchodu z porodnice: je tam oblečení, 3 kusy látkových plen a 30 ks jednorázových. Ono je to samozřejmě asi taky hodně na našem zvážení, co asi bude miminko cestou z porodnice potřebovat, to jestli se tam plínky fasují jsem si nebyla jistá, přeci jen budu rodit poprvé. Každopádně já jsem tak trochu puntíčkář, jakmile mám napsaný seznam mám tendenci vše do poslední položky plnit, jinak mám pocit nedostatečné připravenosti 😀 bylaj sem taková i ve škole, když jsme dostali seznam úkolů tak jsem všechny dojednoho splnila 😀 😀 připadalo mi že bych jinak asi vzdělání řádně nezakončila. A tady je to stejná, mám seznam věcí do porodnice a s mojí povahou se asi nebudu cítit připravená dokud nebudou všechny položky vyškrtané a zabalené 😀 😀

lucifereeek
23. led 2014

tak já neznám zatím žádnou maminku, která by látkové pleny nikdy doma nepoužívala 🙂 jsou fajn, jak na podložení, přikrytí, tak na utírání, atd. 🙂

kattherinne
23. led 2014

@partyzanka91 Ten seznam jsi si dělala sama? Nebo ti ho dali u apolináře, nepletu se, že budeš taky tam, viď? 🙂

partyzanka91
autor
23. led 2014

kattherinne: jj budu tam 😀. U apolináře mi seznam věcí nedali, mám ho na zadní straně těhu průkazky už jsem to psala tak je to asi takový standartní seznam pro porodnice. navíc chodím na gyndu na Hradčanskou a tam jsou s Apolinářem dost propojení a doporučujou je tam. Každá gynda má svoje vlastní průkazky, alespoň jsem si tedy všimla že některé těhulky mají jiné než já, co se týče záznamů tak ty jsou stejné ale je jiný vzheld atak.

hofka1
23. led 2014

dneska že se moc nepoužívají? To si nemyslím, je to hodně všestranná pomůcka🙂

lenicka07
23. led 2014

@partyzanka91 Určitě se ti látkové plínky neztratí... Mě jich manžel hned několik zabavil na utírání 🙂 a teď má zrovna velkou rýmu, tak je používá místo kapesníku. Takže využítí opravdu všestranné 🙂 Taky můžeš využít, kdyby bylo potřeba mimču udělat nějaký zábal, dále na široké balení (já tedy nevím jak u vás, ale u nás v porodnici říkají že i k papírovce dávat dvě látkovky) a ortopedi pak většině maminek doporučí to tak používat do 4. měsíce. Já teda používám klasické látkovky pořád namísto papírových (akorát v noci dávám papírovku).

tenees
24. led 2014

Ahoj, já jsem měla deset látkovek. Teda látkujeme i na zadek, ale myslím deset těch, co jsou na odříhávání a tak. Když byl malej malej, opravdu byliy neustále v oběhu, teď už tolik ne.. Nehledě na to, že je mám neustále v přebal.tašce. Kolikrát se mi stalo, že jsem musela přebalovat někde a tak vytáhneš látkovku a nebo na kyčlích u mudry... Těch 10je akorád

jewelry_iwon
26. led 2014

Ahoj, látkové pleny si využití vždy najdou. Já jsem svou dceru balila do látkových plen až do 14ti měsíců. Používala jsem je i na mnoho jiných věci tak jak píší i jiné maminky, na odříhnutí, na prikritie, .....

benjik
26. led 2014

To mě pobavilo,že se látkovky moc nepoužívají,opak je pravdou -a ted nemyslím látkování.Ale též jsem si u prvního dítka myslela,že je nějak nepotřebuji a nakonec jsem dokupovala.Doporučuji min.6,nejlíp 10 kusů:pod hlavičku do postýlky,autosedačky,léhátka,kočárku,k doktorce,na odříhnutí atd

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru