Maminky po císařském řezu, taky se tak bojíte 2. mimi?

noskova
31. led 2012

Ahoj holky,tohle jsem založila vyhradně pro ty,co měly SC a díky němu se bojí mít další mimi nebo maji jinak vyvynute mateřske city .... Já se osobně bojím druheho mimiska,jak jste na tom vy ?

rennu
1. únor 2012

@dagina ne nedali..jen led na břicho na chlazení.....prý mají povoleno jen 1 injekce a jeden čípek až za dýl, já si vyknučela čípek dřív a ještě jeden navíc a prd z toho :-/ nerada vzpomínám a mám v to v hlavě jak strašák 🙄

dagina
1. únor 2012

@rennu rodila jsi v HK????? Tam nic moc, prý..... .

cernalu
1. únor 2012

ahoj holky, druhé mimi bych určitě chtěla, ale budu se bát a manžel asi ještě víc, měla jsem SC zhruba 40 hodin po tom jak mi praskla voda, neotvírala jsem se, kontrakce žádné, snažili se vyvolat ale nešlo to, tak jsem šla na sál s epidurálem, ještě že tak malej měl 53cm a 4,07kg, a s tou únavou nevím jak bych to dala.... viděla jsem ho chvilku po ale pak nastaly komplikace, krvácela jsem a nešlo jim to zastavit, museli mě uspat celkově.... manžel to vše pozoroval z chodby..... takže má zážitek a o druhém nechce zatím ani slyšet......

rozarka65
1. únor 2012

@kalo Tak trochu nesouhlasím...mne třeba vadilo,když jsem šla na ko do nemocnice, první natáčky a sestřička si ze mne dělala legraci,ať neskáču nebo dítě vyklepu a já že to není možné,když je prdelkou dolů...tak si mne tam ještě ten den nechali a na druhý den naplánovali SC - nevěděla jsem,že v Jbc rovnou dělají SC...nebyla jsem na to připravená a byl to takový zvláštní pocit...proto jsem si u druhého mimi přála "přirozený" porod...Jinak já jsem rodila asi ve čtyři ráno a malou jsem viděla až odpol., chtěli mi ji přinést i dřív,ale nějak jsem byla mimo...ale od té doby,co jsem se ten den zvedla,osprchovala,tak to bylo ok...možná to bylo taky tím,že jsem se pohybovala na vozíku (měla jsem nohu v sádře)...v Jbc jsou zlatí,ale malou mi nechtěli nechávat,prý abych odpočívala...tak jsem si ji musela vybojovat...🙂
@noskova Chápu tě...ale druhý porod může být jiný...🙂 Já se bála,že i druhý bude SC...týden jsem přenášela (obvykle nechtějí vyvolávat - kvůli jizvě)...začaly mi kontrakce,ale neprdla voda a neotvírala jsem se....ale nakonec - sice jsem byla jako hysterka - ale na dvě zatlačení byla malá venku a byl to krásný pocit...jsem za to ráda...🙂

skajana
1. únor 2012

@noskova Taky nemám z prvního porodu pěkné vzpomínky - akutní sekce (údajně) pro nepostupující porod a jelikož bylo zrovna narváno, tak jsem se probrala na gynekologický jipce o patro jinde, než byla dcera - viděla jsem ji až když jsem byla schopná přesunu na normální šestinedělí (po dvou dnech), kdyby mi manžel nedonesl fotky, tak ani nevím jak vypadá, na kojení mi ji kvůli "interním předpisům" nedonesli ani jednou. Je fakt, že mi to do začátku moc nepomohlo, docela mi trvalo než jsem si k ní našla cestu. Trvalo mi skoro rok, než jsem se s tím nějak smířila, hlavně proto, že se se mnou v porodnici nikdo nebavil a dodnes v podstatě nevím proč přesně to skončilo takhle....ale chtěli jsme druhé dítě, a upřímně - nejvíc mě uklidnil fakt, že horší než poprvé to být prostě nemůže. Tentokrát jsem si vybrala porodnici, kde nic podobného nehrozí, takže i kdyby byl i druhý porod císařem, tak z něj rozhodně budu mít lepší dojmy.

noskova
autor
1. únor 2012

@wendulla je tak to jsi snad jedina ktera me chape .... 🙂 zkusím to a dekuju .... jen jsem se potrebovala podelit oto s ostatnima abych nebyla jenom divna ja ze jsem si take myslela ze je jen "pujčena" a opravdu to člvek tak bral ....

noskova
autor
1. únor 2012

@rozarka65 jee tak to se ruší u tebe ta povest : Jednou císař,pořád císař .
Udělala jsi me radost ze mam nadeji na norm.porod 🙂

noskova
autor
1. únor 2012

@skajana děkuju za pochopeni a uklidneni 🙂

aajda
1. únor 2012

Tak já mám za sebou akutní sekci pro nepostupující porod (fakt dost nepostupující). Druhého porodu se svým způsobem bojím i nebojím. Mám strach, že zpanikařím a začnu ječet, ať mě říznou a dítě vyndají, že budu hysterická a všechno tím ještě zkomplikuju... mám strach, že to bude zase trvat tak moc dlouho a pak stejně dojde na císaře... ale zase nevím, jestli bych chtěla rovnou plánovaného císaře. Ale tak či tak, o druhé dítko se pokusíme a s porodem to nějak dopadne, hlavně aby bylo dítko zdravé.
Jinak teď jsem měla jen dopíchnutý epidurál, dítko mi ukázali hned po porodu, pak mi ji nosili po 3 hodinách na přiložení, po cca 40i hodinách už jsem měla malou u sebe nastálo. A mateřské city... nevím, jak by to bylo, kdyby byl porod přirozený... Nicméně uznávám, že první dny jsem ji brala spíš jako "práci". Splnit si povinnosti (přebalit, pokusit se nakojit, a dát ji spát). Na velkou lásku to nevypadalo. Ale myslím, že kdyby ta šílená doba kontrakcí byla místo CS zakončená tlačením, tak bych na tom psychicky nebyla o moc lépe. V porodnici jsem měla i menší krizičku... ale ode dne, kdy jsme si ji přivezli domů a já ji prvně položila do její postýlky, je pro mě nejvíc na světě a vždycky bude.
@noskova Myslím, že tvá špatná zkušenost je hodně daná porodnicí. Pokud se pro druhé rozhodnete, tak už budeš zkušená rodička a zvládneš to jistě levou zadní.

jarkalada
1. únor 2012

@noskova já jsem děti viděla až za 2 dny. Nikdo by nám je nepřinesl. Mohly jsme za nima na neo, až jsme toho byly samy schopné. Já bohužel měla nějaké kompl., takže bych se tam dřív nedošourala, i když jsem tak moc chtěla. A že by někdo třeba nabídl, že nás tam třeba na vozíčku doveze? Ani náhodou. Ale na mé lásce k nim to nic nemění, spíš je mi líto, že to nešlo dřív.

lena1981
1. únor 2012

Ahojda,
jsem též po akutním CS a nemám pocit,že by to mělo vliv na vztah k malému. CS bylo v epidurálu, takže jsem chvilku malého viděla, než mne převezli na pokoj. Ani rekonvalescence nebyla tka hrozná, šestý den, již doma, jsem normálně fungovala a o jizvě věděla jen okrajově.
Nyní přemýšlím o druhém a pere se ve mě touha rodit přirozeně a druhý CS, kdy je vše pod kontrolou a relativně bez bolesti (myslím při samotném porodu, kdy přirozený může být veelmi bolestivý). Ale stejně to nechám na přírodě a uvidíme 😉
@noskova: Tvá zkušenost je hodně nepříjemná, ale spíše bych řekla, že se jedná o individuální nastavení mezi rodičkou a porodníkem (porodnicí). Všude se dá bohužel hodně pokazit...

rozarka65
1. únor 2012

@noskova 🙂 Měla jsem super doktora porodníka...a ten říkal,že pokud je miminko hlavou dolů,nejsou komplikace...tak nevidí důvod pro další SC....🙂 Teda krom situací, kdy druhý porod je brzy po prvním nebo přenášíš a hrozí vyvolávání...Jinak strach a obavy jsou normální...bojíme se všechny...kdybys viděla,jak já jsem hysterčila,jak jsem myslela,že to nezvládnu...neuměla jsem prodýchat kontrakce a byla pořád v křeči a držela si jizvu...ale za tu zkušenost a za úžasné lidi kolem jsem byla moc ráda...🙂Držím pěsti...🙂

rennu
1. únor 2012

@dagina jojo v HK.....:-/

radun
1. únor 2012

Já jsem měla císaře před 2 roky. Rodila jsem před půlnocí a syna poprvé viděla ve 3 odpoledne další den - na pár minut, pak ho odnesli a pak až další den odpoledne. To první setkání bylo fakt hrozné - kdyby nebyl tak podobný manželovi, tak ani nevím, že je to můj syn. Je strašné si to přiznat, ale skutečně tam nějaký nával lásky nepřišel. Je teda pravda, že to přišlo hned ten další den, to už jsem ho měla u sebe na starost a tam teprve přišly ty krásné okamžiky a pocity. S císařem jsem se srovnávala strašně dlouho - vyčítala jsem si, že to byla moje chyba, měla jsem pocit selhání, strašně nízké sebevědomí atd. Trvalo to minimálně půl roku. Mně teda mateřství zase to sebevědomí postupně vrátilo, snažila jsem se synovi vynahradit ten drsný začátek života a co nejvíc se mu věnovat a prospělo to nám oběma. Teď čekám druhé dítě a modlím se za přirozený porod, připravuji se na něj co nejvíc a doktor i dula jsou přesvědčeni, že to půjde. Pokud bych přeci jen skončila na císaři, aspoň budu vědět, že jsem udělala vše, abych tomu předešla... Omlouvám se za délku, asi se s tím svěžuju poprvé v životě 😒

miminkopodruhe
1. únor 2012

Také se k vám přidám. Měla sem akutní SC před skoro 4 roky (syn se narodil hodně předčasně) a nyní v létě se chystáme na druhé mimčo 😵 . Nebojím se toho ho mít, už se na něj moc těšíme, spíš nevím, jak to nakonec bude s porodem. Po první SC se rána hojila dobře a nyní mám 8 cm jizvičku, která není ani vidět. Máme i nového tatku, tak snad bude vše v pořádku, ikdyž první porod byl předčasný díky neštastné náhodě, ne dán geneticky či jinou příčinou (infekce...) atp. Jsem zvědavá, jestli miminko donosím a porodím přirozeně, ikdyž se obávám, jelikož mám úzkou pánev a taťka je kus chlapa...

noskova
autor
1. únor 2012

@radun nejsi sama ... taky jsem tu lasku hned necitila a taky diky tomu jsem proste mela v hlave jaka jsem strasna a sobecka matka ... proto se asi bojim cisaře,abych zase neubrala tu lasku druhemu miminku ☹ achju je to těžký ....

noskova
autor
1. únor 2012

@miminkopodruhe . ja zaplat buh uzkou panev nemam,jezdim na koni už 15 let a ta panev se protahla do široka ( sedlo) ale je pravda že přítel je taky kus chlapiska 😀

anka.
1. únor 2012

@noskova Ahoj. Taky se bojím. Ne teda miminka, ale porodu. Poprvé jsem neměla strach vůbec, ale zkončilo to akutní sekcí...

rennu
1. únor 2012

@radun cítím to podobně jako ty..... já se s s tím asi ještě nesmířila....navíc synek byl první půlrok extrémně uplakané mimi a to mi moc nepřidalo....držím pěsti, at druhý porod je přirozený a probíhá hladce 🙂

dlabinecka
1. únor 2012

Tak já mám za sebou porod přirozený, ovšem zakončený kleštěmi a porod sekcí. Obě děti miluju naprosto stejně. Jediný rozdíl je v tom, že synka se mi nepodařilo kojit, ale výhradně na porod bych to nesváděla. A zcela určitě pro mě bylo lepší porodit sekcí, než pomocí kleští....

dlabinecka
1. únor 2012

@noskova Já rodila 23hodin, skončilo to kleštěma. Ke konci porodu jsem si říkala, jestli dokážu po tomhle všem dcerku milovat. Ale ano, zbožnovala jsem jí, všelijaké stavy přišly, až později, kdy se z dcery vyklubal neskutečný uřvan a já nebyla po porodu schopná dát se do pořádku. je to v hlavě. a na Tvém místě bych se nejspíš obrátila na psychologa...

adenka84
1. únor 2012

@noskova já měla spinál a malou mě hned ukázali...pak mi ji přinesli v 13:00 hod a nechali mi ji tam celé 3 hodinky..mazlili jsme se spolu povádla jsme jí jak jsme se na ni těšili..byla zlaťoučká..po těch třech hodinách mi ji přiložili k prsu chytla se hned..vůbec jsme neměla pocit odloučení...bylo to i tak krásné...jo a rodila jsme v 07.3é a v 13:00 mi ji dali na pokoj.. měla jsme ji tam prakticky stále, jen na noc mi ji odnášeli.. na starost jsme ji dostla 4 den a to jsme byli spolu až dokonce pobytu..

helcenka
1. únor 2012

@noskova - já mám dvě dětičky, první jsem rodila akutním CS, rodila jsem 16 hodin, posledních 5 hodin kontrakce po minutě a prcek nechtěl ven. Píchli mi spinál, jenže bohužel špatně, takže jsem kontrakce cítila dál. Nakonec došlo na císaře, na sále do mě řízli a já začala ječet, protože spinál byl blbě píchnutý, takže nakonec mě museli uspat. Prcka jsem viděla asi na minutu, když mě probrali na pokoji z narkózy. Pak do rána nic, druhý den mi ho nosili na "kojení", odpoledne jsem si ho chtěla u sebe nechat, tak mi to na hodinku dovolili a za 2 dny jsem ho měla u sebe napořád. Nicméně jsem byla docela smutná, že jsem nezvládla normální porod, kojení nám taky moc nešlo. Doma jsem po 5 dnech dostala zánět prsu, 40 horečky... Nemohla jsem se s tím smířit dost dlouhou dobu, ale nakonec jsem to prostě přijala a docela se mi ulevilo.
Druhého porodu jsem se bála hrozně moc. Jenže jsem přestoupila k super doktorovi, který mě dost podržel. Když přišel 9 měsíc a porod se blížil, tak jsme s doktorem dohodli pravidla, za kterých mě nechá rodit přirozeně, nakonec jsem porodila normálně, bez sebemenších komplikací. Oproti prvnímu 16-ti hodinovému porodu tenhle trval jen 5,5 hodiny. Celou dobu jsem věřila, že se to povede. Na druhou stranu jsem byla smířená i s CS, protože nikdy bych neohrozila sebe ani miminko.

noskova
autor
1. únor 2012

@adenka84 je to je hezky .... aspon neco ... 🙂 me jak ji nedavali a krmili ji umelým mlekem ( protože jsem se ptala kdy ji uvidim tak me rekly ze az sestry na sestinedeli budou mit čas ☹ ) takže se mi nepodarilo ji kojit ale doma jsem si zavolala laktačni poradkyni a ta ji behem 14 dnu naucila se prisat,v porodnici ji to hold teklo samo a nemusela tolik tahat ..... když jsem prijela domu,porad jsem se chtela mazlit kdyz uz ne v porodnici díky sestrám a to anetka nechtela ☹ byla proste v pohodě sama v postylce (jak ji nechavali sestry na setinedeli ) ...bylo to těžke ale zvladly jsme to,tedka se hooodne mazli a je to milaček,začala jsem chytat pudy,že bych chtěla druhy ale hold se bojim strachu , že zase budu ta sobecka mama kdyby byl ten cisař,ale zkusila bych jinou porodnici,tohle byla chyba asi tech sestrer a jine

anetka1701
1. únor 2012

já malinkou měla na dvě hodiny v náručí dvě a půl hodiny potom, co se narodila - hned jak jsem dojela z JIPu už byla sestra s malou ve dveřích. Pak mi jí nosili když se vzbudila na kojení, druhej den po porodu jsem jí měla půl dne na pokoji když tam byl muž, na noc jsme jí dali k sestrám a třetí den ráno jsem jí už nevrátila :o) Bylo to super, s rozkojením jedinej problém nebyl. Příště bych ráda rodila zase tam, kde poprvý... Proto se bojím rodit znovu - že by to jinde takovejhle komfort nebyl...

noskova
autor
1. únor 2012

@helcenka no teda ... riznout do me za "živa " tak je po me ... ja byla pri vedomi a neukazali mi ji ani na minutu,převezly me na pokoj na J.I.P.ku a prosila jsem pritele,aby mi ukazal par fotek s ni, za 2,5 hodiny nam ji prinesly a mela jsemji u sebe hodinu,pak večer 23 hodin a neprisala se tak ji odnesly behem 5 minut na umelotinu a pak až druhyy den kole 15 hodiny a taky se neprisala a taky ji hned odnesly.... sestry nemely cas aby mi ji tam proste nechali ☹ taky si myslim že je to doktorem a porodnici ☹ asi jsem mela smulu ☹

noskova
autor
1. únor 2012

@dlabinecka taky jsem nad tim premyslela ... že kdyz budu rodit treba znovu SC asi bych si zašla na "pokec" abych to tak nebrala v hlave 🙂

aajda
1. únor 2012

@noskova Tak téhle porodnici se fakt vyhni obloukem... ale jak říkám, taky už budeš otrkanější, takže myslím, že kdyby na tebe zkusily sestry nějaké "až budeme mít čas", tak bys jim to pěkně spočítala. Určitě to zvládneš, neboj se toho. Víš, na co musíš dát pozor, víš, co se může stát, a hlavně, už máš jedno dítko, které i po tom všem nakonec zbožňuješ.

luucia
1. únor 2012

Tak já mám za sebou 2 císaře..první ve spinálu a mám stejný zážitek jako @rennu 😝 Takže druhý císař byl v celkové narkoze a bylo to o hodně lepší 😵 do třetího už nejdu 😀
Ale po obouch císařích jsem byla hned fit..nic mě nebolelo, lítala jsme po chodbě s mimčem...pohodička 😵 ale jsme ráda, že už je to za mnou 🙂

@dagina ahoooj, jak je??

helcenka
1. únor 2012

@noskova - já podruhé rodila v jiné porodnici se svým doktorem. Ale u tebe ty výmluvy sester, to je děs. Já to při prvním taky měla blbé, malovala se zrovna porodnice a předělávaly pokoje, takže jsme byly přestěhované v administrativní budově a ležely v kancelářích. Ale když jsem chtěla mít prcka u sebe, tak mi ho sestry přinesly, ale teda zase za dvě hodinky odnesly. Ale po dvou dnech už byl jen u mě.
No to říznutí stálo za to...
Ale druhý porod jsem zvládla přirozeně a klíďo bych šla rodit i potřetí. Už bych se nebála... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru