Maminky po císařském řezu, taky se tak bojíte 2. mimi?

noskova
31. led 2012

Ahoj holky,tohle jsem založila vyhradně pro ty,co měly SC a díky němu se bojí mít další mimi nebo maji jinak vyvynute mateřske city .... Já se osobně bojím druheho mimiska,jak jste na tom vy ?

snanok
31. led 2012

Ahojky, já jsem po SC, těhu se nebojím, ale spíš toho porodu. Váhám, jestli nejít novu na císař (první byl nedobrovolný kvůli komplikacím). Je to dva roky, jizva v poho a děloha asi 5cm v řezu...takže pohoda. Z čeho máš obavy?

lisha
31. led 2012

Taky se bojím spíš porodu a případného problému s jizvou. Byl to akutní císař, ale přemýšlím, jestli podruhé nejít na plánovaného. Je to sice operace a rekonvalescence byla dlouhá, ale než riskovat...

gabrielaa
31. led 2012

@noskova čeho konkrétně se bojíš? Já měla císaře akutního kvůli akutnímu zánětu slepáku, takže to bylo veselé, ale když bych měla jednou mít druhý mimčo, chtěla bych normální porod, abych si to zažila 🙂

rozarka65
31. led 2012

@noskova ahojky...do této diskuze nepatřím,mám dvě děti....jen se chci zeptat z čeho máš strach?Měla jsi komplikace u porodu a muselo dojít na SC a bojíš se,aby se to znovu neopakovalo - myslím komplikovaný porod,který by ohrozil jizvu?Já měla první porod plánovaná SC (nebylo to kvůli komplikacím)....a podruhé (po necelých třech letech) jsem si moc přála přirozený porod a jsem ráda,že se mi to splnilo...🙂

beruska24.9.
31. led 2012

@noskova - mám za sebou 2 císaře 😉 a to jsem chtěla podvakrát rodit přirozeně....
poprvé plánovaný kvůli obrácené poloze miminka (koncem prdelovým 😀 jak to nazval dr.)
podruhé akutní - měla jsem kontrakce, ale neotvírala jsem se a dr. nechtěl riskovat právě kvůli prvnímu císaři, tak mě ještě v noci kuchli.
nikdy jsem nezažila přirozený porod, tak netuším, zda bych dětičky milovala stejně nebo jinak 😕 dělám pro ně vše, co je v mých silách, miluji je tak, že to až bolí 😉

beruska24.9.
31. led 2012

jo chybka, já sem vlastně také nepatřím, když už mám dvě dětičky 😔
no, alespoň jsem napsala zkušenost

romcovaklarka
31. led 2012

@noskova Ahoj, já jsem po sekci, chci druhé mimi a nejvíc se bojím toho, jestli bude druhé zase sekcí, tak jak budu fungovat potom se starším, který se bude ještě pořád sem tam nosit 😒 Z porodu mám taky trochu obavy, ale i tak bych si to ráda zkusila přirozeně, pokud se to bude doktorům zdát možné. A jestli mám jinak vyvinuté city - tak to nemůžu posoudit 😅 Svýho drobečka miluju moc a moc. Je fakt, že jsem se před porodem těšila na tu "zlatou hodinku", kdy mi čersvé mimi dají na břicho a já si ho budu ňuchňat. Ale když to nevyšlo, tak jsem to zase až tak neoplakala, užívala jsem si, že už jsme konečně spolu, byť to bylo jinak, než jsem si představovala 😉 A jak by to vypadalo, kdybych rodila přirozeně, to se můžu jen dohadovat...

wendulla
31. led 2012

@romcovaklarka ty uz se snazis o druhe? Jsem taky po cisari a dr mi doporucovala, ze bych nemela otehotnet dva roky po cs prave kvuli jizve, aby se zcela zacelila.

Jinak byl to vzlastni porod, byla jsem pod narkozou jenom od pasu dolu, takze jsem dceru videla hned, ale kdyz to proste jinak nejde...co muzes delat? Rodila jsem CS kvuli preeklapsii a dcera take byla koncem panevnim, uz tak od osmeho mesice jsem vedela, ze pujdu na CS, protoze se porad neotacela a ten tlak tomu pridal. Alespon jsem na to byla pripravena.

romcovaklarka
31. led 2012

@wendulla No snažila bych se, ale ještě nemám MS 😒 Jinak mně řekla Dr., že se doporučuje otěhotnět rok po porodu, ale že po tom půlroce už ta jizva zahojená je, zahojenější už nebude, jestli je blbá, tak bude stejně blbá i za další rok... takže tak 😉 Jinak já měla akutní sekci, takže v celkové anestezii. Ale nevím, zda bych šla do psinálu, přijde mi to příšerný 😖 Můžu se zeptat, jaký to bylo a jak jsi to snášela?

wendulla
31. led 2012

@romcovaklarka aha, tak to jsem nevedela, do dr to nazor, jako vzdy... No, taky jsem to nechtela, ale diky tomu tlaku jsem celkovou mit nemohla. Dr jsem rekla, ze chci celkovou a ona mi rekla,ze uz tak je dcera pridusena tlakem a timhle bysme tomu nepridali, takze bylo rozhodnuto. No, bylo to divny, ale byli na me trasne moc hodni. Kdyz me umrtvovali, cukla jsem a pak to stejne dr nemohla napichnout, ze mam male zada 🙂 nebo neco takoveho tenkrat rekla, volali jineho dr 🙂 strasne jsem se bala, ze to ucitim a taky jsem jim to rekla, ze mam strach, ze vsechno ucitim, ale necitila jsem vubec nic. Bylo na me videt, ze se hodne bojim, takze vsichni byli moc mili a celou dobu si tam se mnou povidali a odvadeli moji pozornost. Kdyz ji vyndali citila jsem hrozny tlak na plicich a spatne se mi dychalo, davali mi kyslik, meli pusteny radio, odsavacku jsem neslysela 🙂 za pul hodiny bylo hotovo. Sofii mi ukazali, ale protoze jsem rodila o mesic driv hned ji odnesli do inkubatoru. Po vsem vsichni odesli a nez si me vzali i uklizecka stacila uklidit 😀

snanok
31. led 2012

nechám to asi trochu vyzrát, ale doktor mi řekl, že po prvním císaři je druhý ještě víc pravděpodobný a znovu to prožívat nechci (10hodin kontrakcí a potom císař), ale na druhou stranu bych si to chtěla zkusit a přirozeně porodit...tak se to ve mě pere ☹ ....uvidím podle situace :- (

llluckaaa
31. led 2012

Ahoj, já po první SC z druhého porodu strach neměla. Když jsem se dověděla, že to bude zase SC, tak se mi spíš ulevilo. Teď tak nějak přemýšlím o třetím dítěti, ale těhotenství a komplikací se dost bojím. Ještě to asi nechám rok uležet a pak se rozhodnu. Já teda nemám pocit, že bych díky SC měla nějaké jiné mateřské city (ale rozdíl nepoznám, já mám obě děti sekcí, a když bude další, bude to opět tak).

romcovaklarka
31. led 2012

@snanok A ty jsi měla sekci kvůli čemu - že ti řekli, že je znova pravděpodobnost? Jo a víš, že jsi zaregistrovaná jako kluk? 😅

wendulla
31. led 2012

@snanok taky bych chtela vedet jaky to je rodit normalne, vsechno si to prozit, ale kdyz to proste ze zdravotnich duvodu nejde, tak s tim proste nic udelat nejde. Druhe dite bych asi chtela, ale za delsi dobu a jestli to bude normalne nebo sekci? Hlavne, at to vsechno dobre dopadne.

romcovaklarka
31. led 2012

@wendulla Ona ta moje dr. je teda taková "od rány", není nijak úzkostlivá 😅 ale zas jí věřím, že neplácá do větru...

romcovaklarka
31. led 2012

@wendulla Tak já jsem prožila všechno krom toho vytlačení, 12 hodin jsme se snažili se Samíkem, ale nedali jsme to 😅 Ale nijak strašný to nebylo. Jako jo, v tu chvíli jsem tu poslední asi hodinu - nebo ani to ne - už říkala, že už nemůůůůůůůžu 😝 ale je to zapomenuto a zpětně si říkám, že to nebylo tak zlý 🙂

adenka84
31. led 2012

Ahojky, jsem také po císaři a vůbec si nemyslí, že bych kvůli tomu amrunku milovala méně..to vůbec ne..jsem moc ráda,že přišla v pořádku na svět..moc jsme si sice přála rodit přirozeně, ale když to nebylo možné a prim tak rozhodl,tak jsme se ničemu nebránila..Dcerunku mám po IVF zadařila se nám na 4 pokus IVF a po dlouhých 4 letech..proto také ten císař, + má nízká postava + ouzká pánev..a především strach z velkého dítka..Marunka nakonec vážila 3600g a 52cm..což je na oplodnění IVF dost velká váha..císař byl v pohodě měla jsme ho ve spinálu, po něm sice byli problémy, ale na ty už jsem zapoměla..vím, že můj druhý porod bude také císařem a vůbec mě to už nevadí..nedjříve mě mrzelo, že nezažiji přirozený porod,a le dens jsem moc ráda, že mám moji marunku a je mi jedno jak na svět přišla..a co se týče druhého dítěte..už na něm s manželem pracujeme..určitě si říkáš, tak brzy??? máme totiž strach, že nám to opět nepůjde proto na nic nečekáme a už nyní o miminko usilujeme..toho, že se mi jizva nezahojí toho se nebojím..mluvila jsem o tom s Mudrem..dítě když se narodí víc jak po roce tak jizva to už zvládne..njde tak o porod jako o to těhotenství, to jizvu zatěžuje nejvíce..sory, že sjem se tak rozepsala.. 🙂

anetka1701
31. led 2012

jsem po SC - akutní, malinký padaly ozvy a šlo o vteřiny. Strašně se bojím druhého porodu. Jsem srab, hroznej... Císař byla pohodička, žádný bolesti, podvozek v pořádku... Můj strach se týká nejvíc toho, že mně budou nutit rodit normálně :o(

weri1
31. led 2012

bojím a nebojím,,,,,kdybych šla do druhýho, chtěla bych rodit normálně,spíš bych se bála těhotenství a nějakým komplikacím s jizvou na děloze,ale kolik maminek má za sebou dva císaře a dobrý, takže asi ne

neu.sona
1. únor 2012

@noskova Tvoje obavy jsou asi normální. Od porodu, který nakonec skončil císařem po 17 hodinách rození jsem řekla, že další dítě už nikdy. Změnila jsem názor až minulý rok v říjnu a to bylo malému 2,5 roku. Do tý doby jsem fakt nechtěla slyšet o tom, že bych čekala nebo chraň bůh rodila druhý.
A teď jsem v 14 týdnu 😀 . Na mimíska se těším moc. Sice mám strach, jak to dopadne, ale jsem rozhodnutá rodit normálně a udělám vše pro to, aby to tak mohlo být. Ale jsou věci, které samozřejmě neovlivním a když to nepůjde, tak to skončí prostě císařem 😖
Ve věku Tvojí dcery jsem ani neuvažovala o druhém dítěti 😉

brisalek
1. únor 2012

Ahoj , ja jsem byla pred vic nez rokem neplanovane znovu tehu (ktere pak skoncilo potratem v 9tt) a fakt jsme se docela zacala bat porodu, toho, ze tehu nebude v poradku....vubec nevim proc. Uprvni mi to bylo hodne lito, ze nemuzu rodit normalne a dlouho jsme se s tim smirovala . Ja jsme mela cisare pohodoveho bez jakehokoli problemu a bricho me pak vubec nebolelo, takze pokud by bylo dalsi tehu tak urcite cisar🙂.

dagina
1. únor 2012

@noskova no já jsem měla po prvním normální porodu hrůzu z dalšího normálního porodu, to, že budu rodit císařem jsem dověděla měsíc před. Měla jsem velké obavy z rekonvalescence, bo jsem měla doma dvouletou dceru a pomoc žádnou, takže jsem musela hned fungovat na 100%.
Nakonec jsem za císař ráda, byla jsem neskutečně fit, druhý den jsem pořád jezdila s malou po chodbě, 14 dní po císaři jsme se zrovna stěhovali do nového, takže jsem balila ....atd.
A vůbec, rodit s úsměvem a s radostí čekat pohlaví....co víc si přát 🙂. Když náhodou jednou dojde na třetího prcka, doufám, že dopadne ze zdr. důvodů opět císař.

snanok
1. únor 2012

@romcovaklarka jj, vím že jsem kluk.....manžel používá stejný nick na modrastrecha.cz 🙂 ...sekce byla kvůli nepostupujícím porodu. Vyvolávali mi ho, připichovali oxytocin a placenta to nevydržela a ozvy malého začaly haprovat.....a bylo to....

noskova
autor
1. únor 2012

ahoj holky ... ja jsem mela cisaře kvuli tomu že mala nebyla otočena ... a kvuli sekci,už nechci druhe ... nebo chci ale strasne se bojim ... a proc ? No ,prominte ale rodíte ve 12 hodin v poledne a dite vidite až po 2,5 hodinach(ani na sale jsem ji nevidela) no a pak až večer v 23.00 a druhej den me ji přinesli až ve 3 odpoledne . Takže jsem k ni moc mateřeke lasky nemela ... moje sestra to mela stejne,ale u ni to byl až rok že nepříjímala dceru ! ...
no to je ale na dlouho to moje 🙂

romcovaklarka
1. únor 2012

@snanok Aha, no já to měla trochu podobné, ale právě mně říkala dr., že není o nic větší pravděpodobnost, že by to mělo být i po druhé 😖 Tak snad ne...

kalo
1. únor 2012

@noskova to je spíš hlavě...naprostá většina ženských jako máma normálně naskočí...Nevěřím řečem typu- že dítě musí být těsně po porodu pořád přilepené na mámě, aby s s ní mělo hezký vztah. Vztah je podmíněn jinými faktory.

VždyŤ to po takové operaci ani není možné mít dítě první dny pořád u sebe, když ani nevstaneš z postele...nemám výčitky, že jsem musela odpočítat a 2 dny se mi o dítě staraly sestřičky. Pozn. myslíš, že kdybys rodia 30 hodin v obrovských bolestech, že pak to dítě budeš milovat mnohem víc 😅

noskova
autor
1. únor 2012

@kalo a když jsem rodila 12 hodin a nechtěli mi udelat cisaře hned protože někam založili papiry tak je to taky normalní ? mě to vadilo....ja byla schopna se starat o dite hned vecer,musela jsem chodit atd atd a tak bych ji zvladla ...

rennu
1. únor 2012

Tak já přidám také svůj názor...malý šel CS kvůli konci pánevnímu, měla jsem z toho obavu už od cca 6.měsíce, vnitřně jsem tušila, že se neotočí a taky ne, chtěla jsem plnou narkozu, na spinál jsem srab a jsem za to ráda (maminka co šla po mě, nenapíchli jí to pořádně a cítila to hodně). Rekonvalescence hrozná, měla jsem sinlé bolesti ještě více než měsíc po císaři. Navíc se mi do těla dostal vzduch a měla jsem silné bolesti při dýchání od klíční kosti pod žebra. Po císaři se jim mě podařilo probrat ještě před převozem na JIPku a ukázat mi prcka, viděla jsem jen žlutou čapku se zeleným pruhem a rozmazaný obličejík, zkusili ho i dát přisát. Dál radši nevzpomínat, jelikož mi nezabrali ani injekce ani čípky proti bolesti a já prořvala bolestí skoro 5hodin na JIPCe...... ač na to vzpomínám s hrůzou, tak chceme další dítě a budu se odpočátku modlit, abych mohla rodit přirozeně...... moje gyndr. mi řekla, ře máme min. rok počkat po císaři, kvůli otěhotnění a riziku povolení stehů, tak jsme si řekli, že nebudeme riskovat a počkáme dva roky. Já bych ráda měla děti 3, tak uvidíme, co nám osud přinese...ale pak už bych se asi také bála u třetího, aby vše dopadlo tak jak má.....

dagina
1. únor 2012

@rennu to je opravdu nepříjemný porod a navíc když nezabrali injekce....a kapačku ti nedali????? Fakt jsi měla smůlu 😒 .

wendulla
1. únor 2012

@noskova tak to ti rozumim. Dceru mi sice ukazali, ale odnesli ji pryc a inkubatory byly jinde nez porodnice, vubec jsem za ni nemohla, musela jsem vzdycky pockat az prijede manzela a odvezl me za ni na voziku, protoze dojit jsem nebyla schopna, to byl nadlidsky vykon. Ani mi ji nevindali, kdyz jsem tam byla a ja rvala a rvala. Dostala jsem se k ni az po 10 dnech a to jsem si to jeste vydupala. Dlouho jsem se srovnavala s tim, ze jimam jenom pujcenou, ze vlastne neni moje a city nastupovali taky docela pomalu. Casem, ale takove veci vytestnuju a dneska mi to prijde jako sci-fi. Mozna, zkus na to nemyslet. Tezky co? Ale ver, ze vim o cem pises 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru