Měl manžel dovolenou, když jste se vrátily z nemocnice?

dana3262
26. říj 2011

Zajimalo by me, zda meli vasi muzi dovolenou kdyz jste se vratily z porodnice. Popripade s kolikatym ditetem a jak dlouho ji mel, pokud vubec.

jajinka27
26. říj 2011

Ano, manžel měl dovolenou u obou dětí, u prvního dva týdny a u druhého týden a 2 dny 🙂)

kjajule
26. říj 2011

Manžel s námi byl doma akorát tři dny...mě to tak úplně vyhovovalo po porodu my bylo po fyzické stránce velmi dobře a byla jsem ráda že jsem s malým sama a můžu se s ním sžít...
Ale byl první...
Pokud by jsme plánovali druhé určitě bych chtěla aby byl doma déle, kvůli staršímu dítěti... Aby se o strašího postaral , zabavil ho a já měl ačas jak na sebe tak na novoreznce...

myskyva
26. říj 2011

Ano,bral si dovolenou na 10dní a byla jsem fakt ráda 🙂 tentokrát si určitě aspoň na týden vezme dovolenou zas

pablinka
26. říj 2011

manžel měl dovolenou 14 dní, bylo to tak akorát 🙂

mpavlinka
26. říj 2011

Já jsem měla těžký porod, rupturu do konečníku, takže jsem se nemohla pořádně hýbat, chodit, ani sedět. Manžel byl doma dva týdny a byla to moje spása. O vše se staral, máme i dva psíky, já jsem byla fakt nepoužitelná, jen jsem kojila a mezitím trávila zoufalé chvilky na záchodě ☹

deyana
26. říj 2011

Můj neměl dovolenou.. on si ji vybral ten týden, co jsme ležely v nemocnici, a zapíjel :-/ Byli jsme spolu domluvení, že zůstane první týden s námi doma, a pak už to nešlo, protože je doma zadarmo, takže z fin. důvodů - a docela mě to mrzelo.. Ale na druhou stranu tam byl aspoň klid..

pajoslava
26. říj 2011

Můj manžel měl prvních 9 dní paragraf a poté týden a půl dovolenou, takže to byla paráda! Sama bych to všechno nové asi nezvládla..+ máme taky dva pesany, takže bez něj by to byl boj.

crca
26. říj 2011

Manžel byl domluvený,že až příjde,tak příjde do práce 😅 Ale po týdnu už jsem ho vyhodila sama 😀 Vše jsem zvládala i když teda po sekci to byl šrumec,to vstávání.....,ale jak tady už zaznělo,když byl v pak už v práci,tak jsem měla svůj klid a sžívala jsem se s prckama a taky jsem tak moc nevycházela ze cviku což mě pomohlo ,protože za ten týden když manžel pomáhal,tak jsem měla poloviční starost 😀

janicka1984
26. říj 2011

Manžel měl dovolenou celý měsíc (má takovou práci,kdy pracuje tak 15 dnů v měsíci a 15 dnů je doma). Jsem mu za to moc vděčná, nedokážu si představit, jak bych to všechno sama zvládla

skajana
26. říj 2011

Tak u prvního nebylo skoro třeba - z porodnice jsme se vracely v pátek a následující pondělí a úterý byl státní svátek a pak to už docela šlo takže nebyl důvod 🙂 teď u druhého doufám, že aspoň týden po návratu domů bude mít dovolenou....ale třeba to taky nějak nakonec dám i sama, to se uvidí 🙂

veruska007
26. říj 2011

S nami byl manzel u obou deti tyden. U prvniho to bylo hodne potreba, protoze jsme meli velke problemy s jidlem a u druheho jsem zase mela tezky porod, tak jsem byla vdecna za kazdou chvili, kterou venoval starsimu chlapeckovi.

misi.21
26. říj 2011

manžel byl s nami doma dva týdny a byla jsem za to fakt vděčná...ikdyž byla malá moc hodná,tak už jen ten pocit,že na to nejsem sama byl fajn...

ined77
26. říj 2011

ahoj 🙂
my jsme měli taťku doma u prvního 2 dny a u druhého prcka bez jednoho dne týden 🙂 .
ten den kdy musel do práce byl čtvrtek...já z toho měla lufty, jak to zvládnu, ale ve 20h jsme byli všichni v pyžamech, děti spinkaly a já si připadala jako mistr světa 😀.

samelia
26. říj 2011

Ups, tak to manžel nebyl se mnou doma ani po jednom porodu, ale prostě a jasně nemohl, přišel by o prémie a nám se každá koruna hodí. Ale naštěstí jsem měla u obou v pohodě šestinedělí, cítila jsem se až na deficit spánku dobře, takže se to dalo zvládnout. U druhého mi navíc starší syn maličko pomáhal a navíc si dokáže hrát sám, takže jsem to stíhala.

iivik
26. říj 2011

Tak u prvního dítěte byl manžel s námi doma týden, pak šel do práce, ale dostala jsem zánět do prsu, čtyřicítky horečky, v noci odjezd do porodnice, malé bylo 10 dní, já úplně hotová, tak byl s námi ještě 10 dní, o vše se staral a já první dny jen kojila a ležela. Teď šetří dovolenou celý rok a bude s námi zase - dle potřeby.

miskadis
26. říj 2011

Manžel byl s náma doma 3 týdny po porodu a jsem mu za to fakt moc vděčná 🙂 Nedokážu si představit, že bych na to všechno byla sama....

erika9110
26. říj 2011

Manžel byl s námi doma jen jeden den A já byla ráda, potřebovala jsem se s dcerou zžít v klidu a bez někoho třetího co by pořád načuhoval:D Přeci jen po osmi dnech v porodnici jsem potřebovala klid a pohodu a užít si malou konečně sama a hlavně si na všechno jak skloubit dohromady přijít sama. Ale bylo to naše první.....možná u druhého už bych mluvila jinak:D

pavcza
26. říj 2011

Manžel dovolenou neměl, na odvoz z porodky, si musel vydupat alespoň půl den, aby nás vzal domů (přitom celé těhotenství avizoval, že v únoru si bude dovolenou brát, jen neví přesně kdy, nakonec nemohl), ale naštěstí dělá na směny, takže pak byl dva dny doma svého volna a první víkend noční, dál chodil normal, já zvládala v pohodě, ani jsem jeho pomoc nepotřebovala, jediné pro mne ulehčení bylo, když ze začátku vzal našeho pejska k rodičům, když měl denní šichty, abych nemusela venčit.

paolin
26. říj 2011

u prvního měl dovolenou - taky jsem byla vděčná, malý hodně plakal a byli jsme ze všeho vyvalení 😉 u druhého už dovolenou neměl. mně to bylo jedno, prostě mi to doho kolotoče jen přibyl další mrňousek 😉

jasekd
26. říj 2011

U prvniho byl s nami vikend + Velik. pondeli a pak musel do prace. Dost mi to chybelo, malej byl narocne miminko co se tyka zdr. stavu (kojeni, reflux, zloutenka atd.)
U dcery byl doma od pondeli do patku, kdyz ja s ni byla v porodnici, hlidal malyho a obihali matriku, pojistovnu... Uz to byla obrovska pomoc 🙂 Pak byl vikend a opet Velikonocni pondeli (rodim zasadne v pondeli tyden pred Velikonocemi 😀 ), pak sel utery streda do prace a ctvrtek patek a vikend byl s nami, pak uz jsem byla sama a dalo se to, mala je plne kojena a celkem nenarocne miminko na rozdil od syna 🙂 Zvladla bych to, ale mne se libilo, ze jsme se szivali vsichni dohromady a kluk si nepripadal odstrcenej a ja mela klid rozkojit se atd.

xkacatkox
26. říj 2011

manžel byl námy doma 14dní, šetřil si na to dovolenou celý rok, bylo to fajn, ale zvládla bych to i bez něj, jen si nás chtěl užít

nerreidda
26. říj 2011

malý se narodil 1.12. a taťka s náma byl doma od 23.11. do 4.1. ... nějak šetřel dovolenou a s jeho střídačkama to tak perfektně vyšlo. Jsem za to ráda...moc mi se vším pomohl a aspoň jsme se tak nějak stmelili jako rodina 🙂

kammka
26. říj 2011

můj muž měl týden volna, ale makal od rána do večera na baráku a večer byl nepoužitelnej.. bylo to dobrý tak akorát na to, že byl na telefonu a po ruce, kdyby něco. ale nic, příště uvítám, když budu rodit o prázdninách a ne na začátku školního roku, to by bylo určo super, měl by na starost prvorozenou a zvěř...
ale jestli se to vůbec někdy zadaří, toť otázka, takže ještě si vymejšlet, aby to bylo o prázdninách a pan učitel byl s náma doma, hahaha...

blondynka400
26. říj 2011

Žádnou dovolenou neměl a ani bych to nechtěla, přijde mi to zbytečné... Dokonce jsme byla první dny i sama úplně, protože byl na služebce a absolutně mi to vyhovovalo 🙂

neu.sona
26. říj 2011

Já jsem byla po císaři a manžel měl dovolenou 14 dní. Přišlo mi to hrozně vhod. Nemohla jsem v noci vstávat a rychle se pohybovat přes den, takže vařil a uklízel :o). U druhého to bude asi stejně :o)

mili84
26. říj 2011

můj manža byl s námi doma 2 týdny

lucinka_jirackova
26. říj 2011

Bohužel můj přítel dovolenou neměl... ☹ U porodu sice byl,ale pak zase musel odjet do práce...jezdí s kamionem,takže přijel až o víkendu, já jsem rodila v úterý v říjnu a pak měl dovolenou až o vánocích ☹

petrusew
26. říj 2011

Manžel je rozhodnutý si vzít buď paragraf nebo dovolenou. Budu rodit císařem, takže bud ráda, když tu s náma nějakou dobu bude. Hlavně proto, že máme i psa. Tak mi pomůže i s venčením a vším okolo 🙂 Pak to vychází tak, že dovolenou bude mít moje mamka, takže kdyby něco, tak je tu i ona 🙂

pajapoj
26. říj 2011

náš byl s náma skoro měsíc - celý prosinec, a musím teda říct, že pak už jsem se těšila, že vymajzne zase do práce 😀

elvira
26. říj 2011

Máme jedno dítě - dovolenou měl ten den, co nás vezl domů a potom v pátek - jeden den, aby měl prodloužený víkend. Takže na všechno sama, ale zvládli jsme to. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru