Měl manžel dovolenou, když jste se vrátily z nemocnice?

dana3262
26. říj 2011

Zajimalo by me, zda meli vasi muzi dovolenou kdyz jste se vratily z porodnice. Popripade s kolikatym ditetem a jak dlouho ji mel, pokud vubec.

mamkamarketa
26. říj 2011

z porodnice sme prisli v sobotu a manza v pondeli klusal do prace 🙄 ale me to zas az tak nevadilo, kdyz ma clovek ''jen'' novorozence,co jen spi,kadi a ji, tak se to zvladnout da. ja od porodnice chodila na nakupy, starala se o domacnost, do toho mimino a celkem v pohode jsem to zvladala. neco jinyho je,kdyz clovek uz ma doma starsi ditko, nebo si prinese domu dvojcata/

slavikovci
26. říj 2011

S náma byl manžel po návratu z porodnice doma týden a teď po narození druhého také plánujem týden. Aspoň na ten začátek nějaká pomoc....pak už to zmáknem 😉

marecek4
26. říj 2011

ani BM,ani přítel doma nebyli,manžela tohle tak nějak nenapadlo,protože jsem bydleli v době porodů u tchýně,takže ho zastoupila,i když do práce chodila-ale zase měla takovou práci,z které si mohla odskočit domů,jen při prvním po příjezdu z porodky jsem byla trošku v koncích,Terka byla náročná,já nezkušená a ona pořád řvala ☹,pak už i z toho,že já byla nervní a nevěděla jsem co s ní,ale postupem času to u ní byl tak nějak běžný jev a prořvala se až do dvou let,kdy jak jsem přijela z porodky se to otočilo a ona byla tak zlatá holčička jako je dodnes,i když občas i zleté holčičky jsou na zabití,u Rádě jsem to už ani nějak nevnímala a s Marečkem mi hodně pomohl Honzík,šel do obchodu a vzal si sebou kočár a já se mohla v klidu dospat-holt,rodit o prázdninách má i svoje výhody 🙂,takže tátu jsme vlastně ani nepostrádali

scai
27. říj 2011

Z porodnice jsme přišli v neděli a v pondělí už šel manžel do práce. V tom období toho měl zrovna i moc a tak chodil domů běžně až po osmé večer ☹ na druhou stranu, s tak malým dítětem by mi stejně moc nepomohl, když kojit nemůže 😀

andelka
27. říj 2011

Rodili jsme v pondělí a od té doby byl doma, protože nebylo skoro nic nachystané a musel povyřizovat dokumenty a změny a taky slavil, že. Ve čtvrtek jsme přijeli domů a doma byl i celý další týden. Takže dohromady 14dní. chtěl jít dřív, ale měla jsem zdravotní problémy. Pak mi pomáhala moje mamka, když přišla z práce. U dalšího prcka to nevím, chvíli asi doma bude, ale do práce půjde asi dřív, mamka už je v důchodu, tak mi asi pomůže ona.

lucy222
27. říj 2011

Manžel byl doma co jsem porodila (ještě domaloval a připravil poslední věci a také byl často za námi v nemocnici) + pak ještě necelý týden co jsme byly doma. Nebylo ani třeba, ale bylo to moc příjemné. Nosil mi malou na kojení, učil se přebalovat, koupat, oblíkat (stejně jako já) - to sžívání rodiny bylo super. 😵 😵 😵
U druhého to uděláme určitě podobně. 🙂

sabatko
27. říj 2011

Tak my jsme přišli z porodnice v úterý odpo, byl začátek února a manžel šel normálně druhý den ráno do práce. A to syn, když jsme si ho přinesli, měl jen 2,1 kg a každé kojení jsme doma vážili, protože pomalu přibíral. No a doma na mě už čekala manži babička, která byla úžasná, ale taky potřebovala, aby jí někdo uvařil, občas přinesl snídani a tak. Nicméně mám pocit, že s kojením by mi stejně nepomohl a na vaření zase můj muž nemá buňky, tak stejně nic.

coxa
27. říj 2011

U prvního tři nebo čtyři dny, u druhého týden a bylo to moc fajn. 😵

petrusam
29. říj 2011

je doma na paragrafu na 9 dní 😉

lukza
29. říj 2011

u prvního měl týden dovolenou a tedka u druhého bude zase týden četř dovču na vánoce aby mohl být s námi déle🙂)

misaskul
30. říj 2011

U nás se prcek narodil ve středu a z porodnice jsme jeli v sobotu, tak byl s námi tatínek sobotu a neděli a v pondělí akorát příjel dřív z práce (místo 17-18h byl doma už v 16h). 🙂 Snad to nevyzní špatně, ale jeho pomoc jsem moc nevyžadovala, měla jsem naštěstí celkem fajn porod a malej byl od počátky celkem klidnej, takže nebylo třeba zůstávat s námi doma. Navíc v patře pod námi bydleli manželovy rodiče, takže kdykoliv jsem potřebovala, tak mi maminka pomohla (bylo to asi 2x). Do vlastního jsme se stěhovali když měl Adámek 3 týdny, u rodičů jsme chtěli původně zůstat do konce šestinedělí, nakonec jsem ale ničí pomoc nepotřebovala, tak jsme teď už úplně sami. Asi od 10tého dne co byl malý na světě téměř denně vařím, denně chodíme na procházky a ještě jsme zvládli přestěhování do RD, kde je práce 3x víc. Manžel měl první dovolenou až před 14ti dny. 🙂 + do toho ještě na částečný úvazek pracuji, ale to sem plést nebudu.
Záleží na každém, také ne každá maminka má lehký průběh těhotenství a porodu anebo když už doma jedno dítě je, pak bych pomoc tatínka asi využila víc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru