Menstruace po porodu - je pravidelná?

123annynka
30. pro 2012

Měli jste MS po porodu hned pravidelnou? Stává se, že MS se po porodu objeví jen 1.měsíc a pak třeba dalších 6.měsíců ne? (a nejste těhotná?) Všude nacházím odpovědi na dobu nástupu první MS, ale ne na pravidelnost. Pokud jsem hledala špatně, tak se omlouvám. A děkuji za případné odpovědi.

ivazapisovatelka
30. pro 2012

Já jsem hned po šestinedělí dostala asi MS (tvářilo se to tak) a potom dalších pár měsíců (asi 6) nic, plně jsem kojila. Jakmile jsem přestala kojit, do týdne dorazila MS a od té doby chodí skoro pravidelně +- nějaký ten den.

asaka
30. pro 2012

mne naskočila 5 mesicu po porodu při plnym kojeni a byla kupodivu pravidelna a to jsem do roka veku kojila opravdu hodne, syn prikrmy dost sabotoval.. kojila jsme dva roky a po celou dobu byla ms ok, ovšem jakmile jsme se po dvou letech zacli snazit o druhyho prcka, ms zacala stavkovat a delat si co chce.. :-P paradox..
Kazdopadne mnohem castejsi je jak pises, ze je ms nepravidelna a ustali se az casem, nebo se muze objevvat sem tam spineni

dezyre
30. pro 2012

Pět a půl měsíce jsem kojila a pár dnů po posledním kojení se rozjela menstruace a chodila pravidelně

shak29
30. pro 2012

já dostala asi týden po skončení šestinedělí.. no a plně kojim a od tý doby to nemam...

caricia1
31. pro 2012

já dostala MS zhruba měsíc a půl po ukončení kojení-3.5 m po porodu.A od té doby ji mam (stejně jao před těhu) pravidelnou na den a snad i minutu 😀

vanule
31. pro 2012

MS dorazila ihned po skončení šestinedělí (nikdy jsem bohužel nekojila) a od té doby si chodí kdy se jí zachce, ještě ani jednou nebyla v termínu. jeden měsíc dorazila až po 45dnech, teď měla "jen" týden zpoždění 😒 😒

mufinka26
31. pro 2012

po prvním porodu sem ms dostala po dvou měsících od porodu a pak už ne ☹ ted po druhém porodu jsem jí dostala po pěti měsících a zatím je pravidelná 😀

zvirka
31. pro 2012

Zdravím, já měla prvnípřesně po 6 týdnech a pak cca co dva měsíce. Ale já mívala vždy nepravidelnou. Tak za půl roku to bylo častěji, ale bylo tam i dvoutýdenní zpoždění. Po roce, kdy jsem přestala s kojením, jsem začala brát antikoncepci.

ja.na81
31. pro 2012

MS jsem dostala 10 mesicu po porodu a pak byla pravidelna, nez jsem zase otehotnela a ted zatim cekam a doufam, ze jeste dlouho budu 😉

tymothy
31. pro 2012

To je asi dost individuální - ale prý je normální ji mít i takhle nepravidelně(1 měsíc ano, tak dalších několik měsíců ne).
Já ji dostala rok po porodu a pak mi trvalo ještě přes půl roku, než se mi zpravidelnila. Měla jsem v té době cyklus v rozmezí 45 - 60 dnů.

aronek
31. pro 2012

PO prvním porodu jsem dostala MS hned po šestinedělí a po té pravidelně, po druhém jsem MS dostala po šestinedělí jednou a od té doby nic. Kojila jsem poprvé 18 měsíců a nyní samozřemě ještě taky 😉

andelka
31. pro 2012

První MS po 11měsících od porodu, pak přišla teda už jen 2x, ale cykly byly pravidelné (+-30dní jako před těhu). Doufám že po druhém to bude taky tak, ještě MS nemám.

monad
1. led 2013

já jí měla hnd 1ní měsíc po porodu i když jsem kojila a byla pravidelná

terka118
3. led 2013

Rodila jsem v červenci 2011, po porodu žádná ms nepřišla ani dlouho potom pořád sem kojila. Ted v říjnu jsem zjistila, že jsem těhu, a to aniž bych ms dostala, druhé mimi jsme plánovali trošku dýl.. takže to bylo takové velké překvápko 🙂 spoléhala jsem na to, že ani nemůžu otěhotnět když nedostávám ms 😉 a ono ejhle, první ms měla přijít po 15měsích a už nepřišla 😉

ladyhacek
25. črc 2015

Obnovuji diskuzi :
prosím je normální, že po porodu menstruce není pravidelná že? Podle mě ano, ale mamka říká ať si zajdu ke gynegologovi.
Plně kojím, poprvé jsme to dostala přesně 2 měsíce po porodu (říkala jsme si jestli to nejsou očistky) > pak jsme to dostala asi po 40-50 dnech-přesně nevím) a teď zase po týdnu
Před porodem jsem to měla silné a i bolestivé druhý den bez prášku jsem nevydržela.
Teď jsem to měla 4 dny a slabě a i bez bolesti - jen občas mírné.
Malého stále kojím jen se snížili intervali v noci. Už kojím jen 1x. přes den tak ty 3 hoďky (někdy dřív někdy i po 3,5)
Jinak beru antikoncepci a první MS se objevila po týdnu nasazení.

Moc děkuji za vaše zkušenosti

suzancha
25. črc 2015

Vzdy jsem po porodu dostala jednu menstruaci cca po sestinedeli...u prvni dcery pak dalsi az po 8mi mesicich a to jsem kojila necely pul rok. Ted jsem po porodu 4 mesice a druha jeste taky nedprazila., ale ted plne kojim.

wendy_
25. črc 2015

Muj doktor rikal, ze dokud kojim, tak nemusi byt pravidelna.

pucinkaaaa
25. črc 2015

Po prvnim porodu jsem ji meka asi 2x, pak jsem zjistila ze jsem zase tehotna. Po druhem jsem ji dostala uz celkem brzy po sestinedeli a mam ji strasne nepravidelnou. Jednou cekam 5 tydny, jindy 8. Dokonce to dopadlo tak, ze jsem si uz delala tehotensky test, ale byl negativni.. Kojim a antinu uz neberu 4 roky.

yorii
2. únor 2017

Já jsem dostala měsíčky při plném kojení asi pět dnů po šestinedělí a od té doby mám měsíčky až třikrát do týdne vždycky 5 dnů. Je to nepříjemné, protože se mnou tím pádem házejí hormony a antikoncepci brát nechci. Řídnou po tom kosti a pro člověka s hypermobilním syndromem je to to nejhorší, co by mohl udělat.

kacenka429
4. bře 2017

Ahoj chci se zeptat sem 4a pul mesicu po porodu plne sem kojila asi 3tydny pak sem musela dokrmovat a od posledneho tydne v lednu uz nekojim vubec ☹ tak se chci zeptat jestli je normalni ze sem jeste menstruaci nedostala

bones83
22. čer 2017

Ja po porodu kojila 2 m, ms se dostavila 21 dni po ukonceni sestinedeli. Prvni ctyri mesice pravidelna, pak mesic nic, pak jeden mesic byla a ted uz tri mesice nic. Tak snad nekdy dorazi, chceme jeste druhyho prcka 🙂

veru2208
20. črc 2017

Holky, mam na vas dotaz. Asi tyden po sestinedeli jsem dostala menstruaci,pote dalsi mesic byla 1x a od te doby ji mam 2x mesicne. Vzdy na zacatku a na konci. Jelikoz kojim (malymu je 5m), tak je to pro me hrozny - maly prsa vzdy v te dobe bojkotuje, jako kdyby mu to mlicko nechutnalo (slysela jsem o zmene chuti) a nehlede na to, ze jsem vycerpana, muj ksicht vypada vecne jak 15lety pubertak, proste hormonalni rozvrat ☹ Nemate nejake rady, homeopatika, leky od dr. ( Mimo antikoncepce),jak ustalit menstruaci alespon na 1x mesicne? K Dr. se chystam jit, ale bojim se, ze mi navrhne jen antinu. Za pul roku se chceme s pritelem snazit o dalsi mimi a opravdu antikoncepci brat nechci... :-/ dekuji za rady.

penelopaw
16. pro 2017

Uff, tak musím říct, že některé příspěvky mne uklidnily. MS jsem dostala po porodu druhého dítěte po dvou měsících, což mne při kojení dost překvapilo, žila jsem v domnění, že se dostaví tak po dvou letech, jako u prvního. Od té doby uběhlo víc jak 30 dní a pořád nic, začala jsem plašit, jestli nejsem v tom, protože jsme se nijak nehlídali 🙂, ale moc ráda čtu, že to může být jen nepravidelnost 🙂. Pokud se ještě 14 dní nic dít nebude, jdu pro test, a začnu si dávat bacha, protože i když třetí chceme, je na něj ještě krapet brzy 🙂.

m_tina
3. led 2020

obnovuji diskuzi 🙂

holky, je mozny, ze po prvnim pprodu sem MS mela od 3t a tak nejak epravidelne, az se to cca po pul roce ustalolilo a ted druhy porod a 2 MS (hoooodne slabe, spis jen spineni) a nic?! mala ma uz 6, 5m a treti MS nikde... uz si asi vsugerovavam i tehu priznaky a sem z toho na prasky! tehu test negativni, asi dam dalsi a nebo si snad rovnou zavolam na gyndu :(

hodte zkusenosti, at mi z toho nehrabne!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru