Musíte se po porodu sama dopravit na pokoj?

wow
2. čer 2011

Mám dotaz po porodu kde ležíte dvě hodiny na sále se pak musím sama dopravit na pokoj? Já myslela že vás tam dovezou a ono asi ne. Jaké s tim máte zkušenosti?

lisanda81
3. čer 2011

Brno Bohunice- na šestinedělí jsem šla po svých, původně jen se sestrou - pozvracela jsem celý por. box tak mě doprovodil manžel a vzal mi tašku.

jasekd
3. čer 2011

Ja byla poobou porodech celkem OK, ted vubec dobry,. ale u nas se vozi na vozicku, pro jistotu, je to celkem daleko. Po porodu 2 hodiny s miminem a manzelem na sale, pak prisla PA, pomohla mi do sprchy a jela jsem, ale myslim, ze bych na pokoj v pohode dosla, ve sprse to bylo bez problemu. Mimino myslim vezl manzel.

eloana
4. čer 2011

Ahoj- ja po obou porodech sla do pokoje sama🙂 i kdyz zrizenec me tam chtel dovezt na vozicku -odmitla jsem.
Mohla bych jit po porodu klidne domu.... nebyla jsem sita a byla jsem naprosto v pohode

helcenka
8. čer 2011

Já mám čerstvou zkušenost - 2 hodinky jsem ležela na sále s mimískem a manžou, dostala jsem tam i oběd, pak mě na lehátku převezli před dveře pokoje a zeptali se mě, jestli se cítím na to, abych došla k posteli, tak jsem vstala a šla. Kdyby ne, tak by mě dovezli až do pokoje.

theodorika
8. čer 2011

Po obou porodech se mi neodloučila placenta, takže po prvním jsem se probudila na lehátku - nikde nikdo, pak kolem mě skákali asi hodinu s tím, že mě na pokoj dovezli ( normálně mám nízký tlak a ztráta krve - se báli ) 😀 No pokoji mi chtěli cpát mísu, to už na mě bylo silný kafe a při první příležitosti jsem se pokusila zdrhnout do sprch ( blbej nápad ) ale hned jak měly sestry volnějc, draply mě pod rukou a dovedly, kam jsem chtěla.
Napodruhý jsem byla tak kántry, že jsem byla ráda, že mě nechali jen přelézt na postel a trochu se dospat ( o něco větší ztráta než u prváčka ), sprchaa byla na pokoji, na první pokus jsem došla dva metry, ale po první konzervě jsem už byla jak čamrda.
**** A z toho vyplývá, že je lepší chodit než se vozit 😀 😀 😀 😲 😀 😀 😀 😀 *****

janakar
9. čer 2011

U prvního porodu jsem přišla o hodně krve a motala se mi z toho důvodu hlava, tak mě převáželi na lehátku, u druhého jsem byla naprosto fit, ale prý mají předpis, tak jsem musela na oddělení na sedačce. Nicméně v okamžiku kdy jsem vstala ze sedačky jsem běžela na JIP za dětma zjistit, jak bojují a to už se nad tím nokdo nepozastavoval😉

evita_ij
9. čer 2011

vezla mě sestřička na křesle 😉

kristipa
9. čer 2011

dvě hodiny po porodu jsem ležela na sále, pak šup do sprchy, vyčůrat a po svých do pokoje.

micanek
9. čer 2011

u nás se převáželo na pokoj jen po epiduaralu a nebo cisaři ..... jinak po 2 hoodinkách si přešla rodička na novorozenecké ...ale bylo to na stejném patře jen dveře na proti sobě

mailli
10. čer 2011

v Nymburce po 2 hodinách povinného klidu na sále jsem se ve sprše (asi 10 kroků ze sálu, určené jen pro maminky, co zrovna porodily) osprchovala a převlékla. Byl tam se mnou manžel a "hlídal" mě, sestřička mu pro mě podávala věci. No a pak mě sestřička odvedla po svých na pokoj. Já jsem byla po porodu hned docela čiperná a to jsem vlastně celou noc vůbec nespala. Když jsou ale těžké porody, tak tam mají připravené křeslo, kterým by maminku sestřičky na pokoj převezly 😉

evca82
10. čer 2011

Rodila jsem v Podoli a tam me prevezli na kresle, sestinedeli bylo o patro niz ne porodni sal. ja bych tam i dosla pesky, ale to by trvalo asi dlouho 😀

mamkamarketa
7. srp 2011

rodila jsem u Apolinare. musim rict,ze po 30ti hodinach pripoutana na luzku v porodnich bolestech a po siti porodnich cest,cipku a hraze jsem byla celkem bez sily. ale sestra mi rekla,ze musim pockat na zrizence s vozikem,co me odveze i s taskama na oddeleni gynekologie (sestinedeli bylo plne) nechtelo se mi cekat,tak jsem popadla tasky (byla jsem hospitalizovana na rizikovych.tehotenstvi,takze jsem mela bagaze,jak kdyz jedu na cestu kolem sveta 😅 ) a odesla jsem sama po svych,ovesena taskama jak vanocni stromecek 😅 ale musim rict,ze zensky toho vydrzi mnohem vic 😵

zofinecka
7. srp 2011

já si mohla vybrat. 😀 Po prvním porodu jsem nebyla schopna ani sama slézt s lůžka natož dojít do sprchy a pak se i oblíknout. S tím vším mi pomáhala sestra a na pokoj mě taky odvezli na vozíčku. U druhého jsem už v pohodě slezla, došla do sprchy a pak ještě došla i na pokoj na šestinedělí 😀 😀

andelka
8. srp 2011

Mně po dvou hodinách sestřiška umyla na lehátku, pomohla mi obléct kalhotky a dát vložky, košili jsem měla myslím tu samou jako na porod, byla úplně čistá. Pak mě posadila na křeslo a zavezla na pokoj. No ležela jsem asi 15minut, pak jsem šla na snídani, na wc, byla vizita... Sama bych tam asi došla, ale mám nižší tlak a proč se nenechat povozit. 🙂

lidiab
8. srp 2011

Ja jsem mela vyvolany porod...voda odtekla, pak zacaly ty opravdove kontrakce (ty slabsi a nepravidelne jsem mela 10 hodin) a za tri hodiny se maly narodil. Takze porod v pohode, maly nastrih a siti. Bez epi. Na lehatku jsem zustala asi hodinu a pul a pak me sanitar odvezl na sestinedeli. Tam jsem musela na chodbe slezt z lehatka, sestra mi ukazala pokoj, odvedla do sprchy a dala malou instruktaz. Musim rict ze hned po porodu mi nic moc nebolelo, ten adrenalin udela sve. Urcite bych mohla odejit i po svych, normalne jsem pak chodila po pokoji. Horsi to bylo pristi den, ale ja si stejne nemam na co stezovat, mela jsem rychly a bezproblemovy porod 🙂 Rodila jsem v Motole.

zanet2009
8. srp 2011

mě po obou porodech na pokoj odvezli, tam mě sestřička poslala do sprchy a hlídala mě a ještě že tak, neboť se mi udělalo černo před očima a sjela jsem na zem 😖 .
Nechápu, že někde má jít mamina 2 hodiny po porodu sama na pokoj-byť to je blízko porodního sálu.

kamusek
8. srp 2011

U nás (v Opavě) jsem taky ležela 2hodiny po porodu na porodním boxu, tam jsem dostala i večeři. A pak mě i s věcma převezli na pokoj. Tam jsem se za asistence sestřičky osprchovala...

nunacek
16. srp 2011

Já šla z porodnického křesla sama za doprovodu manžela do sprchy a pak sama za doprovodu manžela na pokoj.

silente
16. srp 2011

V MB je praxe taková, že po porodu máš 2 hodiny klid na lůžku. Pak by ses měla sama (samozřejmě sestra je na dohled) osprchovat, vyčůrat se a dojít na pokoj. Je to vlastně i znamení, že je vše ok.
Samozřejmě, že tam nikdo nestojí s bičem. Když to nejde, tak to nejde.
Já to brala i jako znamení pro mě, že je to ok.

palomitacheca
14. bře 2012

Po porodu jsem byla 2 hodiny na porodním pokoji, kde mi PA dala mísu, abych se vyčůrala. Naštěstí to šlo bez problémů. Pak mě na křesle převezli na pokoj a později za mnou na pokoj přišla sestra, která mě odvedla do sprchy a na záchod, abych někde cestou nespadla 🙂

moninka
14. bře 2012

Já jsem rodila v Ostravě. Po šití jsem na porodním sále ležela 2 hodiny, pak jsem se musela jít osprchovat za doprovodu manžela a zkusit se vyčůrat, ale protože jsem začla ve sprše omdlívat, tak mě odvezli na vozíku a sednout si, to bylo něco 😝

camelinka
14. bře 2012

u nás v Čáslavi sem si odhopkala sama, přišlo to k sobě až později 🙄 🙄 🙄 😝 😝 😝

qitecek
14. bře 2012

U nás nechávají rodičky 2hodiny vydechnout a potom se jen přesunou z jednoho lůžka hned na druhé a odvezou na pokoj. Vstát by měla do 6 hodin po porodu a jít na záchod, za dopomoci sestry. 🙂 Kdo je schopen si dojít na wc, dostane pak i své miminko už na pokoj.

andara
14. bře 2012

Tak já taky ležela ty 2h na sále, byl tam se mnou manžel a nechali nám chovat malou asi 30min, pak jí odnesli ohřát🙂 Po těch 2h přišla PA a koukala jak krvácím a trošku zmáčkla břicho -potom mě i s postelí převezla sestra na šestinedělí a pomohla do sprchy -mně bylo po vstanutí na omdlení, tak mi řekla ať si ve sprše kleknu, pak to bylo lepší a říkala, že bych se měla vyčůrat-to se povedlo. Pak mi pomohla převlíknout košili a dát vložku a dovedla zpět do postele.

petrakol
14. bře 2012

Nevím, jestli dávají na výběr, nejspíš rozhodnou podle stavu rodičky.
Mě 2 hodiny po porodu odvezl sanitář na pokoj na vozíku (naštěstí), hodně jsem krvácela, v ruce jsem měla kapačku, byla jsem vyřízená a bez euforie 🙂

iira
14. bře 2012

zalezi na porodu,ja mela 1 komplikovany ,tak me odvezli ,ale 2 byl ok a to jsem sla sama ..a za hodku jsem uz sedela s kamaradkou v cekarne a kecali jsme 🙂)

lukza
14. bře 2012

u nás dvě hodky na porodním sále ležíš jen s miminkem a manžou pak po svých na záchod vyčurat to mě teda doprovodíla a přidržovala i když to nebylo potřeba pak šup na lehatko a dovezly mě na pokoj🙂)

sima08
14. bře 2012

Rodila jsem v Praze Podolí, byla jsem 2h na porodním sále po porodu a potom pěšky za doprovodu manžela a asistenta chlapa šla skoro přes celou porodnici a jela výtahama.
Vůbec mi to nevadilo, naopak mi to tak nějak pomohlo, že vím, že můžu chodit a je vše relativně v pohodě 😀 Jen jsem teda vypadala hrozně, to jediné mi vadilo 😝

martinka.pida
14. bře 2012

Ahoj, dvě hoďky po porodu na sále a pak mě převáželi. Byla jsem po epidurálu a 12 hodin jsem nesměla vstávat, takže jsem sama jít ani nemohla. Do sprchy jsem mohla až ráno za doprovodu sestřičky

saronka
14. bře 2012

Já rodila taky v Podolí jen o pár dní později než Sima08, byla jsem na porodním sále cca 5hodin, přejeli pro mě a odvezli mě na lehátku až do pokoje. Porod komplikovaný nebyl, ale měla jsem problémy s vysokým tlakem tak možná proto. uvidíme jaké to bude teď 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru