Musíte se po porodu sama dopravit na pokoj?

wow
2. čer 2011

Mám dotaz po porodu kde ležíte dvě hodiny na sále se pak musím sama dopravit na pokoj? Já myslela že vás tam dovezou a ono asi ne. Jaké s tim máte zkušenosti?

petrunka01
2. čer 2011

já stoprocenctně nebyla schopná vstát a jít.Normálně mě na pokoj převezli,jen jsem přelezla u jedný postele do druhý

macinka84
2. čer 2011

Já mám tu zkušenost, že jsem po porodu (po zašití) musela sama přejít z porodního sálu na pokoj...okamžitě, naštěstí jsem tam měla manžela, který mě podpíral...potom jsem teprve 2 hodiny ležela... 🙂 a v pohodě jsem to zvládla, naštěstí...a to jsem za sebou měla 30 hodin kontrakcí... 😀

miky
2. čer 2011

Mě převáželi z porodního sálu na oddělení šestinedělí na takovém křesle, které se dá různě polohovat. Takže z lůžka, na kterém jsem rodila a po porodu se dalo předělat na "klasickou" postel jsem si jenom přesedla a vezli mě....i když ono mi bohatě stačilo to přesednutí, protože i to stálo za to. A myslím si, že snad nikde nemusí rodička přecházet, protože se dokonce čeká po porodu nějakou dobu, než jí začnou stavět znovu na nohy.

coxa
2. čer 2011

Po porodu jsme byli 2 hodiny na boxu a pak mě naložili na pojízdné křeslo a odvezli na pokoj. A to jsem se bránila, že dojdu sama, ale nakonec jsem za to byla ráda. 😉

spagatice
2. čer 2011

Já jsem ležela hodinu a půl na sále, potom přišla sestra, pomohla mi do sprchy a odvedla mě na pokoj 😉

babulinkab
2. čer 2011

u nás po porodu 2 hodiny odpočíváš na porodním lůžku, potom se přímo na porodním boxu sama osprchuješ (ale asistentka načuhuje, ptá se jak se cítíš), potom ti dá věci na vozík a ty sama jdeš ( u nás je to kousek), ale vím, že když se někdo necítí, tak ho klidně dovezou na vozíku

miska73
2. čer 2011

mám tuhle zkušenost, když se mi narodila dcera.. Silně jsem po porodu krvácela, museli mi dělat revizi, podávali mi krev a pak mě cca po 4 hodinách nechali odejít samotnou na pokoj.. Do sprchy se mnou šla sestra.. Neměli prý žádného volného sanitáře 😖 a je fakt, že jsem měla co dělat, abych na ten pokoj dolezla 😝

kristi
2. čer 2011

jak si řekneš....já šla po svých, ono ta euforie dodá hodně síly 😉

petrusam
2. čer 2011

postavila jsem se a neměla jsem sílu jít, tak mě odvezli na pokoj na křesle .. uvidíš v jakém budeš stavu ..

mkr
2. čer 2011

v Pardubicích se po porodu zůstává 2 hodiny ležet na porodním sále a pak vás na lůžku převezou, nebo aspoň za mě to takhle bylo, i když já jim před pokojem vstala z lůžka a normálně se pohybovala

denousek
2. čer 2011

u nás se převáží na lehátku 😉

ddassik
2. čer 2011

u nás po porodu jseš 2 hoďky na sále s miminkem 🙂 pak přišla asistentka šla se mnou do sprchy a potom mě odvezli na křesle na pokoj. Měla jsem rychlý porod 3 hoďky 😉 a automaticky jsem si musela sednout na křeslo jít samotnou by mě asi nenechali.

beatta
2. čer 2011

po obou dvou porodech sem ležela 2 hodiny na porodím boxu.po prvním sem šla po svých ale nakonec mě musely sestry odvíst na křesle protože sem se jim na chodbě skoro vyvrátila a po druhým sem šla po svých 🙂

gumidek
2. čer 2011

Hm, tak po porodu jsem strávila dvě hodiny na sále, pak mě zkusila PA postavit a v ten okamžik jsem se začala kácet, takže mě s manželem zpátky položili na lehátko, za chvíli mě dalo na to pojízdný a na něm mě PA odvezla na pokoj. Cestou se mnou drkla do dveří jako Štěpánek v Básníkách s tím pacientem😀 A teda novopečení tatínkové na chodbě byli docela vykulení, když viděli, jak mě veze, prostě zážitek k nezaplacení😀
Snad teď podruhý to zvládnu sama. A viděla jsem holky, co fakt po porodu po svých ze sálu odešly úplně v pohodě.

myska
2. čer 2011

U obou porodů jsem šla na pokoj po svých, ikdyž mě sestra nabízela křeslo, já odmítla 😉 Cítila jsem se dobře. Uvidíš, jak na tom budeš.

bertica.h
2. čer 2011

no ja som po prvom porode hrdinka išla sama,v sprche som skolabovala,naštastie bol pri mne manžel lekár,pri druhom išiel somnou manžel výtahom na iné poschodie..

hojda
2. čer 2011

Já šla taky po svých, já myslím, že sedět je horší než jít🙂.

marecek4
2. čer 2011

s prvníma třema mě převáželi,ale ve Vy jsou sály o pár pater jinde než pokoje,ale teď v Kyjově jsem jim pak od sprchy utekla-než sestřička došla s věcima a s vozíkem já byla skoro na pokoji 🙂

marrei
2. čer 2011

Při 1. porodu jsem ztratila víc krve, takže se mi chtělo omdlít už jen když jsem seděla, natož abych někam šla. Takže to mě odvezli. U 2. porodu v pohodě, nejdřív jsem si zašla do sprchy a když to bylo ok, šla jsem s manželem a sestřičkou na pokoj sama 🙂 Podle mě to vždycky posoudí podle tvýho aktuálního stavu.

lucie777
2. čer 2011

Já šla po svých se setrou do sprchy a pak taky po svých na pokoj, měla sem pocit, že sem zapomněla chodit, jak sem dlouho ležela s rozcapenýma nohama, ale pak sem si zas vzpomněla, jak se chodí, sice sem šla jak namr.... kačer, ale jinak to bylo v pohodě, pak stejně budeš muset fungovat s mimčem, takže já bych ani nechtěla jet na křesle jak invalida.. 🙂 samozřejmě pokud to zdravotní stav dovolí..

radka.k
2. čer 2011

Já na sále po šití ležela jen půl hodiny. Porod jsem měla těžký a hodně bolestivý, chvilkama jsem chtěla umřít, jak to bylo děsný. Ale v momentě narození syna to byla taková euforie a příval nové síly, že bych mohla jít kácet les. Klidně bych odešla po svých, ale trvali na tom, že mě odvezou na vozíku 😀

kata79
2. čer 2011

Trocha pozitivni zkusenosti pro @wow....mne po porodu vubec nic nebylo, diky epi-nu ani jediny steh, takze jsem ve velke euforii ze zdraveho miminka /navic nadsena, ze jsem po mesicich drsny tehu cukrovky mohla snist rohlik se sunkou a syrem 🙂 /slapala pekne po svych do jineho kridla budovy, jela vytahem a mela jsem pocit, ze bych mohla pokracovat na horu Rip...vsechno v klidu 🙂 (humor me presel za 6tydnu, kdy jsem byla na revizi se zbytkem placenty a byla jsem rada, ze jsem po narkoze prelezla z postele na postel 😝 )

to.nejde
2. čer 2011

Já taky myslím, že je to individuální. Já jsem se i po 12tihodinovém porodu cítila v pohodě, takže po těch 2 hod po porodu, které jsem strávila na porodním sále, jsem se sama osprchovala a sama si došla na pokoj. Ale sestřička kolem mě celou dobu poletovala, kdyby náhodou něco... Během té noci, co jsem rodila, ale některé maminky odváželi i na lůžku, takže fakt myslím, že podle toho, jak se kdo cítí.

bajca.klom
2. čer 2011

přesně tak, jak se kdo cítí..já se cítila i po zašití v pohodě a po dvou hodinách na porodním boxu jsem šla po svých...uvidíš, jak ti bude 😉

petule246
2. čer 2011

1. porod - odvezli mne a byla jsem za to ráda.
2. porod - odvezli mne, ale klidně bych šla sama - nicméně, že prý odvést musí kvůli omdlení apod.

kacerka
2. čer 2011

Po prvním porodu jsem šla sama jen pod dohledem sestry a po druhém, jelikož mi brali placentu pod narkózou, mě převáželi. Je to podle toho, jak se maminka cítí 😉 První porod jsem měla ve 14:30 a večer jsem šla s ostatníma maminama koukat na TV, po tý narkóze jsem se vzpamatovávala dýl, sprcha druhý den pro mě byl takový malý výstup na Everest 😀 😀 😀

marinka
2. čer 2011

Po prvním porodu mě vezli na pokoj na posteli, po druhém na kolečkovém křesle a nikdo se mě neptal, byla to samozřejmost..Myslím, že je to tak lepší..

lollaj
2. čer 2011

Po porodu,po šití jsem z kozy přelezla rovnou na postel.Dvě hodinky jsem ležela na sále.Pak mě na té posteli převezli na pokoj,kam po chvilce dorazila sestra, ta mi pomohla do sprchy a celou dobu stála za dveřmi a komunikovala se mnou,chtěla hlavně vědět ja se cítím...Pak mi rychle převlékla postel. A na noční stolek mi donesla konvici čerstvě uvařeného čaje a myslím,že i nějaké jídlo,ale to jsem zapomněla.
(1. i 2. porod (poporodní péče) probíhala stejně)

Takže odpověď na otázku:na pokoj jsem jela v leže v posteli.

hansed
2. čer 2011

Rodila jsem v Motole, po porodu (měla jsem epidurál), jsem 2 hodiny ležela na sále (na posteli, co předělají na porodní lůžko), pak jsem se přesunula na lůžko a sanitář mě odvezl na pokoj. Tam jsem slezla a pod dozorem statné sestry 😀 jsem po svých (byla překvapená) odešla do sprchy, osprchovala se a odešla jsem do postele... ale nohy jsem měla vláčné, takže bych asi z porodního sálu sama nedošla...možná to bylo i tím, že mi epidurál zabral až na samotné tlačení....

berenika39
2. čer 2011

já měla rozštípaný kotník v sádře, takže mě tam kupodivu odvezli 😀 😀

dana3262
2. čer 2011

Ja jsem asi 1,5h lezela a pak jsem se sla normalne vycurat, osprchovat a pak na pokoj.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru