Musíte se po porodu sama dopravit na pokoj?

wow
2. čer 2011

Mám dotaz po porodu kde ležíte dvě hodiny na sále se pak musím sama dopravit na pokoj? Já myslela že vás tam dovezou a ono asi ne. Jaké s tim máte zkušenosti?

ladybugie
2. čer 2011

rodila jsem na Mělníku, po porodu jsem zůstala dvě hodiny ležet na boxu, nesměla jsem se ani hnout, dost jsem po porodu krvácela. Po dvou hodinách přišla PA, já jsem slezla, šla jsem do sprchy, kde jsem měla otevřenou tu zástěnu a ona stála vedle, kdyby něco. Pak mě pomohla utřít ( nechtěla, abych se ohnula a lupla sebou) a šla jsem po svých na pokoj. Euforie je fakt šílená, já měla takovou radost a tolik endorfinů, že jsem nevydržela ležet ani chvilku a lozila jsem po chodbě, než mi malou přivezli. Na pokoj jsem šla v pět ráno a v šest chodily sestry a v sedm vizita, takže žádné odpočívání se nekonalo a já pak šla vybalovat, pak návštěvy atd. Fakt frkot 😉

mifinka
2. čer 2011

Teda koukám jak je to všude jiné.. Já ležela něco málo přes hodinu a půl na sále, pak mě převezli na pokoj (na čem už fakt nevím 🙂 ) , pak dorazila na pokoj sestra asi po další půl hodině a šla se mnou do sprchy.. Mám pocit že jsem měla i zakázané vstát dřív než ona pro mě přišla do té sprchy.. protože jsme měli zvonit na sesternu kdyby se nám třeba chtěla čurat,..

tylinka
2. čer 2011

Já jsem po obou poredech ležela ještě 2 honiky na sále a pak jsme docela v pohodě odešla na pokoj. Na sestru jsem si mohla zazvonit, když bych někam potřebovala jít a necítila se na to.
Ale asi hodně záleží na stavu po porodu. Byly tam se mnou paní, které musely ze sálu hned po porodu, protože byly další rodičky, tak je většinou podpíral manžel nebo PA. Ale taky jedna paní, kterou opravdu musely odvézt a do postele ji pomáhal zřízenec z chirurgie, protože po porodu na chvilku omdlela a byla úplně vysílená.

anieanne
2. čer 2011

Já si dvě hodinky po porodu poležela, pak si došla na hekárně do sprchy, vzala tašku a na pokoj si došla 🙂 Ale některé maminy i odvezly, když se na to necítily. Já byla celkově fit, seděla jsem i s nástřihem už druhý den.

laloona
2. čer 2011

Já šla taky po svých, dohodla jsem se na tom se sestrou,protože mi bylo relativně dobře. Horší bylo sprchování po porodu,ale i tam se mnou byla sestra,takže mě podpírala, tam manžela už totiž nepustili.

johnatanka
2. čer 2011

po prvním porodu jsem šla do sprchy se sestrou, ale nabízely mi odvoz a u druhého mně odvezly, ale protože jsem na sále po porodu byla asi 5hod, jsem furt krvácela rychlým porodem, tak mně na nohy postavily až večer a to jsem porodila ráno v 9hod, na sále jsem rodila 45min a byl bez nástřihu, víc mně bolelo břicho, jak ze mně celý den mačkaly krev než spodek po porodu, takže je to fakt pokaždý jinak, ztratila jsem hodně krve a motala se ještě 2dny, ale porod byl neskutečně úžasnej, mnohem lepší než ten první a víc jsem si ho užila jako mamina 😉 😉 😉

mili84
2. čer 2011

já nic nevím, probudila jsem se po císaři až na jipce...a omámená jsem byla ještě další 2 dny...takže na pokoj mě vezli na tý posteli, co jsem na ní byla na jipce. ale jak jsem se dostala na ní, netuším....ale první noc byla se mnou na pokoji paní po spontánním porodu, která přila sama, s igelitkou v ruce 😀 😀 a to fakt doslova. a ještě si dala spršku, umyla si vlasy a namalovala se....večer se zachumlala a pokojeně usla🙂)))byla uplně v pohodě, zatímco já tam ležela v mrákotách a ani se boletsí nehla.... takže je to indi vindi 😉

hary
2. čer 2011

První porod trval 27 hodin a přišla jsem o dost krve, takže toto všechno udělalo své a když se mě po porodu ptaly, zda si dojdu do sprchy, tak jsem si myslela že ano. Ale jen co jsem se postavila na nohy a udělala pár kroků, bylo zle. Studený pot, černo před očima a žaludek až v krku a bum a už jsem ležela. Tak mi sestra pomohla do sprchy, tam mě nechala 😠 a odešla. Tak jsem se vzpamatovala a vlezla do vany (sprchu neměly) a opět jsem sebou třískla, takže mě odvážely na lehátku. Když jsem viděla ostatní maminy, jak si sami jdou na pokoj, tak jsem se až styděla (dnes nechápu proč). A druhý porod úplná pohádka. Trval 4 hodiny, já byla fit a ne unavená. Po 2 hodinách jsem si vstala, jakobych nerodila jsem šla do sprchy, tam jsme s manželem ještě vtipkovaly, jaká jsem najednou hubená 😀 😀 😀 a sama jsem si došla na pokoj (také s igelitkou v ruce 😀 ) a ještě se nacpala večeří. Bylo mi strašně dobře, nic mi nebylo a ty hormony štěstí dělaly také své. Takže je to asi případ od případu, já si zažila obojí. Ale musím říct, že jsem si opravdu připadala po druhém porodu, že jsem ani nerodila 🙂

raduzka25
2. čer 2011

každá porodnice má jiné zvyky,ta naše kde pracuji- my vozíme mamky na posteli,aby se neudělalo špatně, ale v dalších nemocnicích co znám vozí na sedačce,ještě jsem se nesetkala a ani neslyšela,že by maminky musely jít po svých!!!!!!! Až na oddělení šestinedělí si mamky přejdo na pokoj do své postele......ten kousek vždy zvládnou 😉

moncicak.as
2. čer 2011

Mě se ptali, porod byl v pohodě, tak jsem jim řekla, že to zvládnu sama, manža si vezl malého a já šla vedle nich🙂

kammka
2. čer 2011

rodila jsem v Podolí, s epidurálem. bylo narváno, velký frmol, byla jsem po porodu na sálku dobré tři hodiny, nebyl k disozici sanitář, který by mě na pokoj odvezl..pak zas nebyl vozík, tak se mně zeptali, jestli bych nemohla s doprovodem sanitáře a muže odejít po svých, byla tam už fronta..tak jsem se zvedla....sanitář vzal tašku a muž měl tendence mně podpírat, ale nešlo se mi špatně.sestry na 6ti nedělí málem omdlely 😀 určitě bych nemusela jít po svých, ale mně bylo celkem dobře, byla jsem sice unavená, ale přece kvůli mně nebude nějaká mamina rodit na chodbě.

lucy222
2. čer 2011

Já dvě hodinky počkala s manželem na porodním sále což byl vcelku příjemný pokojík 😎 - po této době jsem šla ještě na tom sále do sprchy - sama, ale pod dohledem sester. Byly velmi ochotné pomoci - i manžel byl k dispozici, ale nebylo třeba. Po sprše mi bylo nabídnuto "pojízdné křeslo" , ale odmítla jsem a na pokoj za doprovodu manžela normálně došla. Porodní poranění minimální a porod pohodový - 9 hodin od 1.kontra... 😎 😉

majatob
2. čer 2011

v Prostejove se zustava dve hodiny na sale, jeste tam se zajde vycurat a na pokoj odvazi na lehatku a poprve do sprchy se jde na pokoji pod dohledem. Po poslednim porodu jsem vyskocila jak lanka a pak na wc zkolabovala, takze me kontrolovala sestra radsi jeste celou noc kdyz jsem sla na wc 🙂 no jo...vlastni blbost 😀

andy80
2. čer 2011

U Apolináře mě odváželi v křesle, v Havlíčkově brodě na lehátku přesto, že jsem tam chtěla dojít sama 😅

evaje
2. čer 2011

jsem se vezla v křesle. Jak v Ostravě tak ve Zlíně. Ve Zlíně remcali, že jsem si přivezla kufr, což nechápu, páč měl kolečka a tudíž se jim přemisťoval mnohem snadněji než taška v Ostaravě. Jsem jí chtěla pomoct a koukala na mě, jestli jsem nespadla z višně. Ale klidně bych to zvládla, 3/4 hodinový porod byla brnkačka proti její noční 😀

klosky
2. čer 2011

Já jsem z porodního sálu odešla po svých se setřičkou, když ze mne vyšla placenta, tak jsem dostala plínku a 23 hoďky jsem ležela na pokoji a pak přišla sestra šla se semnou vysprchovat nebo tedy doprovodit mě do sprchy... Porod jsem měla docela náročnej - rodila jsem hodinu a půl a byla jsem i bez kyslíkeu a museli mi píchat adrenalin...

majdula
2. čer 2011

Ja jsem rodila od prdnuti plodovky a prvnich kontrakci za 13 hodin, prcek mel pres ctyri kila a odskotacila bych na pokoj sama, ale diky nejakym internim predpisum zrejme me musela PA tech par metru odvezt na kriplkare 🙂 Maly jel s nama.
Na tom pokoji jsem byla asi pul hodky a pak presun do jineho patra na jinej pokoj byl uz po svych 🙂

A na sale jsem po porodu lezela jen po dobu kratickeho siti a pac byl fofr a na dvere uz klepaly dalsi rodicky, tak me vyhodili hned, kdepak dve hodiny 😲

scai
2. čer 2011

Já jsem šla po dvou hodinách na sále do sprchy, asistoval pouze manžel. Pak mě převezli na vozíku na pokoj, dítě nesla hned sestřička za mnou. Já chtěla jít po svých, ale asi předpisy....
Tašku mi donesl manžel hned potom na pokoj

hpaja
2. čer 2011

U nás v Plzni ve FN převážejí na šestinedělí na lůžku, je to o 2 nebo 3 patra níž než porodní sály, tak asi proto. A teda já bych asi ani nebyla schopná jít sama, mám docela nízký tlak a pěkně se mi motala hlava. 2h po porodu jsem ležela na porodním pokoji, pak mě sanitář odvezl na 6nedělí (tam si ze mě udělal srandu, jestli chci to pojízdné lůžko snížit na úroveň postele nebo ten asi 0,5m rozdíl seskočím 😀 ) a sestřička mi řekla, že až se budu cítit, ale nejpozději za hodinu jí mám zavolat a že mi pomůže do sprchy, sama jsem jít nesměla... pak teda přišla a byla jsem ráda, že šla se mnou, protože jsem jí skoro omdlela ve sprše.

petapete
3. čer 2011

Já poprvé rodila poměrně těžce, porod trval 19hodin, z toho posledních 7 fakt hodně drsných...po porodu jsem zůstala dvě hodiny na lůžku na porodním boxu, poté mě porodní asistentka probudila (jsem spala jak šípková růženka😀), šla jsem po svých na wc a do sprchy, dostala jídlo a po svých odešla na šestinedělí. Jen se sanitářkou, která mi nesla tašky...to jsem jí ještě nabízela, že něco vezmu sama a přesvědčoval ji, že nebudeme čekat na výtah, že ty čtyři patra z porodního na šestinedělí vyběhneme normálně po svých do schodů. KOukala na mě jak zjara😀. A rodila jsem v Brně Bohunicích

paolin
3. čer 2011

u prvního porodu mě podpírala sestřička - sama bych to nedala, málem jsem s sebou švihla ve výtahu. u druhého docela v poho, švihla jsem s sebou až druhý den 😀 vždy nesly tašku. myslím, že když si rodička řekne, odvezou ji.

anicka164
3. čer 2011

Rodila jsem v Praze-Podolí. Po porodu jsem dvě hodiny ležela, pak přišla PA, ať se jdu osprchovat. Došla jsem do sprchy, trochu se mi zatočila hlava (ale spíš jsem si řekla preventivně, bála jsem se, že tam s sebou praštím, občas se mi to stává). Změřila mi tlak a když to bylo ok, za chvíli jsem se už v poho osprchovala. Vzhledem k téhle epizodce se pak ptala, jestli chci převézt na lůžku nebo na křesle. Lůžko mi připadalo blbý, tak špatně jsem se necítila, tak jsem si řekla o křeslo.
Kamarádka rodila tamtéž a protože asi vypadala svěže, tak jí přesvědčovali, že má jít po svých. Necítila se, tak jí odvezli na křesle.

zdezli
3. čer 2011

Me prevazela PA spolecne s manzelem. Malou jsem mela porad v naruci, tasku pridelali na postel, jeden byl u hlavy a druhy u nohou 🙂

luckar
3. čer 2011

Rodila jsem v Podolí a po 2 hodinách na porodním lůžku jsem se šla za asistence sestry osprchovat (do sprchy připravila takovou tu "porodní" židličku) a pak nabízela asistenci zřízence, ale byla jsem ok, takže jsem šla s MM po svých. Asi fakt záleží jak se cítíš a jak se domluvíš.

veronika_hnizdova
3. čer 2011

tak ja jsem po porodu dve hodiny musela lezet na zadech,potom jsem s pritelem vstala a sla do sprchy kde jsem se musela vycurat🙂 a potom za doprovodu jeho jsem i s taskama odesla na pokoj kde jsem si vybalila a uz mela malou u sebe🙂

rubika
3. čer 2011

Po obou porodech sem šla do sprchy po svých, pak mi připravili pojízdné křesílko a na něm převezli na šestinedělí. Śla bych po svých, ale předpis je předpis, aspoň sem mi nikdo nevláčel s taškou, měla jsem ji na klíně 🙂

pe.martina
3. čer 2011

Po porodu a šití jsem byla ještě 2 hodiny na sále s malou a manželem, pak jí odvezli a já se šla za doporovodu sestřičky osprchovat a pak jsem s ní došla na pokoj. Bylo to naštěstí jen pár metrů přes chodbu, rodila jsem docela dlouho a ke konci už jsem neměla skoro sílu, tak se mi docela motala hlava. Sestřička mi nesla tašku a než jsem se vyškrábala na postel přivezli mi malou.

kaculetka
3. čer 2011

Na pokoj mně převezl manžel (v doprovodu PA) v pojízdném křesle s tím nejúžasnějším uzlíčkem v náručí...zkrátka nejlepší jízda v životě 🙂

marda
3. čer 2011

tak ja sla po porodu taky po svych na pokoj,,,tam jsem chvili lezela a pak se sla osprchnout 🙂 ale mela jsem prima porod a jen maly kosmet.steh tak to slo 🙂

martaska78
3. čer 2011

U nás také převážejí a dokonce tě "uloží" do postele 😀 a asi po hodince přišla sestřička a šly jsme se osprchnout

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru