Může si žena po císaři stahovat bříško?

istokovam
1. říj 2011

Může si žena po porodu císařem stahovat bříško,nebo se to nesmí?

luucia
1. říj 2011

Jak myslíš stahovat? já měla poporodní stahovací pás a ten jsem začla používat asi týden po porodu 😉 ted už to není potřeba, ale bylo to příjemný 😉

lotysek
1. říj 2011

Ahoj jestli myslíš pásem tak mě to i v porodnici doporučila fyzioterapeutka. a jak píše luucia bylo to příjemné. 😉

jitulisek
1. říj 2011

Ahoj, mě tedy v porodnici po císaři používání pásu rozhodně nedoporučovali. Jizva by měla spíš na vzduchu, aby se dobře hojila.

zandanem
7. říj 2011

mě nikdo nic nedoporučil a já hloupá se neptala a tak jsem taky dopadla... mám rozestoupené břišní svalstvo... takže dám jednu velkou radu... stahovací pás a cvičení doporučuju.... doporučují to fyzioterapeutky.... cviky stačí jednoduché jednou denně... cvičenímu ,,zdar,, a přeju všem maminkám krásná bříška 🙂 já už to svoje mám navždy v .............

kalo
8. říj 2011

Určitě. Pás neznám, ale prý je dobré nosit stahovací prádlo a lehat si na břicho, aby se lépe zavinula děloha..

ivarei
8. říj 2011

Setkala jsem se s názorem, že pás je lepší nejen kvůli stažení rozestupu břišních svalů, ale i proto, že po porodu bývá převis přes jizvu a ta se pak pomaleji hojí. Měla jsem kýlní pás po jiné operaci a musím říct, že rozhodně pomohl. Po císaři jsem pás nenosila, protože jsem o té možnosti nevěděla.

monny89
8. říj 2011

Tak stahovací kalhotky nedoporučím, zapařují a vznikají infekce.. Pás nejdřív po šestinedělí, jinak hrozí dle studií vnitřní poranění a krvácení.. Já jsem pás začala nosit až dva měsíce po porodu 🙂

crca
8. říj 2011

Jsem po dvojčátkách a na otázku zda můžu stahovat pásem mě taky bylo řečeno,že radši nedoporučují 😒 a jak tu zaznělo,tak jsem taky dopadla 😠 ,ale já měla hodně rozstoupené břišní svalstvo-šili mě to taky měla jsem 3cm rozestup a z poordnice jsem dostala doporučení na konzultaci a po té rehabku,ale kdo měl po večerech cvičit,když jsem byla k.o 😅 -takže i moje chyba,ale já 5 měsíců po císaři nemohla pořádně vstát natož dělat posilovací cviky 😔 😅

katulen
18. říj 2011

Crca: můžu mít prosbu, Ty jsi byla na plastice břicha? To Ti doporučili již v porodnici?
Já mám také rozestup, možná taky ty 3 cm, cvičit moc čas nemám, chodím již do práce 😖 .
Jsou na to nějaké speciální cviky? Dá se to cvičením trošku spravit? Na plastiku nechci, moc se
bojím, je dost případů, které při této operaci skončily tragicky ☹ 😒 . Je to brané jako jedna z těžších operací....
Mě by zajímalo, jestli ten rozestup nemá na něco jiného vliv (myšleno zdravotně), kromě toho, že teda to
není moc pěkné na pohled, o plochém bříšku si mohu nechat leda tak zdát 😔 Moc díky za info.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru