Myomy na děloze po porodu. Můžou růst dál?

danullinnka
19. únor 2008

Ahoj holky,dr.mi po druhém porodu našla na ultrazvuku myomy na děloze.Nedělá mi to zatím potíže,ale můžou růst dál??Máte některá zkušenosti??

peige
24. bře 2008

Nevím, ale Sama doma začíná ve 12:30 na ČT1, trvá to hodinku, pak to hlavní je i na webu www.ceskatelevize.cz 😉 . Celý týden se věnují jednomu hlavnímu tématu.

danullinnka
autor
24. bře 2008

Achááá,tak to musím kluky vyhodit od pohádek a mrknout 😀 kéž by něco ten růst zastavilo nebo úplně vymizelo,největší strach mám,že bych měla jít pod nůž ☹

dygab
24. bře 2008

Ahoj, moje maminka měla myom.Tenkrát přiša o všechno☹. Jak se myom projevuje? Mám strach. V mém věku jí ho našli, ale měla už 2 děti. Já zatím jedno a malé🙂

danullinnka
autor
25. bře 2008

Ahoj dygab,myom se asi sám nijak neprojeví,teda neohlásí,mě ho dr.zjistila ultrazvukem,protože jsem měla zvětšenou dělohu ☹ Moje babička o vše taky přišla,ale myslím,že dnes už je medicína o trochu popředu,že snad vše hned nevezmou,četla jsem,že pokud ti vezmou dělohu,tak máš stavy jak při přechodu 😖 No,jinak mě je 26,mám dva prcky,sice další mimi už neplánujeme,ale nechtěla bych ještě přijít o dělohu 😢

peige
25. bře 2008

ahojky dygab 🙂 , moje mamča je měla taky 😢 , vše šlo pryč... Je to víc jak 15let a pořád má problémy s návaly ☹ , takže si svoje zažila, operaci, předtím bolest, silné krvácení ..., ale vlastně pořád nemá pokoj 😠 , neumím si představit, že ve 40 půjdu na operaci, budu mít návaly...

Dneska jsem TV sledovala, ale bylo to o endometriáze 😕 , zítra má být děloha a bolest 😕

peige
25. bře 2008

jo jinak myom najdou dle UTZ a nemusíš mít zjevné problémy ☹

danullinnka
autor
25. bře 2008

Ahojky peige,já to dnes úplně prošvihla,ale jak čtu,o nic jsem nepřišla.Hmm,zkusím zítra,třeba tam už něco nakousnou 😉
Jinak s tebou souhlasím,já o myomu nevím,no spíš jsem nevěděla,než mi to dr.řekla,ale jinak jako problémy nedělá.

peige
28. bře 2008

Tak dnes na ČT v 12:30 nezhoubné nádory dělohy mají probírat, chci se dívat 😔

danullinnka
autor
28. bře 2008

Ahojky Peige,dej pak vědět o čem to bylo,já to opět nestíhám,děti dnes zkouší moje nervy 😠

peige
28. bře 2008

Ahoj Danu 😉 , tak já koukala v rámci možností 😉 , byl tam primář z FN Brno, myomy má asi 40% žen, nemusí o om vůbec vědět.
Ptala jsem se na čaje adědičnost, říkal, že pití vhodnýho čaje lze růst ovlivnit 😕 , jen neřekl jaký 😀 😕, a dědičný je to, ale nemusí. Je nutný to sledovat, příčiny-genetické a hormonílní dysbalance v sekreci ženských pohlavních hormonů. 😲 . Taky říkal, že není nutný při operaci brát vše lze to ošeřit laparoskopicky. Kousek chatu, bylo to i o cystách viz http://www.ceskatelevize.cz/program/samadoma/ch.... Pěkný víkend 😵

danullinnka
autor
31. bře 2008

Ahojky Peige,děkuji za víkend,byl opravdu pěkný 😉
Pak kuknu na ten odkaz,ted frčím s dětma na zahradu,když je tak pěkně 😉
U mě by to mohlo být dědičné,ale myslíš,že přes tatku??měla je babička,moje mamka nic.

peige
4. dub 2008

Možný je to, že to může být i přes tátu 😉 . Mě to ještě víc štve, že mám dvě holky 😖

danullinnka
autor
5. dub 2008

Ahojky Peige,no to by mi taky vrtalo hlavou,kdybych měla holky.No,já mám dva kluky a pokud budou mít oni holky,tak nad tím začnu taky přemýšlet,když se to tak přihodilo u mě 😢
No,v září jdu na kontrolu,tak jsem zvědavá,co mi řekne,jen se modlím,aby se nezvětšil.Měsíčky nemám,tělísko supr,a podle toho co mi říkala teta-zdr.sestra,tak by myom neměl růst,když nemá krev. 😖

danullinnka
autor
4. říj 2008

Ahojky,tak jsem byla v září na kontrole-po roku.Myomy jsou prý v pořádku,ale pro změnu má cystu 😠 byla jsem na UTZ,tak je velká 41mm a je bez tekutiny.Tak jsem dostala vitaminové injekce Pyridoxin,na 5 dní-už to mám za sebou,a 30.10.jdu na kontrolní UTZ,Tak jsem teda zvědavá.Co mi najde příště???? 😝 ach jo,to se může stát opravdu jen mě 😝

peige
5. říj 2008

Ahoj Danu, já jdu na kontrolu tento čtvrtek, jsem napnutá, jak to dopadne 😔 . Jak jsem přestala kojit tak nemám MS tak šíleně silnou, což mě i psychicky uklidnilo, byla jsem z toho celkem rozhozená. Danulli, mrzí mě ta cysta ☹ , ale netrap se, neovlivníš to, zbytečně se tím ubíjíš ☹ ,... ale já jsem na tom podobně, vždy si řeknu, proč zrovna já 😠.

neeve
5. říj 2008

Ahojky, moje mamka má celkem veliký myom, doporučili ji operaci, ale ona ji odmítá, má nějakou fobii z narkózy či co 😖 Takže už několik let normálně žije s myomem, asi dvakrát dělal problémy, že víc krvácela nebo jí bolelo břicho, vždycky hospitalizace, od jednoho lékaře doporučení na operaci, od druhého jí bylo řečeno ať to vydrží do přechodu, že pak myomy většinou vymizí 😲 Takže mamka se toho chytla a na operaci nepůjde. Nevím co je správně. Homeopatika zkoušela, ale žádný větší efekt to nemělo. Zkusím jí říct o té čínské medicíně.
Jisté je, že je to jak časovaná bomba a až zase přijde to období, že jí bude dělat myom problémy, tak bude opět psychicky uplně na dně, což mě kvůli ní dost štve. ☹
Takže pokud je to dědičné, jako že vím, že je, tak se rozhodně budu také raději nechávat sledovat. Ach jo.

danullinnka
autor
8. říj 2008

Ahojky Peige,budu na tebe myslet a držet ti palečky.Pak pisni,jak jsi dopadla,ju?? 😉 Jinak já si radši už nic nepřipouštím,protože by mi našla ještě něco,co snad ještě ani neexisuje 😝 😉

Neeve,radši si zajdi na vyšetření a řekni,že to má i mamča,kdyby něco,což ti nepřeju,tak to zachytí aspon od začátku.

peige
9. říj 2008

Ahojky, tak jsem dnes byla u dr., ptala se mi, když mě prohlížela na UTZ, zda piju čaje na ty myomy? Tak jsem si říkal, že by zmizly, no mám je tam pořád nerostou vypadá to dobře 😉 možná i líp, ale mě la jsem už silnou krevní výstelku v děloze a to jsem v polovině cyklu, že produkuju hodně estrogenu a ten mě takhle zlobí a pak mám silnou MS, což podporuje myomy a ždíme mě to ☹ , a v tom mým věku je to celkem blbý ☹ a to jsem dr. říkala, že už to silný nemám oproti dvoum měsícům, co jsem kojila 😕 . Takže mě předepsala hormony, beru od dneška 15dní, aby mě výstelka nenarůstala a dohodly jsme se na antikoncepci, kterou jsem dřív odmítala. Takže snad se myomy zabrzdí a nebudu tak moc krvácet a tělo si odpočine, snad, teď jsem fakt jela na doraz... ☹

Jinak ty čaje říkala, že je dobrý řepík, já jinak piju maliník, lípu, černý bez, dětský čaje 🙂 a ... litry kafe, snad to nebude už potřeba.

Neeve, tak to je príma, že mamině už se to tak nezvětšuje, u mé mamky to došla až k silné anémii a zvětšovalo se to, krevní obraz měla úplně vycuclej 😢 , muselo jít všechno pryč, a bylo to jen dobře 😔

danullinnka
autor
11. říj 2008

Ahojky Peige,
tak aspon že tak,že jsou už v klidu.JJ,je fakt,že krev ty myomy živí,proto mi dr.doporučila to drahé tělísko,MS nemám,takže možná i proto jsou myomy zatím v klidu.
Ale nějaký čaj asi zkusím taky.
Ach jo,máme to ale trápení 😢

dajinka
11. lis 2008

Ahoj holky, je tu někdo, kdo měl myom v těhotenství? Jak často chodila na prohlídky, sledovali jí s miminkem nebo jak to probíhalo? Já jsem teprve v 6tt a doktor mi řekl, že mám velký myom a že musím jít okamžitě na rizikový. Chtěla jsem se zeptat jak probíhá těhotenství s myomem? Na co si dát pozor, jestli se více šetřit. Díky moc.

danullinnka
autor
11. lis 2008

Ahoj Dajinka,v těhu mi nic neříkali,zjistili to až po porodu,ale četla jsem,že myom v těhu může tlačit na miminko..tak nevím 😨 ale určo se šetři a dr.se zeptej na co nejvíc info 😉 držím palečky,at je vše ok.

Peige a jak jsi dopadla ty???mě ta cysta po těch injekcích praskla,ale nic mě nebolelo,takže je to zatím vše ok a za půl roku kontrola.

dajinka
11. lis 2008

Danullinko, záleží jak je ten myom umístěný. Já ho mám naštěstí zvenku dělohy, tak by snad na miminko tlačit neměl. doktor mě bude ale asi hlídat. Budu chodit na kontrolu po 14 dnech. Změnila jsem doktora a tutomu věřím. Ten před tím mi řekl, že můžu v těhu tahat co chci a klidně běhat a ten můj současný doktor řekl okamžitý klid. Moje mami měla taky v těhotenství myom, ale už je to dýl. Tak by mě zajímalo jak to probíhá teď. Přece jenom je už medicina někde jinde.

peige
11. lis 2008

Ahojky,
Danullinko, s tou cystou super, že to tak dopadlo. Já jsem začala brát antikoncepci, předtím hormony, aby mě sliznice v děloze nerostla, MS byla normální trvala, ale týden ☹ , pak jsem měla špinění ☹ , tak nevím asi je to z těch hormonů než si to sedne, uvidíme. Beru je teď první cyklus. Takže jak doberu budu mít první MS po antikoncepci tak jsem zvědavá. Ale nedá se to srovnat, když jsem měla MS při kojení, první den jsem si mohla pod sebe dát lavor 😖 ☹ 😢 . Uvidíme, dám vědět. Taky v dubnu jdu na kontrolu, ale pokud budu mít problémy s MS (špinění, nebo bude dlouhá) za dr. dojdu dřív.

Dajinko, jak si psala, medicína už je někde jinde 😉 , hlavně aby tě dr. hlídal. Vím, že těhu s myomy, jsou celkem na denním pořádku, sestra kamarádky měla první dítě v 37, myomy v děloze před těhu a pohoda, asi hlavně sledovat. 😉

dajinka
13. lis 2008

peige: díky, snad to bude v pohodě. Musím tomu věřit, ale jsem teprve na začátku, tak snad to bude i utíkat.

peige
6. kvě 2009

Uf, tak jsem zas našla tuhle diskuzi, ale že to dalo zabrat. Tak jsem byla na prev. prohlídce u dr. a myomy vymizely 🙂 , beru však antikoncepci, ale tu v této situaci zcela respektuji, jelikož mě nic nezbývá 😉 .

Zatím pa 🙂

danullinnka
autor
8. kvě 2009

Ahojky peige,
tak to je dobře 😵 já jsem byla u dr.před 14dny,cysty žádné,ale myomy joo ☹ mám to tělísko a 3měsíce jsem neměla měsíčky,ale zrovna jak jsem šla k dr.jsem začala špinit 😠 zákon schválnosti,ale říkala,že to nevadí,a dala mi prášky na posilnění žilní stěny a jak došpiním,přestat brát a zase je klídeček 😅 takže teoreticky by myomy růst neměly 😕

hannah80
10. kvě 2009

Ahoj holky, ted jsem narazila na vasi diskuzi a musim se pridat. Nasli mi myom pred rokem a pul, to mi bylo 27, mama ho mela taky tak brzo. Dr mi rekl, ze neoperovat, pokud se nebude zvetsovat. Ale zvetsoval se, tak jsem musela na operaci, ze se pry pokusi o odstraneni myomu laparoskopicky. Jak tu byl odkaz na clanek o uzavreni cev, tak to se dela dnes bezne a zdarma, ale nedoporucuje se pokud zena nerodila. Ja mela strach, abych se neprobudila bez delohy, ale vse bylo v poho. Bohuzel mi vysla spatne histologie- hranicni nalez, neco mezi zhoubnym a nezhoubnym, hrozne me to zaskocilo a bala jsem se. No ale ted jsem tehotna, otehotnela jsem hned na poprve, zatim vse bez problemu. Tak doufam, ze se to zachytilo vcas a uz se to nevrati. Ale pisu to jen proto, aby jste vedeli ze operace neni zadna tragedie a clovek ma aspon jistotu, ze je nador nezhoubny, riziko vzdy existuje. Nastesti jen vyjimecne..

danullinnka
autor
14. kvě 2009

Hani,
děkujeme za povzbudivý příspěvek 😵 vidíš,vše špatné se v dobré obrátí a za chviličku už budete se svým miminečkem 😵 držím palečky,at je vše v pohodě a myom se už nikdy neobjeví 😉

peige
15. kvě 2009

Zdravím vás všechny 😉
Danullinnka držím palečky, aby ty potvory už nerostly ☹

Hannah, taky díky za příspěvek 🙂 a přeji pohodový těhu 😵

gabikri
25. kvě 2009

Ahoj holky 😉
Je tu někdo jako já ?
Vloni mi odoperovali docela velký myom ( 8cm) dělal mi to u Apolináře dr. Mára
a teď se snažím otěhotnět, prý by to mělo být v pořádku.
Díky za každou odpověď 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru