Myomy na děloze po porodu. Můžou růst dál?

danullinnka
19. únor 2008

Ahoj holky,dr.mi po druhém porodu našla na ultrazvuku myomy na děloze.Nedělá mi to zatím potíže,ale můžou růst dál??Máte některá zkušenosti??

malok
19. únor 2008

Danullinnko dál růst můžou..proto se má chodit na kontroly, a na ultrazvuk...Pokud ti bude růst, doporučuje se většinou operace.

danullinnka
autor
19. únor 2008

malok,toho se právě bojííím ☹ dala mi dr.i tělísko Mirenu,u kterého nejsou měsíčky,tudíž krev neživí myomy a neměly by růst,ale kdo víí 😝

malok
19. únor 2008

Tak hlavní je to nepodcenit a chodit pravidelně k dr. Moment, ještě na něco mrknu...

malok
19. únor 2008

Kamarádka využila preparát z tradiční čínské medicíny - XUE YU TONG JING DING - myslím že je to ve formě kapslí anebo kapek...Říkala, že se myom zmenšil a vymizel.

malok
19. únor 2008

Ještě se dost často mluví o přípravku Bounty Star -homeopatie. Já bych asi navštívila homeopata a on by zvážil, co by ti nejvíce vyhovovalo. 😉

danullinnka
autor
19. únor 2008

aha,každá rada dobrá.
Malok,když jsi taky z okresu Vsetín 😉 nevíš,jestli tady někdo takový je??Jako ten homeopat a ta kámoška to koupila kde,tu čínskou medicínu??
Já na kontroly chodím naštěstí pravidelně,jen jsem byla v pořádku,až ted no.Moje babička a její sestra to měly taky,že by se to dalo zdědit přes tatku?? 😝

zdenka26
19. únor 2008

Ahojky,tak já je mám už pět let a zatím v pohodě,musím zaklepat. 😉 Chodím co tři měsíce na kontrolu,takže jsem pod dohledem kdyby něco 😉 U nás je to asi taky dědičný,moje mamina to má a i sestra

malok
19. únor 2008

Tak tu medicínu si kupovala přes internet....Jinak se na toho homeopata zkusím zeptat. 😉

zuzik03
20. únor 2008

holky, tady je - spíš pro zajímavost - aktuální článek k problému - http://zdravi.idnes.cz/unikatni-operace-v-cesku...

danullinnka
autor
20. únor 2008

Malok,děkuju 😵

Zdeni,mě dr.řekla,že mám přijít na kontrolu zas za rok 😒 Tak snad to bude dobré 😨

danullinnka
autor
20. únor 2008

Zuzik,děkuju za zajímavý článek 😉

Holky,já jsem hned po porodu moc krvácela a dr.mě musel čistit,myslíte,že to mohlo být už tím myomem??Předtím nikdo neříkal,že bych ho měla ☹ no,jsem ráda,že mám už dvě děti,kdyby byly nějaké komplikace ☹

Jen doufám,že když nebudu mít ty měsíčky,že teda neporoste a nebude dělat neplechu 😢

danullinnka
autor
24. únor 2008

Ahoj malok,podařilo se ti něco zjistit??nebo myslíš,že by mohl pomoci i nějaký bylinkář?? 😨

peige
19. bře 2008

Ahojte, mám podobnou zkušenost jako danullinnka, včera jsem byla u dr. na preventivní prohlídce a konstatovala, že mám myom, je pravda, že tuto zprávu pořád vstřebávám 😔 . Mamina je měla taky. Co se týká kontrol už v říjnu jdu na kontrolu, zda se bude zvětšovat, a dr. říkal, že je to nutné, tak zkus se dr. zeptat...aby jsi byla častěji sledována. Menzes mám zatím nepravidelný, pořád kojím, ale myslím dost silný 😠 😠 .

Jinak malok díky za příspěvky, jsem ráda i za každou alternativu. 😉

danullinnka
autor
20. bře 2008

Ahojky Peige,taky jsem to dlouho vstřebávala,ze začátku mi bylo divně,takový blbý pocit ☹ doted jsem to úplně nevstřebala,ale už je to lepší.Na kontrolu jdu v září,tak snad to bude lepší a když ne,tak budu chtít častější kontroly.Jinak tělísko začalo super fungovat,žádné měsíčky,tak snad to bude s myomem dobré. ☹

peige
20. bře 2008

Na to tělísko se zeptát 😉 dr., že bych ho taky zkusila.
přemýšlela jsem o tom, kdy začal růst, tak asi během těhu nebo po 😕 😕 !!! Danu dej pak vědět, co a jak.

danullinnka
autor
20. bře 2008

jasně,dám 😉 taky jsem přemýšlela,kdy se objevil,protože při ultrazvucích při těhu dr.nic neříkal ☹ četla jsem,že jinak ten myom tlačí na mimi a ohrožuje ho ☹ ještě že vše dobře dopadlo 😵
Jinak to tělísko je Mirena,stojí 5800kč,nedávej si Mirenu za 1000kč,ta je obyč a dělá problémy!!Kámoška ji má 😖 Jinak o Mireně máme téma v Porod,tak třeba počti začátek,pak jsme si už jen tak psaly 😀

peige
20. bře 2008

Danu a kdy Ti to zjistili, po šestinedělí?, koukám, že máš skoro stejně staré dítko? 😉

danullinnka
autor
20. bře 2008

jj,v úterý bude mít 9měsíců.Jo,zjistila mi to dr.na kontrole po šestinedělí.říkala,že mě pošle na ultrazvuk,že mám zvětšenou dělohu,že to bývá když jsem těhu nebo než se dostanou měsíčky.no ani jedno,ale myom 😠

peige
20. bře 2008

No tak po šestinedělí mě nic nezjistila, dr. má přímo u sebe UTZ ☹ , takže se to rozrostlo pravděpodobně po tom šestinedělí ☹ 😠 .

monkula
20. bře 2008

Ahoj..
Mne myom na deloze zistili, keď som porodila syna, na UZV po pôrode... lekárka ho len sledovala ,vraj som mladá na operáciu takéhoto chcarakteru a keď som otehotnela, hneď som išla na rizikové, kde mi robili častejšie UZV, a sledovali, či myom netlačí na bábetko, našťastie bolo všetko v poriadku..
Na myom odporučujem každému, kto má rovnaký problém čaj s názvom Villcacora, je to kůra zo stromu liana..., má detoxikačné a očisťujúce účinky...

danullinnka
autor
21. bře 2008

Ahojky Monkula,ten čaj koupíš v lékárně nebo někde kde prodávájí bylinky??Zkusím se někde poptat,snad někde bude.

monkula
21. bře 2008

Danul, ja som si ho kúpila v čajovni.. Upozorňujem, že mi bolo po ňom veľmi zle, mala som hnyčku, ale teta v čajovni mi povedala, že sa telo čistí od bordelu...
A dôkazom ,že to funguje je moja dcérka, po pití tohto čaju, asi tri mesiace, mi dorazila MS, lebo dovtedy si chodila ako chcela a do 4 mesiacov som otehotnela, čo moja gynekologička nepochopila, vynadala mi, že som sa neprišla poradiť, ale bola rada, že sme tehotné a hneď ma poslala do nemocnice na rizikovú ambulanciu... 😉 😉

danullinnka
autor
21. bře 2008

Monkul,zkusím se teda poptat,u nás jsou myslím dvě čajovny,o kterých vím 😉 MS s tělískem nedostávám,tak snad to ten čaj nějak nerozjede 😖 Jo a prosím tě,kolik asi přibližně stál???
Jinak gratuluju k holčičce,že ti to tak pomohlo.

monkula
21. bře 2008

Danul, ďakujem... Je to môj malý zázrak...Narodila a o takmer mesiac skôr, našťastie, pretože mala omotanú šnúru okolo krku a ešte aj uzol, keby sa narodila v termíne, tak už nežije... 😔 😔 😔 😔

Ja som si kupovala tuším 100 gramov a stál do 150 Sk...

danullinnka
autor
22. bře 2008

Dobré ranko Monkul,to mě mrzí,ale ještě že to dobře dopadlo 😵 Vím jaký je to zázrak mít děti,o první jsme se pokoušeli 2 roky než to vyšlo,mám dva kluky,sice jsou to raubíři,ale děkuju za ně 😵

Jo a jak ti bylo bylo zle po tom čaji,to jsi měla jen průjem nebo i celkově ti bylo špatně???

peige
22. bře 2008

Monkula chtěla jsemse zeptat, možná blbě, ten čaj by ten myom měl nějak ovlivnit?, růstově?
S těmi pupečníkami je to k zlosti 😖 , Anička měla omotanou ruku, ta šla ze mě první, a ještě kolem krku 😖 ...

Jinak v Sama doma na TV ČT1 má být příští týden téma věnované nemocem dělohy, tak se budu snažit to sledovat aspoň dodatečně přes net 😉 . Jestli budete mít chvilku juknite taky 😉

Co se týká MS tak mě bolí celý týden v podbříšku, dle UTZ na té prohlídce, to mělo každou chvilku vypuknout, furt nic, že by mi mohl ten čaj taky i na to zabrat, celkově teď MS mám takovou divnou silnoua nepravidelnou 😠

monkula
22. bře 2008

Danul, mala som průjem a trošku mi bolo zle aj od žalúdka...

peige, áno, tento čaj ovplyvňuje rast myómu... Nerastie ďalej, či sa aj zmenší nevie, ja som otehotnela a tak som ho už nechcela piť...

peige
22. bře 2008

Takže ho už nepiješ? Dr. tě sleduje ohledně myomu?

danullinnka
autor
24. bře 2008

ahojky Peige,a nevíš který den to má být v tv???pokusím se to vystihnout 😉 ale my holky si vytrpíme,co?? 😠

evitkamalickaprase
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru